Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
NetCop
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: NetCop »

Gromb pisze: 17 lut 2021, 09:01 Dzisiaj dotarł pocztą fix pack do Nemesis. Bardzo ładnie ogarnięty temat.
I korytarze techniczne (mini dodatek) gratis :wink:
Dostałeś wcześniej jakieś powiadomienie od Rebela, że wysyłają czy po prostu przyszedł z zaskoczenia?
Czekam na swój ale pewnie nie dotrze w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

NetCop pisze: 17 lut 2021, 13:09
Gromb pisze: 17 lut 2021, 09:01 Dzisiaj dotarł pocztą fix pack do Nemesis. Bardzo ładnie ogarnięty temat.
I korytarze techniczne (mini dodatek) gratis :wink:
Dostałeś wcześniej jakieś powiadomienie od Rebela, że wysyłają czy po prostu przyszedł z zaskoczenia?
Czekam na swój ale pewnie nie dotrze w tym tygodniu.
Całkowicie z "partyzanta". Listonoszka, zapukała i wręczyła mi kopertę bąbelkową z fix packiem
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Aras »

Również otrzymałem zestaw z dodatkiem. W końcu można grać na poważnie :)
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Ikari »

Dzwoniłem do Rebela przemiła Pani powiedziała mi że marzec ( była tak mila że aż za miła ;) ) q na drugi dzień paczka od Mikołaja :)

Obrazek
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

Moje wkurwi....nie narasta... Do marca na pewno wybuchnę.. :)
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: under »

Ładnie wszystko ogarnięte THX rebel
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Mienki »

Ja dzisiaj dostałem też wszystko ładnie ogarnięte. Za to należy się pochwała.
NetCop
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: NetCop »

I do mnie dotarło z partyzanta też, dzięki Rebel!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Shodan »

Też już dostałem.
Fajny gratis (korytarze techniczne), szkoda że wcześniej zamówiłem taki sam na KS ;-)
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: maro40 »

Do mnie dotarł dzisiaj zupełnie z zaskoczenia.
Ładny gratis ten dodatek...
Także temat reklamacji uważam za dobrze zakończony.

A swoją drogą Szanowny Portal i Pan Prezes mogą podpatrzeć trochę jak godnie można załatwić reklamację.
Błędy się zdarzają i większość to rozumie ale sposób ich rozwiązania pokazuje prawdziwe podejście do klienta.
Jak teraz każą mi zapłacić za przesyłkę poprawnej planszetki Maga albo za kartę do Mage Knighta, która i tak zawiera błędy to możemy dużo się chwalić i gadać ale jest to tylko gadanie.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

O, widzę, że już czas, żebym i ja wysłał reklamację... Jaki jest status bezzębnych figurek? Jest sens wspominać o tym w reklamacji?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

tomuch pisze: 18 lut 2021, 14:17 O, widzę, że już czas, żebym i ja wysłał reklamację... Jaki jest status bezzębnych figurek? Jest sens wspominać o tym w reklamacji?
Hmmm... Wg mnie nic nie wskórasz, no chyba, że jako element humorystyczny. Na początku akcji reklamacyjnej był formularz do wypełnienia, w którym opsywało się wszystkie defekty w kupionym egzemplarzu. Nie wiem, czy jest jeszcze aktywny, bo było to jakiś czas temu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

Odebrałem dzisiaj mojego fixpacka do Nemesisa, który niestety wymaga fixpacka do siebie bo karty z poprawionym opisem mają dziwne perforację na sobie a kafle rozwarstwiaja sie na krawędziach i mają uszodzone rogi, mimo że przesyłka była nieuszkodzona. Na razie przygota z Nemesis do niekończąca się walka z uszkodzeniami, wcześniej pudełko i wypraska a teraz fixpack :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Ikari »

Wygląda to jak zawilgotnienie kartonu/kart. Może dłużej leżało w skrzynce lub na poczcie w jakiś psim magazynie?
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

Ikari pisze: 20 lut 2021, 17:36 Wygląda to jak zawilgotnienie kartonu/kart. Może dłużej leżało w skrzynce lub na poczcie w jakiś psim magazynie?
Z kafelkami może i tak ale karty to ewidentnie wina druku gdzie coś naciskało na karty wczasie produkcji. A kafelki jest ciekawsze to że część jest oki a druga nie, więc raczej nie jest wina wilgoci.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

