Portal Games - plany wydawnicze 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: suibeom »

japanczyk pisze: 25 sty 2021, 13:49
Kwestor pisze: 25 sty 2021, 13:26 Zombicide: Cokolwiek sprzedaje się u nas jak świeże bułeczki, Portal zapowiadał już wielokrotnie, że będą wydawać wszystko co im CMON zaproponuje.
Tyle, że Dark Side miał limited print run i raczej nie będzie dodruku ze strony CMON
a ja mam nadzieję, że Portalowi uda się wyszarpać ten dodatek. Ogrywam właśnie z dziewczyną Tajne operacje i jest MOC :mrgreen:

Portal Games dacie radę wydać ten dodatek, czy mam szukać z drugiej ręki?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 358
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 275 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: dispe »

suibeom pisze: 26 sty 2021, 13:10
japanczyk pisze: 25 sty 2021, 13:49
Kwestor pisze: 25 sty 2021, 13:26 Zombicide: Cokolwiek sprzedaje się u nas jak świeże bułeczki, Portal zapowiadał już wielokrotnie, że będą wydawać wszystko co im CMON zaproponuje.
Tyle, że Dark Side miał limited print run i raczej nie będzie dodruku ze strony CMON
a ja mam nadzieję, że Portalowi uda się wyszarpać ten dodatek. Ogrywam właśnie z dziewczyną Tajne operacje i jest MOC :mrgreen:

Portal Games dacie radę wydać ten dodatek, czy mam szukać z drugiej ręki?
Na Amazonie można znaleźć.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: suibeom »

dispe pisze: 27 sty 2021, 09:59 Na Amazonie można znaleźć.
Dzięki, ale liczę na wersję PL. Chętnie dam zarobić rodzimemu wydawcy.
ZXCV
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 41 times
Been thanked: 18 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: ZXCV »

Zgodnie z sugestią pana Kwestora napisałem do Portalu ws. Z: Dark Side (a także retailowej paczki figurek Survivors of the Galaxy). Otrzymałem następującą odpowiedź: "Proszę śledzić nasze zapowiedzi, tylko tam ujawniamy plany. Aczkolwiek, niektóre dodatki z KS nie będą nigdy wydane, nie ma na to zgody oryginalnego wydawcy".
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: suibeom »

Bardzo enigmatycznie odpowiedzieli. Zatem mam pytanie do bardziej doświadczonych planszówkowiczów, szukać z drugiej ręki tego dodatku, czy czekać?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

suibeom pisze: 27 sty 2021, 17:53 Bardzo enigmatycznie odpowiedzieli. Zatem mam pytanie do bardziej doświadczonych planszówkowiczów, szukać z drugiej ręki tego dodatku, czy czekać?
Portal nie ogłasza wydawania rzeczy przez email, moja sugestia z napisaniem do nich była bardziej w celu dania im znać, że są chętni.

Jak bardzo chcesz, to szukaj, bo tutaj a) CMON musi zaproponować druk i b) Portal się musi na niego zdecydować, bez jakiś przecieków z jednego czy drugiego to trochę jak wróżenie z fusów.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pcyzm »

Poza ameri (bo to nie moja bajka) wszystko trafia na radar. Całkiem mocarny plan, jedyne czego się obawiam to takiego spiętrzenia premier w drugiej połowie roku.

Sam event udany włącznie z 2 dniem, Portal nadal najlepiej ogarnia 'internety' w Polsce że wszystkich wydawnictw (tutaj akurat konkurencja od dawna śpi).
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: AntBehindLeaf »

Witam, chciałbym się zapytać, czy wiadomo może kiedy dodruk Rising Sun dotrze i zaczną się wysyłki przedsprzedaży?
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Grzess0 »

AntBehindLeaf pisze: 01 lut 2021, 08:43 Witam, chciałbym się zapytać, czy wiadomo może kiedy dodruk Rising Sun dotrze i zaczną się wysyłki przedsprzedaży?
25 lutego

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... oser=false
sniezka_ja
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:08
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: sniezka_ja »

A ja mam takie pytanko czy jest planowane wydanie polskiego Reset Packa do Aeon's End Legacy?
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Grzess0 »

sniezka_ja pisze: 02 lut 2021, 15:54 A ja mam takie pytanko czy jest planowane wydanie polskiego Reset Packa do Aeon's End Legacy?
Mówili że nie, bo nie spodziewają sie wielu chętnych (zważywszy na to, ile osób kupowało angielski). Ale jak będą często dostawać maile z zapytaniem, to kto wie, może zmienią zdanie
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pioter123 »

Portal Games pisze: 24 sty 2021, 13:39 Nie zaglądam tu często z nadmiaru innych obowiązków, ale dziś postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania:
Czy sa planowane jakies dodatki do Last Aurora czy to temat zamkniety?
MUTANT SET: 12 cards expansion set for more variability during game.

