Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Golin »

mam pytanie jesli niszcze loch ruinami to co sie dzieje z postaciami tam uwiezionymi ?
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tapczanik420 »

Golin pisze: 07 lip 2020, 22:12 mam pytanie jesli niszcze loch ruinami to co sie dzieje z postaciami tam uwiezionymi ?
Discardujesz wszystko. Gołomp do Lochu a Loch w Ruiny - value :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Golin »

ale jest to gdzieś w instrukcji?
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bananek »

W instrukcji nie, ale jest opisane w FAQ
https://boardgamegeek.com/filepage/166740/faq
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: polwac »

Czy w grze na dwóch graczy jest sens dodawać do talii karty z małych dodatków? Czy nie będzie ich już w talii wtedy za dużo?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: autopaga »

Będzie ;)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tapczanik420 »

W grze na 2 graczy polecam zagrać z "Granicą" tudzież "Odprawą celną" z BGG :D Generlanie na wolną polanę wykładamy 1 kartę za każdym razem gdy uzupełninamy łąkę (czyli np. gdy ktoś przy zmianie pory roku weźmie z łąki 3 karty to wtedy na granicę trafia 1, jak po prostu dokładamy kartę na łąkę to też jeden). Trochę więcej kart się mieli i jest balans bo jak zagra się kartę z łąki to ta na granicy się zmieni, więc wóz albo przewoz
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gatherey »

No ten wariant z BGG jest super. W każdej grze ze wszystkimi małymi dodatkami przerzucamy w okolicach 2/3 - 3/4 decku. Wcześniej było to normalnie połowa lub nawet mniej. Bardzo polecam!
Ciasteczkowa lovas
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2020, 17:15

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Ciasteczkowa lovas »

Witam
Mam pytanie czy już wiadomo kiedy będą dostępne duże dodatki do gry everdell?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ciasteczkowa lovas pisze: 24 lip 2020, 22:30 Witam
Mam pytanie czy już wiadomo kiedy będą dostępne duże dodatki do gry everdell?
Zobacz tutaj: https://www.wydawnictworebel.pl/games/upcoming
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Jak myslicie ,ze wprowadza jeszcze kiedys 4 duzy dodatek po prawej stronie planszy? teraz tak troche pusto. Po lewej stronie jest nowa plansza u gory market ,na dole pogoda itp ,a po prawej tak pusto :) pzdr.
Mendaks
Posty: 244
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 54 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was do obejrzenia mojej recenzji gry Everdell. Oprócz mojej opini pojawią się również komentarze graczy.

https://www.youtube.com/watch?v=GdF09_vt5GQ
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

A ja chetnie bym poczytal/ poogladal jeszze recencje dodatkow malych albo duzych:) ktos cos?:) Na ,ktory dodatek duzy najbardziej czekacie? Ja dokupilem po 40 partiach tydzien temu legendy i to jak te 2 karty ,ktore dodatkowo mamy na starcie zmieniaja strategie i ilosc opcji to sie nie miesci w glowie:) pzdr
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tapczanik420 »

szymuss pisze: 06 sie 2020, 15:57 A ja chetnie bym poczytal/ poogladal jeszze recencje dodatkow malych albo duzych:) ktos cos?:) Na ,ktory dodatek duzy najbardziej czekacie? Ja dokupilem po 40 partiach tydzien temu legendy i to jak te 2 karty ,ktore dodatkowo mamy na starcie zmieniaja strategie i ilosc opcji to sie nie miesci w glowie:) pzdr
Gralutka recenzowała wszystkie dodatki.

Ja pisałem już wyżej, że Everdell jakoś się szybko przejada, dlatego dodatki to konieczność. Bellfair - biorę w ciemno ze względu na to, że lubię koncepcję mniejszych dodatków które można dodawać i mieszać. Pearlbook odpuszczam, ze względu na to, że moim zdaniem dużo miesza w grze. Spirecrest miałem nie brać, ale jednak zdecydowałem się kupić, ze względu na to właśnie, że przyda się Everdellowi jakiś powiew świeżości a poziom tej świeżości wydaje się być akruratny w Spirecrest.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

tapczanik420 pisze: 06 sie 2020, 16:11
szymuss pisze: 06 sie 2020, 15:57 A ja chetnie bym poczytal/ poogladal jeszze recencje dodatkow malych albo duzych:) ktos cos?:) Na ,ktory dodatek duzy najbardziej czekacie? Ja dokupilem po 40 partiach tydzien temu legendy i to jak te 2 karty ,ktore dodatkowo mamy na starcie zmieniaja strategie i ilosc opcji to sie nie miesci w glowie:) pzdr
Gralutka recenzowała wszystkie dodatki.

