Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: uszczu »

Cześć,
planujemy kupić sobie coś na święta z żonką, ale ciągle się waham. Poszukuję gry która dobrze/świetnie działa na 2 osoby i która jest dostępna. Granie w innym składzie będzie atutem ale nie koniecznością. Do pojedynku mamy pomalowaną Rebelię więc dopóki jej nie ogramy bardziej WOP poczeka - możliwe że na przyszłe święta :)
Mamy Zimną Wojnę w folii, lubimy TTA i Runebound 3ed, ograne 1 i 2 sezon Pandemii i Legendary Alien, Descent 2ed z apką za to nie podszedł, a w koszyku u Lacerty czeka Spirit Island ale ciągle się waham. Myślałem jeszcze nad Death may die i Nemesis (podobno odradzany w 2 osobowym składzie). Niestety Szczęki lwa dopiero w q1 - 2021, bo miałbym pewniaka. Jako że to świąteczny prezent budżet większy to koło 400 - 500 zł. Podrzuci ktoś jakiś pomysł albo rozwieje wątpliwości w bieżących tytułach?
Dzięki za sugestie.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2020, 09:39 przez uszczu, łącznie zmieniany 1 raz.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: Chudej »

Aeon's End, jeśli szukasz kooperacji, nie ma sobie równych :)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: ScorpZero »

Masz bardzo podobny "profil gracza" jak ja. ;-) Czyli głównie gra na dwie osoby z drugą połówką.

Też mam Zimą Wojnę, jeszcze od Barda - super emocje podczas grania, polecam. Do pojedynków mam odwrotnie niż u Ciebie - WoP, zaś czekam na dodruk Rebelii. Tymczasem jutro ma do mnie dotrzeć Spirit Island i prawdę mówiąc to na Twoim miejscu bym brał. :-D

Z gier, które jeszcze mam i gramy we dwoje to Eldritch Horror (super się w to gra we dwoje, gdy każdy kontroluje po dwie postacie), Aeon's End i Terraformacja Marsa (tylko tutaj we dwoje koniecznie trzeba grać z frazą słoneczną, która "popędza rozgrywkę"). Do tego w szafie leżą Pan Lodowego Ogrodu i Mage Knight od Lacerty oraz Robinson. W PLO mi się tak sobie grało we 2 osoby, Mage Knight to jednak solo i do tego męczy zasadami (mocno myślę nad sprzedażą), a Robinson mi jakiś nie podszedł przez bycie wrednym turbooptymalizatorem z wielkim syndromem lidera (tutaj jeszcze mocniej myślę nad sprzedażą, ale dziewczynie się podoba...).
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: uszczu »

Chudej pisze: 14 gru 2020, 23:59 Aeon's End, jeśli szukasz kooperacji, nie ma sobie równych :)
Mam na uwadze na później, ale jako prezent świąteczny trochę za "mała" bez efektu wow. Słabo przy Rebelii z zeszłego roku wypadnie. Mimo że gameplay zapewne jest świetny. 😉
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: uszczu »

ScorpZero pisze: 15 gru 2020, 00:00 Masz bardzo podobny "profil gracza" jak ja. ;-) Czyli głównie gra na dwie osoby z drugą połówką.

Też mam Zimą Wojnę, jeszcze od Barda - super emocje podczas grania, polecam. Do pojedynków mam odwrotnie niż u Ciebie - WoP, zaś czekam na dodruk Rebelii. Tymczasem jutro ma do mnie dotrzeć Spirit Island i prawdę mówiąc to na Twoim miejscu bym brał. :-D

Z gier, które jeszcze mam i gramy we dwoje to Eldritch Horror (super się w to gra we dwoje, gdy każdy kontroluje po dwie postacie), Aeon's End i Terraformacja Marsa (tylko tutaj we dwoje koniecznie trzeba grać z frazą słoneczną, która "popędza rozgrywkę"). Do tego w szafie leżą Pan Lodowego Ogrodu i Mage Knight od Lacerty oraz Robinson. W PLO mi się tak sobie grało we 2 osoby, Mage Knight to jednak solo i do tego męczy zasadami (mocno myślę nad sprzedażą), a Robinson mi jakiś nie podszedł przez bycie wrednym turbooptymalizatorem z wielkim syndromem lidera (tutaj jeszcze mocniej myślę nad sprzedażą, ale dziewczynie się podoba...).
Polecam Cywilizacje Poprzez Wieki, zasady bolą tylko na początku, później świetnie wchodzi i możesz optymalizować każdy ruch. Żona uwielbia.

Robinsona też mam i jest ok. Na MK się przymierzę jeszcze ale dla dwóch osób to słabo i czasu nie przeskoczymy, bo właśnie 2 się urodził.

Grał ktoś we dwoje w Cthulu DMD i się wypowie?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1151 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: Bruno »

Na dwie osoby, optymalizacja, z klimatem? Może więc coś dużego od Rosenberga? Polecam Pola Arle lub Kawernę.
Te pierwsze, to nówka będzie tylko w wersji obcojęzycznej, ale zależność językowa jest znikoma (nazwy budynków na kafelkach).

