Gra z negatywna interakcja!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Gra z negatywna interakcja!

Post autor: Piaskoryb »

Witam,
szukam gry - najlepiej strategicznej, może być pewna doza losowości ale nie jako czynnik decydujacy, gry z fajnym klimatem, dobrze skalującej w 2,3,4 graczy i dobrą dawką negatywnej interakcji :) Może być spiskowanie, wbijanie noża w plecy, układy itp Chciałbym żeby sama rozgrywka nie trwala wieczność max 2h.

Z tydzień bądź dwa temu pograliśmy drużynowo w FanG i baaardzo mi się spodobało gdy zagrywałem wredne karty naszym przeciwnikom i gdy oni zagrywali wredne karty nam ;D Ktoś zdobył skarb który okazał się atrapą, kogoś innego dopadło trzęsienie ziemi/wybuch wulkanu/zamieć itp komuś wybuchł bunt na statku i statek popłynął w inną stronę xD kto inny nie mógł nagle wykonać akcji miasta bo dopadły go kłopoty, raz ktoś się obronił specjalną kartą, za kolejnym osobiście okradłem kolege z drużyny przeciwnej z chwały, potem w zemście musiałem przerzucić udany test (kolejna wredna zagrywka xD) i zakończyło się to cliffhangerem. Ogółem przypadkowo odkryłem że bardzo mi to podeszło :D gdy ktoś już myśli że zaraz zapunktuje a tu bum!

Tak więc pomyślałem że może znalazłaby się jakaś gra stricte pod negatywną interakcję. Ale nie szukam tutaj żadnej gry bitewnej! O ile mamy FanG i ta giereczka spełnia swoje zadanie bardzo dobrze to zdecydownie lśni w większą ilość graczy (nie mogę się doczekać kolejnej gry na drużyny xD) to pomyślałem że może jest jakaś gra która wpisałaby się w te kryteria z tym że poszłoby to o krok dalej :D

Myślałem o Spartakusie, Narcos, Godfather, la cosa nostra ale może są inne lepsze/ciekawsze gry tego typu.

Nie przeszkadza odrobina gry nad stołem, planowanie ruchów, sojusze tymczasowe. Gra gdzie trzeba się wykazać sprytem i przebiegłością. Gdzie wbija się sobie nawzajem noże w plecy ale nie bezpośrednio tylko tak subtelniej, coś w stylu tu jakieś zabójstwo, tam sabotaż, tam mały otwarty konflikt, tu przekupstwo itp Ale nie szukam niczego co wrzuca nas odrazu w otwarty konflikt, ani niczego gdzie negatywna interakcja to głównie zajmowanie pól w jakimś worker placemencie albo wykupowanie kart itp przeciwnikom. Chciałbym żeby to było coś gdzie tworzymy jakieś swoje małe imperium/ realizujemy plany gdzie już ktoś ma zgarnąć punkty/ coś zyskać cennego a ktoś mu nagle podstawia nogę i popycha ze schodów :D
By kiedy indziej ten poszkodowany dokonał zemsty jakąś inną wredną zagrywką :D

Nie potrafię inaczej opisać czego szukam ;p
W fang bardzo mi się to spodobało i idealnie się to wpisuje w samą grę jako element przygodówki, ale chciałbym jakąś gre gdzie jest to nieodłączny element zabawy i gdzie ludzie podczas gry mogą zacząć patrzeć na siebie jak na wrogów :D Może nawet być tak że ci co grają w to dłużej/więcej mają wielką przewagę nad nowymi ;D

Pozdraiwam
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 13:30 przez Piaskoryb, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Jaka gra spełni moje wymagania?

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Zawęź proszę zakres poszukiwanej przez Ciebie gry dodając kilka parametrów :

- cena (od-do)
- eurosuchar czy ameri (czy mają być figurki na planszy)
- mechanika ( area control / worker placement / deck building etc.)
- karty/kości/płytki (tak czy nie)
- pionki na planszy (tak czy nie)
- tematyka (historyczna/fantasy/sci-fi/ekonomiczna/wojenna/abstrakcyjna etc.)
- nacisk bardziej na klimat czy mechanikę
- do grania z dziećmi/partnerem/rodziną/kumplami
- czy ma znaczenie to by była ładna
- kooperacja/semi-kooperacja czy każdy sobie
- lekka/średnia/ciężka

Jak odpowiesz na powyższe to pewnie szybciej otrzymasz odpowiedź.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Jaka gra spełni moje wymagania?

Post autor: Piaskoryb »

Mortinista pisze: 31 maja 2020, 19:03 Cześć,

Zawęź proszę zakres poszukiwanej przez Ciebie gry dodając kilka parametrów :

- cena (od-do)
- eurosuchar czy ameri (czy mają być figurki na planszy)
- mechanika ( area control / worker placement / deck building etc.)
- karty/kości/płytki (tak czy nie)
- pionki na planszy (tak czy nie)
- tematyka (historyczna/fantasy/sci-fi/ekonomiczna/wojenna/abstrakcyjna etc.)
- nacisk bardziej na klimat czy mechanikę
- do grania z dziećmi/partnerem/rodziną/kumplami
- czy ma znaczenie to by była ładna
- kooperacja/semi-kooperacja czy każdy sobie
- lekka/średnia/ciężka

Jak odpowiesz na powyższe to pewnie szybciej otrzymasz odpowiedź.

