This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

maciejo pisze:4 gra i wygrana :D
Przetrwała jedną osoba Cveta z początkowego składu.
Jestem bardzo zadowolony, świetna klimatyczna rozgrywka.
A i zdążyłem przed przyjściem żony :wink:
U nas Cveta, to najbardziej znienawidzona postać w całej grze. :D
Oczywiście dzięki temu, trafiamy ja w każdej rozgrywce. ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Macie pojęcie czy w planie jest wydanie dodatków z kampanii KS ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

Cveta? hahahaha W mojej grze wszyscy się kurowali i odpoczywali, i jedynie Cveta - zamieniona w wielbłąda noszącego wszystkie lekkie przedmioty - została wysłana na wyprawę w celach handlowych. Najsłabsza i najmniej przydatna. Cóż, strzał ze snajperki i zgon na miejscu. Gorzej że cały dorobek na handel przepadł.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ravenone »

A co budujecie na samym początku?
Mi się łatwiej gra, gdy zrobię kolektor deszczu, w późniejszych dniach dopiero łóżko.
Zbudowana kuchenka rzadko kiedy jest używana, bo zazwyczaj brakuje do zrobienia posiłku jakiegoś składnika.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

ravenone pisze:A co budujecie na samym początku?
Mi się łatwiej gra, gdy zrobię kolektor deszczu, w późniejszych dniach dopiero łóżko.
Zbudowana kuchenka rzadko kiedy jest używana, bo zazwyczaj brakuje do zrobienia posiłku jakiegoś składnika.
Dopiero 4 partie zaliczone ale myślę ,że Kolektor deszczu (jak uda się znaleźć cholerny filtr :twisted: ), Łóżko i Warsztat (Deski) są nieodzowne.
Deski uratowały mnie wiele razy w fazie Intruzów,brak wody wprowadza depresję, najczęstszy powód śmierci (u mnie), Łóżko w czasie akcji dziennych pozwala szybko wypocząć.
Postaram się zamieścić fotkę z końcowym układem planszy po wygranej partii.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

maciejo pisze:
ravenone pisze:A co budujecie na samym początku?
Mi się łatwiej gra, gdy zrobię kolektor deszczu, w późniejszych dniach dopiero łóżko.
Zbudowana kuchenka rzadko kiedy jest używana, bo zazwyczaj brakuje do zrobienia posiłku jakiegoś składnika.
Dopiero 4 partie zaliczone ale myślę ,że Kolektor deszczu (jak uda się znaleźć cholerny filtr :twisted: ), Łóżko i Warsztat (Deski) są nieodzowne.
Deski uratowały mnie wiele razy w fazie Intruzów,brak wody wprowadza depresję, najczęstszy powód śmierci (u mnie), Łóżko w czasie akcji dziennych pozwala szybko wypocząć.
Do tych trzech dorzuciłbym jeszcze pułapkę, ale trzeba mieć jakieś chemikalia na przynętę.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: 13thcaesar »

Nakręciłem się przez Was na tą grę. Już na gwiazdkę w tamtym roku rozważałem wybrać This War Of Mine jako prezent na moją "listę życzeń" jednak w ostateczności padło na dodatek do Scythe "Igrając z wiatrem". Miałem zamiar więc zakupić sobie teraz, zachęcony opiniami i opisami w tym wątku (oraz kilkoma recenzjami), ale widać gra musi być naprawdę dobra skoro wywiało ją z wszystkich sklepów i planowany jest dodruk (Fakt Galakta i Alepanszówki.pl mają w swojej ofercie TWOM, ale za 230 zł, a można poczekać na dodruk i dostać ją za 179 zł).

Więc chyba poczekam na dodruk, i tu mam pytanie. Pytałem o to chyba wcześniej w tym wątku, ale jako że widzę, że sporo osób ma już za sobą kilka rozgrywek, więc może wyłapali coś więcej - chodzi mi o błędy w wersji PL, są jakieś, jest ich dużo?

A jeśli są jakieś błędy to można się spodziewać że Galakta w dodruku wyłapie je i poprawi?

Posłuchałem też sobie soundtracku z TWOM i jest naprawdę klimatyczny, nie dziwię się, że niektórzy polecają go zapuścić sobie w tle podczas rozgrywki.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 19:25 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

maciejo pisze:Macie pojęcie czy w planie jest wydanie dodatków z kampanii KS ?
Pytalem sie ich o to. Dodatki (PL) na pewno beda, ale nie sa w stanie powiedziec kiedy.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

13thcaesar pisze:Nakręciłem się przez Was na tą grę. Już na gwiazdkę w tamtym roku rozważałem wybrać This War Of Mine jako prezent na moją "listę życzeń" jednak w ostateczności padło na dodatek do Scythe "Igrając z wiatrem". Miałem zamiar więc zakupić sobie teraz, zachęcony opiniami i opisami w tym wątku (oraz kilkoma recenzjami), ale widać gra musi być naprawdę dobra skoro wywiało ją z wszystkich sklepów i planowany jest dodruk (Fakt Galakta i Alepanszówki.pl mają w swojej ofercie TWOM, ale za 230 zł, a można poczekać na dodruk i dostać ją za 179 zł).

