Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dianne »

Już jest przedsprzedaż Toskanii (Aleplanszówki, 3trolle z tych co sprawdzałam). Cena 110-111 zł, czyli całkiem ok. Mogłoby być 80-90, ale 110 zł jest akceptowalne, przynajmniej jak dla nas. :D
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał tu ale grafiki na tyłach kart w podstawce są inne niż w wersji Eng.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1168
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 509 times
Been thanked: 349 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

jakmis83 pisze: 17 cze 2020, 15:35 Właśnie zamówiłem za 107 zł :)
Właśnie widzę w Grybezpradu.eu - też biorę!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

raiden25 pisze: 17 cze 2020, 16:18 Nie wiem czy ktoś już o tym pisał tu ale grafiki na tyłach kart w podstawce są inne niż w wersji Eng.
Hmmm. No to jedyny problem byłby z dodatkiem Moore Visitors w wersji angielskiej, bo karty z tego dodatku miesza się z tymi z podstawki. Tuscany będzie po polsku, a karty dodatku Visit from Rhine Valley zastępują talię podstawową i też mają inne grafiki na tyłach kart.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

bogas pisze: 17 cze 2020, 18:06
raiden25 pisze: 17 cze 2020, 16:18 Nie wiem czy ktoś już o tym pisał tu ale grafiki na tyłach kart w podstawce są inne niż w wersji Eng.
Hmmm. No to jedyny problem byłby z dodatkiem Moore Visitors w wersji angielskiej, bo karty z tego dodatku miesza się z tymi z podstawki. Tuscany będzie po polsku, a karty dodatku Visit from Rhine Valley zastępują talię podstawową i też mają inne grafiki na tyłach kart.
Jestem w trakcie robienia porządku. Nie wiem czy był już poruszany ten temat ale nie znalazłem w najświeższych wiadomościach. Karty są pomieszane, źle wydrukowane. Pomylone są karty pór roku. Pomijam już spory problem dwukrotnie mniejszej czcionki której nie widać prawie względem oryginału.
Wrzucę niedługo zdjęcia zamienionych kart.
Zgłaszam to od razu do Phalanxa.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

raiden25 pisze: 17 cze 2020, 20:29
bogas pisze: 17 cze 2020, 18:06
raiden25 pisze: 17 cze 2020, 16:18 Nie wiem czy ktoś już o tym pisał tu ale grafiki na tyłach kart w podstawce są inne niż w wersji Eng.
Hmmm. No to jedyny problem byłby z dodatkiem Moore Visitors w wersji angielskiej, bo karty z tego dodatku miesza się z tymi z podstawki. Tuscany będzie po polsku, a karty dodatku Visit from Rhine Valley zastępują talię podstawową i też mają inne grafiki na tyłach kart.
Jestem w trakcie robienia porządku. Nie wiem czy był już poruszany ten temat ale nie znalazłem w najświeższych wiadomościach. Karty są pomieszane, źle wydrukowane. Pomylone są karty pór roku. Pomijam już spory problem dwukrotnie mniejszej czcionki której nie widać prawie względem oryginału.
Wrzucę niedługo zdjęcia zamienionych kart.
Zgłaszam to od razu do Phalanxa.
N litość Boską chłopie nie rób tego, znów rozpęta się burza na 5 stron...
Ale z tą czcionką to faktycznie mogłaby być większa...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

Te karty które widać maja swoją kopie „obrazkowa” w innej talii, lub nie maja wcale swojej kopii. Problem jest tylko pomiędzy żółta i niebieska talia. Tekst na kartach tez jest inny zatem to nie kwestia tylko podmiany koloru.
Czytelność wersji polskiej jest żadna. Tekst prawie nachodzi na siebie, jest tak upchany że tylko idealne światło i wzrok pozwolą grać spokojnie. Ja zniesmaczyłem się strasznie bo chyba nikt tego nie sprawdzał przed drukiem. Oryginał był bardzo dobry, ja osobiście żałuje zakupu wersji PL....
Obrazek

Obrazek
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 109 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: poxi »

