Essen 2008 - planowane premiery

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 963 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Odi »

Schutze wygląda naprawdę znakomicie. Szukam gry podobnego typu - thx Al za zajawkę :)
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Amen »

Osobiście czekam z niecierpliwośćią na Tales of Arabian nights od z-mana.
Link do blogu autora ilustracji:
http://www.headlesshollow.com/archives/ ... sig_2.html
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: bogas »

Amen pisze:Osobiście czekam z niecierpliwośćią na Tales of Arabian nights od z-mana.
Wg zapowiedzi na stronie wydawcy i postów (też wydawcy) na BGG, tej gry na targach w Essen nie będzie. :|
A w kontekście grafik i oczekiwań na Essen to ta gra od Pegasus Spiele (a raczej jej grafika) działa mocno na moją wyobraźnię. Czy ktoś może trafił na nieco więcej informacji o tym tytule?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Zet »

No no, nie spodziewalem sie spotkac dwoch gier z grafikami z Unspeakable Vault (of Doom) !
Dawno nie bylem tak mile zaskoczony i przylaczam sie do pytania, czy ktos cos na ten temat wie wiecej?
Munchkin z UV(oD) mnie nie przyciagnal, wiec licze, ze byc moze tym razem bedzie lepiej ;)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: draco »

Czech Games Edition poinformowało, że Vlaada Chvatil testował Space alert w trybie jednoosobowym, więc gra będzie najprawdopodobniej od 1 do 5 osób. Zapowiada sie jeszcze ciekawiej, bo tryb jednoosobowy ma być najtrudniejszy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Geko »

draco pisze:Czech Games Edition poinformowało, że Vlaada Chvatil testował Space alert w trybie jednoosobowym, więc gra będzie najprawdopodobniej od 1 do 5 osób. Zapowiada sie jeszcze ciekawiej, bo tryb jednoosobowy ma być najtrudniejszy.
Może i trudniejszy, ale tryb jednoosobowy to zawsze bardziej łamigłówka i poznawanie gry niż granie w nią.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: draco »

Geko pisze:
draco pisze:Czech Games Edition poinformowało, że Vlaada Chvatil testował Space alert w trybie jednoosobowym, więc gra będzie najprawdopodobniej od 1 do 5 osób. Zapowiada sie jeszcze ciekawiej, bo tryb jednoosobowy ma być najtrudniejszy.
Może i trudniejszy, ale tryb jednoosobowy to zawsze bardziej łamigłówka i poznawanie gry niż granie w nią.
Nie grałeś a już oceniasz. Wyluzuj.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Geko »

draco pisze:
Geko pisze:
draco pisze:Czech Games Edition poinformowało, że Vlaada Chvatil testował Space alert w trybie jednoosobowym, więc gra będzie najprawdopodobniej od 1 do 5 osób. Zapowiada sie jeszcze ciekawiej, bo tryb jednoosobowy ma być najtrudniejszy.
Może i trudniejszy, ale tryb jednoosobowy to zawsze bardziej łamigłówka i poznawanie gry niż granie w nią.
Nie grałeś a już oceniasz. Wyluzuj.
Nie oceniam, tylko wyrażam swoje zdanie, że granie jednoosobowe nigdy nie jest tak fajne, jak granie z ludźmi. I że ma bardziej charakter łamigłówki - bo sam o wszystkim decydujesz i nie ma innych graczy, którzy też podejmują decyzje. Nie ma tu znaczenia, czy grałem w Space Alert.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: draco »

Jakbyś napisał, że granie Tobie samemu nie sprawia tyle frajdy, co granie w więcej osób, to OK. Przekształcanie tego w ogólnik uważam za nadużycie. Nie obrażaj miłośników łamigłówek.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Geko »

draco pisze:Jakbyś napisał, że granie Tobie samemu nie sprawia tyle frajdy, co granie w więcej osób, to OK. Przekształcanie tego w ogólnik uważam za nadużycie. Nie obrażaj miłośników łamigłówek.
Obrażam miłośników łamigłówek? Draco, wyluzuj.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: kolderek »

a mnie ciekawi po ile będzie ta gra:
http://www.asmodee-us.com/gossips.html
bo będzie miała swoją premierę w Essen. chciałbym ją mieć :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: draco »