Więc chyba poczekam na dodruk, i tu mam pytanie. Pytałem o to chyba wcześniej w tym wątku, ale jako że widzę, że sporo osób ma już za sobą kilka rozgrywek, więc może wyłapali coś więcej - chodzi mi o błędy w wersji PL, są jakieś, jest ich dużo?

A jeśli są jakieś błędy to można się spodziewać że Galakta w dodruku wyłapie je i poprawi?

Posłuchałem też sobie soundtracku z TWOM i jest naprawdę klimatyczny, nie dziwię się, że niektórzy polecają go zapuścić sobie w tle podczas rozgrywki.
Skrypty i karty wyglądają ok.Niestety nie mam z czym porównać czy są jakieś błędy.Ja nic nie zauważyłem.
Sama gra to dla mnie prawie ideał,bo solo bo ocieka klimatem bo wygląda obłędnie.Jeszcze w taką grę nie grałem a gram już 25 lat,jestem pod wielkim wrażeniem.
Żałuję strasznie że nie wsparłem.
Na początku miałem kilka wątpliwości ale koledzy i wątek dotyczący zasad gry pomógł.
Jedyna malutka jak na razie obawa dotyczy księgi skryptów.W 4 grach 3 razy natrafiłem na ten sam skrypt i nie był to epilog.
Pogramy zobaczymy, na razie jest pięknie.
A i najważniejsze, gra przeznaczona jest dla osób dorosłych i to jest prawda.Łamałem się czy zagrać z synem ( od razu chciał się przysiąść jak tylko rozłożyłem) ale po kilku rozgrywkach zdecydowanie zrezygnowałem.
Myślę,że jak będzie dodruk to za tę cenę przynajmniej trzeba spróbować.Zdecydowanie polecam.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

maciejo pisze: Jedyna malutka jak na razie obawa dotyczy księgi skryptów.W 4 grach 3 razy natrafiłem na ten sam skrypt i nie był to epilog.
Nie wiem jakim cudem. Puść totka. ;)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: 13thcaesar »

maciejo pisze:
13thcaesar pisze:Nakręciłem się przez Was na tą grę. Już na gwiazdkę w tamtym roku rozważałem wybrać This War Of Mine jako prezent na moją "listę życzeń" jednak w ostateczności padło na dodatek do Scythe "Igrając z wiatrem". Miałem zamiar więc zakupić sobie teraz, zachęcony opiniami i opisami w tym wątku (oraz kilkoma recenzjami), ale widać gra musi być naprawdę dobra skoro wywiało ją z wszystkich sklepów i planowany jest dodruk (Fakt Galakta i Alepanszówki.pl mają w swojej ofercie TWOM, ale za 230 zł, a można poczekać na dodruk i dostać ją za 179 zł).

Więc chyba poczekam na dodruk, i tu mam pytanie. Pytałem o to chyba wcześniej w tym wątku, ale jako że widzę, że sporo osób ma już za sobą kilka rozgrywek, więc może wyłapali coś więcej - chodzi mi o błędy w wersji PL, są jakieś, jest ich dużo?

A jeśli są jakieś błędy to można się spodziewać że Galakta w dodruku wyłapie je i poprawi?

Posłuchałem też sobie soundtracku z TWOM i jest naprawdę klimatyczny, nie dziwię się, że niektórzy polecają go zapuścić sobie w tle podczas rozgrywki.
Skrypty i karty wyglądają ok.Niestety nie mam z czym porównać czy są jakieś błędy.Ja nic nie zauważyłem.
Sama gra to dla mnie prawie ideał,bo solo bo ocieka klimatem bo wygląda obłędnie.Jeszcze w taką grę nie grałem a gram już 25 lat,jestem pod wielkim wrażeniem.
Żałuję strasznie że nie wsparłem.
Na początku miałem kilka wątpliwości ale koledzy i wątek dotyczący zasad gry pomógł.
Jedyna malutka jak na razie obawa dotyczy księgi skryptów.W 4 grach 3 razy natrafiłem na ten sam skrypt i nie był to epilog.
Pogramy zobaczymy, na razie jest pięknie.
A i najważniejsze, gra przeznaczona jest dla osób dorosłych i to jest prawda.Łamałem się czy zagrać z synem ( od razu chciał się przysiąść jak tylko rozłożyłem) ale po kilku rozgrywkach zdecydowanie zrezygnowałem.
Myślę,że jak będzie dodruk to za tę cenę przynajmniej trzeba spróbować.Zdecydowanie polecam.
Dzięki. Akurat tą grę chce zakupić pod kątem gry solo, ewentualnie za pomocą jej, podjąć się kolejnej próby na wciągnięcie mojej żony w gry planszowe ;)