O ile rozumiem ideę ujednolicenia wielkości ramek we wszystkich kartach, to wybrania do tego najmniejszego rozmiaru ramki już nie.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Kin@a »

raiden25 pisze: 17 cze 2020, 20:51
Czytelność wersji polskiej jest żadna. Tekst prawie nachodzi na siebie, jest tak upchany że tylko idealne światło i wzrok pozwolą grać spokojnie. Ja zniesmaczyłem się strasznie bo chyba nikt tego nie sprawdzał przed drukiem. Oryginał był bardzo dobry, ja osobiście żałuje zakupu wersji PL....
:shock: Masz rację. Utrudnia do też łączenie z dodatkami. Co na to wydawca?
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Forcemaster »

raiden25 pisze: 17 cze 2020, 20:51 Te karty które widać maja swoją kopie „obrazkowa” w innej talii, lub nie maja wcale swojej kopii. Problem jest tylko pomiędzy żółta i niebieska talia. Tekst na kartach tez jest inny zatem to nie kwestia tylko podmiany koloru.
Czytelność wersji polskiej jest żadna. Tekst prawie nachodzi na siebie, jest tak upchany że tylko idealne światło i wzrok pozwolą grać spokojnie. Ja zniesmaczyłem się strasznie bo chyba nikt tego nie sprawdzał przed drukiem. Oryginał był bardzo dobry, ja osobiście żałuje zakupu wersji PL....
Kurcze żałuję, że sprzedałem Angielską. To jest trochę Excremento.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Breżniew »

Spoiler:
Posiadam podstawkę i Tuscany EE oraz obydwa karciane dodatki - nie jestem w stanie sprawdzić kart obecnie, bo jestem w trakcie przeprowadzki i wszystkie gry wywiozłem już na nowe miejsce, ale coś mi się nie zgadza w kartach, które wrzuciłeś na zdjęciu. Importer oryginalnie był letnim visitorem:
https://cf.geekdo-images.com/imagepage/ ... 008643.png . Jesteś pewien, że nie masz wymieszanych kart z Viticulture EE z kartami z Rhine? Bo tam zdarzało się, że karty miały te same grafiki co te z podstawki, ale inny tekst i inną nazwę.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: sin »

Breżniew ma rację. Tutaj jest lista kart wraz ze źródłem pochodzenia. Premium Buyer, Old General, Winter Agent, Friendly Helper, Wine Engineer, Wine Lover, Fortune Teller, Rhine Sailor i Grape Buyer pochodzą z Visit from the Rhine Valley. Craftsman jest z zarówno w EE, Tuscany jak i Visit from the Rhine Valley. Nic dziwnego zatem, że powyższe karty różnią się od tych z podstawki EE. ;-)

Czcionka faktycznie mogłaby być większa, o ile ujednolicenie wielkości ramek na tekst to świetna inicjatywa, tak mogły być one bardziej pojemne. Szczególnie, że polskie tłumaczenie zajmuje zazwyczaj więcej miejsca niż angielskie odpowiedniki. Na szczęście wygląda na to, mechanicznie jest zgodnie z oryginałem.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

sin pisze: 18 cze 2020, 08:07 Breżniew ma rację. Tutaj jest lista kart wraz ze źródłem pochodzenia. Premium Buyer, Old General, Winter Agent, Friendly Helper, Wine Engineer, Wine Lover, Fortune Teller, Rhine Sailor i Grape Buyer pochodzą z Visit from the Rhine Valley. Craftsman jest z zarówno w EE, Tuscany jak i Visit from the Rhine Valley. Nic dziwnego zatem, że powyższe karty różnią się od tych z podstawki EE. ;-)

Czcionka faktycznie mogłaby być większa, o ile ujednolicenie wielkości ramek na tekst to świetna inicjatywa, tak mogły być one bardziej pojemne. Szczególnie, że polskie tłumaczenie zajmuje zazwyczaj więcej miejsca niż angielskie odpowiedniki. Na szczęście wygląda na to, mechanicznie jest zgodnie z oryginałem.
Mielibyście racje z tym ze w polskiej wersji znajdują się karty których nie ma w oryginale. Do tego jesli mam karty które dochodzą później a tutaj już są tylko w innej kolorystycznie talii to chyba coś jest nie tak... przecież wrzuciłem ze te Marty maja swoje odpowiedniki tylko innego koloru.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Atk »

