Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

ootbak22 pisze: 28 lip 2020, 14:53
Torquemada666 pisze: 09 lip 2020, 20:33 Na BGG są pliki z pakietu konwertującego, dzięki którym możemy wydrukować spolszczone karty bohaterów i potworów do wszystkich Heros & Monster Packów. Czyli można mieć wszystkie dodatki, prawie w całości spolszczone. Wydruk wygląda jak oryginalne karty.

https://boardgamegeek.com/filepage/1617 ... l-monsters
https://boardgamegeek.com/filepage/1696 ... -pl-heroes
Czy ktoś zna drukarnię w której można to wydrukować porządnie ? W mbprint poprosili o zmiany w formatowaniu pliku, może ktoś mógłby poratować mnie na priv plikiem już gotowym do druku ?
Ja ci to mogę spokojnie wydrukować.
Przerobiłem wszystkie te pliki na przyjazne do druku :)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

chrislion73 pisze: 27 sie 2020, 21:48 Szukam opisu kampanii (tzw. Księga Przygód) "Run Cienia".
Ma ktoś PDF (w języku Polskim)?
W zamian mogę przesłać dodatkowe przygody do Magii i Myszy, czyli: Duch Zamku Andona oraz Kocia Kołyska (PDF).
Zrobiłem skan mojej księgi przygód.
Jak chcesz to napisz na PW.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: alpha »

Berni77 pisze: 22 wrz 2020, 20:33
Spoiler:
Przyjazne do wydruku to te w tych linkach?

Swoją drogą to udało mi się uzupełnić kolekcję wszystkich "Hero & Monster pack" oraz "Lieutenant pack".
I o ile mam wszystko co Galakta spolszczyła (wszystkie LP i 5 HM), to reszty PL mi brakuje.
Rozumiem, że w tych linkach jest wszystko co pojawiło się we wszystkich LP i H&M?
Niestety 4 sztuki H&M kupiłem w wersji FR (jeszcze do mnie nie dotarły, bo znajomy mi to przywiezie gdy będzie jechał do PL), a tego języka (FR) nie znam, więc byłby problem.
Gdyby jednak te w/w linki miały wszystkie 9x H&M to byłoby fajnie :)

Chętnie dołączę do wspólnego druku jakby ktoś organizował.
Chyba, że Galakta szykuje się do spolszczenia to mogę poczekać... no ale nie 2 lata :wink:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

alpha pisze: 23 wrz 2020, 14:44
Berni77 pisze: 22 wrz 2020, 20:33
Spoiler:
Przyjazne do wydruku to te w tych linkach?

Swoją drogą to udało mi się uzupełnić kolekcję wszystkich "Hero & Monster pack" oraz "Lieutenant pack".
I o ile mam wszystko co Galakta spolszczyła (wszystkie LP i 5 HM), to reszty PL mi brakuje.
Rozumiem, że w tych linkach jest wszystko co pojawiło się we wszystkich LP i H&M?
Niestety 4 sztuki H&M kupiłem w wersji FR (jeszcze do mnie nie dotarły, bo znajomy mi to przywiezie gdy będzie jechał do PL), a tego języka (FR) nie znam, więc byłby problem.
Gdyby jednak te w/w linki miały wszystkie 9x H&M to byłoby fajnie :)

Chętnie dołączę do wspólnego druku jakby ktoś organizował.
Chyba, że Galakta szykuje się do spolszczenia to mogę poczekać... no ale nie 2 lata :wink:
Nie liczyłbym na Galakte, szczególnie że wydawca FFG kończy z Descentem 2ed.

W plikach nie ma tłumaczenia poniższych kart dla każdego z Monster Packow. Wydruk który robi Berni polecam, bardzo dobra jakość.
1 Overlord Card
• 1 Quest Card
• 1 Rumor Card

Edit: skany powyższych kart w wersji angielskiej mam dla Stewards of the secret (Berni też :))
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2020, 17:50 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 2 razy.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

alpha pisze: 23 wrz 2020, 14:44
Berni77 pisze: 22 wrz 2020, 20:33
Spoiler:
Przyjazne do wydruku to te w tych linkach?

Swoją drogą to udało mi się uzupełnić kolekcję wszystkich "Hero & Monster pack" oraz "Lieutenant pack".
I o ile mam wszystko co Galakta spolszczyła (wszystkie LP i 5 HM), to reszty PL mi brakuje.
Rozumiem, że w tych linkach jest wszystko co pojawiło się we wszystkich LP i H&M?
Niestety 4 sztuki H&M kupiłem w wersji FR (jeszcze do mnie nie dotarły, bo znajomy mi to przywiezie gdy będzie jechał do PL), a tego języka (FR) nie znam, więc byłby problem.
Gdyby jednak te w/w linki miały wszystkie 9x H&M to byłoby fajnie :)

Chętnie dołączę do wspólnego druku jakby ktoś organizował.
Chyba, że Galakta szykuje się do spolszczenia to mogę poczekać... no ale nie 2 lata :wink:

@Berni77, a edytowałeś może tła potworów z aktu I i chyba Lyssa ma zły art? Bo ja chciałem to zrobić, mam już pliki od autora, ale nie bardzo czasu i troche po omacku będę działać bo nigdy tego nie robiłem.