Ja pisałem już wyżej, że Everdell jakoś się szybko przejada, dlatego dodatki to konieczność. Bellfair - biorę w ciemno ze względu na to, że lubię koncepcję mniejszych dodatków które można dodawać i mieszać. Pearlbook odpuszczam, ze względu na to, że moim zdaniem dużo miesza w grze. Spirecrest miałem nie brać, ale jednak zdecydowałem się kupić, ze względu na to właśnie, że przyda się Everdellowi jakiś powiew świeżości a poziom tej świeżości wydaje się być akruratny w Spirecrest.
Gralutke juz wymeczylem:D hehe i obejrzelem x razy ,ale chodzi mi wlasnie o kolejne porownania;P . Hmmm Bellfair jestes pewien ze mozna grac z niektorymi rzeczami? Wkurza mnie to ,ze ponoc jak gra sie z mini karta o meplach to gra sie 5 ,a nie 6... Ja woaslnie chyba Pearlbook biore ,bo te monumenty daja sporo + zabi ambasadorzyz:) ;p
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tapczanik420 »

szymuss pisze: 06 sie 2020, 16:18
Spoiler:
Gralutke juz wymeczylem:D hehe i obejrzelem x razy ,ale chodzi mi wlasnie o kolejne porownania;P . Hmmm Bellfair jestes pewien ze mozna grac z niektorymi rzeczami? Wkurza mnie to ,ze ponoc jak gra sie z mini karta o meplach to gra sie 5 ,a nie 6... Ja woaslnie chyba Pearlbook biore ,bo te monumenty daja sporo + zabi ambasadorzyz:) ;p
Kolego to jak recenzje dodatków do gry obejrzałeś X razy to zrób sobie przysługę i kup wszystkie 3 :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 496
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: rand »

szymuss pisze: 06 sie 2020, 16:18
tapczanik420 pisze: 06 sie 2020, 16:11
szymuss pisze: 06 sie 2020, 15:57 A ja chetnie bym poczytal/ poogladal jeszze recencje dodatkow malych albo duzych:) ktos cos?:) Na ,ktory dodatek duzy najbardziej czekacie? Ja dokupilem po 40 partiach tydzien temu legendy i to jak te 2 karty ,ktore dodatkowo mamy na starcie zmieniaja strategie i ilosc opcji to sie nie miesci w glowie:) pzdr
Gralutka recenzowała wszystkie dodatki.

Ja pisałem już wyżej, że Everdell jakoś się szybko przejada, dlatego dodatki to konieczność. Bellfair - biorę w ciemno ze względu na to, że lubię koncepcję mniejszych dodatków które można dodawać i mieszać. Pearlbook odpuszczam, ze względu na to, że moim zdaniem dużo miesza w grze. Spirecrest miałem nie brać, ale jednak zdecydowałem się kupić, ze względu na to właśnie, że przyda się Everdellowi jakiś powiew świeżości a poziom tej świeżości wydaje się być akruratny w Spirecrest.
Gralutke juz wymeczylem:D hehe i obejrzelem x razy ,ale chodzi mi wlasnie o kolejne porownania;P . Hmmm Bellfair jestes pewien ze mozna grac z niektorymi rzeczami? Wkurza mnie to ,ze ponoc jak gra sie z mini karta o meplach to gra sie 5 ,a nie 6... Ja woaslnie chyba Pearlbook biore ,bo te monumenty daja sporo + zabi ambasadorzyz:) ;p
Czytałem na forum bgg i sporo osób pomija tę zasadę i mimo grania z umiejętnościami gra 6cioma meeplami. Nie wiem czy to jest zapisane w instrukcji jako opcjonalne czy taki home rule ale kto komu zabroni. Mnie i tak denerwuje mała ilość meepli i jak kupie Bellfair nie zamierzam zmniejszać jej ilości. Sądzę, że Spirecrest może to mocno balansować z powodu negatywnych działań pór roku. Prawda jest taka, że los determinuje, czasem nie ma się co z meeplami zrobić, a czasem dodatkowe 3 to za mało żeby ukończyć swoj plan. Tak samo tutaj, umięjętności z Bellfair czasem mogą bardzo ułatwić, a czasem będą totalnie zbędne , bo dostało się takie karty a nie inne.
Wg mnie Pearlbook zmienia za bardzo gre, zamiast skupiać się na budowaniu własnej wioski, robi się wyścig kto sięgnie po największą ilość punktów z monumentu. Nie wyobrażam sobie żeby osoba która zdobyła 25 punktów z monumentu przegrała z osobą która zdobyła ten najsłabszy za 10. Ale wiadomo rózne gusta są ;-) Zaznacze, że nie grałem w dodatki ale podobnie sporo filmików oglądałem i czytałem. No ale na podstawie czegoś trzeba wybrać, dodatek który się kupi.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 820
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 130 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

