Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: eveni »

Ja odbiłam się od Everdell, a gdzie nie spojrzę wszyscy się nim zachwycają. Zgadzam się z Curiosity, nie każda gra podpasuje każdemu. Na szczęście bez problemu te mniej nam pasujące można sprzedać ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: elayeth »

@tqbf123 a może wejdź na BGG popatrz co tam ma wysokie oceny, przefiltruj przez to co lubisz. Obejrzyj kilka topek recenzentów na YT. Opieranie się na jednym gremium jest dość ryzykowne, tym bardziej, że tam wybierają raczej gry bez wielkiego rozmachu... ot takie uśrednione, popularne, które każdemu podejdą... w miarę.
eveni pisze: 10 sie 2020, 18:16 Ja odbiłam się od Everdell, a gdzie nie spojrzę wszyscy się nim zachwycają. Zgadzam się z Curiosity, nie każda gra podpasuje każdemu. Na szczęście bez problemu te mniej nam pasujące można sprzedać ;)
Mam dokładnie tak samo... mam wrażenie, że to wszystko już było... wolę Osadników od Portala.
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: bowie »

Wreszcie to ktoś napisał: Brzdęk to dno i wodorosty. Grałem w to raz zanim gra się pojawiła na rynku, ktoś tam z Lucrum to tłumaczył. Ziewałem z nudów. Nie dziwię się Trzewiczkowi z Portalu, że miał podobne odczucia i Portal nie wszedł w tą grę. Już bardziej mnie ubawil Pandemic Lekarstwo prezentowane w tym samym czasie. Do Splendora nawet nie podszedłem, wystarczył mi filmik na YT. Za to uwielbiam Najemników. Patrzę teraz na genialne grafiki do Terrors of London i żałuję że nie ma ich w Najemnikach.
Zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Ja rozumiem, że gra może się podobać lub nie, ale Brzdęk to jakiś sprzedażowy fenomen jest.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 07:00 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
tqbf123
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2020, 03:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tqbf123 »

bowie pisze: 11 sie 2020, 00:45 Wreszcie to ktoś napisał: Brzdęk to dno i wodorosty.
Jeju, w końcu znalazłem kogoś z takim gustem jak mój! :D
Polecisz może coś w stylu najemników?

Odpowiadając wszystkim innym - tak, to moja wina że kupiłem gry kompletnie nie w moim stylu, a potem narzekam na ten temat publicznie. Nie miałem świadomości jakie gry lubię, nie miałem świadomości że gry roku to te najpopularniejsze, a nie najlepsze, a jeśli nie gry rozumiem lub źle w nią gram, to jest to moja wina.
A za wszelkie cene porady i sugestie bardzo dziękuję! ;)
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: bowie »

Jeśli chodzi o karcianki, to polecam Warhammer Inwazja. Do dostania już tylko używka w cenie do 200 zł. Podstawka da sporo funu, a i na grze nie stracisz jakbyś chciał potem sprzedać :)

Wydaje mi się, że Najemnicy polegli na koszmarnych grafikach. Jest to wzorcowy przykład jak marketingowo spartolić dobrą mechanicznie grę. Cena 40 zł jest tego efektem, bo jest teraz mocna wyprzedaż.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tapczanik420 »

tqbf123 pisze: 10 sie 2020, 14:15 Teraz Brzdęk!
Grałem w Deck Buildery na konsolach, takie jak Slay The Spire (Polecam!) czy Steamworld Quest.
- Samo budowanie talii to jakiś żart! Na trzy rozgrywki karta umożlwiająca nam usunięcie jednej karty z talii której nie chcemy pojawiła się RAZ! I o ile w grach na konsoli w miarę rozgrywki można było do talii dokładać coraz mocniejsze karty, o tyle tutaj wszystko zależy od tego jakie losowe karty lochów wylosujemy do wyłożenia na stole, możemy mieć te lepsze na początku, albo te słabsze w późniejszym etapie gry! Źle zbudowany silniczek i fakt że pod koniec rozgrywki niekoniecznie stać mnie na dużo lepsze karty niż na jej samym początku w niczym nie pomagają!
- Części kart to ja w ogóle nie rozumiem, tak jak na przykład Małpiego Totemu. Mam wydać punkty sprawności, zająć sobie miejsce w talii słabą kartą, kartą która generuje aż +3 brzdęk, tylko dla paru punktów? Poważnie ktoś to kupuje? Poważnie ktoś to przemyślał?