Narobiłem sobie smaka na Viti Miałem kupować po powrocie z urlopu a teraz mi takie zamieszanie zrobiliście z tym PL wydaniem że się zastanawiam czy jest sens rzucać się na to teraz czy poczekać do dodatku i wziąć komplet
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Breżniew »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 09:25
sin pisze: 18 cze 2020, 08:07 Breżniew ma rację. Tutaj jest lista kart wraz ze źródłem pochodzenia. Premium Buyer, Old General, Winter Agent, Friendly Helper, Wine Engineer, Wine Lover, Fortune Teller, Rhine Sailor i Grape Buyer pochodzą z Visit from the Rhine Valley. Craftsman jest z zarówno w EE, Tuscany jak i Visit from the Rhine Valley. Nic dziwnego zatem, że powyższe karty różnią się od tych z podstawki EE. ;-)

Czcionka faktycznie mogłaby być większa, o ile ujednolicenie wielkości ramek na tekst to świetna inicjatywa, tak mogły być one bardziej pojemne. Szczególnie, że polskie tłumaczenie zajmuje zazwyczaj więcej miejsca niż angielskie odpowiedniki. Na szczęście wygląda na to, mechanicznie jest zgodnie z oryginałem.
Mielibyście racje z tym ze w polskiej wersji znajdują się karty których nie ma w oryginale. Do tego jesli mam karty które dochodzą później a tutaj już są tylko w innej kolorystycznie talii to chyba coś jest nie tak... przecież wrzuciłem ze te Marty maja swoje odpowiedniki tylko innego koloru.
No to faktycznie zrąbane to z tego co piszesz. Ale nie jestem tego w stanie sprawdzić w swojej grze.
Całe szczęście, że nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło żeby wymieniać swoją angielską wersję na polską :D
Atk pisze: 18 cze 2020, 09:39 Narobiłem sobie smaka na Viti Miałem kupować po powrocie z urlopu a teraz mi takie zamieszanie zrobiliście z tym PL wydaniem że się zastanawiam czy jest sens rzucać się na to teraz czy poczekać do dodatku i wziąć komplet
Sugeruję poczekać nie tyle na Tuscany PL, co na wyjaśnienie Phalanx odnośnie kart o których pisał raiden25. Lepsze zamieszanie teraz niż obudzić się z ręką w nocniku.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 09:43 przez Breżniew, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: sin »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 09:25 Mielibyście racje z tym ze w polskiej wersji znajdują się karty których nie ma w oryginale. Do tego jesli mam karty które dochodzą później a tutaj już są tylko w innej kolorystycznie talii to chyba coś jest nie tak... przecież wrzuciłem ze te Marty maja swoje odpowiedniki tylko innego koloru.
Przykro mi, ale w mojej ocenie nie masz racji. Tak, mają odpowiednik graficzny, ale to są inne karty, tam samo jak było w oryginale. Tutaj zdjęcia kart z angielskiej wersji EE, te karty które wkleiłeś jako błędne występują z takim samym opisem i kolorem na tym zestawieniu.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 09:51 przez sin, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Atk »

Atk pisze: 18 cze 2020, 09:39 Narobiłem sobie smaka na Viti Miałem kupować po powrocie z urlopu a teraz mi takie zamieszanie zrobiliście z tym PL wydaniem że się zastanawiam czy jest sens rzucać się na to teraz czy poczekać do dodatku i wziąć komplet

Sugeruję poczekać nie tyle na Tuscany PL, co na wyjaśnienie Phalanx odnośnie kart o których pisał raiden25. Lepsze zamieszanie teraz niż obudzić się z ręką w nocniku.
Tak też chyba zrobię Z drugiej strony jakby wyszło że są błędy w kartach to chyba można liczyć na wysyłkę przez wydawcę poprawionych?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

