Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
NingeN
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 21:12

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: NingeN »

Dziękuję za odpowiedź. Gramy na tym stole we dwóch w Blood Rage i dajemy radę. W Runebound też raczej we dwóch będziemy grać. Wymiary planszy w tych grach są identyczne więc powinno grać się dobrze.
maju1414
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:45
Been thanked: 1 time

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: maju1414 »

Hej,
Planują dodruk tej gry, czy mogę pomarzyć. :?:
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: pawluus_3 »

maju1414 pisze: 25 lut 2021, 10:42 Hej,
Planują dodruk tej gry, czy mogę pomarzyć. :?:
Ostatni dodruk był w 2019 i już wtedy było to lekkim zaskoczeniem. FFG nie wydaje się skore do rozwoju czy podtrzymania serii. Jest możliwość że Galakta znów nas zaskoczy.

Zastanawiam się co się stanie z małymi dodatkami przy braku dodruku, stanieją? Osobiście czekam bo cena na ww. dodatki jest dosyć wysoka.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Moonday »

Galakta już ogłosiła zapowiedzi na ten rok i nie było wśród nich Runebound 3. To oczywiście nie oznacza, że dodruku na 100% nie będzie, ale Galakta uzależniona jest od dodruków międzynarodowych. Jeżeli ostatni dodruk był w 2019 i już gry nie ma na rynku, to chyba wciąż nieźle się ten tytuł sprzedaje. Galakta prawdopodobnie chciałaby ten tytuł dodrukować, ale muszą czekać.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: xtomashx »

Dodruku nie będzie ponieważ to kolejny tytuł porzucony przez FFG. Sam mam podstawkę z Więziami i zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze małych dodatków.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Emil_1 »

Wystarczy spojrzeć na runewars - gra kiedyś chodziła po ok 200-250zł a od kiedy zarzucili to ludzie chcą po 500
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: xtomashx »

A tak ogólnie to jakie najlepiej kupić małe dodatki?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Emil_1 »

Ja ostatnio kupiłem wszystko do gry - ze swojej strony polecam Nieozerwalne więzi (nie jest to mały dodatek, ale obowiązkowa pozycja) a tak to te, które dodają scenariusze - pozostałe 2 dają kilka przedmiotów i bohaterów ( ale kupiłem bo to jedna z 2 ulubionych gier mojej Ukochanej Żony ;) ).
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Moonday »

A tak ogólnie to jakie najlepiej kupić małe dodatki?
Moim zdaniem wszystkie. Każdy jeden dodaje nowego bohatera, poza tym otrzymujemy w:
- Złoconym ostrzu i Przebudzeniu gór - nowe umiejętności i zasoby wraz z nowymi żetonami, oraz 15 nowych kart przygód
- W sieci i Upadku mrocznej gwiazdy - nowy scenariusz oraz 30 nowych kart przygód
więc wszystko zależy od tego, który element gry chcesz rozwinąć. Ilość kart przygód, umiejętności oraz zasobów w rozgrywce nie zmienia się. Wraz z małymi dodatkami otrzymujemy większą ich ilość, dlatego gra zyskuje na regrywalności. Bohaterowie z dodatków są ciekawi. Mi najlepiej grało się Zylą z Upadku mrocznej gwiazdy (scenariusz też jest fajny), ale to już subiektywna opinia.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: steemm »

xtomashx pisze: 25 lut 2021, 17:38 Dodruku nie będzie ponieważ to kolejny tytuł porzucony przez FFG. Sam mam podstawkę z Więziami i zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze małych dodatków.
w ogóle to mam wrażenie że ffg olewa coraz więcej swoich gier, a patrząc na to że Runebound 3ed mam i lubię to ostatnio sam kupiłem ostatni dodatek żeby się później nie zdziwić że wszystko wyprzedane jak np w przypadku eldritch horror.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: shod »

jakoś nie rozumiem do końca tej polityko FFG. Wydawało się, że Runebound 3 miało jeszcze potencjał na dodatki....i czego się sporo osób spodziewało, to dodatek z dodatkowa planszą, bo południowa część planszy jakby dawała takie możliwości. My bardzo lubimy, dlatego też zebrałem wszystkie dodatki oficjalne [każdy jednak daje coś ciekawego], część fanowskich i rozszerzenie mapy. Choć tu przydałyby się dodatkowe karty przygód. Na BGG ostatnio ktoś pisał, że pracuje nad nowymi kartami.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Moonday »

jakoś nie rozumiem do końca tej polityko FFG. Wydawało się, że Runebound 3 miało jeszcze potencjał na dodatki
Wystarczy spojrzeć na nowe gry przygodowe w klimacie fantasy, które ma w ofercie FFG. Po R3 wyszedł Władca Pierścieni: Podróże przez śródziemie, czyli gra w pełni kooperacyjna z aplikacją. Teraz planowane jest wydanie nowego Descenta opartego o ten sam model, co WP. R3 to jednak dość klasyczne podejście do tematu gier przygodowych i, najwidoczniej, ten model się tak dobrze nie sprzedaje.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Bary »