Pozdrawiam
Już poprawione na ile umiałe ;p
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 12:46 przez Piaskoryb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1031
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Jaka gra spełni moje wymagania?

Post autor: karmazynowy »

A co ty taki agresywno-zaczepny?

Z propozycji, 2-4 os, 1-2h, negatywna interakcja:
Inis, La Cosa Nostra, Martwa Zima, Godfather, Eufrat i Tygrys, 878 Wikingowie (niedługo premiera), Cyklady, Kemet, Rising Sun - 3 ostatnie polecam na 4-5 graczy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Jaka gra spełni moje wymagania?

Post autor: Mortinista »

Nie, nie zawęziłeś pytania wystarczająco.

1. Zakazane Gwiazdy
2. Rising Sun
3. Kosmiczne Spotkania
4. Black Rose Wars
5. Studium w Szmaragdzie
6. Spirit Island
7. Chinatown
8. Świat Dysku - Ankh-Morpork
9. Lords of Waterdeep

Proszę i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Jaka gra spełni moje wymagania?

Post autor: Piaskoryb »

Mortinista pisze: 31 maja 2020, 23:53 Nie, nie zawęziłeś pytania wystarczająco.

1. Zakazane Gwiazdy
2. Rising Sun
3. Kosmiczne Spotkania
4. Black Rose Wars
5. Studium w Szmaragdzie
6. Spirit Island
7. Chinatown
8. Świat Dysku - Ankh-Morpork
9. Lords of Waterdeep

Proszę i pozdrawiam :)
Hej, dzięki za liste, będę sprawdzał. I poszedłem za Twoją radą i zawęziłem/doprecyzowałem mniej więcej czego szukam najelpiej jak umiałem ;p Może to pomoże zawęzić liste tytułów które spełnią moje wymagania. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Strategia + Negatywna Interakcja

Post autor: tomp »

Pół żartem, pół serio.
Polecam klasykę, szachy albo warcaby.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Strategia + Negatywna Interakcja

Post autor: Piaskoryb »

tomp pisze: 01 cze 2020, 12:27 Pół żartem, pół serio.
Polecam klasykę, szachy albo warcaby.
Narazie skłaniam się do La Cosa Nostra 8)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Strategia + Negatywna Interakcja

Post autor: Jareks1985 »

Piaskoryb pisze: 01 cze 2020, 12:53
tomp pisze: 01 cze 2020, 12:27 Pół żartem, pół serio.
Polecam klasykę, szachy albo warcaby.
Narazie skłaniam się do La Cosa Nostra 8)
La Cosa Nostra ma ciężki mało elegancki klimat, jak choćby możliwość "handlu żywym towarem" - nie mowa tu o zwierzętach, w pewnym towarzystwie może przeszkadzać. Do gry z kolegami nie ma problemu, ale jeżeli towarzystwo jest mieszane, lepiej wybrać nieco lżejszy klimat :)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Strategia + Negatywna Interakcja

Post autor: Piaskoryb »

Jareks1985 pisze: 01 cze 2020, 13:40
Piaskoryb pisze: 01 cze 2020, 12:53
tomp pisze: 01 cze 2020, 12:27 Pół żartem, pół serio.
Polecam klasykę, szachy albo warcaby.
Narazie skłaniam się do La Cosa Nostra 8)
La Cosa Nostra ma ciężki mało elegancki klimat, jak choćby możliwość "handlu żywym towarem" - nie mowa tu o zwierzętach, w pewnym towarzystwie może przeszkadzać. Do gry z kolegami nie ma problemu, ale jeżeli towarzystwo jest mieszane, lepiej wybrać nieco lżejszy klimat :)
No cóż zobaczymy, akurat trafiłem to po małej okazji (80zł z wysyłką ). Gra ta spełnia wszystkie wymagania jak gra nad stołem, tymczasowe sojusze, oszustwo, wbijanie noża w plecy, podstawianie nogi i spychanie ze schodów. Po przeczytaniu paru recenzji myślę że ten tytuł będzie dużo ciekawszy od choćby ojca chrzestnego czy narcos. Jeśli chodzi o klimat to dobrze nawet bo akurat brakowało mi w kolekcji gry z cięższym i "brudnym" klimatem - a tu każdy będzie mógł od czasu do czasu wczuć się w w bossa mafii i ubabrać swą niewinność (hahah już widzę jak zagramy w to z jednymi moimi "niewinnymi" znajomymi mówiąc im tylko że to gra o "targowaniu się, rozwijaniu firmy i dogadywaniu się" by potem rozpocząć morderstwa, szantaż i wymuszenia :lol: )

Cóż wyboru dokonałem, temat do zamknięcia ;p

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1031
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Gra z negatywna interakcja!

