Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jareks1985 »

Majkel89 pisze: 29 lis 2020, 20:59 Dziś pierwsza rozgrywka w podwodne miasta z planszetkami z dodatku. W skrócie gra mega mega fajna, po prostu Wow!
Ile w tej grze możliwości, wydaje się że dużo dróg do zwycięstwa. Wyżywienie tych wszystkich miast jest fajne i niestety na końcowym punktowaniu boli jak ma się metropolie punkty za algi.

Jakie u Was punktację? Oczywiście pierwsza gra bez projektów. Czas gry spory 5h z tłumaczeniem, początkowe rundy wolno ale po pierwszej produkcji już szło sprawnie, jestem pewny że kolejne rozgrywki na 4 osoby spokojnie około 3h
Łał 5h?, to nieźle, moja pierwsza gra 3,5h a strasznie móżdzylismy az strach wyobrażac sobie wasza rozgrywkę, albo źle graliście.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Majkel89 »

No to faktycznie, ale myślę właśnie że to kwestia pierwszej gry. Kolejne rozgrywki powinny być znacznie krótsze.

Jak można grać źle?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: NestorZolo »

Majkel89 pisze: 30 lis 2020, 21:23 No to faktycznie, ale myślę właśnie że to kwestia pierwszej gry. Kolejne rozgrywki powinny być znacznie krótsze.

Jak można grać źle?
Może zapomnieliście kilka razy przesunąć biały znacznik rund :wink:
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Majkel89 »

NestorZolo pisze: 30 lis 2020, 22:40
Majkel89 pisze: 30 lis 2020, 21:23 No to faktycznie, ale myślę właśnie że to kwestia pierwszej gry. Kolejne rozgrywki powinny być znacznie krótsze.

Jak można grać źle?
Może zapomnieliście kilka razy przesunąć biały znacznik rund :wink:
haha nie.
Być może było dlatego że w fazie produkcji przeprowadzaliśmy każdej osobie wspólnie.
Lepiej i szybciej byłoby aby każdy produkcję robił sam w tym samym czasie, ale z racji pierwszej gry robiliśmy wspólnie.
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: wajwa »

Zagrałem z dodatkiem Nowe Odkrycia i jak nie jestem fanem rozszerzeń :-) tak tutaj mamy parę fajnych rzeczy ...

Przede wszystkim nowe planszetki graczy z zagłębieniami ; miasta , tunele , a zwłaszcza budynki straciły podatność na latanie po planszy po byle szturchnięciu ;-)
To usprawnienie w kwetii technicznej , mechaniki to nie zmienia. Tę urozmaicają za to umieszczone na tychże planszach płytki z eksponatami/artefaktami (kurczę , nie wiem co to jest fabularnie ;-) ) które gdy przykryjemy czy to postawionym miastem/budynkiem/tunelem dają nam natychmiast różne bonusy w postaci kart/surowców , a dodatkowo zaniesione do Muzeum (specjalna dodatkowa planszeta) przynoszą nam kolejne bonusy , bądź natychmiastowe w postaci kart/VP , bądź wzmacniające produkcję etc.
Motyw z Muzeum jest bardzo fajny , a różnorakie dopalacze w trakcie gry zawsze mile widziane.
Kolejna rzecz , nowi asystenci , jacyś tacy bardziej dopakowani. Do tego kupa nowych kart , no i karty specjalne , zwłaszcza fajne te dające punkty na koniec gry ...

Reasumując dodatek fajowy ; łyżka dziegciu w beczce miodu na koniec ; pytanie czy za cenę praktycznie taką samą lub ciut mniejszą co podstawka :roll: :wink: :?:
Always look on the bright side of life
dave8
Posty: 750
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: dave8 »

Ja uważam, że to jeden z najlepszych dodatków do gier w ogóle.
A co do ceny... to cóż hobby musi kosztować.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Od 2 tygodni katuje Podwone Miasta solo na yucata.de

Polecam, wyśmienita gra do grania solo, a i czuję, że moje umiejętności w partiach z żywym przeciwnikiem znacznie wzrosły :)
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 412
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: kci83 »

Osobiście mam spory problem z Podwodnymi miastami jeżeli chodzi o rozgrywkę solo, grałem już 5 razy i nawet się nie zbliżyłem do wygranej, jeżeli chodzi o punkty. Oczywiście nie chodzi o samo przegrywanie, bo raczej mnie to nie zniechęca, ale mam wrażenie, że nawet jakbym za każdym razem miał idealne karty to nie byłbym w stanie wygrać. Zupełnie nie czuję stopnia postępu przy kolejnych rozgrywkach i tego, że mógłbym zrobić coś lepiej, nie wiem do końca w czym tkwi problem, bo myślałem, że będę miał nieco podobne odczucia jak przy początkach rozgrywki w terraformacje marsa, ale się chyba przeliczyłem.

