Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Kempi pisze: 19 lip 2020, 18:57 Jestem już po paru Video/Recenzjach i gra mi się naprawdę podoba od jakiegoś czasu mam na Steamie Aplikacje :)

Pytania"

Rdzeń gry posiada ile kampanii ?? (Czas gry +/-)
Szacowany koszt na tak zwany 1wszy strzał ??
Core box - 1 dwuaktowa, duża i dość długa kampania - Spadkobiercy krwi. Fajne scenariusze, ciekawe mechaniki, sporo bossów (cała rodzina Ferrow + Belhir, Baron, Splig), sporo boahterów i potworów. W zależności od tego ile czasu masz na grę w tygodniu - jeżeli jak ja max 1-2h to masz zabawę na 2-3 miesiące z samą podstawką:)
Możesz (nawet tu na forum) znaleźć pierwszą kampanię - Runy Cienia. Oceniana jest niżej niż Spadkobiercy ze względu na (ponoć) mniej dopracowany balans itd itp. Mi się grało świetnie i nie narzekałem, że było trudno.
Do tego masz, już wspomnianą Valkyrie (gdzie znajdziesz pełne Runy Cienia), sporo scenariuszy/mini kampanii, jest też RTL.
Czyli jakby nie patrzeć to z samym Core boxem, 3-5 miesięcy rewelacyjnej zabawy. Wtedy czas na dodatki:) lub od razu ... jak kupisz pierwsze to będziesz chciał wszystkie - warto! Chociaż cholernie trudno złapac niektóre (Cienie czy H&M).
Ja zaczałem od uzupełnienia Core o poruczników - bardzo nie lubie żetonów:) później te, które najbardziej podobały mi się tematycznie - Trollfens, Kruczy Dwór czy Labirynt, równolegle budowałem H&M.
Teraz mam wszystko :) i gra jest rewelacyjna - również solo BEZ aplikacji.
Jeszcze nie wspomniałem o masie fanowskiego contentu na BGG...
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Miszon pisze: 20 lip 2020, 01:15 Sklepie Galakty chciałeś napisać.
Labirynt Zagłady zresztą też u nich od jakiegoś czasu niedostępny.
Labiryntów jest jeszcze sporo na Allegro ;)
Od 199 zł.
Szkoda że popleczników tak łatwo już dostać się nie da.
animsparrow
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2020, 17:36

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: animsparrow »

Witam, mam nadzieję, że nie odkopałem trupka :) czy ma ktoś dostęp do Run Cienia w formie pdf/skanów. Bardzo bym chętnie ograł, a mam nowe wydanie z kampanią z dodatku. Podpytałem 2 osoby na forum, które pisały, że posiadają ale od kilku dni cisza. Ktoś poratuje na PW? Z góry dziękuję
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: ootbak22 »

Torquemada666 pisze: 09 lip 2020, 20:33 Na BGG są pliki z pakietu konwertującego, dzięki którym możemy wydrukować spolszczone karty bohaterów i potworów do wszystkich Heros & Monster Packów. Czyli można mieć wszystkie dodatki, prawie w całości spolszczone. Wydruk wygląda jak oryginalne karty.

https://boardgamegeek.com/filepage/1617 ... l-monsters
https://boardgamegeek.com/filepage/1696 ... -pl-heroes
Czy ktoś zna drukarnię w której można to wydrukować porządnie ? W mbprint poprosili o zmiany w formatowaniu pliku, może ktoś mógłby poratować mnie na priv plikiem już gotowym do druku ?
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: michal2310 »

czesc czy z aplikacja mozna grac pojedyńcze scenariusze?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: miszczu666 »

michal2310 pisze: 29 lip 2020, 08:07 czesc czy z aplikacja mozna grac pojedyńcze scenariusze?
Jeśli chodzi ci o scenariusze z księgi przygód, to nie.
Aplikacja to osobne kampanie, niektóre z nich wymagają posiadania niektórych dodatków (kafle, potwory, inne elementy), inne są płatne.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: michal2310 »

Cześć który z dostępnych dodatków polecanie do ogrania jako kolejny. Mam podstawkę i labirynt zagłady.
Najlepiej jakby wnosił ciekawą mechanikę / nowe rozwiązania.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Acererak »

Wydaje mi się, że Cień Nerekhall, ponoć ma najciekawszą kampanię i zmiany w mechanice (mówię ponoć, bo z moją grupą jeszcze do tej kampanii nie dotarliśmy, ale na wszystko przyjdzie czas). Tylko niestety obecnie ceny skoczyły (bo w sklepach nie ma i dodruku na 99% nie będzie), ja obecnie w normalnych cenach widzę dostępne tylko Trzęsawiska trolli, Rdzewiejące Okowy i Mgły Bilehall - te dwa ostatnie to jedna kampania rozbita na dwa dodatki. Wrażeń też jeszcze nie mam, bo świeżo zamówione póki jeszcze jest :D
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Na punkcie Descenta zwariowałem już jakiś czas temu. Do Kompletu dodatków brakuje mi już tylko 3 - Legowisko Jaszczura, Trzęsawiska Trolli i Kruczy Dwór - na razie są na Allegro więc się jakoś bardzo nie boję.

Zacząłem zbierać popleczników i rzeczywiście jest problem, bo niektóre figurki potrafią kosztować z przesyłką nawet i 200 zł za sztukę :shock: . Chyba rekord to Valyndra, gdzieś widziałem za prawie 400 :evil: .

Udało mi się dorwać 8 sztuk w niezłej cenie - 57-60 zł sztuka z wysyłką: 7 na eBayu (connexxion_24) i jeden (Ariad) na amerykańskim Amazonie. Jak ktoś szuka to myślę że są to w miarę rozsądne ceny.

