co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
itam07
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2020, 05:12

co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: itam07 »

Witam,

to co proponujesz? co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?
interesuje mnie duża regrywalnosć aby sie nie znudziła i dobra/wyższa jakość wykonania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Neoptolemos »

Zwykła podstawka. Regrywalność spora, w razie czego są świetne dodatki, można grać w 2 osoby i od czasu do czasu z innymi.

Ew. rozważ Iberię lub Upadek Rzymu, są ciut ciekawsze niż goła podstawka - ale ewentualne dodatki odpadają.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: Mortinista »

itam07 pisze: 31 sty 2021, 01:56 Witam,

to co proponujesz? co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?
interesuje mnie duża regrywalnosć aby sie nie znudziła i dobra/wyższa jakość wykonania.

Pozdrawiam.
Przed poleceniem czegokolwiek dobrze byłoby wiedzieć co najbardziej lubicie i jak doświadczonymi graczami jesteście.

Z gier ładnie wykonanych, przystępnych, dających frajdę na 2 i więcej osób polecę wam :
- Azul
- Sagrada
- Calico
- Minerały
Są to proste gry abstrakcyjne świetne na początek. Mają proste zasady, lecz rozruszają szare komórki.

Napisz proszę czy wolicie przeżyć przygodę, lekko spędzić popołudnie, pokombinować, pogłówkować, a może coś cięższego? Łatwiej będzie coś polecić.
itam07
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2020, 05:12

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: itam07 »

Witam,

niestety nasze preferencje sie różnia... ona nie lubi tego co ja czyli. : Brass Birmingham/ Command & Colors Ancients / Memoir '44 / Axis and Allies etc..

. a ja nie bardzo przepadam za tym co ona lubi.. czyli gry bez wiekszego myślenia lekkie, jak Azul ktory lubi, lub pojedynek 7 cudów.. a

ja srednio za tymi grami przepadam.. wiec wciaz szukamy wspolnych gier.. myslalem nad pandemia anniversary 10th edition, oraz moze Zamkii z Burgundi BIG BOX? ..

mamy tez Great Wetstern Trail i to jest OK dla Nas oboje.. ale minimalnie niby za trudne dla niej.. moze nie tyle co za trudne bo nie raz wygrala.. ale mowi ze ja macza takie gry gdzie trzeba duzo myslec.. a woli sie relaksowac..
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: autopaga »

Wszystkie dziewczyny lubią zamki Burgundii idz w to śmiało.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 491 times
Been thanked: 55 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: CoLdY7 »

itam07 pisze: 31 sty 2021, 23:44 Witam,

niestety nasze preferencje sie różnia... ona nie lubi tego co ja czyli. : Brass Birmingham/ Command & Colors Ancients / Memoir '44 / Axis and Allies etc..

. a ja nie bardzo przepadam za tym co ona lubi.. czyli gry bez wiekszego myślenia lekkie, jak Azul ktory lubi, lub pojedynek 7 cudów.. a

ja srednio za tymi grami przepadam.. wiec wciaz szukamy wspolnych gier.. myslalem nad pandemia anniversary 10th edition, oraz moze Zamkii z Burgundi BIG BOX? ..

mamy tez Great Wetstern Trail i to jest OK dla Nas oboje.. ale minimalnie niby za trudne dla niej.. moze nie tyle co za trudne bo nie raz wygrala.. ale mowi ze ja macza takie gry gdzie trzeba duzo myslec.. a woli sie relaksowac..
Z góry przepraszam za offtop.
Przydałaby się gra, na tyle asymetryczna, żeby jedna strona miała wrażenie grania w Azul'a, a druga mogła pogłówkować jak przy Brass'ie.
Jak znajdzie się taki geniusz, który takiego potworka zbalansuje i każda strona dostanie to co lubi w jednej grze, to chapeau bas! będzie hit! i biorę od ręki kilka sztuk i od razu akcje wydawnictwa które to wyda :D
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: autopaga »

narcos ma trochę coś z tego. Granie Pablo jest dużo trudniejsze.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: arturmarek »

Żony lubią Terraformację Marsa i Na Skrzydłach, ewentualnie Everdell
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: Gildiril Blackcairn »

CoLdY7 pisze: 01 lut 2021, 00:06 Z góry przepraszam za offtop.
Przydałaby się gra, na tyle asymetryczna, żeby jedna strona miała wrażenie grania w Azul'a, a druga mogła pogłówkować jak przy Brass'ie.
Jak znajdzie się taki geniusz, który takiego potworka zbalansuje i każda strona dostanie to co lubi w jednej grze, to chapeau bas! będzie hit! i biorę od ręki kilka sztuk i od razu akcje wydawnictwa które to wyda :D
Root?
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: Rahu »

itam07 pisze: 31 sty 2021, 01:56 Witam,

to co proponujesz? co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?
interesuje mnie duża regrywalnosć aby sie nie znudziła i dobra/wyższa jakość wykonania.

Pozdrawiam.
Jeśli jeszcze szukałbyś czegoś do gry z żoną to zerknij w link poniżej - aktualny ranking gier żon :wink:
viewtopic.php?f=64&t=70500
Kamila_S
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2020, 22:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: co najlepiej dla mnie i żony a od czasu dla Gosci?

Post autor: Kamila_S »

Ja mogę polecić grę Dinobus, która w marcu rusza z kampanią na wspieram.to :) (2-6 graczy)
Gra ma bardzo proste zasady, wizualnie też jest przystępna i "lekka", kreskówkowa.
Ale niech Cię to nie zwiedzie! Jak graliśmy w to w pubie i przysiadła się grupa geeków to siedzieli do zamknięcia lokalu, żeby jak najlepiej okminić grę i wyciągnąć maksymalne wyniki :D
w skrócie- nie jest mózgopalna, ale potrafi być angażująca :D
https://www.facebook.com/DinobusCOR3
ODPOWIEDZ