Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 868
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Raffik_San pisze: 06 lut 2021, 20:53
Szewa pisze: 06 lut 2021, 10:04 Gdyby ktoś sie zastanawiał skad pomysł na wydanie Wyspy Dinosauròw to informuje, że to zasluga trolla, który tymi oto rękoma przekonał galakte, że muszą :lol:
Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Raffik_San »

Szewa pisze: 07 lut 2021, 00:29
Raffik_San pisze: 06 lut 2021, 20:53
Szewa pisze: 06 lut 2021, 10:04 Gdyby ktoś sie zastanawiał skad pomysł na wydanie Wyspy Dinosauròw to informuje, że to zasluga trolla, który tymi oto rękoma przekonał galakte, że muszą :lol:
Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
Złoty, a skromny zaprawdę.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Pytanie z ciekawości - czy ktoś wie co się dzieje z kanałem Granie w chmurach?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

eveni pisze: 08 lut 2021, 00:02 Pytanie z ciekawości - czy ktoś wie co się dzieje z kanałem Granie w chmurach?
Podejrzewam, że teraz ma trochę "zabawy" ze swoim wydawnictwem.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2271
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

eveni pisze: 08 lut 2021, 00:02 Pytanie z ciekawości - czy ktoś wie co się dzieje z kanałem Granie w chmurach?
Nanaki. Tylko tyle i aż tyle
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Leviathan pisze: 08 lut 2021, 08:26
eveni pisze: 08 lut 2021, 00:02 Pytanie z ciekawości - czy ktoś wie co się dzieje z kanałem Granie w chmurach?
Nanaki. Tylko tyle i aż tyle
Ale Nanaki już wydane. A na kanale nie ma już nawet cyklu Gra miesiąca :(
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

eveni pisze: 08 lut 2021, 09:18
Leviathan pisze: 08 lut 2021, 08:26
eveni pisze: 08 lut 2021, 00:02 Pytanie z ciekawości - czy ktoś wie co się dzieje z kanałem Granie w chmurach?
Nanaki. Tylko tyle i aż tyle
Ale Nanaki już wydane. A na kanale nie ma już nawet cyklu Gra miesiąca :(
Podejrzewam, że Piotrek Piechowiak nie zajmuje się tylko Nanaki.

Jest jeszcze zapowiedziane dawno Entity, a podejrzewam, że w garnku gotuje się więcej potraw.
Dodatkowo Nanaki poszło do wspierających, teraz trzeba zadbać o retail. Z tego co Piotrek pisał, kampania pozwoliła mu wyprodukować więcej kopii niż to co poszło do wspierających, reszta ma iść do sklepów i to na tej części sprzedaży ma być największy zwrot z inwestycji.
Podejrzewam też, że jego sytuacja trochę różnie się niż np u Łukasza i brakuje mu zaplecza ludzi, którzy wspierają produkcję na poszczególnych szczeblach, jednym słowem sam ogarnia tematy i nie ma czasu, ani weny żeby zając się kanałem. Jeśli wtopi kasę którą zainwestował w projekt to ciężko mu będzie się z tego odkopać, więc priorytet jest nastawiony na wydawnictwo, co jest całkiem słuszne.

Oczywiście to tylko moje gdybania, ale sam bym tak zrobił na jego miejscu, więc rozumiem ruch.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arracan »

