Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Średnia roczna potężnie poszła w górę (kolekcja okrzepła, znudzenie nowinkami, vide: rasowy gracz), a to z racji nabycia jeszcze w listopadzie (oprócz Patchworka i Brassa - obie się sprawdziły, nawiasem mówiąc) Watergate oraz Capital Pierwsza kupiona, bo... tak kazali (m.in. tu), bo 1960 jest w mojej topce najlepszych gier, a druga, bo po prostu była tania, bo autor znany w środowisku, bo kafelkowych gier o budowie miasta raczej za dużo na rynku nie ma, bo lubię wspierać aleplanszówki, bo w modzie na stołach coraz krótsze gry. Obie w zasadzie bez przejrzenia dogłębnie recenzji i gameplay'ów (starzeję się).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4564
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Praga Caput Regni

Świetna gra Suchego, świetne wydana, uczciwa cena. Liczę że temat zachęci żonę 🙂
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomp »

Ostatnio kupiłem "Kłębuszki", bo osoba, której przekażę tą grę ma kręćka na punkcie kotów.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: vinnichi »

Kashgar bo żona lubi a kosztowało mało,
Hands in the Sea bo byłem głupi że sprzedałem
Monety do Hands in the Sea bo to najładniejsze growe monety jakie trzymałem
drewniane domki miast i miasteczek do Akrów śniegu, trzymaczki do kart, koszulki...

.... bo mam już po dziurki w nosie tej cholernej kwarantanny i ratuję się zakupoholizmem :D.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trance-atlantic »

A ja znów się skusiłem na promocję. Już jakiś czas temu chciałem sobie kupić Lagunę do familijnego grania a że Urwis wyskoczył ze zniżką na gry Funiverse... to poszło także zamówienie na Western Legends, łącznie z dodatkami - chyba zdążyłem, bo sklep już ich nie ma w ofercie. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Torquemada666
Posty: 808
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Też stałem się "ofiarą" :) promocji Urwisa. Kemet z dwoma dodatkami za 170 zł. Grzech nie skorzystać :) ale to już chyba prezent na Wielkanoc 😂 wszelkie tegoroczne okazje już wyczerpane.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2052 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Ja naszczęście gier z Funiverse nie lubię :D więc nie miałem problemu i do rzutu na wolę dodałem premiową kostkę.
Za to całkowicie przegrałem z zamówieniem na Too Many Bones i poszła kaska do Curiosity na następujący zestawik:
Too Many Bones
Undertow
TMB:Ghillie
TMB:Nugget
TMB:Tink
TMB: Gasket
40 Days in Daelore
Age of Tyranny

Załatwia mi to sprawę z kupowaniem gier na święta i urodziny :D Oby nic ciekawego w tym czasie nie wyszło(kogo ja oszukuję, pewnie i tak się złamię -> nadgodziny w pracy, przybywajcie!)

EDIT:
A zamówiłem, bo TMB jest ogólnie nie dostępny poza sklepikiem wydawcy a zamówienie ma darmową wysyłkę do Polski i zniżkę 25%. Dodatkowo Curiosity zarzeka się, że kolejnego zamowienia nie zrobi, więc wywarł przez to dodatkową presję.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: bobule »

Ardel12 pisze: 18 lis 2020, 11:40 EDIT:
A zamówiłem, bo TMB jest ogólnie nie dostępny poza sklepikiem wydawcy a zamówienie ma darmową wysyłkę do Polski i zniżkę 25%. Dodatkowo Curiosity zarzeka się, że kolejnego zamowienia nie zrobi, więc wywarł przez to dodatkową presję.
Myslę, że całą winę za zakup ponosi Curiosity. :mrgreen: Także możesz czuć się usprawiedliwiony ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

bobule pisze: 18 lis 2020, 12:26 Myslę, że całą winę za zakup ponosi Curiosity. :mrgreen: Także możesz czuć się usprawiedliwiony ;)
Masz rację, moja wina. Nie pozostaje mi nic innego, jak wykreślić go z listy 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2052 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Curiosity pisze: 18 lis 2020, 12:26
bobule pisze: 18 lis 2020, 12:26 Myslę, że całą winę za zakup ponosi Curiosity. :mrgreen: Także możesz czuć się usprawiedliwiony ;)
Masz rację, moja wina. Nie pozostaje mi nic innego, jak wykreślić go z listy 8)
NIEEEEEEEE!!
Chociaż mógłbym zakupić w to miejsce Millennium Blades z dodatkami oraz pewnie starczyłoby na Sphinx i Witch z Etherfields hmm :D
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: ArnhemHorror »

Ostatnio kupiłem pewną grę w wersji "deluxe", bo chciałem podrasować sobie inną grę metalowymi monetami z tej pierwszej.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

A ja dziś kupiłem płytę KULTU, wydanie "Pol'And'Rock Festival 2019".

bo...

bo nie słucham disco-polo 8)
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: vinnichi »

no to coś czuję zacząłeś własnie nowy wątek :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

No jak moderator zaczyna pisać o polityce... to ciężkie czasy nastały 8)

