Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na moją recenzję gry brzdęk nie drażnij smoka.

https://youtu.be/lT5mrgEqNTI
AbramsPl
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: AbramsPl »

Witajcie. Przepraszam jeśli było gdzie o tym pisane, ale nie potrafię przeczytać 31 stron, by znaleźć interesujące mnie zagadnienie.

Czy ktoś znalazł patent na przechowywaniem podstawowej gry i dodatkowych plansz? Jakieś większe pudełko lub oddzielne tylko na plansze? Dajcie proszę znać. Pozdrawiam z Podlasia.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Polecam kupić osobną skrzyneczkę i tam trzymać wszystko (robi tak mój znajomy) lub kupić insert i w nim trzymać 2-3 mapy, a resztę osobno (robię tak ja, bo najczęściej gram poza moim miejscem zamieszkania i muszę być mobilna z grami, więc zabieram 2 mapy, aby wszystkiego nie wozić). W zależności od potrzeb.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: garg »

Insert od Warboxa daje radę pomieścić wszystko i pokrywka tylko minimalnie odstaje.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

AbramsPl pisze: 27 gru 2020, 17:15 Witajcie. Przepraszam jeśli było gdzie o tym pisane, ale nie potrafię przeczytać 31 stron, by znaleźć interesujące mnie zagadnienie.

Czy ktoś znalazł patent na przechowywaniem podstawowej gry i dodatkowych plansz? Jakieś większe pudełko lub oddzielne tylko na plansze? Dajcie proszę znać. Pozdrawiam z Podlasia.
https://redrewno.pl/pl,produkty,pokaz,i ... znij-smoka
Mieści się podstawka i wszystkie dodatki, dodatkowo pojemniki na żetony / kosteczki są z zamknięciami z pleksi.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 95 times
Been thanked: 42 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Damon22 »

AbramsPl pisze: 27 gru 2020, 17:15 Czy ktoś znalazł patent na przechowywaniem podstawowej gry i dodatkowych plansz?
Zostawiłem pudełko od Klątwy Mumii, tam trzymam instrukcje i mapy, których chwilowo nie używam. To opcja tańsza od powyższych. Tylko, że nie mam Mokrej Roboty.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

Ja trzymam podobnie. Wyrzuciłem wypraski od dodatków i trzymam Mumię + pajęczyny w jednym pudełku oraz mokrą robotę + małpy w drugim.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: lukaszkuch »

Ja mam wszystkie dodatki i całość mieści się w podstawce + pudełku po jednym z dodatków (bez wypraski). Pudełko z dodatków się już trochę nie domyka.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

lukaszkuch pisze: 28 gru 2020, 09:37 Ja mam wszystkie dodatki i całość mieści się w podstawce + pudełku po jednym z dodatków (bez wypraski). Pudełko z dodatków się już trochę nie domyka.
A mi się wszystko mieści w pudle z podstawki w przypadku obu wersji Brzdęka ale bez wyprasek domyślnych tylko z insertami od reDrewno. Wcześniej miałem tak jak Ty - wszystko w podstawce a w dodatku reszta map :)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: poxi »

Tan insert faktycznie wygląda super, ale w przeciągu 3 miesięcy ma wyjść dodatek Adventuring Party i znów dwa pudełka będą leżeć na półce. Rozważam trzymanie wszystkiego w dużym pudle z Brzdęk Legacy, powinno się zmieścić.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Nie zapomnijcie o dwóch dodatkach z 4 figurkami każdy. Po zakończeniu serii planuję ogarnąć jakąś skrzynkę na wszystko :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: lukaszkuch »

Takie pytanie mi się nasunęło po ostatnich kilku grach... Jakie są wg Was najgorsze karty z talii lochów? Zauważyłem że u Nas najdłużej na stole leżą Pozer i Wilkor.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

lukaszkuch pisze: 14 sty 2021, 15:10 Takie pytanie mi się nasunęło po ostatnich kilku grach... Jakie są wg Was najgorsze karty z talii lochów? Zauważyłem że u Nas najdłużej na stole leżą Pozer i Wilkor.
Pozer najlepszy w pierwszej rundzie jak jest do kupienia.
Wilkor i ode mnie Małpi Kostuch dobry przy ucieczce z dołu :)
Jasub555
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2020, 16:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Jasub555 »

Czy wydawca zrobił coś z różnym odcieniem żetonów z dodatków? Mam Klątwę mumii i niestety sekrety mają inny kolor rewersu niż podstawka.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Jasub555 pisze: 19 sty 2021, 14:16 Czy wydawca zrobił coś z różnym odcieniem żetonów z dodatków? Mam Klątwę mumii i niestety sekrety mają inny kolor rewersu niż podstawka.
Wydawca dostał z Chin poprawione żetony, które... okazały się tak samo złe. Ponowiliśmy reklamację.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Jasub555
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2020, 16:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Jasub555 »

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że drukarnia szybko dośle Wam poprawione sekrety.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Rykas »

Właśnie dotarła do mnie wesoła kompania. Rewersy kart są lekko jaśniejsze.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Dziami »

