Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Troyes

Post autor: warlock »

Mój rekord w podstawkę 1v1 to 70 punktów.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Troyes

Post autor: Tomzaq »

Ja mam 74 z dodatkiem Ladies of Troyes, bez dodatku 68, 1v1
Who is John Galt?
Posiadam
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Troyes

Post autor: ENDryu »

to jeszcze powiedzcie ile miał przeciwnik :twisted: bo można nabić kosmiczny wynik grając ze słabym graczem i wygrać 70-20, a wygrana np. 70-58 to juz co innego :roll:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Troyes

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy zdarzało wam się tak że podczas gry brakowało wam tych małych drewnianych kosteczek żeby je gdzieś wyłożyć?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Troyes

Post autor: warlock »

ENDryu pisze: 03 wrz 2018, 13:57 to jeszcze powiedzcie ile miał przeciwnik :twisted: bo można nabić kosmiczny wynik grając ze słabym graczem i wygrać 70-20, a wygrana np. 70-58 to juz co innego :roll:
Moja najbardziej obfitująca w punkty i zacięta partia w podstawkę Troyes zakończyła się wynikiem 62:62 ;).
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Troyes

Post autor: RunMan »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 wrz 2018, 14:01 Czy zdarzało wam się tak że podczas gry brakowało wam tych małych drewnianych kosteczek żeby je gdzieś wyłożyć?
Nigdy nie zabrakło.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Troyes

Post autor: Tomzaq »

ENDryu pisze: 03 wrz 2018, 13:57 to jeszcze powiedzcie ile miał przeciwnik :twisted: bo można nabić kosmiczny wynik grając ze słabym graczem i wygrać 70-20, a wygrana np. 70-58 to juz co innego :roll:
74-70; 68-47
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Troyes

Post autor: Koziełło »

Rekord: 64-62 (ja wygrałem :D :D :D )
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Troyes

Post autor: Michał M »

Kupione na promocji: https://muve.pl/sklep/hobby/planszowki/ ... owa,427899

Zobaczymy, z czym to się je. Alien Frontiers uwielbiam, Zamki Burgundii też, chociaż w tę planszówkę grałem zdecydowanie mniej. Teraz pora sprawdzić Troyes.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Troyes

Post autor: warlock »

Wcześniej tam była za 49 ;). Daj znać jak wrażenia. Jakbyś miał pytania co do zasad to wal jak w dym ;).
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Troyes

Post autor: Michał M »

No to przepłaciłem 20zł! A tak poważnie, cena i tak jest świetna.

Dam znać, nie jestem tylko pewny, kiedy zabiorę się za Troyes - jak to w życiu planszówkowicza, do nadrobienia sporo tytułów, na półkach całkiem sporo nowości, pewnie jeszcze coś wpadnie 24 grudnia... ale chęci są!
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Troyes

Post autor: cezarr »

A ja kiedyś już miałem, ale sprzedałem z braku czasu na grę z żoną. Teraz odkupiłem, bo od jakiegoś czasu jestem solograczem. Bardzo się cieszę, mam wspaniałe wspomnienia z tej gry. Mam nadzieję, że tryb solo mnie nie zawiedzie. :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Blue »

Gierka jest rewelacyjna, jestem po 2 partiach w gronie konkretnym. Pierwszą przegrałem sromotnie, nie jarzyłem co się w ogóle dzieje i błędy z początku mnie bolały do końca(to było ze 2 miechy temu ;) ). Ale po niej czułem że to jest dobra giera i mnie nie zawiedzie. W drugiej partii już naklepałem ponad 60 punktów :). Ale ikonografia to dla mnie czarna magia, dawno mniej przejrzystej gry dla mnie nie widziałem, mimo że styl graficzny sam w sobie mi nie przeszkadza i nawet się może podobać. Tym niemniej dla siebie nie kupię, wystarczy że mamy w klubie, nie widzę jakoś opcji na granie w to z laikami, czy kimś kto coś tam czasem liźnie, ale bakcyla konkretnego nie złapał.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: eveni »

