(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Tak, dzisiaj zapraszamy do MDK'u.
Ja zabieram Lost Valley i jeszcze coś (później zastanowię się co :wink: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Spotkanie jest i dzisiaj, i jutro, i tak do piątku :D
Ja się zapisuję na Wikingów dzisiaj, no i na Lost Valley bardzo chętnie również.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Standardowo, od 17tej, czy jakoś inaczej?

Pozdrawiam
Wis
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Mnie nie będzie, ja zaspokoiłem swój głód planszówkowy :D, grając 4 dni pod rząd od czwartku :D i tylko 12h snu.

A tak na serio to muszę zostać dłużej w pracy, a o 18 przyjeżdżać dla mnie nie ma sensu.

mst już jestem w posiadaniu TtA 3rd :D hehehe. TtA, Chicago Express i Mezopotamia to moje odkrycia ostatnich dni :D, więc trzeba pomyśleć nad nimi. 1/3 planu już za mną :D. Le Havre muszę zagrać aby wyrobić sobie opinię, bo rozegraliśmy z Salou tylko 5 rund i poddaliśmy się ze zmęczenia :D, była już 5 rano. Narazie jest bez zastrzeżeń i już widzę potencjał.

Więc miłej gry Wam życzę :)

Ps. <szepta> Salou wygrał turniej pitchcara :D i 1 wypasiona statuetka powędruje do klubu :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Silent pisze:Salou wygrał turniej pitchcara :D i 1 wypasiona statuetka powędruje do klubu :)
Gratulacje! Miło poczytać, że czegoś kolegę Sebastiana nauczyliśmy. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

No to szkoda wielka, Tow. Silent, że Wikingów tak oddalacie :D Chyba będę musiał nauczyć się sam i przytaskać swoich :)
A co do Mezopotamii, to ja jestem w jej posiadaniu do jakiegoś pół roku i jeszcze nie udało mi się zagrać, ale
reguły przeczytałem, więc w następny poniedziałek lub w którymś dniu w tym tygodniu mogę przynieść to cudo i jeżeli tylko znajdą się chętni, spróbować zagrać.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja grałem jakiś czas temu w Mezopotamię na Pionku i b.chętnie zagram znowu. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Trzewikowi oddałem Wikingów, tak się chwalił wszystkim, że w nich wygrał to może Wam wytłumaczy, choć wątpie w to :D.

No to gramy w Mezopotamie za tydzień, gra jest tania,ładna i jest co pomyśleć :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Silent pisze:
Ps. <szepta> Salou wygrał turniej pitchcara :D i 1 wypasiona statuetka powędruje do klubu :)
Nieskromnie dodam że uczestników było 38 w eliminacjach :shock: oczywiście wszystko robiłem co w mojej mocy żeby promować tam daleko w obcym mieście wspierany tylko przez Silenta nasz klub, z trudem i w pocie czoła wywalczone pole position pozwoliło na swobodny start i zajęcie pierwszego miejsca, którego nie oddałem od początku wyścigu do samego końca choć rywale naciskali (no może na momencik straciłem kontrolę ale szybko się pozbierałem) i tak oto puchar trafił do Gliwic rozumiem że nasz wychowawca nagrodzi swojego wspaniałego wychowanka odpowiednio już się doczekać nie mogę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

salou pisze:
Silent pisze:
Ps. <szepta> Salou wygrał turniej pitchcara :D i 1 wypasiona statuetka powędruje do klubu :)
Nieskromnie dodam że uczestników było 38 w eliminacjach :shock:
Heh... właśnie gdzieś słyszałem , że trzydziestoośmioosobowa grupa starszaków z miejscowego przedszkola startowała , a więc te liczby to nie może być przypadek :D

Tymniemniej , gratulacje Salou.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

wajwa pisze:
salou pisze:
Silent pisze:
Ps. <szepta> Salou wygrał turniej pitchcara :D i 1 wypasiona statuetka powędruje do klubu :)
Nieskromnie dodam że uczestników było 38 w eliminacjach :shock:
Heh... właśnie gdzieś słyszałem , że trzydziestoośmioosobowa grupa starszaków z miejscowego przedszkola startowała , a więc te liczby to nie może być przypadek :D

