Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

lotheg pisze: 18 paź 2020, 20:10
yaro_ pisze: 18 paź 2020, 16:30 Mnie Barrage się bardzo podoba stylistycznie i wykonanie nienajgorsze, tylko te monetki takie cieniutkie i malutkie. Kuszą mnie te metalowe, tylko ktoś wie czy jak zamówie to wyślą mniej więcej teraz, czy dopiero w Maju z wysyłką tej Maharadży ?
Na pytanie czy będzie to wysyłane razem z Maharaja odpowiedź jaką dostałem brzmi:
Yes officially.

But probably sooner. It depends: if we produce them much earlier, we will send them separately. Otherwise we will ship everything together.

However, the official date is May 2021.
Patrząc na „dokonania” Cranio w kampanii Barrage, to bym się szykował na październik 2021.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: yaro_ »

bogas pisze: 18 paź 2020, 20:29 Patrząc na „dokonania” Cranio w kampanii Barrage, to bym się szykował na październik 2021.
To póki co odpuszczam zamówienie, do tego czasu może już mi przejdzie :)

p.s Pozdrawiam 'sąsiada' :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj okazałem grę żonie, była to moja pierwsza partia w dwie osoby. Grałem już w obu pozostałych składach osobowych i muszę przyznać, że gra skaluje się bardzo dobrze. Najmniej chętnie usiądę w pełnym składzie, ale nadal zagram. Gra na dwie i trzy osoby jest równie dobra.

Żona na początku była lekko przytłoczona (od razu posadziłem ją do wersji z dodatkiem), ale później złapała swój rytm i poradziła sobie wyśmienicie. Piątą rundę zaczynała mając zdrowo ponad dwa razy więcej punktów ode mnie. Mocna końcówka pozwoliła mi się trochę odbić od dna, ale i tak zostałem zdeklasowany 123:88 ;)

Muszę uczciwie przyznać, że rok temu mocno się pomyliłem w ocenie tej gry. Może powodem była gra w "konwentowych" warunkach, być może fakt, że graliśmy we czwórkę i wszyscy grali pierwszy raz. Teraz, po premierze polskiej wersji, Barrage podoba mi się bardziej z każdą kolejną partią.

Z wad została mi w zasadzie jedna - nawet mając bardzo pomocny insert z Folded Space grę rozkłada się bardzo długo. Natomiast rozłożona jest tak ogromna, że musieliśmy z żoną uciekać z pokoju planszówkowego do kuchni, na większy stół, a i tak ledwo się zmieściliśmy.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

mat_eyo pisze: 19 paź 2020, 15:04 Wczoraj okazałem grę żonie, była to moja pierwsza partia w dwie osoby. Grałem już w obu pozostałych składach osobowych i muszę przyznać, że gra skaluje się bardzo dobrze. Najmniej chętnie usiądę w pełnym składzie, ale nadal zagram. Gra na dwie i trzy osoby jest równie dobra.
Rozwiń z tym, ze najmniej chętnie w pełnym składzie...
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

Przy czterech osobach jest najdłużej, to oczywiste. Dodatkowo liczba kropel w źródłach się nie skaluje, więc jest dużo większa walka o wodę i dobre miejsca na planszy. Wczoraj zrobiłem sobie dwie tamy, jedna przepompowywała wodę do drugiej i bawiłem się tym małym silniczkiem, w komplecie ciężko mi sobie wyobrazić taką sytuację. Przy dwóch i trzech osobach część pół akcji jest zajęta, ale zawsze są to te same pola. We czwórkę może zdarzyć się tak, że wszyscy szybko rzucą się na jeden typ akcji i go zablokują. Mam wrażenie, że przy dwóch i trzech graczach rozgrywka jest bardziej kontrolowalna, ale to może być wyłącznie kwestia gustu.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

My dla odmiany wolimy w 4 bo jest ciasniej i trudniej, w 3 jest łatwiej.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: markoo »

Jak oceniacie dodatek Projekt Leeghwatera ? Niezbędny czy tylko warto spróbować ?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

markoo pisze: 22 paź 2020, 15:25 Jak oceniacie dodatek Projekt Leeghwatera ? Niezbędny czy tylko warto spróbować ?
Bardzo dobry, dodaje dwie fajne opcje. Nie są niezbędne, ale obie są na tyle przydatne i ciekawe, że prezentując grę żonie dorzuciłem od razu dodatek. Według mnie dodatkowe możliwości nie przytłaczają, a dodają grze sporo głębi.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Absolutnie nie jest niezbedny i dla nwoych osob bedzie przytlaczajacy, bo trzeba ogarnac co sie dzieje w podstawie najpierw.
Smialo mozna zagrac kilka gier w podstawke.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: markoo »

Dzięki za opinie. Dodatek jest aktualnie w cenie osobnej gry, dlatego się waham.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Jak na moje must have
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gambit »

I tak już nikt tego nie obejrzy, bo wszyscy pewnie wiedzą co trzeba, ale i tak...moje dwie kropelki o Barrage
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

