Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brutusss »

Czytam o tej reedycji i nigdzie nie widzę wzmianki aby dodatek był już zintegrowany z podstawką.

Tak samo ani słowa o reedysji samego dodatku (zakładam, że kompatybilne nie będą).

Jeśli to tak ma wyglądać to podziękuję, bez dodatku już nawet nie wyciągamy GWT, jest po prostu niekompletne :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Kin@a »

brutusss pisze: 18 mar 2021, 20:30 Tak samo ani słowa o reedysji samego dodatku (zakładam, że kompatybilne nie będą).
Było pisane, że dodatek też się ma ukazać, tyle, że nieco później.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brutusss »

Kin@a pisze: 18 mar 2021, 20:33 Było pisane, że dodatek też się ma ukazać, tyle, że nieco później.
"Nieco później" w świecie planszówek może trwać nawet 2 lata :lol:
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brutusss »

A oto upgrade pack do wersji deluxe, poza kapeluszami można nawet kolor konia zmieniać :D


Obrazek
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Kin@a »

brutusss pisze: 18 mar 2021, 20:44 A oto upgrade pack do wersji deluxe, poza kapeluszami można nawet kolor konia zmieniać :D
Spoiler:
Wersja deluxe to dobre spostrzeżenie, niedługo się taką stanie bo plastik nawet u Lego znalazł się na cenzurowanym :?
Super
Posty: 408
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Super »

Z góry przepraszam za lekki offtop, tym bardziej że wiem iż nie z każdym należy rozpoczynać dyskusję, ale ciekawość zwyciężyła i muszę spytać: co jest złego w prowadzeniu prac nad bardziej ekologicznymi (ulegającymi rozkładowi) tworzywami?

A żeby wybronić sie od zarzutu offtopowania to powiem coś choć nie mam nawet potrzeby tego mówić :lol: że choć okładka obecnej edycji mocno straszy to poza tym oprawa graficzna jest całkiem w porządku. Istnieje dużo brzydszych gier, więc osobiście na reedycje nie czekam.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Jest sprytna amatorska stronka do grania w GWT z wszelkim dodatkiem, opcja grania z komputerem, leciutka na komórki idealna.

https://boardgamefiesta.com/

Mucha nie siada.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

bardopondo pisze: 01 maja 2021, 20:09 Jest sprytna amatorska stronka do grania w GWT z wszelkim dodatkiem, opcja grania z komputerem, leciutka na komórki idealna.

https://boardgamefiesta.com/

Mucha nie siada.
Dzięki!
Co prawda na telefonie trochę niewygodnie się zbliża obraz (kadr ucieka w inne miejsce niż powiększany punkt), a trzeba to robić podczas gry często, ale z drugiej strony - otrzymujemy za friko łatwą możliwość zagrania nawet z 3 wirtualnymi przeciwnikami :D
Co ostatni działają w oparciu o mechanikę znanej z BGG automy, zwanej Garth.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Całkiem spoko implementacja, sporo opcji na start gry, można nieźle dostosowac do preferencji.

Jak ktoś ma ochotę na partyjkę to niech się odezwie. Sprawdzimy czy trashowanie kart ma sens ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7339
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1111 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Fojtu pisze: 02 maja 2021, 16:38 Całkiem spoko implementacja, sporo opcji na start gry, można nieźle dostosowac do preferencji.

Jak ktoś ma ochotę na partyjkę to niech się odezwie. Sprawdzimy czy trashowanie kart ma sens ;)
Ha! Ja właśnie sprawdziłem i wygrałem z kompem :). Nie mam pojęcia na jakim on jest poziomie w sumie...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Ja zakrałem na easy i było strasznie łatwo, wygrałem jakąś kosmiczną przewagą 50 punktów. Potem spróbowałem Very hard to wygrałem 1 punktem :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7339
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1111 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Nie macie wrażenia, że komp oszukuje? Wybudował mi w pierwszym ruchu w grze budynek idąc na neutralny kafelek, który nie dotyczył budowy...
Potem zobaczyłem, że chyba w drugim kółku miał 4 kowbojów na planszy i też nie wiem jak miałby tego dokonać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Komp gra według jakiejś nieoficjalnej automy jakiegoś kolesia z bgg. Nie wiem czy akcja wykonywana przez komp jest sprzężona z zajmowanym budynkiem. Chyba nie bo też mi nijak nie grało co się dzieje.

