Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: FormatC »

A czemu w ogole nie bierzesz pod uwage Twilight Imperium? Moim zdaniem wlasnie w tej grze doskonale daje sie odczuc klimat powstawania i upadku imperiow. :) Wojny, dyplomacja, nowe technologie i eksploracja kosmosu - wszystko tam jest! :) Ja sama miewam ochote zagrac w TI mniej wiecej raz na pol roku (bo jest strasznie dluuuuuuuuugi ;) ), ale moj maz go uwielbia. Tego typu klimatu z kolei W OGOLE nie czuje sie w SC. IMHO SC jest ciasny, udziwniony (zarowno jesli chodzi o mechanike jak i np. technologie), momentami nuuuuudny (gdy dwoch graczy sie bije albo ktos za dlugo mysli, gdzie polozyc rozkaz) i brakuje mu wlasnie tego epickiego klimatu, ktory posiada TI...

No i jeszcze jedna zaleta - nie jestem pewna, ale zdaje sie, ze z dodatkiem mozna grac w TI nawet w 8 osob. (podstawowo max to chyba 6) Wprawdzie nie wiem, ile wowczas trwalaby partia (15h? 3 dni? :mrgreen: ), ale zapewne byloby jeszcze bardziej EPICKO. ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: Don Simon »

Zet pisze: Teraz czuje glod czegos agresywniejszego i ciezszego tematycznie. Czegos, co pozwoli mi obserwowac jak moi przeciwnicy gryza piach a ich panstwa sypia sie w ruine.
Kup Starcrafta.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: zedd »

Starcraft - bezdyskusyjnie.

Tylko tutaj jak się zagapisz możesz mieć wjazd w pierwszej turze :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: Zet »

TI odpadl wlasnie ze wzgledu na potwornie dlugi czar rozgrywki. Po prostu technicznie nie daloby sie w niego zagrac czesciej niz raz na przykladowe pol roku ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 963 times

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: Odi »

Zastrzegłeś, że nie chcesz Mare Nostrum, ale - jako posiadacz i wielbiciel tej gierki - nie mogę się nie przyłączyć do chóru osób, radzących Ci jednak Mare Nostrum ponownie przemyśleć.

Ja z kolei grałem zawsze bez dodatku, mam za sobą około 10ciu rozgrywek i nie widzę wielkiego problemu z nierównością nacji. Owszem, każda jest inna, ale przez to gra się ciekawiej. Czuć klimat którego w Antike próżno szukać.

Nie jest to może gra idealna - nie chcę jej gloryfikować. Pewnie jest kilka lepszych territory (area) control, w które nie grałem, ale MN zapewnia sporo funu, zwłaszcza, gdy gracie sobie od czasu do czasu i nie jesteście doświadczonymi graczami, którzy zęby zjedli na Agricoli i Caylusie i teraz wybrzydzają 8) Fajne, intuicyjne zasady, sporo wojowania, wzajemnego szachowania, sztyletów w plecach etc
No i nie spotkałem gry, która miałaby tak znakomitą relację jakość(wykonanie, fun)/cena. Oczywiście wersja niemiecka - naprawdę nie ma potrzeby wydawania góry pieniędzy na angielską. Wszystko jasno i przystępnie opisane jest w polskiej instrukcji.

Innymi słowy: naprawdę warto rozważyć jeszcze raz Mare Nostrum.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: macike »

zedd pisze:Starcraft - bezdyskusyjnie.

Tylko tutaj jak się zagapisz możesz mieć wjazd w pierwszej turze :D
W MN także.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: Zet »

Jak juz wczesniej napisalem, wroce do przemyslen nad MN, ale najpierw chce je przetestowac. Bardzo licze, ze moze uda sie to na listopadowym Pionku, jesli sie tam znajdzie ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Czas wydac wyplate, podpowiedzcie na co

Post autor: Geko »

Zet pisze:Jak juz wczesniej napisalem, wroce do przemyslen nad MN, ale najpierw chce je przetestowac. Bardzo licze, ze moze uda sie to na listopadowym Pionku, jesli sie tam znajdzie ;)
Słusznie. Ja się mocno na MN swego czasu napaliłem. I po dwóch rozgrywkach w pełnym (ale różnym) składzie, po kilku rundach wygrywał Egipt, mocno... zwątpiłem. W dodatku wiele zasad było fajnych na papierze, a nie podczas gry. Choćby nieszczęśni bogowie - jak się do nich doda cudów i bohaterów, to głowa puchnie, jak przyjdzie się zastanowić co inni będą chcieli wybrać i co w związku z tym ja powinienem wybrać.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