W pełni się z tobą zgadzam. Widać, że nic nie skłamałeś - jesteś nowy w planszówkach a w deckbuildery grałeś do tej pory wyłącznie na kompie i nie rozumiesz niektórych kart w Brzdęku :D Przytoczyłeś parę wykluczających/zazębiających się argumentów. Po pierwsze nie wiesz jaka jest rola kart trimujących deck (usuwających karty) w deckbuilderach. W Slay the Spire gra stawia Cię przeciwko coraz mocniejszym przeciwnikom. Poziom trudności rośnie znacząco i musi też rosnąć poziom twojej talii. Zarzucasz, że Brzdęk kończy się za szybko i że do kupienia są słabe karty jak Małpi Totem, a pomyślałeś jak szybko kończyłaby się gra gdyby nie było słabych kart tylko same mocne i w dodatku każdy gracz miałby pełen wachlarz możliwości na trimowanie decku i szybkie pozbycie się kart startowych? Ewentualnie tych generującyh Brzdęk? Zostanę przy tym Małpim Totemie. W całej swojej fali krytyki nie zauważyłeś, że gra oferuje możliwość budowania różnych talii. Karty tworzą synergię, kombią się. Dają np. surowce za każdy brzdęk. Znów nie w nadmiarze, żeby gra nie była zbyt oczywista i żeby nie było jednej deifinitive strategii o której piszesz. Gdyby Brzdęk miał same mocne karty to narzekałbyś, że wystarczy zawsze kupić najdroższą kartę na jaką Cię stać, skoro nie ma takich "małpich totemów".

Kolejne argumenty, najpier piszesz, że w losowe karty lochu mogą skutkować złym silniczkiem, a chwile potem, że gra jest solvable, to znaczy że istnieje jedna optymalna droga do zwycięstwa. Rozumiem, że ten źle zbudowany silniczek ze względu na słabe kart w talii lochu to integralna część tej strategii? :D Natomiast na te wszystkie żale to nikt nie broni Ci zagrać 5-10 partii stosując swoje przemyślenia o jedynej słusznej drodze do zwycięstwa i zostać lokalnym Królem Brzdęka. Jeśli potwierdzi się to co piszesz, to grę możesz sprzedać, nawet tu na forum.

For the record, nie twierdzę, że Brzdęk to idealna gra, ma swoje mankamenty - mi też przeszkadzało np. granie z moją dziewczyną która zawsze rushowała a ja wolałem pomielić deck. Problem ten rozwiązuje Brzdęk w kosmosie, gdzie ani tak szybko nie dotrzemy do artefaktu ani tak szybko nie uciekniemy. Natomiast przytoczone przez Ciebie argumenty się wykluczają i są od czapy.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 170 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Fyei »

No cóż to i ja się wypowiem :D
W Brzdęka dane było mi zagrać w pełnym składzie na jakimś konwencie, szybkie tłumaczenie zasad i lecimy. I po tych wszystkich okrzykach zadowolenia oczekiwałam czegoś więcej. A tak jest to po prostu dosyć prosta i lekka gra, przeznaczona właśnie do grania familijnego lub wprowadzania nowych graczy. Natomiast jeżeli ktoś mi zaproponuje partyjkę, też nie będę się jakoś mocno bronić, bo ta gra mi krzywdy nie zrobiła :P. Ale na pewno jej nie kupię.
tqbf123 pisze: 10 sie 2020, 14:15
Zamówiłem "7 Cudów Świata: Pojedynek" i "Elekta". Ciekaw jestem czy mi podejdą.
A z tego co napisałeś wydaje mi się, że Elekt może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Na dwie osoby partia jest mocno szachowa, dużo kombinowania, przewidywania i tyleż samo interakcji. Na więcej osób gra staje się jeszcze trudniejsza i mniej przewidywalna. I tutaj na pewno nie znajdziesz jednej optymalnej ścieżki do wygranej - zawsze musisz reagować na to co zagrał Twój przeciwnik, jakie tytuły masz do zdobycia, jakie karty na ręce.. a sytuacji z cyklu "jak on zagra to, to ja może to, ale nie, bo on ma przecież jeszcze taką kartę" będzie multum :D. Przeważnie gram w dwie osoby z przeciwnikiem, który podobnie jak ja liczy karty i Elekt dla nas jest zdecydowanie lepszy niż Najemnicy ;).

