Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Cvvenu »

Naszła mnie ochota żeby spróbować swoich sił w jakimś bitewniaku/czymś podobnym.
Nie chce się rzucać od razu na głęboką wodę gdzie trzeba składać swoje armie i zasuwać z linijką znając multum zasad(może kiedyś) ale na coś mniejszego podobnego, żeby sprawdzić z czym to się je.

Jestem trochę zielony w temacie, starałem się znaleźć w intrenecie od czego by tu zacząć - w jednym artykule natrafiłem na pozycję:
-Warhammer Underworlds: Nightvalut, zobaczyłem recenzję spodobała mi się ale jak się okazało nie jest już w sprzedaży i chyba nie będzie?.

Pogrzebałem dalej i okazało się, że to w Warhammerze Underworlds są sezony i Nightvalut jest jakimś starszy, teraz jest Bestgrave.

I tutaj pytania:
- czy warto wchodzić w Warhammer Underworlds Bestgrave, czy lepiej czekać na kolejny sezon który z tego co widziałem też ma niedługo wychodzić?
- stare sezony są zapominane i nie ma już do nich dodruków?
- czy ta pozycja spełnia moje założenia pierwszej gry w stylu wstępu do bitewniaka/figurkowej potyczki? Czy może polecicie jakieś inne tytuły?

Dodatkowo chciałbym żeby tytuł był w miarę grywalny - w sensie, że w takiej Warszawie łatwo było kogoś znaleźć do potyczki. Nie mam ambicji żeby wchodzić na sceny turniejowe o ile takie są, ale nie wiem czy mojej drugiej połówce taki styl gier się spodoba, a przecież samemu ze sobą grać nie będę :D

Jeśli macie jakieś linki/stronki które mogą mi pomóc, z którymi warto się zapoznać wchodząc w jakiś świat to śmiało ;)
Cyel
Posty: 2592
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Cyel »

Ja o WH:Underworlds mam bardzo niepochlebne zdanie. Krwiożerczo zaprojektowany Pay2Win ... i niewiele poza tym. Losowość, Gotcha!'s, power creep...wszystko co negatywnie się kojarzy z tego typu grami jest tam do znalezienia w dużej ilości. Zaprzepaszczone bardzo fajne pomysły, ale podobnie jak z MTG sukces sprzedażowy - gracze lubią widzieć, że mają szansę na lepsze wyniki niekoniecznie wkładając w to wysiłek...wystarczą $$$ ;)

Tytuły jak Super Fantasy Braw czy Monsterpocalypse zapewnią na 100% o wiele ciekawszą, mądrzej zaprojektowaną rozgrywkę, nastawioną na podejmowanie decyzji nie zakupy. Jeśli zaś chcesz WH:Underworlds bo masz chętkę na wesołe, acz raczej bezmyślne, relaksujące rzucanie kostkami, to nowa edycja Blood Bowl da Ci to właśnie, ale bez demoralizującego Pay2Win i power creepu.

Prócz tego przejrzyj sobie tematy:
KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
Może w którymś znajdziesz jakieś ciekawe info.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: rastula »

Oczywiście wszystkie uwagi dotyczą grania w klubach/ ligach / turniejach... jeśli chcesz sobie pograć w domu z kolegą to jest to fajna zabawa... ALE - dla mnie nie ma ty klimatu bitewniaka ... raczej karczemnej awantury ... może uda ci się wyprowadzić 1-2 ciosy na rozgrywkę ( które nie koniecznie trafią) i już się kończy...
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Cvvenu »

