POMOC

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Jusstyna
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 14:14

POMOC

Post autor: Jusstyna »

Witam wszystkich i proszę o radę. Mieszkam za granicą i nie będę oszukiwać nie znam za bardzo języków obcych możecie doradzić coś z gier niezależnych językowo jam np epoka kamienia. Wiadomo instrukcje itp można przetłumaczyć chodzi o to aby nie było wiele problemów podczas samej gry dziękuję.
j_g
Posty: 2009
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 254 times

Re: POMOC

Post autor: j_g »

Musisz napisać coś więcej o swoich oczekiwaniach wobec gry.
Jusstyna
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 14:14

Re: POMOC

Post autor: Jusstyna »

Gramy z żoną ewentualnie do 4 graczy. Gry raczej dla początkujących. Bardzo lubimy gry z elementami kontroli terenu. Ojciec chrzestny smallworld. Mogą być to również gry kafelkowe karciane. Wiem że post jest ogólny mało sprecyzowany poproszę o przykładowe gry gdzie z małą znajomością języka angielskiego da się grać z powodzeniem.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: POMOC

Post autor: NestorZolo »

Wyspa Skye - kafelkowa. Polska instrukcja na stronie Lacerty. Gra działa od 2-5 osób. Spora regrywalność. Niski próg wejścia, a sporo kombinowania.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: POMOC

Post autor: SnoWho »

Co mi przychodzi na szybko do głowy:

2-4 graczy: Splendor, Azul , Azul: Witraże Sintry, Dobble.

2-3 graczy: Santorini, Wsiąść do pociągu: Kraje Północy.

2 graczy: Jaipur, Patchwork.

Z cięższych tytułów Anachrony.
j_g
Posty: 2009
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 254 times

Re: POMOC

Post autor: j_g »

Carcassonne, Klany Kaledonii, Kingdomino lub Queendomino, Zamki Burgundii, Concordia, Puerto Rico (na więcej niż 2), Orleans z dodatkami.

PS. W sumie, jak ktoś nie przerobił różnorodnych gier to wartościowszą informacją jest to czego nie lubi, a nie co lubi, bo może on nie wiedzieć, że coś innego może być równie fajne, jak w to co gra obecnie. To tak zupełnie na marginesie, gwoli wytłumaczenia, że powyższe moje polecanki niekoniecznie podpadają pod szukane kategorie...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1370 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: POMOC

Post autor: Hardkor »

Azul, Carcassone, Virus!, Brass (instrukcja ang jest online/ewentualnie filmy , bo gra jest niezalezna jezykowo ale brak polskiej instrukcji online)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: POMOC

Post autor: NestorZolo »

Z tym Brassem to chyba przesadziłeś, bo miały być "gry raczej dla początkujących". Noszę się z kupnem, póki co nie grałem ale słyszałem, że to trudniejsza gra.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: POMOC

Post autor: anna26 »

Azul, Sagrada, Zamek Smoków
Alhambra, Kingdomino najlepiej z Gigantami
Splendor, Wybuchowa mieszanka
Z małych Sen, Fasolki ,Niezłe ziółka
Na 2 osoby 7 cudów pojedynek, Kruki, Patchwork
ODPOWIEDZ