Post autor: karmazynowy »

Bez przesady, ten klimat nie jest tam aż tak ciężki, bo trochę równoważy go trochę komiksowa oprawa graficzna, która jednak jest świetna. Mi kojarzy się z okładkami z GTA i taki też trochę jest klimat. Nikt nie pisał, że GTA III miało bardzo ciężki i mroczny klimat a robiło się podobne rzeczy co w "Kosie". Bedziesz pan zadowolony. :D
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra z negatywna interakcja!

Post autor: Marek.gdansk »

Odjechane jednorozce? Jest kupa negatywnej interakcji poza tym możliwość mordowania jednorożców :D :roll: zdecydowanie miną znajomych jak wyciągnąłem było ooo jednorozce a tu....
superthulee
Posty: 83
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 15 times
Been thanked: 1 time

Gry z negatywną interakcją

Post autor: superthulee »

Hej,

Co polecacie z gier z negatywną interakcją dla graczy, których czasem bardziej od wygranej cieszy przeszkadzanie innym? :twisted:
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gry z negatywną interakcją

Post autor: mecenas »

Survive: escape from Atlantic
oraz Cosmic Encounter

Przy tej drugiej byłem gotowy wyprosić jednego z graczy z domu po rozegranej partii więc taki mniej więcej poziom jadu...
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1123
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 875 times
Been thanked: 636 times

Re: Gry z negatywną interakcją

Post autor: bajbaj »

superthulee pisze: 18 wrz 2020, 01:24 Hej,

Co polecacie z gier z negatywną interakcją dla graczy, których czasem bardziej od wygranej cieszy przeszkadzanie innym? :twisted:
Może nie w pełni ten typ, ale "klasyk nad klasyki" - Hansa Teutonica. Maksimum brzydoty, minimum komponentów oraz maksimum interakcji. Uwielbiam tę grę i mam do niej wszystko, co wyszło. Obecnie do kupienia za 60-70 zł nówka.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra z negatywna interakcja!

Post autor: Koshiash »

Odświeżę pewnien zapomniany wątek: viewtopic.php?t=17340 :wink:
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gry z negatywną interakcją

Post autor: trance-atlantic »

superthulee pisze: 18 wrz 2020, 01:24 Hej,

Co polecacie z gier z negatywną interakcją dla graczy, których czasem bardziej od wygranej cieszy przeszkadzanie innym? :twisted:
Jest taka gra, w którą rozgrywka może się toczyć albo na spokojnie (więc sprawdzi się w tzw. alternatywnym towarzystwie), albo w każdym ruchu (dosłownie!) istnieje szansa zrobienia komuś pod górkę, że tak to eufemistycznie nazwę. Mało tego, przeszkadzanie innym jest, moim zdaniem, warunkiem koniecznym do tego, by wygrać! :D Masz więc dwie pieczenie na jednym ogniu.

Chodzi oczywiście o Tygrys i Eufrat, chociaż ja ostatnio skusiłem się na nowe jej wcielenie pod nazwą Yellow&Yangtze. Uprzedzam tylko, gra jest totalnie abstrakcyjna, więc nie ma tam klimatu wypraw, przygód, wznoszenia monumentów, zbierania surowców, karmienia rodziny, żniw itp. Ale zabawa jest przednia, pod warunkiem, że nie podchodzisz do niej jak do typowego optymalizacyjnego euro, bo wtedy można się trochę rozczarować.

Wspomniana Hansa Teutonica też może być, chociaż tam nierzadko celowo podstawiasz się przeciwnikowi, żeby ten Cię z premedytacją wywalił, bo na tym zyskujesz. Hansa, jeśli dobrze kojarzę, jest zaprojektowana na 3-5 osób, T&E oraz Y&Y na 2-4.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1123
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 875 times
Been thanked: 636 times

Re: Gry z negatywną interakcją

Post autor: bajbaj »

trance-atlantic pisze: 19 wrz 2020, 10:11
superthulee pisze: 18 wrz 2020, 01:24 Hej,

Co polecacie z gier z negatywną interakcją dla graczy, których czasem bardziej od wygranej cieszy przeszkadzanie innym? :twisted:
(...)
Wspomniana Hansa Teutonica też może być, chociaż tam nierzadko celowo podstawiasz się przeciwnikowi, żeby ten Cię z premedytacją wywalił, bo na tym zyskujesz. Hansa, jeśli dobrze kojarzę, jest zaprojektowana na 3-5 osób, T&E oraz Y&Y na 2-4.
Hansa jest na 2-5 osób. W dwie można grać z botem albo bez (wtedy jest po prostu luźniej na planszy). Niemniej wycofuję propozycję, ponieważ, nie zauważyłem, że chodzi o grę "z fajnym klimatem". W HT tego raczej się nie znajdzie...
blackwidow93
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2016, 10:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z negatywna interakcja!

Post autor: blackwidow93 »

+1 dla Survive escape from Atlantis
ODPOWIEDZ