Szewa pisze: 07 lut 2021, 00:29
Raffik_San pisze: 06 lut 2021, 20:53
Szewa pisze: 06 lut 2021, 10:04 Gdyby ktoś sie zastanawiał skad pomysł na wydanie Wyspy Dinosauròw to informuje, że to zasluga trolla, który tymi oto rękoma przekonał galakte, że muszą :lol:
Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
A właśnie byłem ciekaw, czy ktoś temat poruszy i jakie są związane z tym opinie. Ja, musze przyznać, trochę "śmiechłem" ja zobaczyłem, że ogłosił to swoim sukcesem.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

arracan pisze: 08 lut 2021, 20:45
Szewa pisze: 07 lut 2021, 00:29
Raffik_San pisze: 06 lut 2021, 20:53 Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
A właśnie byłem ciekaw, czy ktoś temat poruszy i jakie są związane z tym opinie. Ja, musze przyznać, trochę "śmiechłem" ja zobaczyłem, że ogłosił to swoim sukcesem.
Można śmiechować, ale czasami faktycznie recenzenci podrzucają wydawcom jakieś tytuły, czy też przekonują ich o tym, że warto coś wydać. Nie wiem, czy osobiście miałem kiedyś bezpośredni wpływ na wydanie jakiejś gry po polsku, ale bywały momenty, kiedy coś tam podpowiedziałem, czy podrzuciłem zagranicznemu wydawcy kontakt do wydawcy w PL. Ale mam nadzieję, że jakaś gra dzięki moim staraniom się w Polsce ukazała. To by było miłe :D
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mortinista »

Gambit pisze: 08 lut 2021, 21:43
Można śmiechować, ale czasami faktycznie recenzenci podrzucają wydawcom jakieś tytuły, czy też przekonują ich o tym, że warto coś wydać. Nie wiem, czy osobiście miałem kiedyś bezpośredni wpływ na wydanie jakiejś gry po polsku, ale bywały momenty, kiedy coś tam podpowiedziałem, czy podrzuciłem zagranicznemu wydawcy kontakt do wydawcy w PL. Ale mam nadzieję, że jakaś gra dzięki moim staraniom się w Polsce ukazała. To by było miłe :D
Obstawiam Terrors of London - Portal :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Mortinista pisze: 08 lut 2021, 21:58
Gambit pisze: 08 lut 2021, 21:43
Można śmiechować, ale czasami faktycznie recenzenci podrzucają wydawcom jakieś tytuły, czy też przekonują ich o tym, że warto coś wydać. Nie wiem, czy osobiście miałem kiedyś bezpośredni wpływ na wydanie jakiejś gry po polsku, ale bywały momenty, kiedy coś tam podpowiedziałem, czy podrzuciłem zagranicznemu wydawcy kontakt do wydawcy w PL. Ale mam nadzieję, że jakaś gra dzięki moim staraniom się w Polsce ukazała. To by było miłe :D
Obstawiam Terrors of London - Portal :P
Nie sądzę. Moja recenzja w połowie listopada, a dwa miesiące później ogłoszenie na Portalconie. Zresztą Prezes mówił, że to jego ekipa "przytargała" Terrors. Ja tylko przypadkowo zrobiłem materiał, który mogli wykorzystać w marketingu :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