hajan pisze: 20 lut 2021, 23:48
Ikari pisze: 20 lut 2021, 17:36 Wygląda to jak zawilgotnienie kartonu/kart. Może dłużej leżało w skrzynce lub na poczcie w jakiś psim magazynie?
Z kafelkami może i tak ale karty to ewidentnie wina druku gdzie coś naciskało na karty wczasie produkcji. A kafelki jest ciekawsze to że część jest oki a druga nie, więc raczej nie jest wina wilgoci.
Wygląda jakby karty były przyciśnięte przez kafelki, które lekko wysunęły się pod naciskiem jakiegoś sporego ciężaru (odciśnięty kształt to heks). Najprawdopodobniej wydarzyło się to na którymś etapie transportu. To także może tłumaczyć dlaczego część kafelków jest rozwarstwiona, połowa posłużyła za amortyzację, a druga połowa za "prasę" do odciskania kart. Poprosimy o zgłoszenie na reklamacje@rebel.pl - na pewno rozpatrzymy pozytywnie, czasem się to zdarza niestety.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

REBEL.pl pisze: 22 lut 2021, 07:49
hajan pisze: 20 lut 2021, 23:48
Ikari pisze: 20 lut 2021, 17:36 Wygląda to jak zawilgotnienie kartonu/kart. Może dłużej leżało w skrzynce lub na poczcie w jakiś psim magazynie?
Z kafelkami może i tak ale karty to ewidentnie wina druku gdzie coś naciskało na karty wczasie produkcji. A kafelki jest ciekawsze to że część jest oki a druga nie, więc raczej nie jest wina wilgoci.
Wygląda jakby karty były przyciśnięte przez kafelki, które lekko wysunęły się pod naciskiem jakiegoś sporego ciężaru (odciśnięty kształt to heks). Najprawdopodobniej wydarzyło się to na którymś etapie transportu. To także może tłumaczyć dlaczego część kafelków jest rozwarstwiona, połowa posłużyła za amortyzację, a druga połowa za "prasę" do odciskania kart. Poprosimy o zgłoszenie na reklamacje@rebel.pl - na pewno rozpatrzymy pozytywnie, czasem się to zdarza niestety.
Mail z opisem problemu już wysłany :)
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Bandit »

Ja właśnie odebrałam paczkę wszystko idealne brawo REBEL.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jediwolf »

Również odebrałem fixa i też mam problem z kafelkami. Rozwarstwiają się. Będę pisał reklamacje znowu :(

Obrazek

Obrazek
sysrek
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2020, 10:24

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: sysrek »

Hej,

W moim zestawie naprawczym rewersy na jednej planszy z kafelkami różnią się od drugiej.
Wychodzi na to że mam 6 kafelków w jednym odcieniu a 5 w innym.
Ktoś miał podobny przypadek?


Obrazek
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kin@a »

Trochę kiepska ta tektura :? Myślę że i tak trzeba zabezpieczyć profilaktycznie te kafle klejem (boki) bo wcześniej czy później zaczną się rozwarstwiać.
Czy nie dałoby się w następnych dodrukach zamienić na lepszą? W końcu to gra za prawie 500zł ...
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jediwolf »

Kin@a pisze: 23 lut 2021, 17:15 Trochę kiepska ta tektura :? Myślę że i tak trzeba zabezpieczyć profilaktycznie te kafle klejem (boki) bo wcześniej czy później zaczną się rozwarstwiać.
Czy nie dałoby się w następnych dodrukach zamienić na lepszą? W końcu to gra za prawie 500zł ...
Wiesz jakość kafelków z podstawki jak dla mnie jest znacznie lepsza. Te kafelki z fix packa są przeciętnej jakości. Ja wiem, że popełniłem błąd. Następnym razem zwracam grę wydawcy i będą chciał zwrot kosztów.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kin@a »

jediwolf pisze: 24 lut 2021, 10:13 Wiesz jakość kafelków z podstawki jak dla mnie jest znacznie lepsza. Te kafelki z fix packa są przeciętnej jakości. Ja wiem, że popełniłem błąd. Następnym razem zwracam grę wydawcy i będą chciał zwrot kosztów.
A mógłbyś wkleić zdjęcie porównawcze?
Ja też kupiłam z tego feralnego druku ale na prezent, szczęście że gra nie została odfoliowana to poprosiłam sklep o wymianę (było już po terminie na zwrot w zwykłym trybie zresztą) na inne gry akurat też Rebela, więc nikt nic nie stracił :wink:
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TuReK »

Moja przesyłka naprawcza nieco oberwała, ale szczęśliwie tylko wypraska lekko pogięta, kaflom się nic nie stało.
I faktycznie te kafelki jakby gorszej jakości.
Z pustego i Saruman nie naleje
Polato
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Polato »

To jak to w końcu jest, każdy druk ma błędy tylko ten z 2019 więcej niż ten z 2020? Jest jakaś seria która nie ma błędów?
ODPOWIEDZ