Geko pisze:Obrażam miłośników łamigłówek?
Tak, tutaj:
Geko pisze: granie jednoosobowe nigdy nie jest tak fajne, jak granie z ludźmi.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Geko »

draco pisze:
Geko pisze:Obrażam miłośników łamigłówek?
Tak, tutaj:
Geko pisze: granie jednoosobowe nigdy nie jest tak fajne, jak granie z ludźmi.
W takim razie wszystkich miłośników łamigłówek z całego serca przepraszam, za moje karygodne słowa i dodaję, że nie zdawałem sobie sprawy, że "granie jednoosobowe" (w gry, które mają taki wariant, oficjalny, czy fanowski) to to samo co "rozwiązywanie łamigłówek". Jeszcze raz mocno przepraszam i błagam o wybaczenie. :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

Geko, powinieneś jeszcze zadeklarować, że dołożysz wszelkich starań żeby ilości twoich rozgrywek jednoosobowych i wieloosobowych w przyszłości były jak najbardziej zbliżone. :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Filippos »

Geko wstydź się. Zachowałeś się strasznie i jeszcze śmiałeś się tego wypierać. Dopioero trzeźwa reakcja Draco, który tak trafnie Cię wypunktował pomogła ci powrócić na drogę cnoty! Uważaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Al »

Przepraszam wszystkich poprzedników za tego Offtopa, ja trochę nie na temat ...

Znalazłem właśnie fajnego linka:

http://kramer-spiele.privat.t-online.de ... chwarm.htm

Gra zapowiada się bardzo ciekawie a i sama strona świetna bo ukazuje cały proces powstawania gry.


A tu jeszcze jeden link (z tej samej strony Kramera)
http://kramer-spiele.privat.t-online.de ... eister.htm

Ta gra z kolei będzie miała bardzo ciekawą planszę.

Tu anegdotka (za Kramerem) - prototyp z 13 budynkami i kościołem okazał się być za drogi w produkcji więc zrezygnowano z 1 budynku i kościoła. Jeśli gra będzie cieszyć się powodzeniem, wydawca przewiduje wydanie dodatku w postaci tych właśnie budowli.

Aaaa, Kramer poleca grę (konkretnie jej elementy) jako nadającą się dla dzieci od lat 4 do swobodnej zabawy i układnia :-)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Al »

No to jeszcze coś a propos Kramera - będzie go można spotkać w Essen

na stoisku Valley Games (Baumeister) w hali 5 stoisko nr. 22 w czwartek, piątek i sobotę w godzinach 16.00 - 17.00,

na stoisku QWG (Cavum) w hali 5 stoisko 50 w czwartek, piątek i sobotę w godzinach 12.00 - 13.00,

i ogólnie będzie w tym roku skakał od stoiska do stoiska bo dość sporo jego tytułów ma się pojawić ;-)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: samur »

Super :) Ja teraz tez wpadlem na taka ciekawa abstrakcyjna gierke: http://boardgamegeek.com/game/820
Nowa magnetyczna edycja ma byc dostepna na Essen. Wydaje sie ciekawa, oryginalna gra logiczna :) Ktos gral? :mrgreen:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Don Simon »

Wlasciwie watek trzeba by zmienic na "Co warto kupic i zobaczyc na Essen" :-).

Ja mam prosbe do bywalcow (zwlaszcza zapewne do Ala) - moglibyscie napisac kilka porad odnosnie kupowania starszych gier w "antykwariatach"? Czy zwykle sa w jednym miejscu, czy najlepiej kupowac od razu w czwartek, jak jest z targowaniem itp. No i czy ceny sa tam zwykle atrakcyjne?
Moze warto probowac troche starszych tytulow uzupelnic? I np. wziac podpis Kramera na pudelku :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: samur »

Don Simon pisze:Wlasciwie watek trzeba by zmienic na "Co warto kupic i zobaczyc na Essen" :-).

Ja mam prosbe do bywalcow (zwlaszcza zapewne do Ala) - moglibyscie napisac kilka porad odnosnie kupowania starszych gier w "antykwariatach"? Czy zwykle sa w jednym miejscu, czy najlepiej kupowac od razu w czwartek, jak jest z targowaniem itp. No i czy ceny sa tam zwykle atrakcyjne?
Moze warto probowac troche starszych tytulow uzupelnic? I np. wziac podpis Kramera na pudelku :-).
Przylaczam sie do prosby :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Al »

Zaraz tam bywalców, w Essen byłem raptem 5 razy ;-)

