Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: McNab »

Najprościej ten obszar, który chcesz powtórnie pomalować kontrastem pomalować na biało/jasnoszaro.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

McNab pisze: 23 lut 2021, 09:00 Najprościej ten obszar, który chcesz powtórnie pomalować kontrastem pomalować na biało/jasnoszaro.
Dodam tylko, że już nie contrastem, tylko zwykłą farbką. Kolega pisał, że zakupił tylko contrasty.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Czy ktoś używał może farbek Antithesis, które dają podobny efekt do Contrastów ?

https://taleofpainters.com/2021/02/revi ... nt-killer/
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2444
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Jiloo »

13thSON pisze: 23 lut 2021, 12:27 Czy ktoś używał może farbek Antithesis, które dają podobny efekt do Contrastów ?

https://taleofpainters.com/2021/02/revi ... nt-killer/
Z recenzji wynika, że nie ma szału. No, ale nie próbowałem, więc nie wiem.

Ciekawe jak na tym polu wypadnie Scale75, które ma bardzo fajne jakościowo farby. A ich metalliki to sztos.
Myślę, że niedługo powinny się pojawić jakieś pierwsze recenzje, bo porozsyłali już zamówienia.
https://www.kickstarter.com/projects/sc ... for-gamers
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Jiloo pisze: 23 lut 2021, 12:54 Ciekawe jak na tym polu wypadnie Scale75, które ma bardzo fajne jakościowo farby. A ich metalliki to sztos.
Myślę, że niedługo powinny się pojawić jakieś pierwsze recenzje, bo porozsyłali już zamówienia.
https://www.kickstarter.com/projects/sc ... for-gamers
Instant colors wrzucałem już jakiś czas temu. Są już do kupienia ale z tego co się orientuję to tylko w zestawach.

Plusem antithesis jest po pierwsze to, że jest to de facto inny produkt - malując kilka warstw kolor nie ciemnieje (tak jak w przypadku malowania kilka warstw contrastu czy washa), a po drugie cena (bez przesyłki wyszło mi jakieś 13 zł za buteleczkę 15ml).
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

wy się tu chwalicie pojedynczymi rycerzykami a ja ciężko pracuję po nocach ;)

tak wiem, że technicznie to nie planszówkowe - ale mam zamiar użyć ich w Undaunted Normandy ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: xtomashx »

Poleci ktoś biały podkład z gatunku tych tańszych? :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

xtomashx pisze: 24 lut 2021, 22:42 Poleci ktoś biały podkład z gatunku tych tańszych? :)
Den Braven vel Bostik
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

KamradziejTomal pisze: 24 lut 2021, 23:32
xtomashx pisze: 24 lut 2021, 22:42 Poleci ktoś biały podkład z gatunku tych tańszych? :)
Den Braven vel Bostik
Bostik to to samo ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

13thSON pisze: 25 lut 2021, 08:38
KamradziejTomal pisze: 24 lut 2021, 23:32
xtomashx pisze: 24 lut 2021, 22:42 Poleci ktoś biały podkład z gatunku tych tańszych? :)
Den Braven vel Bostik
Bostik to to samo ?
Teraz będzie to samo. Dlatego Den Braven znika z ofert sklepów, powinien się pewnie niedługo zacząć pojawiać ten spray z logiem Bostik:

https://www.oknonet.pl/akcesoria/konser ... 26654.html
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

rastula pisze: 24 lut 2021, 20:35 wy się tu chwalicie pojedynczymi rycerzykami a ja ciężko pracuję po nocach ;)

tak wiem, że technicznie to nie planszówkowe - ale mam zamiar użyć ich w Undaunted Normandy ;)


Obrazek
Czy to figurki od bolta?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

MgK1989 pisze: 25 lut 2021, 08:56
Spoiler:
Czy to figurki od bolta?
tak, mix British Airborne, German Falschirmjager, German Pioneers & Grenadiers, jakaś obsługa dział ( któ®ych tu nie widać) - w plastiku i metalu
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Golfang »

rastula pisze: 25 lut 2021, 09:05
MgK1989 pisze: 25 lut 2021, 08:56
Spoiler:
Czy to figurki od bolta?
tak, mix British Airborne, German Falschirmjager, German Pioneers & Grenadiers, jakaś obsługa dział ( któ®ych tu nie widać) - w plastiku i metalu
Kurde ja jestem w trakcie malowania Brytoli właśnie :)
Skąd masz te zajefajne barykady z worków z piasku?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Yuri »