Tymniemniej , gratulacje Salou.
Spodziewałem się jedynie oznak zazdrości, nie zawiodłem się, jednak nic nie przesłoni wielkiego zwycięstwa i triumfu :mrgreen:
jestem gotowy na kolejną garść obelg 8) :!:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

To ja dołożę jeszcze cegiełkę do wbijania salou w dumę (wtedy łatwiej mi się z nim wygrywa w TtA :twisted: ) informując, że wczoraj rozbił nas w Factory Fun (wykorzystane 10 maszyn i wynik 95 punktów!). :)
Wcześniej tiamat okazał się najlepszym poszukiwaczem złota w Lost Valley, a ja najlepszym gaucho w Hacjendzie.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Wczorajsze spotkanie przebiegło pod znakiem tchórzostwa i uników. Trzykrotnie rzucałem rękawicę w kierunku Mistrza Brzegu (Salou), Mistrza Gratislavi (Multi) oraz V-ce Mistrza Pionka (Mst) i trzykrotnie wielcy mistrzowie robili uniki marudząc coś, że nie ma sensu grać...

Cóż, spoczęli na laurach i boją się kompromitacji, dobrze wiedzą, że prawdziwym Mistrzem jest Mistrz Mistrzów. Czyli ja.


P.S. Salou, o ile pamiętam, brałeś też udział w Brzegu w turnieju Blokusa. Jakieś kobiety cię zlały, tak? W pierwszej rundzie, tak? Zostało ci na ręce 14 kafelków, tak? :twisted:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:V-ce Mistrza Pionka (Mst)
No niby V-ce też byłem ale w trakcie kolejnych edycji udało mi się zakończyć Pionkowe zawody Pitchcara na każdym z miejsc podium. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

trzewik pisze:Wczorajsze spotkanie przebiegło pod znakiem tchórzostwa i uników. Trzykrotnie rzucałem rękawicę w kierunku Mistrza Brzegu (Salou), Mistrza Gratislavi (Multi) oraz V-ce Mistrza Pionka (Mst) i trzykrotnie wielcy mistrzowie robili uniki marudząc coś, że nie ma sensu grać...

Cóż, spoczęli na laurach i boją się kompromitacji, dobrze wiedzą, że prawdziwym Mistrzem jest Mistrz Mistrzów. Czyli ja.


P.S. Salou, o ile pamiętam, brałeś też udział w Brzegu w turnieju Blokusa. Jakieś kobiety cię zlały, tak? W pierwszej rundzie, tak? Zostało ci na ręce 14 kafelków, tak? :twisted:
Odniosę się do tych oszczerstw bo czas już poznać prawdę, prawda jest piękna :mrgreen: a mianowicie :
ten mistrz mistrzów jakimś dziwnym trafem nie zakwalifikował się nawet do finałowego wyścigu na pionku, ten sam mistrz tak tak ten sam, nie wygrał żadnego z wyścigów na ostatnich konwentach zlotach spotkaniach i świetlicach dla obłąkanych, ogniskach dla przedszkolaków, spotkaniach dla inteligentnych inaczej, turniejach w domach spokojnej starości czy też mistrzostwach żłobków. :!: :D

I teraz czas na trudne odpowiedzi ..... niestety tak, poległem w blokusie ! poległem sromotnie ! jednak mam na swoją obronę kilka ważnych szczegółów ... grałem z zamkniętymi oczyma , grałem sam przeciwko trzem zajadle mnie atakującym kobietom które, za cel postawiły sobie to żeby jedynego męszczyznę, ostatniego przedstawiciela gatunku męskiego zniszczyć z kretesem. Sami rozumiecie przeciwko takiej nienawiści :twisted: niewiele mogłem zrobić. Walczyłem jak Tomy Lee Jones w ściganym. 8) Walczyłem i poległem. :cry:

Jednak powstałem jak Fenix z popiołów i zmiażdżyłem rywali w następnym turnieju. Jak to mówią żywcem nas nie wezmą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Tiamat aleś mnie wyprzedził w walce o Entdecker na allegro :D, widzę, ze Teby też w ostatniej sekundzie wylicytowałeś :), przyznaj się jakiego programiku użyłeś :D, Ale dobrze to chociaż se pogram w mdk-u :D hehe
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

salou pisze:
jestem gotowy na kolejną garść obelg 8) :!:
64:44 trzeba przyznać rzadko spotykany w futbolu wynik :mrgreen:

aha! Salou , od prawie 2 tygodni czekam na obiecaną przez Ciebie w połowie rozgrywki relację z Through the Ages u mst...