A jeśli lubicie negatywną interakcje i Gwiezdne Wojny, to może Imperium Kontratakuje?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: uszczu »

Bruno pisze: 15 gru 2020, 01:05 Na dwie osoby, optymalizacja, z klimatem? Może więc coś dużego od Rosenberga? Polecam Pola Arle lub Kawernę.
Te pierwsze, to nówka będzie tylko w wersji obcojęzycznej, ale zależność językowa jest znikoma (nazwy budynków na kafelkach).

A jeśli lubicie negatywną interakcje i Gwiezdne Wojny, to może Imperium Kontratakuje?
Niekoniecznie optymalizacja. Jakieś ameri z figsami by siadło. Coś co dobrze wygląda i dobrze gra. Imperium Atakuje czeka aż synek podrośnie, prowadzenie dwóch postaci jest słabsze i zabija część frajdy żonie a Mroczny(tj. mistrz gry) to jednak moja działka do tego apka w Descencie mocno nas zniechęciła, więc tu będzie to samo.

Ktoś coś innego?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

ECLIPSE: DRUGI ŚWIT GALAKTYKI- ale niestety w sklepach w styczniu.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga.

Post autor: arturmarek »

U mnie również bardzo podobny profil, tyle, że u mnie druga niedługo skończy dwa lata.

Nie wiem czy uznajesz prezenty z drugiej ręki, ja kupiłem Tainted Grail, właśnie pod pretekstem prezentu, zamówiłem też Spirit Island. Jeszcze nie grałem w żadną z tych gier, więc ciężko się wypowiedzieć. Za mną od jakiegoś czasu chodzi wypróbowanie jakiejś gry Lacerdy, teraz są chyba dostępne On Mars i EV Kanban, ale jakoś zawsze inne gdy bardziej mnie przekonują.

Bardzo polecam Terraformację Marsa, jeśli potrzebujesz efektu wow, to kup z dodatkami i/lub dosępnymi upgrade'ami, minusem jest to, że bigbox z kaflami 3D będzie dostępny dopiero w 2021. Nam się bardzo podobały Detektyw oraz Kroniki Zbrodni, ale to stosunkowo małe i tanie gry. Myślę, że niektóre Rosenbergi też miałyby szanse Wam się spodobać. Biorąc pod uwagę, że gracie w TTA, to raczej odradzam Kawernę, która była wspomniana wyżej. Ale to też nie wpada w kategorię wow.

Z gier, które bym pewnie rozważył na Waszm miejscu, w które nie grałem, ale są na radarze, to posiadłość Szaleństwa (lub Podróże przed Śródziemie), Dinosaur Island (nie wiem czy gdzieś nowe sprzedają), Tapestry, Arkham Horror LCG.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: uszczu »

Dr. Nikczemniuk pisze: 15 gru 2020, 09:47 ECLIPSE: DRUGI ŚWIT GALAKTYKI- ale niestety w sklepach w styczniu.
Dobrze chodzi na dwóch? Bo to warunek pierwszy i konieczny?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

uszczu pisze: 15 gru 2020, 13:30
Dr. Nikczemniuk pisze: 15 gru 2020, 09:47 ECLIPSE: DRUGI ŚWIT GALAKTYKI- ale niestety w sklepach w styczniu.
Dobrze chodzi na dwóch? Bo to warunek pierwszy i konieczny?
Może ten filmik rozwieje wszelkie wątpliwości.
https://youtu.be/oO-YqmlY9XE
Odpowiedź na twoje pytanie zaczyna się od 18:35. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 183
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: Giermek »

Jeśli WOP czeka na swoją kolej, a teraz chcecie coś "niepojedynkowego" to wychodzi na Podróże przez Śródziemie :) My z żoną jesteśmy pozytywnie zaskoczeni - choć dopiero jesteśmy na początku więc nie będę się rozpisywał i zachwalał.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: uszczu »

Giermek pisze: 15 gru 2020, 17:10 Jeśli WOP czeka na swoją kolej, a teraz chcecie coś "niepojedynkowego" to wychodzi na Podróże przez Śródziemie :) My z żoną jesteśmy pozytywnie zaskoczeni - choć dopiero jesteśmy na początku więc nie będę się rozpisywał i zachwalał.
To uniwersum jeszcze czeka na żonę, nie rozeznane ani w księdze, ani w filmie, więc klimatycznie narazie pas.. ale zapamiętam na przyszłość.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Cyel
Posty: 2583
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1442 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: Cyel »

uszczu pisze: 15 gru 2020, 18:37

To uniwersum jeszcze czeka na żonę, nie rozeznane ani w księdze, ani w filmie...
Świetna okazja na przytulny filmowy maraton w długi, zimowy, pandemiczny wieczór ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Prezent na święta. Dla dwojga. Ameri?

Post autor: Gildiril Blackcairn »

WarCry :D
ODPOWIEDZ