Ile razy udało wam się wygrać grając solo?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

kci83 pisze: 28 sty 2021, 17:38 Osobiście mam spory problem z Podwodnymi miastami jeżeli chodzi o rozgrywkę solo, grałem już 5 razy i nawet się nie zbliżyłem do wygranej, jeżeli chodzi o punkty. Oczywiście nie chodzi o samo przegrywanie, bo raczej mnie to nie zniechęca, ale mam wrażenie, że nawet jakbym za każdym razem miał idealne karty to nie byłbym w stanie wygrać. Zupełnie nie czuję stopnia postępu przy kolejnych rozgrywkach i tego, że mógłbym zrobić coś lepiej, nie wiem do końca w czym tkwi problem, bo myślałem, że będę miał nieco podobne odczucia jak przy początkach rozgrywki w terraformacje marsa, ale się chyba przeliczyłem.

Ile razy udało wam się wygrać grając solo?
Świetnie, że to poruszasz, bo naprawdę jest trudno wygrać solo!

U mnie progress wyglądał tak:

60-70 pkt w pierwszych 2 partiach
90-100 pkt w kolejnych 4
103 pkt pierwsza wygrana
90-100 znowu w 3 kolejnych

A potem 4 ostatnie
104
107
~90
110
109

🙂

Więc są się, trzeba od początku gry mieć wizję na czym się fokusujesz. Najdalej w 2 rundzie trzeba mieć plan.

1. Czy idę w punktowanie w trakcie gry czy końcowe?
2. Które karty punktowania końcowego biorę?
3. Które karty specjalne?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Startuje 3 sezon ligi Powodnych Miast! Zachęcam do zapisów. Szczegóły w poniższym linku (tam też kierujcie wszelkie pytania):

viewtopic.php?f=49&p=1344115#p1344115


:twisted:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: dwaduzepe »

Czy wiadomo cos czy planowany jest dodruk dodatku, a jesli tak to kiedy?
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

dwaduzepe pisze: 07 kwie 2021, 21:39 Czy wiadomo cos czy planowany jest dodruk dodatku, a jesli tak to kiedy?
z tego co ostatnio bylo mowione, to raczej nie bedzie dodruku PM i dodatku. No chyba, ze cos wymyslili jak Prage zamawiali i bedzie niespodzianka.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 242 times
Been thanked: 241 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Moonday »

z tego co ostatnio bylo mowione, to raczej nie bedzie dodruku PM i dodatku
W sensie, że w ogóle? PG zatopił Podwodne miasta? Możemy też zapomnieć o druku kolejnych dodatków, jeżeli się ukażą?
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Moonday pisze: 08 kwie 2021, 08:33
z tego co ostatnio bylo mowione, to raczej nie bedzie dodruku PM i dodatku
W sensie, że w ogóle? PG zatopił Podwodne miasta? Możemy też zapomnieć o druku kolejnych dodatków, jeżeli się ukażą?
Po wyjsciu dodatku Prezes gdzies (chyba w planszowkach) mowil, zeby brac poki jest bo dodrukow nie bedzie. Dodatek moze i zszedl im szybko, bo jak to mowie wszedzie PM to mocna gra jest. Niestety podstawka chyba troche im zalegala, przez co mogla byc taka decyzja. No ale to PG, jak sie okaze ze dobra cena bedzie w drukarni, a ludzie beda pytac to moga to wznowic. Prezes kiedys wspominal, ze nie lubia porzucac projektow i wypuszczaja wszystko z serii (tu walka o wydanie RoG od jakiego czasu), wiec jak DG wyda nowy dodatek to moze i sie skusza na dodruki podstawki i 1 dodatku.