czekam...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

wajwa pisze:czekam na [...] relację z Through the Ages u mst...
Ale której partii, bo nie licząc tej wygranej przez Ciebie, Salou w TtA poległ już 3 razy chociaż z rozgrywki na rozgrywkę jest mocniejszy militarnie. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

wajwa pisze:
salou pisze:
jestem gotowy na kolejną garść obelg 8) :!:
64:44 trzeba przyznać rzadko spotykany w futbolu wynik :mrgreen:

aha! Salou , od prawie 2 tygodni czekam na obiecaną przez Ciebie w połowie rozgrywki relację z Through the Ages u mst...

czekam...
Dwóch biegających grubasów o wadze grubo powyżej 110 kg i jedno leniwe dziecko, no fakt piękne zwycięstwo można by było gdzieś odnotować. Tym bardziej że na przeciwko stało trzech młodych sprawnych męszczyzn którzy i tak ledwo panowali nad piłką i tylko z powodu braku tchu jak to nazwę wynik nie był odwrotny. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ozzy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2009, 22:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: ozzy »

Czołem Koledzy!

Za namową szwagra wpadłem do Was w któryś ze styczniowych poniedziałków - było bardzo fajnie. Poznałem fajnych ludzi, których imion już niestety nie pamiętam, bo pamięć mam krótką, a zanadto byłem zaaferowany grami w które grałem. ;)

Przy okazji mam pytanie jak radzicie sobie z grami, w które rozgrywka trwa no powiedzmy np. do 5.. 6 godzin. Czy czas spotkań w MDK jest limitowany odgórnie, czyli 20:30 lub np. godzinami otwarcia MDK, czy tez zależy tylko od dobrej woli osoby (kolega Trzewik?) zarządzającej dostępem do sali dla planszowiczów?

Pytam nie bez przyczyny. Otóż grywam czasem razem ze znajomymi w Twilight Imperium. Ostatnio jednak nasze rozgrywki podupadły, ponieważ mamy trudności lokalowe (nasze kobiety nas wyganiają, bo twierdzą że za bardzo hałasujemy i dzieciom spać nie dajemy, ze okupujemy zawsze największy pokój z największym stołem w mieszkaniu, itp. herezje). Zastanawiam się więc, a właściwie zwracam z pytaniem, czy byłaby kiedyś możliwość pogrania w TI w MDK? Egzemplarz gry z dodatkiem mamy własny. Pewniaków jest nas właściwie tylko trójka, tak więc do kompletu kilka osób jeszcze się zmieści.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W MDK'u czas spotkań limitowany jest do 20:30 godzinami otwarcia tego przybytku, niestety. Czyli na 5-6 godzinną rozgrywkę pozostaje Pionek, knajpa albo prywatne lokum.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

No w mdk-u nie da rady, więc jak coś to zapraszam do wątku Katowickiego :), tam co czwartek gramy od 16 do 23-24, więc jest czas, miejsce i ludzie chętni na kolosy :). Często są grane długie gry. Gry o Tron, Starcraft, TI3 z dodatkiem.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Z okazji rozpoczęcia nowego semestru, na najbliższym spotkaniu, o 19tej zaplanowana jest drobna niespodzianka dla pilnych uczniów...

Drobną niespodziankę sponsoruje nasz gliwicki wyciągacz kasy :twisted: czyli uzyrafy.pl :mrgreen:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Tak się staral żeby zebrać finanse na tę niespodziankę, że piątkowo-sobotnią partyjkę Le Havre zakończyl z prawie 300 frankami. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze:Tak się staral żeby zebrać finanse na tę niespodziankę, że piątkowo-sobotnią partyjkę Le Havre zakończyl z prawie 300 frankami. :wink:
nie udało się zgarnąć wszystkiego w tym dniu ale gdyby podliczyć punktację

zwyciestwo 3 pkt
drugie 2 pkt
trzecie 1 pkt

to każdy z nas (mst, wajwa salou) miał po 4 pkt 8)
z każdą rozgrywką obie gry (Le Havre, Through the ages ) zyskują i robią się bardziej zacięte :)
Cieszę się że udało mi się wygrać tego wieczoru choć w jedną :mrgreen:
i już czekam na kolejne partie :!: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