Bargain Quest (Jonathan Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1293
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 363 times
Been thanked: 216 times

Bargain Quest (Jonathan Ying)

Post autor: ShapooBah »

Bargain Quest to mała gierka w której wcielamy się w handlarzy towarów wszelakich i zaopatrujemy dzielnych bohaterów w magiczne i niesamowite przedmioty oraz ekwipunek. Zbieramy zestawy, Draftujemy karty i ogólnie staramy się ubić deal życia, i zachęcić podróżujących herosów do odwiedzenia konkretnie naszego sklepiku - Gra przypomina trochę moonlightera od 18bit studio. - Warto nadmienić że Victoria Ying współpracuje jako grafik Disneya, i przez to grafiki posiadają pewnego ducha i przyjemną dla oka "kreskę"

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/223 ... gain-quest

Ogólnie jestem niesamowicie pod wrażeniem tego, jak dużo dobra znajduje się w naprawdę małym, gabarytowo, pudełku. Praktycznie nie mamy tu wypraski, a ciężko wszystko upchnąć i jeszcze domknąć pokrywę.
Sama rozgrywka jeszcze przede mną, ale wiem, że na forum jest kilka osób przychylnie nastawionych rozgrywce w BQ.
Ogólnie gra dostępna na Amazonie, a z drugiej ręki też zaczęły pojawiać się liczne oferty.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Bargain Quest {Jonathan & Victoria Ying} 2017

Post autor: Shimrod »

Bardzo przyjemny filler, przypadnie do gustu zwłaszcza grającym w D&D, bo mamy tu swoiste odwrócenie ról i to bohaterowie stanowią źródło dochodów.
Sama podstawka dostarcza wielu pozytywnych wrażen, a z dodatkami robi się jeszcze ciekawiej. Zasady są łatwe do wytłumaczenia, a miłe dla oka kreskówkowe grafiki zachęcają do gry również osoby stroniące zwykle od gier planszowych. U nas gra przyjęła się na tyle dobrze, że zainwestowałem w dodatki.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Bargain Quest (Jonathan Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

U mnie nie przyjęła się w ogóle. W tym klimacie znacznie bardziej podszedł nam Heroes Welcome. Ale to może dlatego, że ja wolę łamigłówki z mapą, a Bargain Quest to taka wariacja gry aukcyjnej, za którymi w sumie nie przepadam.
ODPOWIEDZ