W Pojedynek również graliśmy i dla nas to było takie meh :D
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: wis »

tqbf123 pisze: 10 sie 2020, 14:39 Nigdzie nie napisałem że jestem zaawansowanym graczem, wręcz przeciwnie, napisałem że dopiero zaczynam i że mogłem czegoś po prostu nie zrozumieć!
Być może problem jest w tym, że nie jesteś tak zielony, jak sądzisz :). Grając w karcianki na komputerze przeskoczyłeś poziom różnych gier roku - zwłaszcza Spiel des Jahres zorientowane jest mocno familnie-casualowo. Rzuć w takim razie okiem na różne Zaawansowane Gry Roku, a najlepiej znajdź jakiś klub lub knajpkę planszówkową - granie w cudze gry może Ci oszczędzić sporo rozczarowań i pieniędzy:).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tapczanik420 »

wis pisze: 11 sie 2020, 10:09
tqbf123 pisze: 10 sie 2020, 14:39 Nigdzie nie napisałem że jestem zaawansowanym graczem, wręcz przeciwnie, napisałem że dopiero zaczynam i że mogłem czegoś po prostu nie zrozumieć!
Być może problem jest w tym, że nie jesteś tak zielony, jak sądzisz :). Grając w karcianki na komputerze przeskoczyłeś poziom różnych gier roku - zwłaszcza Spiel des Jahres zorientowane jest mocno familnie-casualowo. Rzuć w takim razie okiem na różne Zaawansowane Gry Roku, a najlepiej znajdź jakiś klub lub knajpkę planszówkową - granie w cudze gry może Ci oszczędzić sporo rozczarowań i pieniędzy:).
Mi się raczej wydaje, że to jest efekt Dunninga-Krugera, OP ograł kilka gier i stwierdził, że Brzdęk jest solvable wydmuszką czego nie zauważyli recenzenci i planszówkowicze :D

Tak jak napisałem wyżej, nie twierdzę, że Brzdęk jest idealny. Zgadzam się też z tym co piszesz, że sugerowanie się nagrodami roku (zwłaszcza Spiel des Jahres) i innymi zestawieniami nie zawsze posktkuje dobrym wyborem. Ja się naciąłem na AH LCG które króluje w wielu topkach, gra moim zdaniem fajna, ale z zupełnie nieadekwatną zawartością do ceny. A nie będę przecież się zajadał, krzywił się i mówił "mmmm ale dobry ten kawior, tyle kosztował i jest przepyszny!!!"
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: PytonZCatanu »

tqbf123 pisze: 10 sie 2020, 14:15 Teraz Brzdęk!
Mam dla Ciebie dwa rozwiązania:

1. Brzdęk w Kosmosie (kradniemy artefakty w kosmosie, więcej żartów z popkultury, zmodyfikowane zasady poruszania i budowy talii oraz inne rozwiązania na kartach, które czynią te grę dużo bardziej gamerską)
2. Wyprawa do Eldorado (prosta i szybka gra, ścigamy się do świątyni, również deckbulding, mała różnorodność kart, ale za to precyzyjne tworzenie talii jest kluczem do sukcesu, spodoba ci się).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Trolliszcze »

bowie pisze: 11 sie 2020, 00:45Wreszcie to ktoś napisał: Brzdęk to dno i wodorosty. Grałem w to raz zanim gra się pojawiła na rynku, ktoś tam z Lucrum to tłumaczył. Ziewałem z nudów. Nie dziwię się Trzewiczkowi z Portalu, że miał podobne odczucia i Portal nie wszedł w tą grę.
Jeżeli prezes miał takie odczucia i tylko dlatego nie zainwestował w Brzdęka, to jako prezes popełnił wielki błąd, bo to przecież sprzedażowy samograj (i świetna gra przy okazji!).
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 12:22 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 365 times
Been thanked: 216 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: ShapooBah »

