Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Freshus
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 110 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Jego "historia" opisana jest z tyłu na kartach postaci. Ogólnie chodzi o to, że xaxos "nawrócił się" na ideologię Yan Maghdy (czy jak jej tam) i uważa, że można pokonać bezimiennych czerpiąc od nich moc.
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Nie wczytywałem się w lore AE, ale ta postać przewija się przez sporo tytułów z tej serii. I tak, to ta sama postać.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: akahoshi »

Powoli zaczyna mnie wkurzać Królowa Roju. 11 rozgrywek i same porażki - zarówno solo, jak i w dwie osoby.
W najlepszym przypadku zbiliśmy Królowej życie do 8 punktów. W tym momencie weszła karta Nemesis z podwójnym Wyzwoleniem, a na arkuszu karaczanów mieliśmy tylko 3 wolne pola.
Idę walczyć dalej :twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

U mnie na 21 gier druga wygrana, właśnie poległ Snopijca :) Pamiętam, że kiedy miałem tylko podstawkę, to te wygrane zdarzały się częściej, a od kiedy wymieszałem podstawkę z Wieczną Wojną i wszystkimi dodatkami po polsku, to poziom trudności wzrósł. Ale to dobrze bo wiem, że gdyby było za łatwo to gra nie byłaby wyciągana tak często.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

akahoshi pisze: 21 cze 2020, 19:10 Powoli zaczyna mnie wkurzać Królowa Roju. 11 rozgrywek i same porażki - zarówno solo, jak i w dwie osoby.
W najlepszym przypadku zbiliśmy Królowej życie do 8 punktów. W tym momencie weszła karta Nemesis z podwójnym Wyzwoleniem, a na arkuszu karaczanów mieliśmy tylko 3 wolne pola.
Idę walczyć dalej :twisted:
3 protipy na pokonanie Królowej Roju:
1. Pnącze Magmy w sklepie
2. Jeden z graczy niech weźmie Adelheima i odrzuca karty nemesis z ładunków, zwłaszczą tą co daje po 2hp karaczanom.
3. Rozbijanie obrażeń na wiele karaczanów za 1 obrażenie
Freshus
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 110 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

3 protipy na pokonanie Królowej Roju:
1. Pnącze Magmy w sklepie
2. Jeden z graczy niech weźmie Adelheima i odrzuca karty nemesis z ładunków, zwłaszczą tą co daje po 2hp karaczanom.
3. Rozbijanie obrażeń na wiele karaczanów za 1 obrażenie
Dobre protipy dla kogoś kto ustawia sobie grę. Losując wszystko ciężko o adelheima lub pnącza magmy. Ja osobiście polecam kontrolę stołu, nie skupianie się na samej królowej. U mnie 90% wygranych na królową to przestallowanie decku do końca.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Freshus pisze: 21 cze 2020, 22:45
3 protipy na pokonanie Królowej Roju:
1. Pnącze Magmy w sklepie
2. Jeden z graczy niech weźmie Adelheima i odrzuca karty nemesis z ładunków, zwłaszczą tą co daje po 2hp karaczanom.
3. Rozbijanie obrażeń na wiele karaczanów za 1 obrażenie
Dobre protipy dla kogoś kto ustawia sobie grę. Losując wszystko ciężko o adelheima lub pnącza magmy. Ja osobiście polecam kontrolę stołu, nie skupianie się na samej królowej. U mnie 90% wygranych na królową to przestallowanie decku do końca.
Nie tylko, akurat rozbijanie obrażeń najbardziej ułatwia całą sprawę. Zwłaszcza przy zaklęciach z Wiecznej Wojny, które zadają jakoś więcej obrażeń niż te z podstawki będzie z tym łatwiej. U mnie, z tego co kojarzę, też zwykle były wygrane w ten sam sposób, ale karaczanów jednak trzeba tam najbardziej pilnować.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Absolutnie nie trzeba ustawiac rynku pod zadnego nemesisa z podstawki na normalu.
Olejcie krolowa i zabijajcie karaczany az ich liczba bedzie pod kontrola. i Wtedy róbcie switcha na nią.
Przydają się oczywiście spele z dużym dmg żeby ich czyścić jak najwięcej naraz.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Wosho pisze: 22 cze 2020, 09:49 Absolutnie nie trzeba ustawiac rynku pod zadnego nemesisa z podstawki na normalu.
Olejcie krolowa i zabijajcie karaczany az ich liczba bedzie pod kontrola. i Wtedy róbcie switcha na nią.
Przydają się oczywiście spele z dużym dmg żeby ich czyścić jak najwięcej naraz.
Ja bym proponował odwrotnie. Pojedyncze ataki na karaczany (tak, aby nie marnować zdrowia). Jeśli ewentualne rozmnażanie się Królowej może stanowić zagrożenie, to wówczas starać się je zniwelować większą liczbą ataków. To samo tyczy się popleczników, najlepiej nie zwracać na nich uwagi, dopóki to możliwe - nie starać się ich usunąć z gry za wszelką cenę. Czasami mogą one stwarzać złudne wrażenie niebezpieczeństwa. Natomiast wszystkie mocniejsze zaklęcia zdecydowanie w Nemesis. Ku naszemu zaskoczeniu poszło łatwiej. Poziom normalny.
longmen76
Posty: 664
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: longmen76 »