Ja również dołączam do osób które Pearlbrook na ten moment odpuszczają, pozostałe 2 już zamówiłem w przedsprzedaży - przy czym Spirecrest jestem najbardziej zaintrygowany.

A małe dodatki to must have :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: rattkin »

Tak po prawdzie to wszytkie te dodatki są bardzo od czapy. Ja bym rozważał tylko Bellfaire, jako taki dodatek polepszający drobne rzeczy, ale nie wykopujący gry z jej ram. Pozostałe dwa są, oględnie mówiąc, mierne. Mam je w pudełku, ale nigdy nie wyciągam do zagrania.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: addekk »

Obejrzałem filmik o dodatkach mam te małe, grywam w tą grę tak rzadko i zazwyczaj z nowicjuszami że chyba totalnie nie ma sensu w moim przypadku kupować dodatków. Jedyne co mnie gryzie w podstawce to faktycznie tę misję które czasami są totalnie nie do zrobienia. Moim zdaniem te dodatki to przekombinowywanie całkiem prostej i przyjemej gry :)
Weźże chodźże grać BGG
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

A przeciez byly filmy i na jakims blogu polskim ,ze jezeli skupia sie tylko na Monumentach a olewa wioske ,to nie ma opcji ,ze ta osoba wygra. Bo z budowania wlasneego miasta jest sie wstanie o wiele wiecej wyciagnac niz 20-25 pkt. Dlatego opinie sa tak rozne i fajne. Za malo opinii jest po pl ,zebym ocenial niestety. Jezeli nie bedzie w naszej edycji gry wzmiany ,ze zae zdolosciami gramy 5 meplami to ja normalnie bede grac 6:) pzdr
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pegzi »

Zapraszamy do naszej recenzji kolejnego dodatku do Everdell - Spirecrest:
https://dicelandblog.pl/recenzja-358-ev ... pirecrest/

Tutaj recenzja poprzedniego - Pearlbrook
https://dicelandblog.pl/recenzja-282-ev ... earlbrook/

i podstawki dla przypomnienia:
https://dicelandblog.pl/recenzja-151-everdell/
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 871 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

A planujesz zrecenzować Bellfaire? Przejrzałem swego czasu zasady i mam podobną intuicję, jak Rattkin - że pozostałe dodatki zbyt wywracają rozgrywkę.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pegzi »

Tak recenzja Bellfaire również się u nas pojawi. Z pewnością wrócimy tu z linkiem ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4542
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Hardkor »

pegzi pisze: 27 sie 2020, 10:03 Zapraszamy do naszej recenzji kolejnego dodatku do Everdell - Spirecrest:
https://dicelandblog.pl/recenzja-358-ev ... pirecrest/

Tutaj recenzja poprzedniego - Pearlbrook
https://dicelandblog.pl/recenzja-282-ev ... earlbrook/

i podstawki dla przypomnienia:
https://dicelandblog.pl/recenzja-151-everdell/
Bardzo fajne recenzje. Pearlbrook wiem na pewno, ze nie kupie, ale Spirecrest mnie zaintrygował. Czekam na recenzje ostatniego dodatku, bo on mnie najbardziej interesował.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