_leigam_ pisze: 05 lut 2021, 14:50
Nilis pisze: 04 lut 2021, 10:12 Kiedyś kilka razy oglądałem nagrywane przez Geekfactora zasady do gier ale zawsze byłem okrutnie nimi zmęczony. Nie mogłem znieść faktu, że prowadzący tłumaczy te same rzeczy po kilka razy i jego powolny sposób mówienia jest identyczny jak tłumaczy się pewne rzeczy małym dzieciom. Fatality!
Dokładnie, to wielokrotne tłumaczenie banalnych rzeczy, i ten sposób tłumaczenia. Ale nie to jest najgorsze, najgorsze jest to że jeszcze nie spotkałem się z instrukcją u niego żeby nie było w niej błędu. Szkoda czasu.
A dasz przykład jakie wideoinstrukcje obejrzałeś? Ja wiem, że zupełnie nie wyszła mu wideoinstrukcja do Root, sam się do tego wielokrotnie odnosił i bił w pierś w innych materiałach. Jakie inne wideoinstrukcje tak zmasakrował?
A pisanie, że ktoś mu jeszcze za to płaci... Jeśli wydawcy i gracze są zadowoleni (ja osobiście jestem, już do kilkunastu gier posługiwałem się wideoinstrukcjami Kaczmara i przeczytawszy później instrukcję nie znalazłem błędów), to dlaczego by nie? Co innego płatne recenzje, ale płacenie za naprawdę czasochłonną w przygotowaniu wideoinstrukcję uważam za coś normalnego.
zioombel pisze: 06 lut 2021, 07:41
Nilis pisze: 05 lut 2021, 21:38 Sprawdziłem kanał PoGraMy i nie polecam. W godzinnym materiale o tym "co sądzą nie-gracze o grach planszowych" przez pierwsze 10 minut goście mówili o grach komputerowych - wiedźminie, Cyberpunku i innych rzeczach zupełnie nie związanych z tematem. Tak sobie biadolili z tego szlachetnego miejsca gdzie kończą się plecy.
Taka jest struktura tego podcastu - zresztą wiele innych robi podobnie. Najpierw rozmawiają o tym w co ostatnio grali i dopiero później przechodzą do głównego tematu. Zachęcam, żeby sobie przewinąć odcinki podcastowe ostatnio jakoś regularniej się pojawiają i są na prawdę ciekawe i przemyślane.
Kurcze, to trzeba też Prezesowi Trzewiczkowi powiedzieć, by tak nie robił. Wookiemu i Przemowi też. Chłopakom od podcastu "Dobry, Zły i Ostatni" tak samo. W sumie to większości podcasterów :D Dla mnie to akurat bardzo ciekawy wstep do właściwej treści w przypadku wszystkich wymienionych twórców, wypominanie tego chłopakom uważam za dziwne.
arracan pisze: 08 lut 2021, 20:45
Szewa pisze: 07 lut 2021, 00:29
Raffik_San pisze: 06 lut 2021, 20:53
Mało tego, miał też niemały wpływ na decyzję Red Imp na wydanie reedycji Pana Lodowego ogrodu.
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
A właśnie byłem ciekaw, czy ktoś temat poruszy i jakie są związane z tym opinie. Ja, musze przyznać, trochę "śmiechłem" ja zobaczyłem, że ogłosił to swoim sukcesem.
A spróbuj na jego kanale skomentować to w jakiś sposób, to shadowban masz gwarantowany w przeciągu kilku minut :D
Mnie najbardziej rozbawiło, jak w któryms materiale mówił, że kupno Lucrum przez Blog Ojciec to Kamilowi Nowakowi on to w rozmowie zasugerował :D Aż to chyba znajdę później, bo spadłem z krzesła jak to usłyszałem. Oczywiście pan Nowak jak opowiadał o historii kupienia wydawnictwa w podcaście u GeekFactora nawet słowem się nie zająknął o ogromnej roli GTTV w całym przedsięwzięciu, niewdzięcznik jeden...

EDIT: Doprecyzowałem część o wideoinstrukcjach Kaczmara, bo przekaz był niejasny w oryginalnym poście.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2021, 10:04 przez EsperanzaDMV, łącznie zmieniany 3 razy.
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _leigam_ »

EsperanzaDMV pisze: 08 lut 2021, 23:00 A dasz przykład jakie wideoinstrukcje obejrzałeś? Ja wiem, że zupełnie nie wyszła mu wideoinstrukcja do Root, sam się do tego wielokrotnie odnosił i bił w pierś w innych materiałach. Jakie inne wideoinstrukcje tak zmasakrował?
Bo ja to pamiętam, jedną instrukcje oglądnąłem w całości i stwierdziłem w niej 2 albo 3 błędy. 2 inne wyłączyłem po pierwszym błędzie. Nie mam ochoty i zamiaru trać czas na przypominanie sobie jakie to gry były (a tym bardziej tego sprawdzać), to było jakiś czas temu. Tak jak pisałem, pierwsze czytam instrukcje później oglądam jakiś film, wtedy łatwo takie rzeczy wyłapać.