Co do antykwariatów są w większości skomasowane na jednej hali (w zeszłym roku była to hala 7, w tym jeszcze nie oglądałem rozkładu hal targowych) ale przewijają się też co i rusz w innych halach. Co do zakupów to oczywiście największy wybór jest na samym początku czyli w czwartek, ale przy okazji ceny są jeszcze raczej "nienegocjowalne" ;-) (aczkolwiek przy zakupie kilku tytułów sprzedawca jest skłonny coś tam opuścić) za to pod koniec targów ceny mają zawsze tendencję do opadania, jeśli oczywiście nasz upragniony tytuł będzie jeszcze wtedy dostępny ;-) Moje doświadczenie jest takie (i polecam tak robić), że jeśli dopadniecie grę, o której wiecie, że jest raczej trudno dostępna i jej cena będzie do zaakceptowania (czyli nie z tych cud-miodnych ale i nie z tych zdzierczych) to kupcie ją wtedy bo na to, że jej cena spadnie nie ma co liczyć. Ogólnie ceny gier raczej bardzo przystępne (oczywiście zależy to od nakładu w jakimgra została wydana no i samej gry - czy hicior, czy też tylko dobra). Targowanie jak najbardziej polecam, czasami się uda , a czasami nie ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: bogas »

Al pisze:A tu jeszcze jeden link (z tej samej strony Kramera)
http://kramer-spiele.privat.t-online.de ... eister.htm

Ta gra z kolei będzie miała bardzo ciekawą planszę.
Zawsze z zainteresowaniem przyglądam się nowym grom pana Kramera i Master Builder znalazł się na moim celowniku. Przeczytałem nawet instrukcję (dostępna na BGG) i zaraz po tym moje zainteresowanie tą grą spadło niemal do zera. Dla mnie nic ciekawego. Ot, licytujemy się o kontrakty na budowę budynków, zatrudniamy robotników, którzy mają więcej wad niż zalet, potrzebujemy mieć odpowiednią ilość i konfigurację tychże, aby móc stawiać kolejne elementy budynku, potem trzeba im zapłacić, jak nie mamy to trzeba zaciągnąć pożyczkę i w zasadzie tyle. Są jakieś wydarzenia, które wykorzystując wady robotników utrudniają nam życie, ale całość to chyba standard i bez rewelacji. Oczywiście wygrywa ten kto zarobi najwięcej.
Znacznie ciekawiej wygląda to: http://www.rprod.com/en/GS-mat.html zwłaszcza w kontekście zamiaru kupna gry kooperacyjnej. Cały czas myślałem o Pandemic, ale trochę wad widzę i o wielu słyszałem, dlatego Ghost Stories mogło by być ciekawą alternatywą (jeszcze nie miałem czasu przeczytać instrukcji: http://www.rprod.com/en/GS-rules.html. W Essen gra kosztować będzie 35 euro i zawierać będzie mały bonus.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Don Simon »

Ja w sprawie trojpakow Le Havre.

Dochodza mnie sluchy, ze jakies powstalo zamieszanie i nie wiadomo to jest z kim w trojce.

Z tego co ja rozumiem to sytuacja obecnie wyglada nastepujaco:

Zestaw 1 - organizowany przeze mnie (e-mail juz wyslalem)
Don Simon
Jax
Bazik, ktoremu gre do Polski przywiezie Al(?) - chyba, ze bede mial miejsce, ale wole nie obiecywac

Zestaw 2 - organizowany nie wiem przez kogo
Pancho
Melee - ktoremu gry przywozi nie wiem kto
Squirel - ktorej gre przywozi nie wiem kto

Czy tak to w tej chwili wyglada, czy ja cos pomylilem?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: melee »

Jak zwykle jesteś nieomylny :wink:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Pancho »

Don Simon pisze:Wydawcy Le Havre prosza o niezobowiazujaca rezerwacje egzemplarzy,

http://www.boardgamegeek.com/thread/339694

by na pewno miec ich wystarczajaca ilosc. Co ciekawe bedzie oferta 3 egzemplarze za 100 EUR. Czy wsrod jadacych sa zainteresowani tym tytulem? Nie wiem ile kosztuje normalnie ta gra, ale 33 EUR to chyba dobra cena...
Widocznie tylko ja nie zrozumiałem tego stwierdzenia, stąd myślałem, że znajduje się w twoim zamówienia.

Zresztą zupełnie coś przeciwnego mi Szymon pisałeś na gg jak zadałem ci konkretne pytanie w tej sprawie, po całej wyliczance. Zajrzyj do archiwum jak nie pamiętasz. Z tego powodu żyłem w błogiej nieświadomości i sorki, że inne osoby wprowadziłem w błąd. Jeszcze raz przepraszam.
ODPOWIEDZ