Pytanko do osób siedzących w temacie- czemu w Nierozerwalnych więziach nie ma wersji kooperacyjnej do scenariusza z Upadku mrocznej gwiazdy?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Golin »

z tego co ja wiem to jest scenariusz typowo pvp i na końcu wszyscy walczą między sobą więc ciężko z tego zrobić kooperacje
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Bary »

Golin pisze: 09 mar 2021, 10:34 z tego co ja wiem to jest scenariusz typowo pvp i na końcu wszyscy walczą między sobą więc ciężko z tego zrobić kooperacje
Aha spoko, dzięki za info!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Miki66611
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 15:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Miki66611 »

Witam zakupiłem dodatek przebudzenie gór i w przedmiotach E brak mi jednej karty posiadam:
1.kompas umrzyka
2.pas chodzenia po wodzie
3.dębowy kij
4.kamień tułacza
5.skeggox
6.korbacz księżycowego promienia
7.młyn ze smoczego kła
8.nòż do skòrowania
9.kusza samopowtarzalna
10.podpalenie
11.kamienna zbroja
12.rękawice z żelaza
13.atefakt
14.zapasy
15.prowiant
16.surowce
17.płaszcz plemienny
18.kamień przewodniczy
19.płaszcz plemienny
Jeśli ktoś mógłby podać jakiej karty brakuje będę wdzięczny.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: shod »

Spoiler:
Brakuje drugiego prowiantu. a nr 7 to mlot a nie młyn ;)
gabens29
Posty: 458
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: gabens29 »

Jeżeli w najbliższym czasie nie będzie dodruku, a dodatków scenariuszowych nie ma to może w najbliższym czasie będzie jakaś wyprzedaż złotych ostrzy i dodatku z górami:p? Widzę że jest ich mnóstwo. Może była kiedyś podobna sytuacja z inna gra?
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: pawluus_3 »

Mając podstawkę R3 czekałem w ten sposób na wyprzedaż wszystkich małych dodatków. Niestety nie dojść że nie kupiłem ich po najniższej cenie (bo zaczęły rosnąć) to musiałem jeszcze zamawiać owe dodatki z 2 różnych sklepów.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 887
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 299 times
Been thanked: 211 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Seraphic_Seal »

Miałem okazję po raz pierwszy w życiu zagrać w podstawkę. Odczucia dość mieszane, ale zdecydowanie jeszcze kilka razy zagram, zanim oddam do biblioteki

Przede wszystkim gra okazała się strasznie długa - podejście na dwie osoby, wraz z tłumaczeniem zasad (i dość częstym zaglądaniem do instrukcji) zajęła ponad 3 godziny. Aż boję się zagrać w więcej osób xdd ale kolejne rozgrywki pewnie pójdą sprawniej, do tej usiedliśmy też trochę pochorowani, więc też mogło to wydłużyć. Myślałem też, że w grze będzie nieco mniej losowości - z pewnością nie ma takiej tragedii jak w talizmanie, ale dość podobny typ rozgrywki - długi i mocno losowy.

Myślę, że nie popełnialiśmy żadnych rażących błędów, jeśli chodzi o zasady gry. Drugi akt zaskoczył nas zupełnie niespodziewanie - nasze postaci były na tyle słabe, że dołożenie dodatkowego żetonu przeciwnikom czyniło ich praktycznie niemożliwymi do pokonania. Pierwszy akt minął nawet nie wiadomo kiedy (taki paradoks - niby szybko, a jednak przy stole ponad 3 godziny xd). Wychodziłoby na to, że trzeba jak najlepiej go wykorzystać na wzmacnianie postaci, bo od drugiego aktu będzie krucho. Lekcja na kolejną rozgrywkę.

Mieliśmy trochę szczęścia, bo smokowi notorycznie nie udawało się wyrzucić dzikich symboli na kościach. Dzięki temu mieliśmy jeszcze całkiem sporo tur po zakończeniu drugiego aktu. Tylko dzięki karcie "czarny rynek", pozwalającej kupować rzeczy z targowisk będąc gdziekolwiek na mapie udało mi się wykorzystać te kilka dodatkowych tur na względne dozbrojenie postaci i zaatakowanie bossa. Matematycznie były nie takie małe szanse na pokonanie go, ale niestety miał więcej szczęścia w rzucaniu żetonami. Może drugie podejście do scenariusza skończy się dla któregoś z graczy sukcesem lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1623
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 742 times
Been thanked: 1109 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: ave.crux »

Scenariusz ze smokiem to taki trochę samouczek. Z nekromantą jest o wiele ciekawszy i nie biegasz w 1 akcie jak kura bez głowy tylko gra już wrzuca na mapę rzeczy, które warto wykonać przed walką z bossem.