6 enemy cards
6 loot cards
A moze jest szansa na wydanie tego zestawu kart? Oraz talii do pvp? O reszte kart ks exclusive nie pytam ale polskiej wersji ks nie bylo wiec... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 495
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Gothik »

Napisałem na stronie www portalu, ale momentalnie usunęli. Nie chce mi się pisać od nowa, więc po prostu przekleję:

Drogi Portalu, może i robicie dobre gry i znacie się na nich, ale w public relations ani trochę nie umiecie. Zamieszczony na waszej stronie komunikat (https://portalgames.pl/pl/portal-games-dune) to jakiś horror i przykład, jak się NIE POWINNO redagować komunikatów PR-owych. "oparta na fabule gra przygodowa", "głęboko osadzone w klimacie doświadczenie", serio? Usiądźcie na spokojnie, weźcie głęboki oddech i przeczytajcie na głos to JEDNO zdanie: "Podczas rozgrywki gracze wykorzystują różnorodne fizyczne i cyfrowe komponenty gry: talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, tuzin fizycznych materiałów informacyjnych oraz dedykowaną stronę internetową z dodatkowymi zasobami, dla naprawdę wciągającego doświadczenia, aby poprowadzić narrację w zabawne i zaskakujące kierunki." Czujecie? No właśnie. Ja wiem że z boku robienie public relations może wyglądać jako prosta zabawa z którą każdy by sobie poradził, ale może czasem jednak warto zasięgnąć rady specjalistów, zamiast robić to in-house Knurów-style i sie kompromitować... bo poźniej może być cięzko to odkręcić.

P.S. Serio GF9 zajmuje się sprzedażą nieruchomości? Czy translator google wam "property" na "nieruchomości" przełożył? :D
Ostatnio zmieniony 04 lut 2021, 13:46 przez Gothik, łącznie zmieniany 1 raz.
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: zsuedama »

Czy wiadomo może kiedy będzie wysyłka Roku Molocha? Z tego co pamiętam miał to być pierwszy kwartał?
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Chudej »

Kiedy można się spodziewać jakichś konkretnych dat odnośnie Food Chain Magnate?
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Gothik pisze: 04 lut 2021, 10:10 Ja wiem że z boku robienie public relations może wyglądać jako prosta zabawa (...)
I tak wszystko sprowadza się do informacji, że Portal robi grę na licencji Diune, mechanicznie opartą o system Detektywa. Już więcej informacji było na filmikach.

Natomiast słabe jest to usunięcie komentarza.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2021, 14:25 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: dawid »

O rany.
Ten tekst jest złotem.
...odkryją narrację mistrzowskiej gry z epickim punktem kulminacyjnym i niezapomnianym rozwiązaniem,...
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pabellos »

dawid pisze: 04 lut 2021, 13:27 O rany.
Ten tekst jest złotem.
...odkryją narrację mistrzowskiej gry z epickim punktem kulminacyjnym i niezapomnianym rozwiązaniem,...
Może Portal przygotował tę informację pierwotnie na rynek zagraniczny - po angielsku, a następnie wrzucił ją do Google Translatora - i mamy efekt, jaki mamy :lol:
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 495
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Gothik »

pabellos pisze: 04 lut 2021, 13:39
dawid pisze: 04 lut 2021, 13:27 O rany.
Ten tekst jest złotem.
...odkryją narrację mistrzowskiej gry z epickim punktem kulminacyjnym i niezapomnianym rozwiązaniem,...
Może Portal przygotował tę informację pierwotnie na rynek zagraniczny - po angielsku, a następnie wrzucił ją do Google Translatora - i mamy efekt, jaki mamy :lol:
Na to wygląda, bo w piewrotnej wersji było (już to chyba zmienili), że GF9 zajmuje się sprzedażą nieruchomości, Google Translator tak im "properties" przełożył :D
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Tak, serię Detektywa Portal przygotowuje najpierw po angielsku, a dopiero potem tłumaczy na polski. Było o tym sporo kilkanaście stron wcześniej :wink:
I nie byłoby w tym nic złego, gdyby właśnie nie ten specyficzny "flow" tłumaczenia.
Przykro patrzeć, jak wypuszczają takie gnioty językowe (nie tylko w notkach reklamowych, ale i w treści gier) tylko dlatego, że uważają, iż przecież każdy Polak "umie w polski". Otóż nie każdy.
I fakt, że uparcie centusiują na porządnej redakcji swoich polskojęzycznych treści jest dla mnie żenujący.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
feniks_ciapek
Posty: 2303
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