Dwie podstawki oraz cztery dodatki zmusiły mnie do rewizji insertu w celu wygodnego spakowania gry do dwóch pudełek po podstawkach.
Chętnych do zapoznania się z efektami zapraszam tutaj aeonsend
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

longmen76 pisze: 21 lip 2020, 23:35 Dwie podstawki oraz cztery dodatki zmusiły mnie do rewizji insertu w celu wygodnego spakowania gry do dwóch pudełek po podstawkach.
Chętnych do zapoznania się z efektami zapraszam tutaj aeonsend
Ładnie wygląda. Jednak jak bym rozdzielił talie przekładkami (zwłaszcza karty rynku - żeby łatwiej było znaleźć konkretne karty, najlepiej wylosowane :) ).
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mczlonka »

Być może ktoś już się pytał, ale przewertowałem ostatnie kilkanaście stron i nic nie widziałem.

Chciałbym spróbować (tzn. kupić i być może zostawić w kolekcji) jakiejś gry/gier w świecie Aeon's End. Czy lepiej iść po kolei, tzn. kupić podstawkę, następnie małe dodatki, potem Wieczną Wojnę itd. (jeśli oczywiście Portal będzie dalej ciągnął sprzedaż polskich wersji językowych) czy lepiej poczekać na Aeon's End Legacy? Czy Legacy jest dużo lepsze od podstawek (i dodatków)? Czy jest po prostu inne? Czy po przejściu kampanii da się "normalnie" w to zagrać? Jeśli nie, to czy można będzie to w jakiś sposób zresetować i sprzedać czy tylko będzie można to wyrzucić?

Przyznam szczerze, że nie chciałbym inwestować w ten świat nie wiadomo jak bardzo (ze względu finansowych i braku miejsca na półce), więc prosiłbym o pomoc w wyborze.

Na chwilę obecną przeczytałem sobie recenzje Aeon's End + dodatki oraz Aeon's End: Wieczna Wojna; o Legacy nic konkretnego jeszcze nie wiem.
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Dhel »

mczlonka pisze: 23 lip 2020, 20:10 Być może ktoś już się pytał, ale przewertowałem ostatnie kilkanaście stron i nic nie widziałem.

Chciałbym spróbować (tzn. kupić i być może zostawić w kolekcji) jakiejś gry/gier w świecie Aeon's End. Czy lepiej iść po kolei, tzn. kupić podstawkę, następnie małe dodatki, potem Wieczną Wojnę itd. (jeśli oczywiście Portal będzie dalej ciągnął sprzedaż polskich wersji językowych) czy lepiej poczekać na Aeon's End Legacy? Czy Legacy jest dużo lepsze od podstawek (i dodatków)? Czy jest po prostu inne? Czy po przejściu kampanii da się "normalnie" w to zagrać? Jeśli nie, to czy można będzie to w jakiś sposób zresetować i sprzedać czy tylko będzie można to wyrzucić?

Przyznam szczerze, że nie chciałbym inwestować w ten świat nie wiadomo jak bardzo (ze względu finansowych i braku miejsca na półce), więc prosiłbym o pomoc w wyborze.

