Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: Heiken »

Witam,
Mam półtoraroczną córeczkę. Poprzednio bawiliśmy się tak, że dostawała pudełka z planszówkami i przekładała/oglądała elementy. Niestety obecnie ma już trochę za dużo siły i zaczyna siać spustoszenie xD, więc większości planszówek już nie dostanie na tym etapie. Co najwyżej żetony ze Splendora i sztosy z Brassa, które lubi. Przy czym dostała na stałe do jej zabawek grę Kwiatki (blackfriday za 5 zł), w której gniecie karty co prawda ale codziennie otwiera przegląda i nazwy kwiatów już zna. Strzał w dziesiątkę. Do grania nie polecam ale jest ładna i jak na zabawkę za 5 zł dziecko ma ogrom frajdy. Ma też trochę ładniejszych kart z mtg. Zatem szukam teraz tanich i ładnych gier, które mógłbym jej dać do zabawy. Oczywiście muszą przeważać elementy większe, których nie zje przypadkiem. Macie jakieś pomysły?
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

"DJECO: GRA ZWIERZAKI NA ARKTYCE LITTLE COOPERATION" i inne tego wydawnictwa.
Sam niebawem planuję to kupić dla mojej 1.5

Jeszcze popatrz na "GRA LOGICZNA CZERWONY KAPTUREK DELUXE SMART GAMES". One też mają duże elementy.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: Kisun »

Story Cubes Max i Super farmer. Nie połknie elementów, pobawi się kostkami i poukłada zwierzątka, seria smart games ma też układanki fajne dla maluchów. A jak będzie starsza to i zacznie grać w te gry.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: KurikDeVolay »

Mając 1,5 roku zagra już w "W ogrodzie" od Haba. Tylko to musi być ta z drewnianymi elementami. Kosztuje ok 100 złotych, ale to pełnoprawna gra, w którą dzieciak pociągnie. Polecam zdecydowanie.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: arturmarek »

Zwierzak na zwierzaku: drewniane duże zwierzątka, gra też przy okazji bardzo fajna, zrecznosciowa imprezowka
Smart Games: to jest seria gier/zagadek na bardzo różnym poziomie, moją córka w podobnym wieku bawi się zamkiem. Są tam konkretne budowle do odtworzenia jako zadanie logiczne, ale myślę, że to tak od 3 lat ma szanse zadziałać. Co nie zmienia faktu, że do zabawy super. Smart games ma bardzo dużo gier, więc powinienś coś wybrać. Kiedyś Wookie na swoim kanale YT pokazywał kilka tych gier.
Polecam Ci przeskrolować promocje w sklepach internetowych. Ja ostatnio też na parę złotych kupiłem "Kto Kogo?", nie wiem o co chodzi w grze, ale są karty ze zwierzątkami, więc kupiłem dzieciom. Mam też serię "Czy wiesz, który zwierz...?"
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Tanie i ładne gry do zabawy dla malucha (1,5 roku)

Post autor: Asurmar »

Moja 2,5 letnia córka nia daje się zwieść "tanimi i ładnymi" grami do zabawy. Widzi, że rodzice grają w Azula i ona też chce. Bardzo lubi jeszcze Splendor i Fuse. Żadna zabawka nie jest fajniejsza od zabawek rodziców.
ODPOWIEDZ