Bruno pisze: 04 lut 2021, 14:06 Tak, serię Detektywa Portal przygotowuje najpierw po angielsku, a dopiero potem tłumaczy na polski. Było o tym sporo kilkanaście stron wcześniej :wink:
I nie byłoby w tym nic złego, gdyby właśnie nie ten specyficzny "flow" tłumaczenia.
Przykro patrzeć, jak wypuszczają takie gnioty językowe (nie tylko w notkach reklamowych, ale i w treści gier) tylko dlatego, że uważają, iż przecież każdy Polak "umie w polski". Otóż nie każdy.
I fakt, że uparcie centusiują na porządnej redakcji swoich polskojęzycznych treści jest dla mnie żenujący.
Z jednej strony się zgadzam, a z drugiej strony jest to problem znacznie szerszy i nie dotyczy tylko Portalu. Pamiętam, że z tego rodzaju marketingową nowomową (doświadcz, zwiedzaj itp.) po raz pierwszy zetknąłem się na okładkach gier komputerowych. Pewnie, są to niezgrabne kalki z angielskiego, w którym tego rodzaju zwroty być może aż tak nie rażą (albo tak mi się już opatrzyły), ale próba przełożenia takiego zwracania się do odbiorcy w polskie realia kulturowe nie jest zadaniem łatwym i na pewno nie może sprowadzać się do dosłownego tłumaczenia, które jest może gramatycznie poprawne, ale z drugiej strony brzmi obco i koślawie. Lepsza już jest parafraza w postaci "będziecie mogli doświadczyć" albo "poczujecie się jak prawdziwi szpiedzy", tylko że rozwleka tekst (czego marketing bardzo nie lubi) i wciąż jeszcze brzmi nieco nachalnie.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: mikeyoski »

Dlatego ważna jest dobra redakcja tekstu, która wyłapie wszelkie tego typu kwiatki i bez zmiany treści przełoży je na poprawny język polski. Ale to kosztuje.

Tak samo oszczędzają na redakcji instrukcji. Ciekawe czy uda się komuś pobić to coś do Terrors of London? ;-)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2111
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomp »

mikeyoski pisze: 05 lut 2021, 10:39 Dlatego ważna jest dobra redakcja tekstu, która wyłapie wszelkie tego typu kwiatki i bez zmiany treści przełoży je na poprawny język polski. Ale to kosztuje.

Tak samo oszczędzają na redakcji instrukcji. Ciekawe czy uda się komuś pobić to coś do Terrors of London? ;-)
Wydaje mi się, że w przypadku ToL to tylko przetłumaczona instrukcja angielska. Na bgg można znaleźć bardzo dużo narzekań i zapytań o niejasności.
Teraz zabawie się w adwokata diabła. Nie znam realiów, ale możliwe, że Portal nie mógł przeredagować/poprawić instrukcji przy tłumaczeniu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Witchma »

Jako zawodowy tłumacz mogę tylko stwierdzić, że to, co znajduję w instrukcjach obsługi gier, to jest dramat. Na czysto językowym poziomie, o błędach logicznych i niejasnościach nie wspominając.

Niestety, jak już zauważył Bruno, istnieje przekonanie, że przecież każdy Polak umie polski, a także - że każdy przecież umie angielski (moja ulubiona kategoria klientów: "Sam/a bym to przetłumaczył/a, tylko nie mam czasu"). Niestety proces tłumaczenia wymaga czegoś więcej niż jako takiej znajomości dwóch języków, ale trzeba ciąć koszty i efekty są takie, jak widzimy.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: mikeyoski »

Całe szczęście złe tłumaczenia to nie tylko domena Polaków. Tłumaczenie niemieckich instrukcji (vide Grzegorz Kobiela) na angielski też potrafią być ułomne.
Zablokowany