Czy ktoś ma i chciałby się podzielić tłumaczenie zasad dodatku?
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 264 times
Been thanked: 62 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: narandil »

cześć,
za pozwoleniem wydawcy (tj. Pearl Games) podrzucam fanowskie tłumaczenie kart z dodatku Ladies of Troyes - może komuś się jeszcze przyda. Wrzuciłem plik na BGG , ewentualnie tutaj można pobrać od razu plik pdf.
miłego grania!

podziękowania dla Sir_Yaro za jego tłumaczenie kart, którym sie wspomagałem w chwilach niezdecydowania.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: jrz8888 »

Grał ktokolwiek w formie solo?
Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
thufir hawat
Posty: 46
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:37
Has thanked: 117 times
Been thanked: 37 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: thufir hawat »

jrz8888 pisze: 19 sty 2021, 11:52 Grał ktokolwiek w formie solo?
Jakie wrażenia?
Gram namiętnie. Wrażenia solo świetne, Le Roy psuje szyki i popycha grę do przodu zabierając karty zdarzeń, kradnąc kości i blokując miejsca na planszy. Jest na tyle upierdliwy, że co któraś partia kończy się moją dekapitacją. Sprytne i proste w obsłudze rozwiązanie, aczkolwiek czuć losowość w jego poczynaniach. (Moja opinia może być trochę skrzywiona, bo po prostu uwielbiam tę grę).
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Elemenek »

jrz8888 pisze: 19 sty 2021, 11:52 Grał ktokolwiek w formie solo?
Jakie wrażenia?
W ostatnim czasie rozegralem dobre kilka partii solo. Obsluga trybu jest bardzo intuicyjna i sprowadza sie do rzutu koscmi. Nastepnie odczytujemy z arkusza jaki ruch wykonuje automatyczny przeciwnik- Le Roy. Ma on 11 mozliwosci ruchu. Zasada jest taka, ze jesli ma umiescic gdzies rzemieslnika itp, zawsze wybiera karte z najwieksza liczba punktow zwyciestwa. Gdy zas umieszcza obywatela w budynku, jesli to mozliwe zawsze wypycha meepla gracza.
Rozwiazanie to powoduje ze czuc doze negatywnej interakcji ze strony automy. Moze to popsuc nam nasze zalozenia i czasami bywa naprawde wredne. Podobnie jak to ze gdy kupuje od nas kosc, zawsze wybiera najlepsza.

Tryb jest tak skonstruowany, aby Le Roy punktowal w kazdej dziedzinie (karty postaci, katedra, karty rzemieslnikow itp). Co tyczy sie wspomnianych kart postaci, Le Roy nie otrzymuje punktow za liczbe denarow jak i punktow wplywu. Zabieg ten powoduje ze oplaca sie grac wlasnie na te dwie karty, aby zebrac z nich jak najwieksza liczbe punktow (oczywiscie zalezy od strategii pzyjetej przez gracza, jednak wedlug mnie jest to naturalna luka w jego punktowaniu, ktora nalezy wykorzystac). Musimy tez kontrolowac budowe katedry, gdyz przy zaniechaniu tej kwestii przez nas, a odpowiednich rzutach Le Roy'a moze on nam szybko zablokowac poszczegolne poziomy. Musimy wiec w jakims stopniu zwracac uwage tez na poczyniania gry. Dzieki temu nie jest tak, ze my gramy swoje, a automat swoje na boku. Interakcja jest sporawa, chocby ze wzgledu wlasnie na podbieranie kosci.

Jako ze caly tryb opiera sie na rzutach za Le Roy'a, odczuwamy tutaj spora losowosc. Jednak w mojej ocenie jest to na plus, gdyz rozgrywki zawsze sa unikalne, a zachowania naszego oponenta sa nieprzewidywalne. Rodzi to poczucie ze gramy z kims obok, moze nie z kims ogranym, gdyz jego ruchy czasem sa irracjonalne. Mimo to gra punktuje praktycznie w kazdym przypadku, a kazdy ruch jest skierowany na zdobycie kolejnych PZ. Pokonanie Le Roya roznica 20 punktow lub wiecej jest niejako wyzwaniem. Poziom trudnosci nie jest jakos szczegolnie wysrobowany, ale lekko nie ma.

