Gra detektywistyczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Gra detektywistyczna

Post autor: Marek.gdansk »

Witam,
Mam do znalezienia grę detektywistyczna w ładnej oprawie. Dość lekką ponieważ narzeczona raczej nie gra w mozgozerne gry. Tajemnicze domostwa się przyjęły ale są już za proste. Może być coś na poziomie everdell ale są zastrzeżenia
-musi dobrze chodzić na 2 graczy
-nie może być krwawych ilustracji
-musi być regrywalna (nie w trybie scenariusza)
-nie może być dużo negatywnej interakcji
-byłoby miło gdyby była plansza

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Blue »

Z tego co opisujesz to... Mr. Jack albo Mr Jack in New York by pasował IMHO, bo w nią się akurat nie da grać tak całkiem na luzie, ale z detektywistyczym tematem na 2 osoby to by był chyba najbliższy mi tytuł, no może jeszcze Cluedo(ale to chyba slabo na 2 osoby), albo Scotland Yard(ew inne gry typu jeden ucieka w tajny sposób typu Dracula, czy któryś Władca pierścieni gdzie niziołek się kryje, inni próbują go wyśledzić, zresztą ten sam motyw jest w mr Jacku właśnie).

Ale jak detektywistyczną to polecam sprawdzić 2 demka w które można zagrać za darmo, Detektyw od Portalu i Sherlock Holmes detektyw doradczy od Rebela. Wiem, że to nie pod to co chcesz w wytycznych, bo regrywalności tu nie ma, ale sprawdzicie sobie bez wydawania kasy :).
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Marek.gdansk »

Detektywa i Sherlocka mieliśmy - tylko było za szybko. Detektyw po 4 godzinach sherlock po 8. Cluedo odpada Scotland Yard też. Mr Jack w nowym Jorku jest ciekawy. A Upiór w operze? Na Bgg się wcisnęło, jak rozgrywka jest o podobnej głębi?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Kin@a »

Mr. Jack wzraz z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Chizu »

Marek.gdansk pisze: 28 paź 2019, 17:07 Detektywa i Sherlocka mieliśmy - tylko było za szybko. Detektyw po 4 godzinach sherlock po 8.
Przeszliście całego Detektywa w 4 godziny, a Sherlocka w 8?! Mi rozegranie jednego scenariusza zajmuje kilka godzin.

A wracając do tematu, może Tajemnice Whitehall?
Jest jeszcze Holmes: Sherlock & Mycroft, w które co prawda nie grałam, ale cały czas jest w promocji na Smyku za 25zł, a opinie widziałam całkiem dobre.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: p_olo86 »

Chizu pisze: 29 paź 2019, 22:24
Marek.gdansk pisze: 28 paź 2019, 17:07 Detektywa i Sherlocka mieliśmy - tylko było za szybko. Detektyw po 4 godzinach sherlock po 8.

Jest jeszcze Holmes: Sherlock & Mycroft,
Ta gra nie ma nic wspólnego z grą detektywistyczną oprócz tytułu to bardzo prościutki worker placement.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Marek.gdansk »

Właśnie dlatego mówię że za szybkie gry - niestety za dużo dobrych decyzji dla mnie to jest bardzo proste gry. Sherlock i Mycroft mam już ograny. Listy z Whitechapell mam niestety nie mogę grać z narzeczoną bo przerażające są, Tajemnice są mniej krwiożercze? Bo na Listach z whitechapell są podobno plamy krwi nie wiem nie zauważyłem ich ...
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: idziol91 »

Marek.gdansk pisze: 28 paź 2019, 17:07 Detektywa i Sherlocka mieliśmy - tylko było za szybko. Detektyw po 4 godzinach sherlock po 8. Cluedo odpada Scotland Yard też. Mr Jack w nowym Jorku jest ciekawy. A Upiór w operze? Na Bgg się wcisnęło, jak rozgrywka jest o podobnej głębi?
Rozumiem, że w Detektywie przechodziliście od razu do raportu końcowego?
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra detektywistyczna

Post autor: Marek.gdansk »

Pierwsza sprawa ciągnęła się godzinę w detektywie. W mojej opinii regrywalnosc jest zerowa. Po godzinie gry miałem dość i zacząłem przyspieszać. Miałem 3 gry trzewika i wszystkie mi nie podeszły. Więc teraz nie kupię gry trzewika bo jest za dużo gier do ogrania. Sherlock był dobry tylko krótki.
ODPOWIEDZ