Na chwilę obecną przeczytałem sobie recenzje Aeon's End + dodatki oraz Aeon's End: Wieczna Wojna; o Legacy nic konkretnego jeszcze nie wiem.
Wg mnie najlepiej kupić podstawkę, jak siądzie wtedy Wieczną Wojnę - największa różnorodność w tych 2 dużych pudełkach za niezbyt dużą cenę. Małe dodatki na końcu.
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mczlonka »

Dhel pisze: 23 lip 2020, 20:34
mczlonka pisze: 23 lip 2020, 20:10 Być może ktoś już się pytał, ale przewertowałem ostatnie kilkanaście stron i nic nie widziałem.

Chciałbym spróbować (tzn. kupić i być może zostawić w kolekcji) jakiejś gry/gier w świecie Aeon's End. Czy lepiej iść po kolei, tzn. kupić podstawkę, następnie małe dodatki, potem Wieczną Wojnę itd. (jeśli oczywiście Portal będzie dalej ciągnął sprzedaż polskich wersji językowych) czy lepiej poczekać na Aeon's End Legacy? Czy Legacy jest dużo lepsze od podstawek (i dodatków)? Czy jest po prostu inne? Czy po przejściu kampanii da się "normalnie" w to zagrać? Jeśli nie, to czy można będzie to w jakiś sposób zresetować i sprzedać czy tylko będzie można to wyrzucić?

Przyznam szczerze, że nie chciałbym inwestować w ten świat nie wiadomo jak bardzo (ze względu finansowych i braku miejsca na półce), więc prosiłbym o pomoc w wyborze.

Na chwilę obecną przeczytałem sobie recenzje Aeon's End + dodatki oraz Aeon's End: Wieczna Wojna; o Legacy nic konkretnego jeszcze nie wiem.
Wg mnie najlepiej kupić podstawkę, jak siądzie wtedy Wieczną Wojnę - największa różnorodność w tych 2 dużych pudełkach za niezbyt dużą cenę. Małe dodatki na końcu.
A masz może jakieś porównanie do Aeon's End Legacy?
Dhel
Posty: 708
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Dhel »

mczlonka pisze: 23 lip 2020, 21:05
Dhel pisze: 23 lip 2020, 20:34
mczlonka pisze: 23 lip 2020, 20:10 Być może ktoś już się pytał, ale przewertowałem ostatnie kilkanaście stron i nic nie widziałem.

Chciałbym spróbować (tzn. kupić i być może zostawić w kolekcji) jakiejś gry/gier w świecie Aeon's End. Czy lepiej iść po kolei, tzn. kupić podstawkę, następnie małe dodatki, potem Wieczną Wojnę itd. (jeśli oczywiście Portal będzie dalej ciągnął sprzedaż polskich wersji językowych) czy lepiej poczekać na Aeon's End Legacy? Czy Legacy jest dużo lepsze od podstawek (i dodatków)? Czy jest po prostu inne? Czy po przejściu kampanii da się "normalnie" w to zagrać? Jeśli nie, to czy można będzie to w jakiś sposób zresetować i sprzedać czy tylko będzie można to wyrzucić?

Przyznam szczerze, że nie chciałbym inwestować w ten świat nie wiadomo jak bardzo (ze względu finansowych i braku miejsca na półce), więc prosiłbym o pomoc w wyborze.

Na chwilę obecną przeczytałem sobie recenzje Aeon's End + dodatki oraz Aeon's End: Wieczna Wojna; o Legacy nic konkretnego jeszcze nie wiem.
Wg mnie najlepiej kupić podstawkę, jak siądzie wtedy Wieczną Wojnę - największa różnorodność w tych 2 dużych pudełkach za niezbyt dużą cenę. Małe dodatki na końcu.
A masz może jakieś porównanie do Aeon's End Legacy?
W Legacy nie grałem, ale jeśli chcesz wejść w grę to spotkałem się tylko z opiniami, że warto zacząć od dużych pudel. Jak ci się nie spodoba gra to łatwo odsprzedasz czy to podstawkę czy Wojnę, a na Legacy raczej stracisz więcej. Ale ja też nie jestem fanem gier typu Legacy więc dla mnie ta pozycja i tak jest skreślona od samego początku.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