KamradziejTomal pisze: 25 lut 2021, 08:50
13thSON pisze: 25 lut 2021, 08:38
KamradziejTomal pisze: 24 lut 2021, 23:32

Den Braven vel Bostik
Bostik to to samo ?
Teraz będzie to samo. Dlatego Den Braven znika z ofert sklepów, powinien się pewnie niedługo zacząć pojawiać ten spray z logiem Bostik:

https://www.oknonet.pl/akcesoria/konser ... 26654.html

Mam, używam, potwierdzam. To to samo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

KamradziejTomal pisze: 25 lut 2021, 08:50 Teraz będzie to samo. Dlatego Den Braven znika z ofert sklepów, powinien się pewnie niedługo zacząć pojawiać ten spray z logiem Bostik:

https://www.oknonet.pl/akcesoria/konser ... 26654.html
Miałem właśnie pisać, że maluje Bostikiem kupionym w Brico Marche i podejrzewałem, że to jakaś marketowa linia...
przed zakupem sprawdziłem tylko, że miejsce produkcji Den Braven i Bostik jest takie samo, więc uznałem, że jakość będzie podobna ;).
Używam obecnie szarego pod Contrasty i planuje dokupić biały, żeby zobaczyć jaka jest różnica, bo niektóre kolory wydają mi się dość ciemne.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

shod pisze: 25 lut 2021, 10:21
Używam obecnie szarego pod Contrasty i planuje dokupić biały, żeby zobaczyć jaka jest różnica, bo niektóre kolory wydają mi się dość ciemne.
[/quote]

Właśnie ten używam pod contrasty i bardzo mi pasuje taki efekt - DEN BRAVEN Lakier podkładowy szary 400ml, ponieważ jest to bardzo jasny szary (coś ala Celestra Grey - tą farbką nawet poprawki robię jeśli coś nie wyjdzie).
Dodam tylko, że nie malowałem na nim jasnymi contrastami takimi jak żółtym czy białym i w sumie nie wiem jak by wyszły.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

13thSON pisze: 25 lut 2021, 10:30 Dodam tylko, że nie malowałem na nim jasnymi contrastami takimi jak żółtym czy białym i w sumie nie wiem jak by wyszły.
No właśnie Iyanden Yellow wychodzi mi trochę za ciemny a cienie są wpadające w czerwień. Ciekawy jestem jak na białym wypadnie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gromb »

shod pisze: 25 lut 2021, 10:50
13thSON pisze: 25 lut 2021, 10:30 Dodam tylko, że nie malowałem na nim jasnymi contrastami takimi jak żółtym czy białym i w sumie nie wiem jak by wyszły.
No właśnie Iyanden Yellow wychodzi mi trochę za ciemny a cienie są wpadające w czerwień. Ciekawy jestem jak na białym wypadnie.
Sprawdzę ten budżetowy podkład Den Braven i Bostik skoro polecacie. Różnica w nasyceniu barwy jest bardzo duża pomiędzy podkładem szarym i białym. Kontrasty dedykowane są dla białego podkładu, szary wygasza kolor i nie daje pożądanego efektu. Niestety, w przypadku optymalnego efektu musiałem przemalować powierzchnię na biało przed położeniem kontrastu. Natomiast Zenithal priming plus kontrasty to może całkiem spoko się udać. NIe próbowałem tego jeszcze, ale bazując na doświadczeniu, jest to warte spróbowania i zrobię to przy większych figurkach, bo przy 28 mm nie chce mi się w to bawić. Ale wezmę kilka żołnierzyków z Pepco i zobaczę jak to wygląda.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

Golfang pisze: 25 lut 2021, 09:24
rastula pisze: 25 lut 2021, 09:05
MgK1989 pisze: 25 lut 2021, 08:56
Spoiler:
Czy to figurki od bolta?
tak, mix British Airborne, German Falschirmjager, German Pioneers & Grenadiers, jakaś obsługa dział ( któ®ych tu nie widać) - w plastiku i metalu
Kurde ja jestem w trakcie malowania Brytoli właśnie :)
Skąd masz te zajefajne barykady z worków z piasku?

sam zrobiłem z Milliput :)

Obrazek

wg. tego tutorialu z grubsza:

https://www.youtube.com/watch?v=s4W5qWuJwrM
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