Na marginesie - muzyczka jest prima sort.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7339
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1111 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

A to bardzo słabo. Wychodzi na to, że sobie gramy, a potem wynik przyrównujemy do jakiegoś sztucznego tworu losowanego z zakresu w zależności od poziomu trudności.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

detrytusek pisze: 02 maja 2021, 17:58 Nie macie wrażenia, że komp oszukuje? Wybudował mi w pierwszym ruchu w grze budynek idąc na neutralny kafelek, który nie dotyczył budowy...
Potem zobaczyłem, że chyba w drugim kółku miał 4 kowbojów na planszy i też nie wiem jak miałby tego dokonać.
Tak jak pisałem wyżej
Bruno pisze: 02 maja 2021, 04:07 Co Ci ostatni działają w oparciu o mechanikę znanej z BGG automy, zwanej Garth.
Tu są reguły:
https://boardgamegeek.com/filepage/1516 ... -solo-play

W każdym razie nie są to oryginalne zasady GWT.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4116
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 270 times
Been thanked: 938 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Bruno pisze: 02 maja 2021, 20:59 W każdym razie nie są to oryginalne zasady GWT.
Ale niedługo beda ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

brazylianwisnia pisze: 02 maja 2021, 21:21
Bruno pisze: 02 maja 2021, 20:59 W każdym razie nie są to oryginalne zasady GWT.
Ale niedługo beda ;-)
Tak sobie rzuciłeś, czy wiesz coś więcej niż inni i masz na to papiery? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Bruno pisze: 02 maja 2021, 22:39
brazylianwisnia pisze: 02 maja 2021, 21:21
Bruno pisze: 02 maja 2021, 20:59 W każdym razie nie są to oryginalne zasady GWT.
Ale niedługo beda ;-)
Tak sobie rzuciłeś, czy wiesz coś więcej niż inni i masz na to papiery? :wink:
Ktoś na bgg napisał, że pytał wydawcę na FB i ten potwierdził.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4116
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 270 times
Been thanked: 938 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Bruno pisze: 02 maja 2021, 22:39
brazylianwisnia pisze: 02 maja 2021, 21:21
Bruno pisze: 02 maja 2021, 20:59 W każdym razie nie są to oryginalne zasady GWT.
Ale niedługo beda ;-)
Tak sobie rzuciłeś, czy wiesz coś więcej niż inni i masz na to papiery? :wink:
Alexander Pfister napisał na BGG ze ta automa na 90% znajdzie sie w nowym wydaniu. Jedyna przeszkoda bylo czy zdaza wszystko ogarnac przed drukiem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

No i poszli w te pastele pełną parą... :roll:
https://m.facebook.com/eggertspiele/pos ... 1358812249

Z fajnego klimatu zakurzonej, niebezpiecznej prerii zrobili krainę magicznych jednorożców :evil:

Nigdy nie czułem się tak staro jak teraz, gdy "ktoś" :wink: próbuje upupić wygląd jednej z moich ulubionych gier. Kiedyś to był Dziki Zachód, dziś - 'bandyci' noszą różowo-seledynowe apaszki...

Oficjalnie przeistoczyłem się w hejtera nowej edycji GWT, modyfikując swój podpis w stopce. Metamorphosis complete! :wink:


Inne cechy nowej wersji:

- krowy danego gatunku są teraz w różnym wieku, czyli mają różną masę mięsa, co odpowiada zróżnicowaniu wartości punktowej :wink: (wydaje się całkiem zbędny ozdobnik, ale to nowa mechanika związana z hodowlą stada! :D Ciekawy pomysł, niemniej, jakiś geniusz designu umieścił symbol wartości punktowej po środku karty, u dołu...),

- planszetki graczy z wgłębieniami na znaczniki (bajer - może być przydatny, choć dla mnie zbędny),

- wbudowana automa Garth (dla mnie zbytek łaski, jak mam grać solo, to wolę online, na darmowej wersji w przeglądarce),

- od razu zaszyte pewne elementy z dodatku "Koleje na północ", m.in. żetony wymiany kart i zawiadowcy stacji (mam dodatek, więc dla mnie bez różnicy),

- mają być dwa nowe budynki, które podobno ułatwiają grę budowniczym... (jak ktoś tego potrzebuje, to się ucieszy).