A co do tego czy na tym zarabia, to nie ja to pisałem, ale wydaje mi się że sam mówił coś kiedyś o tym że dostaje zlecenia na zrobienie instr.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1506 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Bardzo lubię publikacje niekoniecznie będące recenzją/opisem konkretnej gry, a poruszające tematy z nieco szerszej perspektywy.
I taką publikacją jest doskonały felieton okolicznościowy (podsumowanie stycznia) Kaimady na znadplanszy.pl:
https://kaimada.znadplanszy.pl/2021/02/ ... -stycznia/

Może nieco gorzki w wydźwięku, ale - o czym trochę zapomnieliśmy po hucznych zapowiedziach nowych gier ogłoszonych przez Portal i Galaktę - w takie też smutaśne wydarzenia obfitował styczeń w planszówkowym światku**.
Świetny świetny felieton :!:

------------------------
** Nota bene, dziś dowiaduję się z BGG o kolejnej "aferze" społecznościowo-ostracyzmowej, związanej z Ant Lab Games, które tym samym kończy swój żywot, przynajmniej w obecnej postaci.
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Oo szkoda...bardzo ich szanowałem, że nigdy nie złamali danego słowa i robili wszystko za darmo jak przyrzekli.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Seykan »

Jak Was czytam to wychodzi, że Piotrek z Trolli to trochę jak ten Wałęsa w żartach :D
I wtedy mówię mu - wydaj ten Dinosaur Island
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Bruno pisze: 09 lut 2021, 01:47 (...)
** Nota bene, dziś dowiaduję się z BGG o kolejnej "aferze" społecznościowo-ostracyzmowej, związanej z Ant Lab Games, które tym samym kończy swój żywot, przynajmniej w obecnej postaci.
Spoiler:
Wrzucili filmik na pożegnanie link. Szkoda, wielka szkoda. :(

PS. Trochę się dziwię w sprawie sposobu działania. Zamykają kanał i zapowiadają otwarcie nowego.
Ktokolwiek ich "atakował" (lub cokolwiek innego robił), po prostu zmieni cel na ich nowy kanał.
Nie do końca dla mnie było klarownie wytłumaczone, co, dlaczego i jak się stało to co się stało.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

tomp pisze: 09 lut 2021, 08:42 PS. Trochę się dziwię w sprawie sposobu działania. Zamykają kanał i zapowiadają otwarcie nowego.
Ktokolwiek ich "atakował" (lub cokolwiek innego robił), po prostu zmieni cel na ich nowy kanał.
Nie do końca dla mnie było klarownie wytłumaczone, co, dlaczego i jak się stało to co się stało.
Z tego co zrozumiałem nowy kanał będzie czymś innym niż ALG. Raczej podcasty i nie o grach, a o wszystkim.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

_leigam_ pisze: 08 lut 2021, 23:56
EsperanzaDMV pisze: 08 lut 2021, 23:00 A dasz przykład jakie wideoinstrukcje obejrzałeś? Ja wiem, że zupełnie nie wyszła mu wideoinstrukcja do Root, sam się do tego wielokrotnie odnosił i bił w pierś w innych materiałach. Jakie inne wideoinstrukcje tak zmasakrował?
Bo ja to pamiętam, jedną instrukcje oglądnąłem w całości i stwierdziłem w niej 2 albo 3 błędy. 2 inne wyłączyłem po pierwszym błędzie. Nie mam ochoty i zamiaru trać czas na przypominanie sobie jakie to gry były (a tym bardziej tego sprawdzać), to było jakiś czas temu. Tak jak pisałem, pierwsze czytam instrukcje później oglądam jakiś film, wtedy łatwo takie rzeczy wyłapać.