Z reszta tak jak pisalem, beda od DG brac Prage, wiec moze cos przy okazji podzialaja, no ale do tego pewnie musi byc mocny odzwel ludu, ze chce i czeka.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 242 times
Been thanked: 241 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Moonday »

W naszym hobby kupowanie planszówek trzeba zawsze stawiać na pierwszym miejscu, bo wydawca wrzuci kilka sztuk, które zaraz się rozejdą a o dodruk trzeba "poprosić"... PG mogłoby się jednak określić, nawet nie podając daty, bo tak, to ludzie zaczną kupować po kilka sztuk gry, żeby potem odsprzedać po wyższej cenie.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

No oni się określili Na tą chwilę nie myślą o dodruku więc go nie będzie dlatego przy dodatku kazali się spieszyć a nie myśleć 😜

Ale że to PG to zawsze zdanie mogą zmienić
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 657
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Nilis »

Na allegro dodatek już jest wystawiany za 300-400zl hehe śmieszne, bierzcie szybko póki jest bo dodruku na pewno nie będzie. Kupujcie nie zależnie od ceny, Podwodne miasta za miesiąc staną się białym krukiem w waszym domu:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Zainteresowanych zapraszam do Ligi Podwodnych Miast (Sezon 5). Szczegóły w poniższym linku (tam też kierujcie wszelkie pytania):
viewtopic.php?f=49&t=71658

W tym sezonie gramy gry 3osobowe :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

Nilis pisze: 08 kwie 2021, 20:51 Na allegro dodatek już jest wystawiany za 300-400zl hehe śmieszne, bierzcie szybko póki jest bo dodruku na pewno nie będzie. Kupujcie nie zależnie od ceny, Podwodne miasta za miesiąc staną się białym krukiem w waszym domu:)
a ja płakałem jak kupowałem w "normalnej cenie", że drogo ... no ale gra w moim stylu więc z perspektywy czasu nie żałuję
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Majkel89 »

Gra świetna! Z dodatku Narazie korzystamy tylko z plansz warstwowych.

Jak oceniacie resztę dodatku, warto dodawać muzeum itd?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 657
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Nilis »

rastula pisze: 06 maja 2021, 16:13
Nilis pisze: 08 kwie 2021, 20:51 Na allegro dodatek już jest wystawiany za 300-400zl hehe śmieszne, bierzcie szybko póki jest bo dodruku na pewno nie będzie. Kupujcie nie zależnie od ceny, Podwodne miasta za miesiąc staną się białym krukiem w waszym domu:)
a ja płakałem jak kupowałem w "normalnej cenie", że drogo ... no ale gra w moim stylu więc z perspektywy czasu nie żałuję
Hehe, dzięki tym dziwnym mechanizmom rynkowym okazało się że dodatek do podwodnych za te około 150zl (bo chyba tyle kosztował, nie pamiętam) to była wręcz okazja! Jak wygrana w totka :mrgreen:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Już dawno mówiłem kupujcie bo później będzie płacz 😜

Właśnie! Ziomek miał mi wydrukować na drukarce, pomarańczowe statki akcji gracza, bo tylko tego mi brakuje, a było to dawno. Dzięki za przypomnienie!
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: AnlAir »

Nilis pisze: 07 maja 2021, 09:35
rastula pisze: 06 maja 2021, 16:13
Nilis pisze: 08 kwie 2021, 20:51 Na allegro dodatek już jest wystawiany za 300-400zl hehe śmieszne, bierzcie szybko póki jest bo dodruku na pewno nie będzie. Kupujcie nie zależnie od ceny, Podwodne miasta za miesiąc staną się białym krukiem w waszym domu:)
a ja płakałem jak kupowałem w "normalnej cenie", że drogo ... no ale gra w moim stylu więc z perspektywy czasu nie żałuję
Hehe, dzięki tym dziwnym mechanizmom rynkowym okazało się że dodatek do podwodnych za te około 150zl (bo chyba tyle kosztował, nie pamiętam) to była wręcz okazja! Jak wygrana w totka :mrgreen:
No to wygrałem wczoraj w totka :D, znalazłem ostatnią sztukę za 145zł i właśnie dziś dotarła, jupi :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bobule »

Powiedzcie mi, ktoś w Portalu zapowiadał dodruk Podwodnych miast? Czy na razie się nic w tym temacie nie zapowiada?
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: AnlAir »

bobule pisze: 08 maja 2021, 11:43 Powiedzcie mi, ktoś w Portalu zapowiadał dodruk Podwodnych miast? Czy na razie się nic w tym temacie nie zapowiada?
Wspomniano w postach wyżej, że dodruku nie będzie - to słowa prezesa T-
Ale jak to w PG może być inaczej. Tak jak w gry to sobie oni tak sobie radzą to w biznes juz prezes inaczej umie.
Myślę, że jeśli będzie duże zapotrzebowanie i wysokie ceny to zaleją rynek podwodnym swiatem tak jak zalali Mage Knightem, drugi druk.
W każdym bądź razie na dzień dzisiejszy nie zapowiadają dodruku.
ODPOWIEDZ