Z drugiej strony, jeśli miał wybierać między Brzdękiem a Aeon's end to wciąż zrobił dobrą decyzję.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: karp »

ShapooBah pisze: 11 sie 2020, 11:26 Z drugiej strony, jeśli miał wybierać między Brzdękiem a Aeon's end to wciąż zrobił dobrą decyzję.
Nie wiem, czy na pewno Aeons End sprzedaje sie lepiej.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Szewa »

Brzdek gra się po to aby mieć dobra zabawę, a nie kombinować jak tu najlepiej wygrać. Jak mi proponują brzdek na spotkaniu planszówkowym to wyłączam całkowicie wewnętrzna rywalizację i przechodzę w stan lekkiego ducha, wtedy cieszę się gra :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Tuminure »

Jak ogarniesz w jaki sposób najlepiej dobierać karty, to z tego sposobu możesz korzystać w każdej grze.
- Główkujemy na podstawie kart które mamy i na podstawie kart/decyzji przeciwnika. Uwielbiam takie ilości strategii i planowania!
To jest właściwie ten sam poziom decyzji. W Splendorze wybierasz co kupić, a w Najemnikach wybierasz co zagrać/odrzucić. Również jak opracujesz sobie strategię zagrywania/odrzucania kart, to możesz z tego sposobu korzystać w każdej grze.
Mnóstwo negatywnej interakcji, w końcu czuję że gram z drugą osobą
Ja grając w Najemników bardziej czuję się, że gram z losowymi zdarzeniami. To, co stanie się między Twoimi turami jest kompletnie niezależne od Ciebie i jednocześnie zależy od tego co dobrali (losowo) przeciwnicy.
Możliwości wygranej, ułożenia combosów i obrania taktyki jest wręcz ogrom!
Wybory są zwykle oczywiste. Tak samo jak te "combosy", które w sumie ciężko mi nawet nazwać combosami, bo podobnie combują się karty w Splendorze i Brzdęku.
Mogę dodać przeciwnikowi trochę "brzdęku" jeśli mam odpowiednią kartę, tyle. Czy ruchy przeciwnika mają wpływ na moją grę? Tak, ale tylko pod względem kiedy mam kończyć.
No, w Najemnikach też przeszkodzisz przeciwnikowi, jeżeli dobierzesz odpowiednią kartę. Tych kart jest wprawdzie więcej ale nadal sprowadza się to do tego samego.

Przez losowy dociąg kart w Najemnikach ciężko stwierdzić, że wygrana zależy od podejmowanych w trakcie gry decyzji, a nie po prostu od losu. Pograsz kilka razy i (mam nadzieję) to zauważysz. Polecam jakieś eurosy z dużą interakcją. Przykładowo Five Tribes powinno być idealne dla Ciebie ;).
tqbf123
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2020, 03:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tqbf123 »

Zgadza się, losowość irytuje, ale nie próbowałem jeszcze niczego lepszego. Jak na razie losowość sprawia że każda partia jest inna i że taktyka z jednej rozgrywki nie do końca sprawdza mi się w drugiej, a jeśli losowość ma takie efekty, to ja naprawdę nie mam nic przeciwko!
Tuminure pisze: 11 sie 2020, 12:29Przykładowo Five Tribes powinno być idealne dla Ciebie ;).
Super! Dziękuję! Zabieram się za czytanie o grze! ;)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tapczanik420 »

tqbf123 pisze: 11 sie 2020, 12:53
Tuminure pisze: 11 sie 2020, 12:29Przykładowo Five Tribes powinno być idealne dla Ciebie ;).
Super! Dziękuję! Zabieram się za czytanie o grze! ;)

On jeszcze nie wie... :twisted:
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2800
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 356 times
Been thanked: 638 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: bogas »

tapczanik420 pisze: 11 sie 2020, 13:06
tqbf123 pisze: 11 sie 2020, 12:53
Tuminure pisze: 11 sie 2020, 12:29Przykładowo Five Tribes powinno być idealne dla Ciebie ;).
Super! Dziękuję! Zabieram się za czytanie o grze! ;)

