Eminent Domain (Seth Jaffee)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Tak, panel z kartami juz jest nowy i jest zapis o tym, ze można wydłużyć grę. Jest też opis bonusowej karty.
A sklep z wątpliwością w nazwie to chyba ten ze spójnikiem przeciwstawnym ;) chyba ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2829
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 364 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gromb »

baldar pisze: 25 wrz 2019, 18:30 A sklep z wątpliwością w nazwie to chyba ten ze spójnikiem przeciwstawnym ;) chyba ;)
O to... to... :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: walkingdead »

Czy jest gdzieś online polska instrukcja?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

powinna być do końca tygodnia
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gambit pisze: 23 wrz 2019, 08:28
piotrest pisze: 22 wrz 2019, 23:47 A jak jest z interakcją? Czy dodatki coś wnoszą do interakcji? Fajnie jakby nie był to pasjans :)
W sumie zależy jak na to spojrzeć. Sam wybór akcji, jest jakąś interakcją, bo przeciwnicy mogą to wykorzystać. Ale jeśli myślisz o czymś bardziej "namacalnym", to raczej nie ma. Ot, podebranie karty technologii. Dodatki nieco rozwijają skrzydła w tym temacie :)
"Sam wybór" jest sercem tej gry.
Jeśli samemu wybiera sie jakąs akcję twoja talia rosnie o kartę jakiejś roli. Wybór akcji przez przeciwnika pozwala uzwyawać słąbszej wersji roli bez brania tej karty czyli:
- jest idealne do akcji wywoływanych srednio czesto
- moze być drugą połowka produce/trade czyli moze nawet dwukrotnie zwiekszyc tempo komba
- pozwala cześciej wykorzystywać stałe bonusy do niektórych roli z planet i stałych technologii czeciej niz raz na runde.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Rafal_Kruczek pisze: 25 wrz 2019, 08:09
Gromb pisze: 18 wrz 2019, 11:57 Ruszyła przedsprzedaż w sklepach wesji PL. Na przyklad w sklepie z wątpliwością w nazwie :twisted:
"CZYtrolle"? :)
Co do wąpliwosci , w]ciekawe jak z tłumamaczeniem słow kluczowych i nazw technologi...
I czy w zasadach jest ujeta późniejsza wprowdzona w pierwszym ddodatku zmiana wydłużajaca gre i errata z pierwszego dodatku do paska z kartami rol?
Odnośnie tej zmiany wydłużającej grę...
Ponieważ jest namotane w instrukcji PL z tymi turami i rundami, a właściwie występuje brak słowa runda, to dopytam.
Kiedy następuje warunek zakończenia gry to bieżąca runda jest dogrywana do końca tak aby wszyscy gracze mieli rozegrane tyle samo tur, a potem jest jeszcze rozgrywana finałowa runda (każdy gracz rozegra jeszcze po jednej swojej turze), czy tak to trzeba rozumieć?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 15 lis 2019, 18:29
Rafal_Kruczek pisze: 25 wrz 2019, 08:09
Gromb pisze: 18 wrz 2019, 11:57 Ruszyła przedsprzedaż w sklepach wesji PL. Na przyklad w sklepie z wątpliwością w nazwie :twisted:
"CZYtrolle"? :)
Co do wąpliwosci , w]ciekawe jak z tłumamaczeniem słow kluczowych i nazw technologi...
I czy w zasadach jest ujeta późniejsza wprowdzona w pierwszym ddodatku zmiana wydłużajaca gre i errata z pierwszego dodatku do paska z kartami rol?
Odnośnie tej zmiany wydłużającej grę...
Ponieważ jest namotane w instrukcji PL z tymi turami i rundami, a właściwie występuje brak słowa runda, to dopytam.
Kiedy następuje warunek zakończenia gry to bieżąca runda jest dogrywana do końca tak aby wszyscy gracze mieli rozegrane tyle samo tur, a potem jest jeszcze rozgrywana finałowa runda (każdy gracz rozegra jeszcze po jednej swojej turze), czy tak to trzeba rozumieć?
Tak. I jak sie okazało coś tam jeszcze się udało "odmotać"... :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Andy »