@alpha, jeżeli tłumaczenie brakujących pakietów będzie poprawione, a galakta jakoś niedługo nie zapowie DnŻ to ja chętnie się przyłącze do akcji bo też udało mi się skompletować już wszystko z figurek.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Ktoś ma tłumaczenia przygód z H&M których Galakta nie wydała?
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: chrislion73 »

Berni77 pisze: 22 wrz 2020, 20:35
chrislion73 pisze: 27 sie 2020, 21:48 Szukam opisu kampanii (tzw. Księga Przygód) "Run Cienia".
Ma ktoś PDF (w języku Polskim)?
W zamian mogę przesłać dodatkowe przygody do Magii i Myszy, czyli: Duch Zamku Andona oraz Kocia Kołyska (PDF).
Zrobiłem skan mojej księgi przygód.
Jak chcesz to napisz na PW.
Dzięki ale już dostałem. Jak ktoś chce to mogę podesłać.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: alpha »

chrislion73 pisze: 23 wrz 2020, 20:01
Spoiler:
Mam co prawda wersję papierową, ale lubię w razie czego mieć też wersje elektroniczne wszystkich instrukcji :)
Ktoś mi kiedyś podesłał (już teraz nie pamiętam kto to był) PDF, ale jego jakość jest słaba.
Da się to rozczytać, ale jest dosyć mocno zamglone. Czy masz może (albo ktoś z obecnych tutaj) PDF w ostrej czytelnej wersji?
Mam co prawda od kogoś innego wersję "super żyleta", ale za to w osobnych plikach JPG.
No trochę niewygodnie się to przegląda.
Chociaż chyba można z tego zrobić PDF... coś mi się tak wydaje.
Muszę to sprawdzić. Ale może ma ktoś już gotowca?

Dalej za to nie wiem czy te linki, które podał kolega Torquemada666, to są te same pliki, o których wspomniał kolega Berni77?
Czy to jednak zupełnie co innego?
Pogubiłem się :oops:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

@alpha tak to to samo, Berni przygotowywał je druku dla mnie.
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: chrislion73 »

alpha pisze: 23 wrz 2020, 20:57
chrislion73 pisze: 23 wrz 2020, 20:01
Spoiler:
Mam co prawda wersję papierową, ale lubię w razie czego mieć też wersje elektroniczne wszystkich instrukcji :)
Ktoś mi kiedyś podesłał (już teraz nie pamiętam kto to był) PDF, ale jego jakość jest słaba.
Da się to rozczytać, ale jest dosyć mocno zamglone. Czy masz może (albo ktoś z obecnych tutaj) PDF w ostrej czytelnej wersji?
Mam co prawda od kogoś innego wersję "super żyleta", ale za to w osobnych plikach JPG.
No trochę niewygodnie się to przegląda.
Chociaż chyba można z tego zrobić PDF... coś mi się tak wydaje.
Muszę to sprawdzić. Ale może ma ktoś już gotowca?
To co mam jest ok, nie jest to HD ale wydruk wyszedł :-)
Jak chcesz to podaj na priv maila, prześlę.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: zajudzony »

Witam,

A ja mam takie szybkie pytanie czy jest jeszcze szansa na dodruk dodatków Cień Nerekhall jak i labiryntu zagłady ? Pozdr!!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

zajudzony pisze: 24 wrz 2020, 22:33 Witam,

A ja mam takie szybkie pytanie czy jest jeszcze szansa na dodruk dodatków Cień Nerekhall jak i labiryntu zagłady ? Pozdr!!
Zapowiedziano nową edycję. Oficjalnie FFG nie powiedziało że dodruków już nie będzie, lecz tajemnica poliszynela jest to że to już koniec.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: kurzyszpon »

Elemenek pisze: 24 wrz 2020, 23:21
zajudzony pisze: 24 wrz 2020, 22:33 Witam,

A ja mam takie szybkie pytanie czy jest jeszcze szansa na dodruk dodatków Cień Nerekhall jak i labiryntu zagłady ? Pozdr!!
Zapowiedziano nową edycję. Oficjalnie FFG nie powiedziało że dodruków już nie będzie, lecz tajemnica poliszynela jest to że to już koniec.
Gdzie szukać info o tej zapowiedzi? Są jakieś konkrety poza teaserem bliżej nieokreślonego pudełka w którymś z filmików z zapowiedziami.

Brzmi jakbym się czepiał, ale serio, tak nie jest i mnie to po prostu ciekawi :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

kurzyszpon pisze: 24 wrz 2020, 23:45
Elemenek pisze: 24 wrz 2020, 23:21
zajudzony pisze: 24 wrz 2020, 22:33 Witam,

A ja mam takie szybkie pytanie czy jest jeszcze szansa na dodruk dodatków Cień Nerekhall jak i labiryntu zagłady ? Pozdr!!
Zapowiedziano nową edycję. Oficjalnie FFG nie powiedziało że dodruków już nie będzie, lecz tajemnica poliszynela jest to że to już koniec.
Gdzie szukać info o tej zapowiedzi? Są jakieś konkrety poza teaserem bliżej nieokreślonego pudełka w którymś z filmików z zapowiedziami.