On jeszcze nie wie... :twisted:
...że to jeszcze większy badziew niż Brzdęk i Splendor razem wzięte :mrgreen:
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Asurmar »

bogas pisze: 11 sie 2020, 14:42
tapczanik420 pisze: 11 sie 2020, 13:06
tqbf123 pisze: 11 sie 2020, 12:53

Super! Dziękuję! Zabieram się za czytanie o grze! ;)

On jeszcze nie wie... :twisted:
...że to jeszcze większy badziew niż Brzdęk i Splendor razem wzięte :mrgreen:
Nie wie, że ta gra jest niedostępna i nie będzie dodruku. Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś polecił "Blood Bowl", "Chaos w Starym Świecie" i "Świat Dysku: Ankh-Morpork".
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Babik »

Asurmar pisze: 11 sie 2020, 15:05
bogas pisze: 11 sie 2020, 14:42
tapczanik420 pisze: 11 sie 2020, 13:06


On jeszcze nie wie... :twisted:
...że to jeszcze większy badziew niż Brzdęk i Splendor razem wzięte :mrgreen:
Nie wie, że ta gra jest niedostępna i nie będzie dodruku. Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś polecił "Blood Bowl", "Chaos w Starym Świecie" i "Świat Dysku: Ankh-Morpork".

Calm down satan... :wink:
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tapczanik420 »

Babik pisze: 11 sie 2020, 15:13 Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś polecił "Blood Bowl", "Chaos w Starym Świecie" i "Świat Dysku: Ankh-Morpork".

Calm down satan... :wink:
W świecie dysku na brak interakcji między graczami nie będzie narzekał
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Grzess0 »

Jeśli niekoniecznie musi być to karcianka, to polecam rzucić okiem na neuroshime hex. Przynajmniej jest dostępne :lol:
tqbf123
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2020, 03:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tqbf123 »

No faktycznie, Five Tribes jest niedostępna. A już opis zaczynał mi pasować.
Czyli podobna sytuacja jak z Android Netrunnerem, który też mnie zachęcił opisem i recenzjami, a też go nie ma.
Trudno, ale za takie sugestie też dziękuję! ;)
Natomiast przed Brzdękiem w Kosmosie będę musiał wziąć bardzo głęboki wdech i jeszcze raz poważnie się zastanowić czy taki typ gry w ogóle mi pasuje.

Rzuciliście mi trochę światła na świat gier i za to wam bardzo dziękuję. Faktycznie mój pierwszy post nie świadczy o mnie zbyt dobrze, ale cieszą mnie zarówno posty mówiące że nie zrozumiałem gry bądź źle w nią gram, jak i posty osób mających to samo zdanie co ja.
Widzę że nie jestem jedyną osobą która nacięła się na popularnych tytułach i której nie cieszy to, co cieszy większość graczy. To dobrze, bo już zaczynałem się zniechęcać! :)
Wiem też już jak szukać gier i czym się sugerować. Bardzo mi pomogliście!

Na chwilę obecną nie musimy rozmawiać o polecanych mi grach, bo padło kilka fajnych tytułów, a od samego polecania mamy inny dział i nie chciałbym robić bałaganu. Dzięki jeszcze raz!
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Tuminure »

Asurmar pisze: 11 sie 2020, 15:05Nie wie, że ta gra jest niedostępna i nie będzie dodruku. Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś polecił "Blood Bowl", "Chaos w Starym Świecie" i "Świat Dysku: Ankh-Morpork".
tqbf123 pisze: 11 sie 2020, 15:24No faktycznie, Five Tribes jest niedostępna. A już opis zaczynał mi pasować.
Ja nie wiem gdzie Wy szukacie. W rebelu jest dostępna, a w meplu i planszomanii z dłuższym terminem realizacji. Gra dopiero co dostała dodruk dodatku, więc zdziwiłoby mnie gdyby podstawka miała nie mieć już dodruków.
tqbf123
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2020, 03:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tqbf123 »

Na Allegro dostępna jest tylko jedna sztuka podstawki, w dodatku od osoby prywatnej.
Na Rebelu jest tylko wersja EN, ale w sumie faktycznie mi to nie przeszkadza.
ODPOWIEDZ