Obrazek

Teraz muszę się wziąć za malowanie tych figurek i szukanie kolejnych. Swoją drogą FFG aż za dobrze wie jak wyciągać kasę od graczy i jeszcze się człowiek z tego cieszy :lol: .
Torquemada666
Posty: 806
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Mnie się udało jeszcze w FFG w długi majowy weekend zamówić część poplecznikow (w dobrych cenach), w jeszcze niższych w Minature Market, pojedyncze sztuki w Amazonie, a Valyndre w Game Kastle, to ostatni na którego czekam. Niestety przesyłki z USA idą 2,5-3 miesiące.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1714 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

Pytanie do was. Zastanawiam się nad kupnem używki podstawki, ale jednocześnie się waham bo ma wyjść jeszcze w tym roku 3 Edycja (nie wiadomo jeszcze czy będzie spolszczona). Czy kupując tylko podstawkę da się już w tę grę jakoś sensownie pograć i da spor fanu czy jednak trze utopić kolejne 1000pln dla FFG żeby w pełni czerpać przyjemność z grania?
Widzę to tak jak Talizman, mam turlanke podstawkę i spokojnie starcza co nie znaczy że można śmiało dokupować dodatki i bawić się jeszcze lepiej.
Torquemada666
Posty: 806
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Moim zdaniem wystarczy, scenariuszy w kampanii jest sporo. Do tego te z aplikacji. Druga kampania Run Cienia i jest zabawy na dłuższy okres czasu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1714 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

A jak to ma się do Runebounda? Bo widze ze jest info na pudełku że gra na podstawie właśnie gry Runebound :-) Wcześniej nie wróciłem na to uwagi.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grzeg0rz »

Runebound to typowa gra przygodowa, zupełnie inna od Descenta. Po prostu obie gry dzieją się w tym samym świecie, Terrinoth.
jediwolf
Posty: 405
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 84 times
Been thanked: 81 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: jediwolf »

Jakie są różnice pomiędzy normalny, a trudnym poziomem w apce?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Na pewno peril wchodzi szybciej, więc ma się mniej czasu na załatwienie spraw. Co ponad to - nie wiem.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: zajudzony »

Witam,

Mam tylko jedno pytanie laika, czym się różni kampania spadkobiercy krwi ta zawarta w 2 edycji od tej książkowej do kupienia za 50-60pln. Ilościami misji ? Czy to są tożsame kampanie ? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.
yarzab
Posty: 353
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yarzab »

zajudzony pisze: 06 sie 2020, 01:27 Witam,

Mam tylko jedno pytanie laika, czym się różni kampania spadkobiercy krwi ta zawarta w 2 edycji od tej książkowej do kupienia za 50-60pln. Ilościami misji ? Czy to są tożsame kampanie ? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.
Jest to sama kampania. Po prostu w pierwszych drukach Descenta dodawano kampanię Run Cienia, a w późniejszych Spadkobierców Krwi.
Wersja w twardej oprawie jest dla tych, którzy mają starsze wydania z wcześniejszą kampanią.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: zajudzony »

To tak jak myślałem. Dzięki za info!! A dysponuje ktoś może jeszcze innymi kampaniami w postaci pdf które jestem w stanie rozegrać na samej podstawce ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i miłego dnia
yarzab
Posty: 353
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: yarzab »

zajudzony pisze: 06 sie 2020, 08:06 To tak jak myślałem. Dzięki za info!! A dysponuje ktoś może jeszcze innymi kampaniami w postaci pdf które jestem w stanie rozegrać na samej podstawce ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i miłego dnia
Odezwij się na priv, to ci podeślę.
Na podstawce możesz rozegrać tylko Run Cienia i Spadkobierców Krwi i jedną kampanię w aplikacji.
Oprócz tego są jeszcze trzy scenariusze kooperacyjne: Zapomniane Dusze, Gniew Natury i Mroczne Żywioły, ale te już trzeba zakupić.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Zrobiłem na podstawie aplikacji tabelki zachowań potworów. Można wykorzystać do gry w papierowych kampaniach uwzględniając zasady z aplikacji.
Rzucamy k6, odnajdujemy wynik w tabeli i wprowadzamy w życie zachowanie danej grupy potworów.
Ktoś chętny do wypróbowania?


Obrazek
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Zrobiłeś dla wszystkich potworów? Wooow kupa pracy, chętnie przetestuję tym bardziej, że głównie gram bez appki solo na dwie strony równolegle.
Na marginesie nadal nie znalazłem dobrego/sprawiedliwego odzwierciedlenia Overlorda. Appka stara sie to robić, ale imo brakuje możliwości i combosów jakie płyną z kart OL. Poza tym mając dodatki tych kart jest naprawdę sporo i szkoda zostawiać je w pudełki.
I do tego moim marzeniem w Descent byłoby zautomatyzowanie bohaterów i granie OL jako main:) Taka wariacja Dungen Keepera:)
pomarzyć można.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: tomekmani3k »

A próbował ktoś wariant road to peril z fanowskiego dodatku sands of the past? Tam też widziałem karty dla potworów i dodatkowe zagrania w zależności od scenariusza.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Mam wszystkie potwory z podstawki i chyba dwóch popleczników.
Z innych dodatków wyrywkowo. Ale można poklepać dalej.
Zagrywanie kart MW też można zautomatyzować.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

spodobal mi się pomysł:) mam wszystkie dodatki wieć jeżeli któregoś potwora lub porucznika Ci brakuje daj znać to postaram sie uzupełnić
ODPOWIEDZ