Ze swojej strony polecam ten tryb, chocby jako cwiczenie roznych zagran czy tez naszych odpowiedzi na nietypowe zagrania. Mi rozgrywka solo sprawia sporo radosci, choc wygrania +20 zdarzyla mi sie chyba tylko raz.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 445
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: grabol »

Zainteresowałem się dodatkiem Ladies of Troyes, niestety nie mogę znaleźć nigdzie w ofercie. Czy macie wiedzę czy gdzieś jest jeszcze dostępny, czy planowany jest dodruk lub ktoś z Was byłby skłonny odsprzedać? Będę zobowiązany.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: DarkSide »

grabol pisze: 26 sty 2021, 09:53 Zainteresowałem się dodatkiem Ladies of Troyes, niestety nie mogę znaleźć nigdzie w ofercie. Czy macie wiedzę czy gdzieś jest jeszcze dostępny, czy planowany jest dodruk lub ktoś z Was byłby skłonny odsprzedać? Będę zobowiązany.
- Dodruku dodatku nie będzie na 99.99% Z jakiejś niewytłumaczalnej dla mnie przyczyny Troyes PL chyba za dobrze się nie sprzedawało, bo jakoś tak rok temu był taki moment, w którym podstawka miała wyprzedaż po ok. 50-60zł. A jak podstawka nie schodzi, to o dodatku można zapomnieć.
- Jak nie ma już w sklepach, to nie ma i pewnie nie będzie.
- Szukaj na fejsach, tu na forum w dziale Handel, masz BGG Market i inne portale sprzedażowe. Nastaw się na kosmiczną cenę znacznie przebijającą cenę podstawki.
- Nie pamiętam czy w tym temacie czy gdzieś indziej na forum (może w PnP) ktoś wrzucał linki do plików z samodzielnym wydrukiem.
- Jak chcesz zakupić i dać innym o tym znać to nie w tym temacie. Masz dział Handel + ewentualnie dorzuć wzmiankę w swoim podpisie, który będzie się wyświetlał pod każdą twoją wypowiedzią (tak jak choćby u mnie)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: autopaga »

na zatu jest preorder za śmiesznie niską cenę na ladies of troyes. Myślałem o zg ale teraz po brexicie nie chce mi się liczyć jakie to wyjdą kwoty.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: trance-atlantic »

grabol pisze: 26 sty 2021, 09:53 Zainteresowałem się dodatkiem Ladies of Troyes, niestety nie mogę znaleźć nigdzie w ofercie. Czy macie wiedzę czy gdzieś jest jeszcze dostępny, czy planowany jest dodruk lub ktoś z Was byłby skłonny odsprzedać? Będę zobowiązany.
Swojego egzemplarza nie oddam ;) ale w planszomanii pojawiła się ostatnio podstawka Troyes, więc może wyślij kontrolnego maila czy i dodatku nie dałoby rady ściągnąć. Co prawda ma status 'niedostępny', ale who knows...
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Elemenek »

grabol pisze: 26 sty 2021, 09:53 Zainteresowałem się dodatkiem Ladies of Troyes, niestety nie mogę znaleźć nigdzie w ofercie. Czy macie wiedzę czy gdzieś jest jeszcze dostępny, czy planowany jest dodruk lub ktoś z Was byłby skłonny odsprzedać? Będę zobowiązany.
Tutaj masz pliki z BGG w PL wersji jezykowej. Jak nigdzie nie znajdziesz to masz jak znalazl do wersji print and play :)
Ladies of Troyes
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: playerator »

Elemenek pisze: 26 sty 2021, 19:32
grabol pisze: 26 sty 2021, 09:53 Zainteresowałem się dodatkiem Ladies of Troyes (...)
Tutaj masz pliki z BGG w PL wersji jezykowej (...)
Ladies of Troyes
Pliki do Ladies są tutaj.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 445
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: grabol »

Dzięki za info! Złożyłem preorder w zatu games, z wysyłka do Polski wychodzi 125 zł. Jak się zamówienie sypnie pozostaje MB print i wydruk kart. Póki co dorzucę dodatkowa kostkę zgodnie z zasadami z dodatku. Trudno znaleźć ofertę kostek w rozmiarze 14 ale powiedzmy, że nie jest to problem.
ODPOWIEDZ