- murzyn - inżynierem, chłopczyk/dziewczę? - budowniczym (nie mam problemu z czarnoskórym inżynierem, nadaje klimatu, mimo iż to ewidentnie lukrowanie ówczesnych realiów społecznych, ale ta delikatniusia postać na żetonie "budowniczego" bardziej pasowałaby na chłopca sprzedającego gazety, niż stawiającego domy :evil: )

- zamiast wioski Indian - bandyci (to akurat bardzo klimatyczne rozwiązanie, tylko czemu, do cholery, jako masek używają jedwabnych apaszek w pastelowych kolorach?!)

Uważam, że pierwsza wersja GWT była dużo ładniejsza :!:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Wykurzyli Indian, dodali Czarnoskórych

Dziwne, bo w żaden pejoratywny sposób Indianie nie byli przedstawiani w starym GWT. Nawet symbol uściśniętych łapek sugerował przyjaźń i te sprawy.
America pełną gębą....
Idę sobie puścić Evil Empire Rage'ów
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: XLR8 »

Pomijając obrzydliwe grafiki oraz poprawność polityczną, gwoździem do trumny tej edycji jest dla mnie brak wkomponowanego dodatku do podstawki. Kupiłbym go dla samych planszetek graczy 3d, ale potem będę musiał jeszcze dokładać ten żeton dwóch akcji z dodatku. Żenada. :evil:
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Vito »

bardopondo pisze: 24 cze 2021, 11:31 Wykurzyli Indian, dodali Czarnoskórych

Dziwne, bo w żaden pejoratywny sposób Indianie nie byli przedstawiani w starym GWT. Nawet symbol uściśniętych łapek sugerował przyjaźń i te sprawy.
America pełną gębą....
Idę sobie puścić Evil Empire Rage'ów
Bardzo daleko mi od poprawności politycznej, ale przyznajmy: w starej wersji po wejściu w interakcję ("handel") wioska indiańska znikała, a gracz zazwyczaj stawał się bogatszy...
Ja zawsze widziałem w tym akcję łupienia a nie handlu.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1121
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bajbaj »

XLR8 pisze: 24 cze 2021, 11:49 Pomijając obrzydliwe grafiki oraz poprawność polityczną, gwoździem do trumny tej edycji jest dla mnie brak wkomponowanego dodatku do podstawki. Kupiłbym go dla samych planszetek graczy 3d, ale potem będę musiał jeszcze dokładać ten żeton dwóch akcji z dodatku. Żenada. :evil:
Od początku cały projekt wydania kilku wariantów tej samej gry w nowej odsłonie graficznej nie był niczym innym jak projektem zarobienia jeszcze więcej na tym samym. Pfister deklarował co prawda, że na pewien czas porzuci cięższe tytuły (zaprojektował CloudAge), ale dość szybko okazało się, że raczej nie tędy (biznesowa) droga :lol: Uwielbiam każdą z wielkiej trójki jego gier (Mombasa, GWT, Maracaibo) i chciałbym, aby najpierw ukazał się dodatek do tego ostatniego, który ma ponoć startową asymetrię wprowadzać.

Co do poprawności politycznej, to nowa szata GWT ma z nią niewiele wspólnego. W poprawności politycznej nie ma nic złego, to wszak tylko komunikowanie się z innymi w taki sposób, który zakłada szczególny szacunek dla grup dyskryminowanych. Uważam, że przedstawienie czarnoskórych i kobiet w kuriozalnych dla tych grup kontekstach (o czym Bruno pisze wyżej) wywołuje właśnie podśmie..ujki, niedowierzanie, niepotrzebne komentarze. Jest to, jeśli nie zaprzeczeniem, to przynajmniej złym pojmowaniem idei poprawności politycznej.
IrasArgor
Posty: 381
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 125 times
Been thanked: 74 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: IrasArgor »

Niektóre sklepy nie mające Gwt w sprzedaży mają informacje, że czekają na dodruk, będzie takowy czy brać póki jest? Niestety dołączam do malkontentów nowej wersji, faktycznie wizualnie stara bardziej mi się podoba, patrząc na bajery to nową będzie sporo droższa.
ODPOWIEDZ