Dzięki za linki do pozostałych tematów, przejrzałem sobie wszystkie wstępnie.
Jeśli zaś chcesz WH:Underworlds bo masz chętkę na wesołe, acz raczej bezmyślne, relaksujące rzucanie kostkami, to nowa edycja Blood Bowl da Ci to właśnie, ale bez demoralizującego Pay2Win i power creepu.
To blood bowl też wygląda ciekawie, także dzięki za polecenie, postaram się poczytać coś więcej
Oczywiście wszystkie uwagi dotyczą grania w klubach/ ligach / turniejach... jeśli chcesz sobie pograć w domu z kolegą to jest to fajna zabawa... ALE - dla mnie nie ma ty klimatu bitewniaka ... raczej karczemnej awantury ... może uda ci się wyprowadzić 1-2 ciosy na rozgrywkę ( które nie koniecznie trafią) i już się kończy...
Wstępnie taki mam cel - grywania w domu, więc mimo wszystko ta gra na pierwszy ogień może się sprawdzić, raczej nie cierpiałbym z powodu pay2win - poszukam jeszcze opinie innych, a może ktoś tutaj jeszcze się wypowie.
Tytuły jak Super Fantasy Braw czy Monsterpocalypse zapewnią na 100% o wiele ciekawszą, mądrzej zaprojektowaną rozgrywkę, nastawioną na podejmowanie decyzji nie zakupy.
Może nie te dwa powyższe, ale z linków które podesłałeś Warmachine & Horde zaprezentowałeś bardzo ciekawie, dlatego też przyjrzę się też temu tematowi. Choć ta pozycja to już na cięższe granie, więc chętnie bym przed zakupem to zobaczył. Tutaj pytanko:
Gdyby ktoś z Warszawy i okolic był zainteresowany, to zapraszamy do sklepu Paladynat na Żoliborzu przy ulicy Włościańskiej 6c na naukę i prezentację Warmachine & Hordes
Jest to post z 2018, ale może wiesz czy są organizowane dalej jakieś prezentacje i nauki?

Ogólnie tytułów sporo się przewinęło, każdy nie mało kosztuje jak chce się wejść głębiej w nowe armie itp. Także będę dalej czytał i analizował, ale jakieś pierwsze rozeznanie mam
Cyel
Posty: 2592
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Cyel »

Hej,

Warmachine jest fajna, ale to zdecydowanie gra
gdzie trzeba składać swoje armie i zasuwać z linijką znając multum zasad
więc raczej nie spełnia Twoich założeń. Normalnie chętnie prowadzę demo gry, ale z nauką gry na żywo w obecnych czasach może być kłopot. Za to odeślę Cię do tematu: viewtopic.php?f=9&t=67138#p1300049 Napisz na priv, gdybyś chciał sprawdzić, chętnie pomogę. Zawsze lepiej niż na ślepo kupić figurki do gry, która potem się nie spodoba.

Blood Bowl miał swoje wersje komputerowe. Ostatnia (druga) jest do dostania za 20-30zł a jest przeniesieniem planszówki jeden do jednego. W ten sposób możesz łatwo i niedrogo sprawdzić czy taka rozgrywka Ci pasuje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Cvvenu
Posty: 117
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Cvvenu »

Warmachine jest fajna, ale to zdecydowanie gra
gdzie trzeba składać swoje armie i zasuwać z linijką znając multum zasad
więc raczej nie spełnia Twoich założeń. Normalnie chętnie prowadzę demo gry, ale z nauką gry na żywo w obecnych czasach może być kłopot. Za to odeślę Cię do tematu: viewtopic.php?f=9&t=67138#p1300049 Napisz na priv, gdybyś chciał sprawdzić, chętnie pomogę. Zawsze lepiej niż na ślepo kupić figurki do gry, która potem się nie spodoba.
Mam tą świadomość i postaram się trzymać pierwotnego planu. Niemniej będę miał z tylu głowy ten tytuł i możliwość kontaktu z Tobą w ramach "prezentacji demo". Czasami warto rzucić się na głęboką wodę :D

Wracając do moich założeń to na ten moment mam na oku:
-blood bowl
-WH:Underworld majac na uwadze, że poważniejsze granie wiążę się z Pay2Win :P
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: uszczu »

WN Nightvault.. mogę sprzedać. Jak chcesz to priv.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Ashall »

Z bitewniaków z niską barierą wejścia to może Warcry?
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Gildiril Blackcairn »

W kwestii samego Underworlds, to klubowo/turniejowo aktywny jest chyba zawsze aktywny i poprzedni sezon. Z drugiej strony to fajny sposób na zbieranie całego uniwersum figurkowego, chociaż robią powtórki frakcji zostawiając sobie inne na następne sezony (orki były już dwa razy, rycerze chyba cztery albo pięć, a elfy dopiero teraz będą).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Początek z Warhammer Underworld, lub inną grą około bitewną

Post autor: Mr_Fisq »

Jest też Infinity CodeOne - zasady wydawca udostępnia za darmo online:
https://downloads.corvusbelli.com/codeo ... les-en.pdf
można przetestować na proxy. Jak się spodoba, to za ~400PLN można kupić zestaw startowy z dwoma frakcjami, zestawem terenów, znaczników i polskimi zasadami.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