Cześć. Czekałem na Twoją opinię. Obejrzałem. W komentarzu podzieliłem się spostrzeżeniami. Dzięki bardzo za to, że recenzujesz. Te recenzje są dla mnie bardzo ważne. Pomyśl o formule omawiania nowości jakie się pojawią, na które warto zwrócić uwagę.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Gambit pisze: 25 paź 2020, 10:28 I tak już nikt tego nie obejrzy, bo wszyscy pewnie wiedzą co trzeba, ale i tak...moje dwie kropelki o Barrage
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Ja obejrzałem i też się podzieliłem w komentarzu swoimi spostrzeżeniami Byłem ciekaw jak wypadnie u ciebie recenzja bo pamiętałem że przy okazji jakieś gry wspomniałeś o Barrage krótkiej kolderce i problemie z gonieniem innych jak się słabo zacznie
I jestem zaskoczony bo po tamtych słowach zdawało się jakbyś nie był przekonany że ta gra jest dobra
Dzisiaj odniosłem zupełnie inne wrażenie które podzielam
Ta gra jest dobra!

Szkoda tylko że wykonanie leży Ostatnio wyciągam grę a tu kumpel mówi że oblamal mi się róg podstawy Holandii w woreczku Ta gra niszczy się nawet spakowana 😪
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

Podzielam. Gra jest fatalnie wykonana. Żetony pieniędzy (1) coś strasznego. Żetony betoniarek i koparek (te najmniejsze) dla kogo? Plansza cieniutka. Po jakości wydruku na planszy widać że cięto koszty. Ale gra sama w sobie jest rewelacyjna.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

A tymczasem Barrage zgarnia ostatnią chyba nagrodę, którą jeszcze szanuję, a mianowicie International Gamers Awards. Należało mu się! :D
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: jacobPL »

Barrage to gra, która przytłacza na początku, ale z każdą kolejną partią chcesz jeszcze (tyle, że nie tego samego dnia haha).
Wykonanie - fakt, jest przeciętne, ale nie zwraca się na to wcale uwagi podczas gry
Żetony - pieniądze i surowce to jakieś nieporozumienie, kto to wymyślił :lol:
Rozgrywka - miodzio, niezła sieka, wg mnie najlepsza właśnie na 4 os.
Dodatek - spoko, ale za drogi, sądzę, że cena max za komplet to 300 zł
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Btw zamowilem sobie te dodatkowe maszyny i dyrektorow ale tak sobie mysle ze moza byc uzyc jakis kosteczek na razie, w ktorej grze sa brazowe i szare? Lub gdzie mozna kupic?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1031
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

Wosho pisze: 27 paź 2020, 16:57 Btw zamowilem sobie te dodatkowe maszyny i dyrektorow ale tak sobie mysle ze moza byc uzyc jakis kosteczek na razie, w ktorej grze sa brazowe i szare? Lub gdzie mozna kupic?
https://mepel.pl/drewniany-szescian-kos ... n-cube-8mm
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: RasTafari »

jacobPL pisze:Żetony - pieniądze i surowce to jakieś nieporozumienie, kto to wymyślił :lol:
Zgadzam się, to jest jakaś padaka, mogli te surowce na żetonach z wartościami zrobić, ale w sumie jak widzę żetony monetek to już sam nie wiem co gorsze :lol:
Sama jakość elementów jest bardzo ok, nie ma się do czego przyczepić, no może poza planszetkami pomocy gracza bo strasznie odbijają światło, ale pewnie po trzech partiach i tak się z nich już nie korzysta. Fajny dodatek ten lakier na zbiornikach, miły akcent.

Sama gra? Easy to learn, hard to master czyli mokry sen każdego eurosucharowca, brać i grać :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Szukam chetnych do gry online przez forum :)
viewtopic.php?f=51&t=68784
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Używa ktoś gotowego insertu? Widzę, że sloyca ma w ofercie jednak jest też od folded space. Ktoś coś wie? :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

xtomashx pisze: 01 lis 2020, 15:51 Używa ktoś gotowego insertu? Widzę, że sloyca ma w ofercie jednak jest też od folded space. Ktoś coś wie? :)
Ja mam ten od Folded Space. Wszystko mieści się idealnie. Złożenie nie jest trudne, ale czasochłonne. Dałem radę, a mam dwie lewe ręce.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: krwlng »

xtomashx pisze: 01 lis 2020, 15:51 Używa ktoś gotowego insertu? Widzę, że sloyca ma w ofercie jednak jest też od folded space. Ktoś coś wie? :)
Obczaj insert od redrewno, mam i polecam - robi porządek i ułatwia setup.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gambit »

xtomashx pisze: 01 lis 2020, 15:51 Używa ktoś gotowego insertu? Widzę, że sloyca ma w ofercie jednak jest też od folded space. Ktoś coś wie? :)
Mam od reDrewno. Kapitalna sprawa. Mam tylko podstawkę, ale widać, że jest miejsce na dodatek.
ODPOWIEDZ