Dziś dostałem swój egzemplarz. Gra ładnie wydana, tylko dlaczego teksty na kartach są wydrukowane tak małą czcionką? Mogłaby być dwukrotnie większa, i tak by się wszystko zmieściło! :roll:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Rafal_Kruczek pisze: 15 lis 2019, 19:13
Dr. Nikczemniuk pisze: 15 lis 2019, 18:29
Rafal_Kruczek pisze: 25 wrz 2019, 08:09
"CZYtrolle"? :)
Co do wąpliwosci , w]ciekawe jak z tłumamaczeniem słow kluczowych i nazw technologi...
I czy w zasadach jest ujeta późniejsza wprowdzona w pierwszym ddodatku zmiana wydłużajaca gre i errata z pierwszego dodatku do paska z kartami rol?
Odnośnie tej zmiany wydłużającej grę...
Ponieważ jest namotane w instrukcji PL z tymi turami i rundami, a właściwie występuje brak słowa runda, to dopytam.
Kiedy następuje warunek zakończenia gry to bieżąca runda jest dogrywana do końca tak aby wszyscy gracze mieli rozegrane tyle samo tur, a potem jest jeszcze rozgrywana finałowa runda (każdy gracz rozegra jeszcze po jednej swojej turze), czy tak to trzeba rozumieć?
Tak. I jak sie okazało coś tam jeszcze się udało "odmotać"... :)
Dokładnie:)
Instrukcja została "odmotana", zresztą również dzięki Panu Kruczkowi:)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Andy pisze: 15 lis 2019, 19:25 Dziś dostałem swój egzemplarz. Gra ładnie wydana, tylko dlaczego teksty na kartach są wydrukowane tak małą czcionką? Mogłaby być dwukrotnie większa, i tak by się wszystko zmieściło! :roll:
Czy aby wszystko na pewno, na wszystkich kartach:)?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A o co chodzi z tym skrótem zasad kart technologii, generalnie to nic z niego nieda się przeczytać, co najwyżej można dojrzeć symbole i nazwy kart.
Więc w czym tkwi sekret tego skrótu?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Sekret tego skrótu polega na tym, że widzisz nazwy kart jakie masz w decku technologii i symbole tych kart, na których wraz z rozwojem umiejętności będzie graczowi zależeć:) Może nie jest to pomocne dla początkujących graczy, ale później już tak - wystarczy spojrzeć na skrót, żeby przypomnieć sobie, co jest w decku technologii. Oczywiście można też przerzucić karty w decku.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Andy »

baldar pisze: 15 lis 2019, 19:49
Andy pisze: 15 lis 2019, 19:25 Dziś dostałem swój egzemplarz. Gra ładnie wydana, tylko dlaczego teksty na kartach są wydrukowane tak małą czcionką? Mogłaby być dwukrotnie większa, i tak by się wszystko zmieściło! :roll:
Czy aby wszystko na pewno, na wszystkich kartach:)?
Rzeczywiście, po pierwszym "rzucie oka" trochę przesadziłem, dwukrotnie większa czcionka nie na każdej karcie by się zmieściła. Niemniej były jakieś możliwości ulżenia doli słabiej (już) widzących.
baldar 26 września pisze:[Polska instrukcja] powinna być do końca tygodnia
Źle szukam, czy wciąż nie ma?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Andy pisze: 18 lis 2019, 12:40
baldar pisze: 15 lis 2019, 19:49
Andy pisze: 15 lis 2019, 19:25 Dziś dostałem swój egzemplarz. Gra ładnie wydana, tylko dlaczego teksty na kartach są wydrukowane tak małą czcionką? Mogłaby być dwukrotnie większa, i tak by się wszystko zmieściło! :roll:
Czy aby wszystko na pewno, na wszystkich kartach:)?
Rzeczywiście, po pierwszym "rzucie oka" trochę przesadziłem, dwukrotnie większa czcionka nie na każdej karcie by się zmieściła. Niemniej były jakieś możliwości ulżenia doli słabiej (już) widzących.
baldar 26 września pisze:[Polska instrukcja] powinna być do końca tygodnia
Źle szukam, czy wciąż nie ma?
Była ale miała stare zasady co do zakończenia rozgrywki.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

Grałem wczoraj w polską wersję. Jest błąd na karcie Produktywność (czy jak jej tam po polsku - chodzi o Productivity). W oryginale technologia ta pozwala zagrać dwie akcje w swojej turze. W polskiej wersji jest mowa o wzmacnianiu akcji drugą kartą.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gambit pisze: 22 lis 2019, 09:32 Grałem wczoraj w polską wersję. Jest błąd na karcie Produktywność (czy jak jej tam po polsku - chodzi o Productivity). W oryginale technologia ta pozwala zagrać dwie akcje w swojej turze. W polskiej wersji jest mowa o wzmacnianiu akcji drugą kartą.
Rzeczywiście powinno byc coś w rodzaju:
"Podczas Fazy Akcji możesz zagrać dodatkową kartę Akcji"
Można po prostu wykreślić "aby wzmocnić jej efekt " i zostanie "Podczas Akcji możesz zagrać dodatkową kartę"
Ale jakie to ma znaczenie skoro i tak lepiej wybrać Logistyke :)
Logistyka to podstawa!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mnie zastanawia karta technologii DOSTATEK: "Wyprodukuj 4 surowce. Kiedy Zaludniasz lub Atakujesz Planetę Wyprodukuj 2 Surowce."
Ta karta aby nie jest przegięta? No i czy ta karta zawsze pozwala mi w mojej turze wyprodukować 4S + 2S kiedy Z lub A? Czy TYLKO 2S kiedy Z lub A?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