mczlonka pisze: 23 lip 2020, 21:05
A masz może jakieś porównanie do Aeon's End Legacy?
Poniżej bardzo delikatne spoilery odnośnie zawartości AE Legacy, nie dotyczą fabuły kampanii
Spoiler:
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mczlonka »

aeiou871 pisze: 23 lip 2020, 22:52
mczlonka pisze: 23 lip 2020, 21:05
A masz może jakieś porównanie do Aeon's End Legacy?
Poniżej bardzo delikatne spoilery odnośnie zawartości AE Legacy, nie dotyczą fabuły kampanii
Spoiler:
Spoiler:
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

mczlonka pisze: 24 lip 2020, 07:13
aeiou871 pisze: 23 lip 2020, 22:52
mczlonka pisze: 23 lip 2020, 21:05
A masz może jakieś porównanie do Aeon's End Legacy?
Poniżej bardzo delikatne spoilery odnośnie zawartości AE Legacy, nie dotyczą fabuły kampanii
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Nie zaczynalbym od Legacy chyba ze macie duze doswiadczenie planszowkowo-karciane.
Pierwsze chaptery sa proste ale pozniej sie robi troche trudno wiec jesli bedziecie podejmowac zle wybory to moze byc ciezko przejsc calosc.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Wosho pisze: 24 lip 2020, 08:34 Nie zaczynalbym od Legacy chyba ze macie duze doswiadczenie planszowkowo-karciane.
Pierwsze chaptery sa proste ale pozniej sie robi troche trudno wiec jesli bedziecie podejmowac zle wybory to moze byc ciezko przejsc calosc.
to prawda, w sumie miałem o tym napisać, ale zdążyłem zapomnieć w trakcie pisania ;) podchodząc do Legacy mieliśmy już duże doświadczenie z AE - dlatego nasze wybory klejnotów/zaklęć/zdolności dla postaci były bardziej świadome. Podobno nie ma tam złych wyborów, ale na pewno są mniej lub bardziej optymalne. Z jednej strony właśnie z tego powodu nie polecałbym zaczynać od Legacy, ale z drugiej strony - ze względu na to, że na początku gra jest mniej skomplikowana (a można off the record rozgrywać pierwsze rozdziały kilkakrotnie dla przetestowania rozgrywki) - taki początek jest wskazany, niektórzy zaawansowani gracze AE narzekają, że przesiadając się na Legacy zaczynają z wykastrowaną postacią/grą,
mczlonka
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mczlonka »

W takim razie najlepiej byłoby sprawdzić podstawkę (najlepiej u kogoś), rozgrywając kilka partii (mamy duże doświadczenie planszówkowe). W ten sposób dowiem się czy nam gra podejdzie, a przy okazji nauczylibyśmy się (choć trochę) dobrze w to grać. Wtedy można byłoby zdecydować się na Legacy lub też nie.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

mczlonka pisze: 24 lip 2020, 10:23 W takim razie najlepiej byłoby sprawdzić podstawkę (najlepiej u kogoś), rozgrywając kilka partii (mamy duże doświadczenie planszówkowe). W ten sposób dowiem się czy nam gra podejdzie, a przy okazji nauczylibyśmy się (choć trochę) dobrze w to grać. Wtedy można byłoby zdecydować się na Legacy lub też nie.
to bardzo dobry plan
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

a tak z ciekawości pytanie o regrywalność. Gracie każdego nemesis do 1 zwycięstwa i następny czy lubicie klepać w kółko tych samych ?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mecenas »

shuji pisze: 24 lip 2020, 12:15 a tak z ciekawości pytanie o regrywalność. Gracie każdego nemesis do 1 zwycięstwa i następny czy lubicie klepać w kółko tych samych ?
Ja po kilku próbach z innymi Nemesis potrafię wrócić do tych co pokonałem i sprawdzić jak mi idzie z innym rynkiem, innymi magami. (I dowiedzieć się, że pierwsza wygrana to był raczej fuks :mrgreen: )
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Ja też wracam do pokonanych Nemesis. Inny magowie, inny rynek, inne karty w talii nemesis, zmienna kolejność, wszystko to sprawia że nie odczuwam abym grał to samo. Nie widzę problemu by grać ponownie z tymi samymi czarnymi charakterami.
ODPOWIEDZ