A co do tego czy na tym zarabia, to nie ja to pisałem, ale wydaje mi się że sam mówił coś kiedyś o tym że dostaje zlecenia na zrobienie instr.
Zarabia, ale śmiem sądzić, że chodzi o takie zlecenie jak to:

https://youtu.be/TVU9Eiy8_cU

Film na kanale wydawcy. Zresztą jakby i publikował na swoim kanale, to w mojej ocenie jest to jak najbardziej etyczne. Wydaje mi się, że w jego instrukcjach nie pojawiają się opinie o grze, ale nie pamiętam dokładnie, raczej robi o tym dwa osobne filmy.

Przy okazji, Kaczmar ma całkiem niezły angielski :).
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 08 lut 2021, 23:00
arracan pisze: 08 lut 2021, 20:45
Szewa pisze: 07 lut 2021, 00:29
Złoty chlop, nie zasłużyliśmy na niego.
A właśnie byłem ciekaw, czy ktoś temat poruszy i jakie są związane z tym opinie. Ja, musze przyznać, trochę "śmiechłem" ja zobaczyłem, że ogłosił to swoim sukcesem.
A spróbuj na jego kanale skomentować to w jakiś sposób, to shadowban masz gwarantowany w przeciągu kilku minut :D
Mnie najbardziej rozbawiło, jak w któryms materiale mówił, że kupno Lucrum przez Blog Ojciec to Kamilowi Nowakowi on to w rozmowie zasugerował :D Aż to chyba znajdę później, bo spadłem z krzesła jak to usłyszałem. Oczywiście pan Nowak jak opowiadał o historii kupienia wydawnictwa w podcaście u GeekFactora nawet słowem się nie zająknął o ogromnej roli GTTV w całym przedsięwzięciu, niewdzięcznik jeden...
O, znalazłem. Podsumowanie 2020. Sama końcówka materiału. "Nie chcę powiedzieć, czy po naszej rozmowie z nim, czy były inne przesłanki..." :lol:
Ale trochę jest tak jak napisał to Seykan, z planszówkowym Wałęsą - "i wtedy mówię mu "Kup sobie wydawnictwo!" ". Nie chcę umniejszać wpływu GTTV w popularyzację planszówek, bo często jest to jeden z pierwszych kanałów, które odkrywa nowa osoba w hobby, ale to zakrawa o jest megalomania...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Ale przecież nie chciał powiedzieć ;).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Czyli jest większy niż Wałęsa, bo nie dość, że równie potężny, to jeszcze skromny.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 686 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

Bruno pisze: 09 lut 2021, 01:47 Bardzo lubię publikacje niekoniecznie będące recenzją/opisem konkretnej gry, a poruszające tematy z nieco szerszej perspektywy.
I taką publikacją jest doskonały felieton okolicznościowy (podsumowanie stycznia) Kaimady na znadplanszy.pl:
https://kaimada.znadplanszy.pl/2021/02/ ... -stycznia/

Może nieco gorzki w wydźwięku, ale - o czym trochę zapomnieliśmy po hucznych zapowiedziach nowych gier ogłoszonych przez Portal i Galaktę - w takie też smutaśne wydarzenia obfitował styczeń w planszówkowym światku**.
Świetny świetny felieton :!:
Dzięki za link. Bardzo dobry felieton. Zgadzam się z autorem, że niestety ludzie w większości dzisiaj mają własne zdanie i nie umieją dyskutować, tylko się wykłócać, że to oni mają jedyną i świętą rację. Podobnie nie rozumiałam aż takiej afery, jaka wybuchła wokół słów Tasciniego, jak i zmian na mapie do Spirit Island.

W sumie, czy jest ktoś, kto regularnie pisze takie felietony (czy inne formy wypowiedzi pisanej) okołoplanszówkowe? Chętnie bym poczytała ciekawe przemyślenia planszówkowe, a nie tylko recenzje gier :).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 870 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

To ja śmielej napiszę niż Grzesiek: https://kartastol.znadplanszy.pl !
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