Dr. Nikczemniuk pisze: 22 lis 2019, 11:36 Mnie zastanawia karta technologii DOSTATEK: "Wyprodukuj 4 surowce. Kiedy Zaludniasz lub Atakujesz Planetę Wyprodukuj 2 Surowce."
Ta karta aby nie jest przegięta? No i czy ta karta zawsze pozwala mi w mojej turze wyprodukować 4S + 2S kiedy Z lub A? Czy TYLKO 2S kiedy Z lub A?
O ile sie orientuję produkujesz cztery surowce w momencie wynalezienia. Potem działa ta druga część, czyli dwa surowce w czasie Zasiedlania/Ataku
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gambit pisze: 22 lis 2019, 11:38
Dr. Nikczemniuk pisze: 22 lis 2019, 11:36 Mnie zastanawia karta technologii DOSTATEK: "Wyprodukuj 4 surowce. Kiedy Zaludniasz lub Atakujesz Planetę Wyprodukuj 2 Surowce."
Ta karta aby nie jest przegięta? No i czy ta karta zawsze pozwala mi w mojej turze wyprodukować 4S + 2S kiedy Z lub A? Czy TYLKO 2S kiedy Z lub A?
O ile sie orientuję produkujesz cztery surowce w momencie wynalezienia. Potem działa ta druga część, czyli dwa surowce w czasie Zasiedlania/Ataku
Też tak myślę. Mogłoby być to lepiej doprecyzowane bo miejsca na to tam jest.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Gambit »

Dr. Nikczemniuk pisze: 22 lis 2019, 11:45 Też tak myślę. Mogłoby być to lepiej doprecyzowane bo miejsca na to tam jest.
Oryginał tez jest tak samo ogólny :)
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: pegzi »

Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: baldar »

Recenzja recenzją;) ale jakie zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: gafik »

Jest szansa na dodatki PL?
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: Wroobel »

gafik pisze: 21 lut 2021, 10:26 Jest szansa na dodatki PL?
Podbijam pytanie.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem ale jeśli nie będzie dodatku to raczej nie kupię.
menelobej
Posty: 408
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 95 times
Been thanked: 206 times

Re: Eminent Domain (Seth Jaffee)

Post autor: menelobej »

Wroobel pisze: 26 mar 2021, 07:30
gafik pisze: 21 lut 2021, 10:26 Jest szansa na dodatki PL?
Podbijam pytanie.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem ale jeśli nie będzie dodatku to raczej nie kupię.
Już kilka razy padało to pytanie na forum, ale zanosi się, że raczej nie będzie sądząc po ciszy ze strony wydawcy w tym temacie. Ale i tak warto za obecną cenę (80-90 złotych) kupić, choć swego czasu w promo były do kupienia za sześćdziesiąt kilka złotych, a to już grzech nie kupić :) . Przy okazji od razu powiem, że łączenie polskiej wersji z angielską wymaga trochę gimnastyki, bo trochę inny jest odcień rewersów kart, choć to można załatwić koszulkami z kolorowym tyłem (rozmiar kart to standard CCG więc koszulek do wyboru jest ogrom). W wersji angielskiej karty technologii stałych są dwustronne, w polskiej odrzucasz wskazaną technologię (bo u nas karty są jednostronne). No i w angielskiej są plastikowe statki, ale to bardziej bajer, nasze kartonowe też się dobrze sprawdzają. No i światy startowe to w oryginale są grube kafle, u nas karty.
Ponieważ mi się gra bardzo spodobała poszedłem w wersję angielską, udało mi się jeszcze dokupić dodatek Exotica w polskim sklepie. Ale dostępność dodatków jest bardzo ograniczona. Ostatecznie dodatek Escalation ściągnąłem z amerykańskiego Amazona (poszło sprawniej niż się spodziewałem, cena dodatku spoko, tylko koszt przesyłki spory) bo nigdzie indziej nie był dostępny. Ale dla chcącego nic trudnego :) .
ODPOWIEDZ