Ja ostatnio kupiłem insert do Cry Havoc z dodatkiem, bo miałem dość woreczków strunowych.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

feniks_ciapek pisze: 18 lis 2020, 14:32 No jak moderator zaczyna pisać o polityce...
Ja tam nie widzę ani słowa o polityce ani nawet o kwestiach światopoglądowych. Zamiast kupić płytę discopolową, kupiłem rockową i tyle.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: bowie »

feniks_ciapek pisze: 18 lis 2020, 14:32 Ja ostatnio kupiłem insert do Cry Havoc z dodatkiem, bo miałem dość woreczków strunowych.
jaki konkretnie?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Ostatnio kupiłam Kroniki zbrodni 1400, bo mają niezłą cenę, a ja po zagraniu w Brzdęka (w kosmosie) z aplikacją jestem zauroczona połączeniem planszówki i elektroniki:)
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

bowie pisze: 18 lis 2020, 14:42
feniks_ciapek pisze: 18 lis 2020, 14:32 Ja ostatnio kupiłem insert do Cry Havoc z dodatkiem, bo miałem dość woreczków strunowych.
jaki konkretnie?
E-raptor. Działa.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomp »

Ostatnio (wczoraj) kupiłem Dune, bo to klasyka, jedyne przeraża mnie ilość do przeczytania 6 tomów pod rząd.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

tomp pisze: 18 lis 2020, 20:33 Ostatnio (wczoraj) kupiłem Dune, bo to klasyka, jedyne przeraża mnie ilość do przeczytania 6 tomów pod rząd.
Warto. Poza tym wydanie REBIS-u z ilustracjami Wojciecha Siudmaka to jak dla mnie najpiekniej i najklimatyczniej wydana książka jaką mam na półce. A mam ich niecały 1000 w domu i jest z czym porównać :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Muad'Dib »

Yuri pisze: 18 lis 2020, 20:59 Warto. Poza tym wydanie REBIS-u z ilustracjami Wojciecha Siudmaka to jak dla mnie najpiekniej i najklimatyczniej wydana książka jaką mam na półce. A mam ich niecały 1000 w domu i jest z czym porównać :)
Tylko niestety Rebis trochę poleciał w kulku bo ja zaczynali serię to reklamowali, że za całość tłumaczenia będzie odpowiadał Marek Marszał. Odpowiada tylko za bodajże tylko za dwa pierwsze tomy a pozostałe bazują na jego wersji :( Co nie zmienia faktu, że czyta się dobrze. Na pewno lepiej niż gdybym czytał o przygodach Wolan.

Żeby nie było, że offtop to kupiłem ostatnio War of the Worlds: The New Wave bo akurat tyle mi brakowało do darmowej wysyłki. Tytuł miałem na radarze i stwierdziłem, że w takiej cenie to spróbuję i najwyżej sprzedam :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Pan_K »

tomp pisze: 18 lis 2020, 20:33 Ostatnio (wczoraj) kupiłem Dune, bo to klasyka, jedyne przeraża mnie ilość do przeczytania 6 tomów pod rząd.
Taka długa instrukcja? 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3362
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: seki »

Ostatnio spłukalem się na prawie taki sam zestaw:
Ardel12 pisze: 18 lis 2020, 11:40 Too Many Bones
Undertow
TMB:Ghillie
TMB:Nugget
TMB:Tink
TMB: Gasket
40 Days in Daelore
Age of Tyranny
Powiększony o Ally pack.

Nie mam kasy na gry do końca roku ;( na szczęście rok już krótki. Na pocieszenie kupiłem Wieczna wojna - komiks Marvano i Haldemana, który niniejszym chciałem bardzo polecić. Nie tylko z uwagi na istotny temat jakim jest wojna i podejście armii do człowieka jako jednostki, ale też z powodu bardzo dobrej kreski.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Muad'Dib pisze: 18 lis 2020, 22:30 ...Tylko niestety Rebis trochę poleciał w kulku bo ja zaczynali serię to reklamowali, że za całość tłumaczenia będzie odpowiadał Marek Marszał. Odpowiada tylko za bodajże tylko za dwa pierwsze tomy a pozostałe bazują na jego wersji :( Co nie zmienia faktu, że czyta się dobrze. Na pewno lepiej niż gdybym czytał o przygodach Wolan. ...
Tego nie wiedziałem. Przeczytałem wszystko łącznie z 3 tomami preludium dot. Jihadu Butleriańskiego i kilkoma "po" oryginalnym cyklu pisanymi bodajże przez jego syna i.... poza już jednak nie tą samą jakością samego pisarstwa nie uświadczyłem róznicy. No, ale nie jestem, aż takim fanem jak pewnie jak Ty (wnioskując po nicku :) ), choć mam sporą słabość do Diuny, fakt.

Bo również nie szerzyć off-topikowych herezji na Forum u mnie ostatnio wpadł gameplay all-in "Nova Aetas: Renassaince" z KS. Wpadł jak wpadł, jeszcze sporo poczekam, no ale nie zmienia to faktu, że to mój ostatni nabytek. Czemu ? To proste, gust mam wyrobiony i lubie wszelkie planszowe mini-RPGi, a ten ma nie dosyć, że ciekawy setting, zasady (horologium i system zagrożenia) to i obłędne figsy, których nie mogę doczekać się malowania :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rattkin »

Yuri pisze: 18 lis 2020, 23:37 Przeczytałem wszystko łącznie z 3 tomami preludium dot. Jihadu Butleriańskiego
Ciekawa sprawa z tymi przekładami, bo, na ten przykład, ja znam powyższe jako „Dżihad Butlerjańska”.
ODPOWIEDZ