sin pisze: 18 cze 2020, 09:40
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 09:25 Mielibyście racje z tym ze w polskiej wersji znajdują się karty których nie ma w oryginale. Do tego jesli mam karty które dochodzą później a tutaj już są tylko w innej kolorystycznie talii to chyba coś jest nie tak... przecież wrzuciłem ze te Marty maja swoje odpowiedniki tylko innego koloru.
Przykro mi, ale w mojej ocenie nie masz racji. Tak, mają odpowiednik graficzny, ale to są inne karty, tam samo jak było w oryginale. Tutaj zdjęcia kart z angielskiej wersji EE, te karty które wkleiłeś jako błędne występują z takim samym opisem i kolorem na tym zestawieniu.
Kolego chyba nie ogarniasz co się pisze :) po pierwsze twój link nie działa (przynajmniej na telefonie).
Po drugie. Poniżej wrzucam zdjęcie. Karty w koszulkach to wersja PL. Nie ma takich karty w oryginalne wersji - zarówno nie ma takich kart z opisem ani grafika. Za to powyższe karty są w oryginalne wersji a nie ma ich w PL (zapewne 2 z nich były w podstawce a 2 to dodatek - jednak pozostałe 36 z 38 się zgadzają). Czy teraz rozumiesz co pisze od kilku postów czy dalej nie dociera? :)

Obrazek
Redor
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 21:34
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Redor »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:01
sin pisze: 18 cze 2020, 09:40
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 09:25 Mielibyście racje z tym ze w polskiej wersji znajdują się karty których nie ma w oryginale. Do tego jesli mam karty które dochodzą później a tutaj już są tylko w innej kolorystycznie talii to chyba coś jest nie tak... przecież wrzuciłem ze te Marty maja swoje odpowiedniki tylko innego koloru.
Przykro mi, ale w mojej ocenie nie masz racji. Tak, mają odpowiednik graficzny, ale to są inne karty, tam samo jak było w oryginale. Tutaj zdjęcia kart z angielskiej wersji EE, te karty które wkleiłeś jako błędne występują z takim samym opisem i kolorem na tym zestawieniu.
Kolego chyba nie ogarniasz co się pisze :) po pierwsze twój link nie działa (przynajmniej na telefonie).
Po drugie. Poniżej wrzucam zdjęcie. Karty w koszulkach to wersja PL. Nie ma takich karty w oryginalne wersji - zarówno nie ma takich kart z opisem ani grafika. Za to powyższe karty są w oryginalne wersji a nie ma ich w PL (zapewne 2 z nich były w podstawce a 2 to dodatek - jednak pozostałe 36 z 38 się zgadzają). Czy teraz rozumiesz co pisze od kilku postów czy dalej nie dociera? :)

Obrazek
Ja również uważam, że nie masz racji. Poniżej zdjęcie 2 kart, których rzekomo nie ma w oryginalnej wersji.

Obrazek

Na bgg jest lista wszystkich kart z angielskiej podstawki: https://boardgamegeek.com/filepage/1488 ... -card-list
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: sin »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:01 po pierwsze twój link nie działa (przynajmniej na telefonie).
To link do PDFa na dropboxie, więc bardzo możliwe. Sprawdź proszę na spokojnie na innym urządzeniu jak będziesz miał możliwość.
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:01 Po drugie. Poniżej wrzucam zdjęcie. Karty w koszulkach to wersja PL. Nie ma takich karty w oryginalne wersji - zarówno nie ma takich kart z opisem ani grafika. Za to powyższe karty są w oryginalne wersji a nie ma ich w PL (zapewne 2 z nich były w podstawce a 2 to dodatek - jednak pozostałe 36 z 38 się zgadzają). Czy teraz rozumiesz co pisze od kilku postów czy dalej nie dociera? :)
Spoiler:
Wszystkie karty z pierwszego rzędu pochodzą z minidodatku Visit from the Rhine Valley, zatem nie wchodzą w skład Viticulture EE i stąd również ich brak w polskiej wersji.
Karty z drugiego rzędu znajdują się w oryginalnym Viticulture EE, zdjęcia wkleił Redor, dodatkowo z zestawienia od dostawcy:

Obrazek

Prosiłbym więc o oszczędzenie sobie wycieczek osobistych sugerujących, że problem leży w moim zrozumieniu, ani to potrzebne w cywilizowanej dyskusji, ani, w tym wypadku, trafne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1407
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: raiden25 »

sin pisze: 18 cze 2020, 10:25
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:01 po pierwsze twój link nie działa (przynajmniej na telefonie).
To link do PDFa na dropboxie, więc bardzo możliwe. Sprawdź proszę na spokojnie na innym urządzeniu jak będziesz miał możliwość.
raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:01 Po drugie. Poniżej wrzucam zdjęcie. Karty w koszulkach to wersja PL. Nie ma takich karty w oryginalne wersji - zarówno nie ma takich kart z opisem ani grafika. Za to powyższe karty są w oryginalne wersji a nie ma ich w PL (zapewne 2 z nich były w podstawce a 2 to dodatek - jednak pozostałe 36 z 38 się zgadzają). Czy teraz rozumiesz co pisze od kilku postów czy dalej nie dociera? :)
Spoiler:
Wszystkie karty z pierwszego rzędu pochodzą z minidodatku Visit from the Rhine Valley, zatem nie wchodzą w skład Viticulture EE i stąd również ich brak w polskiej wersji.
Karty z drugiego rzędu znajdują się w oryginalnym Viticulture EE, zdjęcia wkleił Redor, dodatkowo z zestawienia od dostawcy:

Obrazek

Prosiłbym więc o oszczędzenie sobie wycieczek osobistych sugerujących, że problem leży w moim zrozumieniu, ani to potrzebne w cywilizowanej dyskusji, ani, w tym wypadku, trafne.
Dopiero teraz tłumaczysz w czym jest problem. Ja tych kart nie mam w oryginale. Zatem jeśli lista karta będzie Nie zgodna z tym co mam w pudełku , wniosek ze mam błąd w druku oryginalnym. Prośba jeszcze kogoś kto ma wersje ENG o sprawdzenie czy ma dwie powyższe karty w niebieskiej talii.
W sumie błędu w oryginale spodziewałbym się najmniej...
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: jakmis83 »

Propi pisze: 17 cze 2020, 17:50
jakmis83 pisze: 17 cze 2020, 15:35 Właśnie zamówiłem za 107 zł :)
Właśnie widzę w Grybezpradu.eu - też biorę!
Pudło ;)
Dragoneye.pl
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

raiden25 pisze: 18 cze 2020, 10:41 Dopiero teraz tłumaczysz w czym jest problem. Ja tych kart nie mam w oryginale. Zatem jeśli lista karta będzie Nie zgodna z tym co mam w pudełku , wniosek ze mam błąd w druku oryginalnym. Prośba jeszcze kogoś kto ma wersje ENG o sprawdzenie czy ma dwie powyższe karty w niebieskiej talii.
W sumie błędu w oryginale spodziewałbym się najmniej...
Namieszałeś i to zdrowo. To by wyjaśniało też dlaczego niby to miałeś inne grafiki na tyłach kart.
Otóż te dwie karty niebieskich gości są w podstawce angielskiej (właśnie mam je przed sobą). Te karty z takimi samymi grafikami gości, ale innym tekstem pochodzą z dodatku Visit from the Rhine Valley i te karty mają też inne grafiki na tyłach, bo ich się nie miesza z pozostałymi kartami. Do tego rozmiar ramki z tekstem na kartach z podstawki w wersji angielskiej jest dokładnie taki sam na wszystkich kartach i dokładnie taki sam jak w wesji PL. Natomiast różne rozmiary ramek z tekstem (w tym te duże) mają karty z dodatku, o którym wspomniałem. Także ten... :roll:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: RasTafari »

raiden25 pisze:Ja tych kart nie mam w oryginale.
Nie za bardzo rozumiem o jakim oryginale piszesz? Jaką ty masz wersję Viti? Albo inaczej. Czy w wersji PL brakuje Ci tych dwóch kart: JUROR, PROJEKTANT?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

RasTafari pisze: 18 cze 2020, 12:29
raiden25 pisze:Ja tych kart nie mam w oryginale.
Nie za bardzo rozumiem o jakim oryginale piszesz? Jaką ty masz wersję Viti? Albo inaczej. Czy w wersji PL brakuje Ci tych dwóch kart: JUROR, PROJEKTANT?
No właśnie brakuje mu ich w wersji angielskiej. Ale ma za to karty gości znad Renu, więc takie pomieszanie z poplątaniem. Ktoś tu pomieszał karty z podstawki z kartami z dodatku i jeszcze 2 karty zgubił (albo są gdzieś z pozostałymi kartami z dodatku).
ODPOWIEDZ