Czy jakaś dobra dusza mogła by sprawdzić czy do pudełka od Wesołej Kompanii zmieści się plansza główna??
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Rykas »

Dziami pisze: 18 mar 2021, 11:38 Czy jakaś dobra dusza mogła by sprawdzić czy do pudełka od Wesołej Kompanii zmieści się plansza główna??
Zmieści się.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Dziami »

Rykas pisze: 18 mar 2021, 11:51
Dziami pisze: 18 mar 2021, 11:38 Czy jakaś dobra dusza mogła by sprawdzić czy do pudełka od Wesołej Kompanii zmieści się plansza główna??
Zmieści się.
Dzieki, na odwrót bez wyrzucania wypraski było by ciężko dlatego pytam.
mk20336
Posty: 1580
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: mk20336 »

Clank! The Mummy’s Curse – first impressions

Brzędk! Klątwa Mumii szybko stała się moim ulubionym rozszerzeniem do tej gry. Moje pierwsze wrażenia jak i rozgrywki w poniższym artykule. Miłej lektury!

LINK: Clank! The Mummy’s Curse – first impressions

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: wrojka »

Rykas pisze: 18 mar 2021, 11:21 Właśnie dotarła do mnie wesoła kompania. Rewersy kart są lekko jaśniejsze.
Masz jakieś foto porównawcze? Jak rozumiem jaśniejsze względem podstawki Brzdęka [PL] ?

Edit: Przymierzam się do kupienia Brzdęka + Wesołej kompanii + Dodatku (nie wiem jeszcze jakiego) i tutaj pytanie.
Zważywszy na głosy o różnicach w rewersach kart oraz różnicach w rewersach większych/mniejszych sekretów.
Czy dobrym workaroundem jest:
a) Karty w koszulkach o czarnym rewersie (idzie chyba dostać 100szt/17-20zł a i tak bym koszulkował, więc to nie wiele większy koszt)
b) Mały i duże sekrety zastąpić na mapie jakimiś drewnianymi/plastikowymi znacznikami i ilekroć ktoś je zbierze, to po prostu losuje sekret z odpowiedniego woreczka?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Rykas »

wrojka pisze: 22 mar 2021, 10:47
Rykas pisze: 18 mar 2021, 11:21 Właśnie dotarła do mnie wesoła kompania. Rewersy kart są lekko jaśniejsze.
Masz jakieś foto porównawcze? Jak rozumiem jaśniejsze względem podstawki Brzdęka [PL] ?
Nie wiem czy zdjęcia dobrze pokażą różnicę. Ale dałem karty z każdego dodatku, który wyszedł po polsku.


Obrazek



Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Largo »

wrojka pisze: 22 mar 2021, 10:47
Rykas pisze: 18 mar 2021, 11:21 Właśnie dotarła do mnie wesoła kompania. Rewersy kart są lekko jaśniejsze.
Masz jakieś foto porównawcze? Jak rozumiem jaśniejsze względem podstawki Brzdęka [PL] ?

Edit: Przymierzam się do kupienia Brzdęka + Wesołej kompanii + Dodatku (nie wiem jeszcze jakiego) i tutaj pytanie.
Zważywszy na głosy o różnicach w rewersach kart oraz różnicach w rewersach większych/mniejszych sekretów.
Czy dobrym workaroundem jest:
a) Karty w koszulkach o czarnym rewersie (idzie chyba dostać 100szt/17-20zł a i tak bym koszulkował, więc to nie wiele większy koszt)
b) Mały i duże sekrety zastąpić na mapie jakimiś drewnianymi/plastikowymi znacznikami i ilekroć ktoś je zbierze, to po prostu losuje sekret z odpowiedniego woreczka?
Ja zakupiłem podstawkę jakiś czas temu. Do tego Wesoła Kompania i Ekspedycje Świątynia Króla Małp. Zestaw wydaje się wystarczający i nie widzę sensu kupować kolejnych dodatków. Ew. Legacy.
Wg mnie dużych różnic w rewersach nie ma, ale tez nie gram w grupach które siedzą przy stole i rozkminiają czy następna karta będzie z dodatku czy nie.
Jeżeli używasz sekretów małych z dodatku Wesoła Kompania to robisz ze wszystkich żetonów "bank" i po wejściu na pole z sekretem ciągniesz z "banku" np sakiewki jakiejś. Tak jest to opisane w instrukcji
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Shimrod »

W tej grze tyły kart są widoczne tylko na stosach głównym i talii graczy. Zawsze widać więc tylko jedną kartę na danym stosie. Nie ma wyciągania innym kart z ręki, więc drobne różnice odcieni są bez znaczenia.
Mam wszystkie dodatki do podstawowego Brzdęka jakie wyszły po polsku, karty zakoszulkowane w zwykłe przeźroczyste koszulki i naprawdę to nie jest problem.
Z żetonami, faktycznie już na pierwszy rzut oka widać różnice, ale stworzenie banku i losowanie z woreczka zamyka sprawę.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
ODPOWIEDZ