Tak, 1 akt to wzmacnianie postaci i mimo tego, że gra nie karze od razu za brak optymalnego podejścia do kupowania przedmiotów/kokszenia postaci to właśnie przy końcówce może być krucho po tym jak stanie się do finałowej walki. Do tego odświeżanie przedmiotów może spowodować, że wypadnie z gry coś co chciałeś. Grałem jedną partię z homerule, że przedmioty nie wypadały z rynku jak ktoś niczego nie kupił.
Gra na 2,3,4 osoby działa bardzo podobnie w związku z czasem rozgrywki. Jedynie przy większej ilości graczy questy na przeszkodzenie innym graczom są chętniej wykonywane.
Powodzenia w swoich przygodach w terrinoth.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: tomekmani3k »

Istotną różnicą między 2 i 3 edycją było dodanie presji czasu. W dwójce samemu się decydowało na który z 4 poziomów trudności spotkań chce się iść. Trzeba było dobrze wyczuć moment przeskoczenia na wyższy poziom żeby się nie spóźnić, ale trzeba było też się odpowiednio rozwinąć. W 3 nie ma łatwiejszych i trudniejszych spotkań (na mapie, nie w taliach), jest tylko żeton więcej w 2 akcie ale w pierwszej turze można od razu trafić na super potwora i jest się bez szans. Grając w 3 czuć presję, że na pewno nie wszystko się zrobi jak ma się ochotę. Osobiście żetony walki, mimo że wprowadzają więcej możliwości do walki dla mnie zbyt wydłużały i tak długa grę i nie czułem rozwoju bohatera z czasem gdy ciągle wypadały mi niekorzystne strony.
Następne gry może będą krótsze ale nie liczyłbym na jakieś super skrócenie, to mimo wszystko długa i czasochłonna gra.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 887
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 299 times
Been thanked: 211 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: Seraphic_Seal »

ave.crux pisze: 20 lip 2022, 13:02 Scenariusz ze smokiem to taki trochę samouczek. Z nekromantą jest o wiele ciekawszy i nie biegasz w 1 akcie jak kura bez głowy tylko gra już wrzuca na mapę rzeczy, które warto wykonać przed walką z bossem.

Tak, 1 akt to wzmacnianie postaci i mimo tego, że gra nie karze od razu za brak optymalnego podejścia do kupowania przedmiotów/kokszenia postaci to właśnie przy końcówce może być krucho po tym jak stanie się do finałowej walki. Do tego odświeżanie przedmiotów może spowodować, że wypadnie z gry coś co chciałeś. Grałem jedną partię z homerule, że przedmioty nie wypadały z rynku jak ktoś niczego nie kupił.
Gra na 2,3,4 osoby działa bardzo podobnie w związku z czasem rozgrywki. Jedynie przy większej ilości graczy questy na przeszkodzenie innym graczom są chętniej wykonywane.
Powodzenia w swoich przygodach w terrinoth.
To przedmioty na targowiskach odświeża się po pierwszym akcie? Po przeczytaniu tego komentarza przegrzebałem całą księgę zasad i nie znalazłem żadnej o tym wzmianki. Za to znalazłem jeden błąd, jaki popełnialiśmy - teoretycznie można rzucać więcej niż 5-ma kośćmi, trzeba to wtedy robić na raty lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1623
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 742 times
Been thanked: 1109 times

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: ave.crux »

Seraphic_Seal pisze: 20 lip 2022, 14:17
To przedmioty na targowiskach odświeża się po pierwszym akcie? Po przeczytaniu tego komentarza przegrzebałem całą księgę zasad i nie znalazłem żadnej o tym wzmianki. Za to znalazłem jeden błąd, jaki popełnialiśmy - teoretycznie można rzucać więcej niż 5-ma kośćmi, trzeba to wtedy robić na raty lol
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba było coś, że przy kupowaniu przedmiotów dobierało się jeden dodatkowy przedmiot, który jeżeli się go nie kupiło przepadał. Mogę się mylić, bo dawno nie grałem.

Edit: "Aby przeprowadzić akcję zakupów, gracz dobiera wierzchnią kartę z talii zasobów i dodaje ją do targowiska w swoim mieście. Tym samym na targowisku znajdują się cztery karty, a gracz musi kupić lub odrzucić 1 kartę zasobu z targowiska. Innymi słowy, po każdej akcji zakupów na targowisku zawsze pozostają trzy karty zasobów"

No to graliśmy tak, że nie robiliśmy innym pod górkę i zostawialiśmy przedmioty dobierane co by było trochę łatwiej.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2022, 14:33 przez ave.crux, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
maju1414
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:45
Been thanked: 1 time

Re: Runebound 3 ed (Lukas Litzsinger)

Post autor: maju1414 »

ave.crux pisze: 20 lip 2022, 14:28
Seraphic_Seal pisze: 20 lip 2022, 14:17
To przedmioty na targowiskach odświeża się po pierwszym akcie? Po przeczytaniu tego komentarza przegrzebałem całą księgę zasad i nie znalazłem żadnej o tym wzmianki. Za to znalazłem jeden błąd, jaki popełnialiśmy - teoretycznie można rzucać więcej niż 5-ma kośćmi, trzeba to wtedy robić na raty lol
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba było coś, że przy kupowaniu przedmiotów dobierało się jeden dodatkowy przedmiot, który jeżeli się go nie kupiło przepadał. Mogę się mylić, bo dawno nie grałem.
Zgadza się, jak chcesz kupić przedmiot to wyciągasz jeszcze jeden (jako 4rty) i możesz kupić tylko jeden w tej akcji.
ODPOWIEDZ