Gromb pisze: 25 lut 2021, 11:00
shod pisze: 25 lut 2021, 10:50
13thSON pisze: 25 lut 2021, 10:30 Dodam tylko, że nie malowałem na nim jasnymi contrastami takimi jak żółtym czy białym i w sumie nie wiem jak by wyszły.
No właśnie Iyanden Yellow wychodzi mi trochę za ciemny a cienie są wpadające w czerwień. Ciekawy jestem jak na białym wypadnie.
Sprawdzę ten budżetowy podkład Den Braven i Bostik skoro polecacie. Różnica w nasyceniu barwy jest bardzo duża pomiędzy podkładem szarym i białym. Kontrasty dedykowane są dla białego podkładu, szary wygasza kolor i nie daje pożądanego efektu. Niestety, w przypadku optymalnego efektu musiałem przemalować powierzchnię na biało przed położeniem kontrastu. Natomiast Zenithal priming plus kontrasty to może całkiem spoko się udać. NIe próbowałem tego jeszcze, ale bazując na doświadczeniu, jest to warte spróbowania i zrobię to przy większych figurkach, bo przy 28 mm nie chce mi się w to bawić. Ale wezmę kilka żołnierzyków z Pepco i zobaczę jak to wygląda.
Właśnie też pomyślałem o Zenithal priming, tylko między jasnym szarym a białym może nie być takiego efektu co między czarnym i białym. A mi tego szarego jeszcze zostało trochę. Na razie uczę się malować i w dodatku mam same mikrusy pod ręką, ale chyba sprawdzę efekt, żeby przy fajniejszych figurkach już wiedzieć jak to wychodzi.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

shod pisze: 25 lut 2021, 11:57 Właśnie też pomyślałem o Zenithal priming, tylko między jasnym szarym a białym może nie być takiego efektu co między czarnym i białym.
zobacz sobie koniecznie ten temat jeśli chodzi o zenitala i contrasty
Post autor: KamradziejTomal » pn, 15 lut 2021, 22:26
I obiecany tutorial (z lekkim poślizgiem): viewtopic.php?f=61&t=61689&p=1333461#p1333461
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: barni132 »

siemka! Ostatnio wróciłem do malowania i mam pytanie apropo podkładu, chciałbym kupić podkład szary mat, czy muszę kupować od razu jakiś Vallejo czy Citadel, czy nada się taki zwykły akrylowy jak np. do samochodów K2/Boll/Novol a najlepiej szary dupli color car's bo ten akurat jest w leroy Merlin ;p
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 546
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 394 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gribbler »

Pytanie do fachowców. Jakich pędzli używacie do malowania cytadelowymi kontrastami? Spotkałem się z opinią, że niszczą one włosie sobolowe i że najlepiej malować najtańszymi syntetycznymi pędzlami.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Golfang »

Gribbler pisze: 27 lut 2021, 13:57 Pytanie do fachowców. Jakich pędzli używacie do malowania cytadelowymi kontrastami? Spotkałem się z opinią, że niszczą one włosie sobolowe i że najlepiej malować najtańszymi syntetycznymi pędzlami.
Ja maluję normalnie Raphaelem Sobolowym rozmiar 0 - nic mi nie zniszczyło a przynajmniej tego nie widzę. Oczywiście jak z każdą farbką - nie dopuszczam aby farbka wpłynęła pod skuwkę.
Contrastami pomalowałem już Nemasis, sporo band Shadespire, całego Zombicide Czarna Plaga i pewnie sporo innych, których nie pamiętam.
----------------
10% flamberg.com.pl
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Cyel »

A ja z kolei uważam, że jak maluje się contrastem/washem, to o ile jakoś delikatnie nie glejzujesz tylko chcesz uczciwe cieniowanie, to na pędzlu musi być solidna kropla farby, tak, że aż się zbiera i kapie. Co oznacza, że nie ma opcji, by farba nie wlazła pod metalową obudowę włosia. Ale ... jak już wejdzie, zaschnie i pędzel się trochę rozwarstwi (straci szpic) to jest dopiero wtedy najlepszy do contrastu/washa bo zbiera na sobie jeszcze większą kroplę :D

Jak maluję washem/contrastem duży obszar (na początkowych etapach malowania) to w ogóle im bardziej chamski pędzel, tym lepszy. Np, z mojego poradnika:

Obrazek

Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