Brzmi jakbym się czepiał, ale serio, tak nie jest i mnie to po prostu ciekawi :)
Nie no łudzić się możesz zawsze, co komu miłe. Niemniej 2nd ed seria JEST zamknięta. Uwierz tutaj Załodze na słowo :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: zajudzony »

To nie dobrze, dopiero zaczynam się wkręcać w descenta a tu edycja na wymarciu:( w takim razie zapytam tak jakie dodatki kupować jako pierwsze? Już mam kruczy dwór i chce co msc brać jeden, które z dostępnych dodatkow są najciekawsze ? Czy wszystkie są git i brać póki są na rynku :)?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

Cienie Nerekhall są bardzo dobrym i ciekawym dodatkiem, jednak aktualnie już tylko z drugiej ręki a cena szybuje w górę.

Labirynt Zagłady nieco mniej ciekawa kampania jak w Cieniach (w mojej opinii) ale dużo wszystkiego czyli kafli itp. Fajni bohaterowie.

Z małych pamiętaj że Mgły i Rdzewiejące okowy stanowią integralną historię, więc warto brać oba naraz. Taki duży dodatek rozbity na dwa małe.
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Elemenek pisze: 25 wrz 2020, 09:50
Labirynt Zagłady nieco mniej ciekawa kampania jak w Cieniach (w mojej opinii) ale dużo wszystkiego czyli kafli itp. Fajni bohaterowie.
W tym przypadku już niestety jest jak z Cieniem Nerekhall, w sklepach niedostępny. Na Allegro ceny wyższe 499 zł niż Cień Nerekhall "chodził", Cień bywał po 450 zł 😊

Ja bym brał póki są (5 małych), nie rozpakowywał dopóki nie skończysz podstawki. Jak się znudzisz i nie dojdziesz do kampanii z któregoś z dodatków, możesz odsprzedać, a jeszcze może się okazać że z zyskiem :)
keldorn
Posty: 575
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

zajudzony pisze: 25 wrz 2020, 01:02 To nie dobrze, dopiero zaczynam się wkręcać w descenta a tu edycja na wymarciu:( w takim razie zapytam tak jakie dodatki kupować jako pierwsze? Już mam kruczy dwór i chce co msc brać jeden, które z dostępnych dodatkow są najciekawsze ? Czy wszystkie są git i brać póki są na rynku :)?
Ja tak samo miałem bo zaczynałem przygode od gry w descenta 1 edycje i jak zaczalem sie wkrecac to juz pojawił sie descent 2 ed i juz 1 nie można było nigdzie kupic.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: zajudzony »

No trochę lipa ale 5 malych dodatków w kolekcji będzie. Zawsze lepsze to niż nic... miłego weekendu !!!!
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Obecnie skompletowanie Descenta to dość droga impreza. Za Cień Nerekhall ze wszystkimi pomalowanymi figurkami i 4 poplecznikami z tego dodatku dałem tysiąc z hakiem. Żona chciała mnie z domu wyrzucić. Za wszystkich popleczników (głównie eBay z Niemiec, Włoch, USA, Kanady i Australii) wyszło z 1800 zł...
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: jediwolf »

Grahf pisze: 27 wrz 2020, 13:14 Obecnie skompletowanie Descenta to dość droga impreza. Za Cień Nerekhall ze wszystkimi pomalowanymi figurkami i 4 poplecznikami z tego dodatku dałem tysiąc z hakiem. Żona chciała mnie z domu wyrzucić. Za wszystkich popleczników (głównie eBay z Niemiec, Włoch, USA, Kanady i Australii) wyszło z 1800 zł...
Podziwiam. W życiu bym tyle nie dał.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Kupowane oczywiście nie "na raz", tylko przez wiele miesięcy 8) .
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 467 times
Been thanked: 394 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dhel »

Koszty rozbijane w czasie są spoko dopóki nie zrobi się ich podsumowania, wtedy można się zdziwić :D , mistrzami w tej materii sà chyba LCGi, albo nawet nie, mistrzami są wszystkie długoterminowe tytuły od FFG :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 27 wrz 2020, 14:19
Spoiler:
Podziwiam. W życiu bym tyle nie dał.
A co powiesz o palaczach ? Sporo moich znajomych przepala co miesiąc po >500zł i nikt ich nie "podziwia". A gość i pogra i nie straci na tym zakupie. Pieniądze powinny być środkiem do realizacji, nie celem samym w sobie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 27 wrz 2020, 17:58 A co powiesz o palaczach ? Sporo moich znajomych przepala co miesiąc po >500zł i nikt ich nie "podziwia". A gość i pogra i nie straci na tym zakupie. Pieniądze powinny być środkiem do realizacji, nie celem samym w sobie.
Normalnie złoto :D

Tak sobie tłumaczę tą kasę co wydaję na gry. Np. Cthulhu DMD PL z dodatkami :D
ODPOWIEDZ