Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: mikelo75 »

Hej,

Kojarzycie jakąś grę, która by w fajny sposób pokazywała zalety"zdrowego trybu życia" ? I była ok dla 11-latka. Chodzi o takie rzeczy jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną itp. Czyli nagradzała by za dobre wybory a zniechęcała do "złych".

Najlepiej po polsku, ale może być też angielska.
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: barbados »

Jeśli chodzi o żywność, gotowanie i te sprawy to zobacz tak:
Top Kitchen
Było sobie życie, seria Jedz, biegaj i rośnij zdrowo.
Mamy ją akurat. Gra na zasadzie że losujesz kartę dań i musisz sporządzić całe menu. Zbierając żetony , a zbiera się np poprzez odpowiadania na pytania . Także gra taka typowo też edukacyjna polecam.
Kuchenny poker- gra produkcji Magdy Gessler.
Kuchenna gorączka.
Wiesz co jesz.
Tyle przychodzi mi do głowy🙂
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: Kin@a »

mikelo75 pisze: 18 mar 2021, 18:35 Chodzi o takie rzeczy jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną itp. Czyli nagradzała by za dobre wybory a zniechęcała do "złych".
Czyli do wyboru marchewek zamiast chipsów albo do grania w piłkę czy jazdy na rowerze zamiast przesiadywania przed kompem/tv?
Tego to chyba najlepiej uczy się poprzez wyrabianie nawyków i danie dobrego przykładu :wink: .

Może coś jest w serii gier "Było sobie życie"...
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: mikelo75 »

Tak, oczywiście. Ale lubimy planszówki, więc szukam też czegoś w tym obszarze.
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: scarletmara »

To może gry zręcznościowe zamiast typowych planszówek ? zamiast grać o tym, że warto sie ruszać można się poprostu zacząć ruszać :wink: Twister i Twister Hoopla się kłania na początek, w założysz się ? jest dużo zadań na rozruszanie. Są pewnie lepsze tytuły w segmencie zręcznościówek ale akurat ich nie znam, więc z głowy to co znałam podałam.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: Kin@a »

scarletmara pisze: 18 mar 2021, 21:55 To może gry zręcznościowe zamiast typowych planszówek ? zamiast grać o tym, że warto sie ruszać można się poprostu zacząć ruszać :wink: Twister i Twister Hoopla się kłania na początek, w założysz się ? jest dużo zadań na rozruszanie. Są pewnie lepsze tytuły w segmencie zręcznościówek ale akurat ich nie znam, więc z głowy to co znałam podałam.
Obawiam się, że tym to można wręcz obrzydzić ruszanie się, podobnie jak "bombardowanie" tą tematyką. :wink:
Naprawdę ludzie lubią Twister? Czy on ma tylko taki hype nakręcony przez Hasbro?


Co innego gry plenerowe w ogrodzie/parku (Molkky, Boule/Petanque, itp.) te są super. Podobnie jak celnościowe (dart).
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: scarletmara »

Kin@a pisze: 18 mar 2021, 23:04 Obawiam się, że tym to można wręcz obrzydzić ruszanie się, podobnie jak "bombardowanie" tą tematyką. :wink:
Naprawdę ludzie lubią Twister? Czy on ma tylko taki hype nakręcony przez Hasbro?

Co innego gry plenerowe w ogrodzie/parku (Molkky, Boule/Petanque, itp.) te są super. Podobnie jak celnościowe (dart).
Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o bombardowaniu ta tematyką ? Tą czyli jaką ? I tak, naprawdę sa ludzie co lubią Twistera. To chyba kwestia gustu, nie uważasz ? Ja wolę sie powygłupiać przy Twisterze niż grac w boule mimo, że dzieckiem juz od daawna nie jestem. Jak pracowałam na swietlicy to dzieciaki w wieku szkolnym od 7 do 13 lat świetnie sie bawiły przy Twisterze. W Twistera można też grać w plenerze. My się z koleżankami (4 panie w srednim wieku ;) ) 2 lata temu na wypadzie weekendowym nad jeziorkiem swietnie bawiłyśmy i ozruszałyśmy stare kości grajac w Twister Hoopla. A co do darta to niespecjalnie bym nazwała granie w DARTA codzienną zdrową porcją ruchu :lol: Co prawda lepiej to niż brydź albo szachy zamiast WF tak jak było u mnie na studiach ale wciąż ruchu nie zastąpi.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: Kin@a »

scarletmara pisze: 18 mar 2021, 23:41 Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o bombardowaniu ta tematyką ? Tą czyli jaką ?
Zdrowym trybem życia :wink: To trochę tak jak z tematyką typu eko. Łatwo przesadzić osiągając efekt odwrotny do zamierzonego.
scarletmara pisze: 18 mar 2021, 23:41 I tak, naprawdę sa ludzie co lubią Twistera. To chyba kwestia gustu, nie uważasz ? Ja wolę sie powygłupiać przy Twisterze niż grac w boule mimo, że dzieckiem juz od daawna nie jestem. Jak pracowałam na swietlicy to dzieciaki w wieku szkolnym od 7 do 13 lat świetnie sie bawiły przy Twisterze. W Twistera można też grać w plenerze. My się z koleżankami (4 panie w srednim wieku ;) ) 2 lata temu na wypadzie weekendowym nad jeziorkiem swietnie bawiłyśmy i ozruszałyśmy stare kości grajac w Twister Hoopla.
Wersja Hoopla to są jak dawna podwórkowa gra typu klasy.
Miałam jednak styczność z Twisterem klasycznym w którym ludzie kłębią się jeden na drugim na macie, usiłując ustawić kończyny na kolorach.
Nie przepadam za takimi wybigasami.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: elayeth »

Słyszałem, że gra Consumption jest dobra....
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: scarletmara »

Wersja Hoopla to są jak dawna podwórkowa gra typu klasy.
Chyba mylą Ci się gry (albo w jakieś dziwne klasy grałaś, az sobie specjalnie sprawdziłam na youtube czy to może nie ja źle pamietam gre w klasy ;) ). Żaden z 5 wariantów w Hoopla nie przypomina gry w klasy, a nawet gdyby przypominał to co złego znowu jest w grze w klasy ? Poza tym, że z grami planszowymi nie ma nic wspólnego ? Miliony dzieciaków grało w klasy, raczej nie pod przymusem :mrgreen: Ruchu dużo, koordynację można poćwiczyć, równowagę. Ja za dzieciaka nienawidziłam szczerze typowego uprawiania sportu, kojarzyło mi sie to zawsze z jakimiś obowiązkami, czymś co muszę, ale wszelkie podwórkowe gry wchodziły mi jak złoto bo to mi sie kojarzyło z zabawą i rozrywką a nie z obowiązkową lekcją WF. Więc jak dla mnie cokolwiek co trafia do dziecka żeby się chętniej ruszało jest chyba OK ? W sumie to dorosłej mnie tez by się jakaś taka motywacja przydała :roll:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2705 times
Been thanked: 2385 times

Re: Dobre nawyki dla 11-latka. Zdrowy tryb życia

Post autor: Curiosity »

Proponuję skupić się na temacie, OP zadał konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