Ogólnie Awaken Realms chyba stanie się moją ulubioną firmą - mają już na koncie TWOM, Lord Of Hellas (zamówiłem wersję KS) i Nemesis (który chyba również wezmę w wersji KS) - mają nosa do świetnych gier ;).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

zakwas pisze:
maciejo pisze: Jedyna malutka jak na razie obawa dotyczy księgi skryptów.W 4 grach 3 razy natrafiłem na ten sam skrypt i nie był to epilog.
Nie wiem jakim cudem. Puść totka. ;)
Tak zrobie 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Nie wiem ile syn ma lat, ale możecie spróbować ewentualnie grać tylko na zielony kolor z talii skryptów - wtedy sugerowany wiek to 14+. Choć oczywiście grając z jednym kolorem szansa na powtarzanie skryptów wydatnie wzrośnie.

Mi pierwszy raz skrypt powtórzył się w jakiejś 8-9 grze, ale za to w tej samej grze powtórzyły się potem jeszcze 2 inne.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Dzisiaj NARESZCIE dostałem swoją grę zakupioną na kickstarterze.
Pytanie o promocyjną figurkę - ja dostałem jakiegoś aliena z Nemesis, a zdaje się, że do TWoM był dołączany Minotaur z Lords of Hellas? Ktoś może to potwierdzić?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:Dzisiaj NARESZCIE dostałem swoją grę zakupioną na kickstarterze.
Pytanie o promocyjną figurkę - ja dostałem jakiegoś aliena z Nemesis, a zdaje się, że do TWoM był dołączany Minotaur z Lords of Hellas? Ktoś może to potwierdzić?
Ja mialem 2 egzemplarze z KS ale po niemiecku i w kazdym był Minotaur z LOH
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

To mnie zmartwiłeś, czyżby minotaury też się skończyły?
"Errare humanum est"
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Matti_C »

ravenone pisze:A co budujecie na samym początku?
Mi się łatwiej gra, gdy zrobię kolektor deszczu, w późniejszych dniach dopiero łóżko.
Zbudowana kuchenka rzadko kiedy jest używana, bo zazwyczaj brakuje do zrobienia posiłku jakiegoś składnika.
Ja na początku buduję to na co mam surowce , żeby mi ich nie ukradli.
Spoiler:

13thcaesar pisze: A jeśli są jakieś błędy to można się spodziewać że Galakta w dodruku wyłapie je i poprawi?
Jest błąd w opisie przygotowania kart w domu - trzeba ustawiać tak by nie wiedzieć co jest w którym meblu/stercie/drzwiach. Jest też kilka błędów w księdze skryptów ale nic strasznego - brak kilku spacji.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Kisun pisze:To mnie zmartwiłeś, czyżby minotaury też się skończyły?
No właśnie nie wiem, czy się cieszyć czy martwić. LoH zamówiłem i tam pewnie będzie też promo alien. A Nemezisa nie zamierzam na tę chwilę wspierać/kupować, więc figurka mi teoretycznie niepotrzebna. Może posłuży jako znacznik pierwszego gracza w Legendary Encounters.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

Curiosity pisze:Dzisiaj NARESZCIE dostałem swoją grę zakupioną na kickstarterze.
Pytanie o promocyjną figurkę - ja dostałem jakiegoś aliena z Nemesis, a zdaje się, że do TWoM był dołączany Minotaur z Lords of Hellas? Ktoś może to potwierdzić?
Si: https://youtu.be/mtZNbhhmD2s?t=12m58s .
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:
Kisun pisze:To mnie zmartwiłeś, czyżby minotaury też się skończyły?
No właśnie nie wiem, czy się cieszyć czy martwić. LoH zamówiłem i tam pewnie będzie też promo alien. A Nemezisa nie zamierzam na tę chwilę wspierać/kupować, więc figurka mi teoretycznie niepotrzebna. Może posłuży jako znacznik pierwszego gracza w Legendary Encounters.
Machniom :D :?:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 21:19 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:
Kisun pisze:To mnie zmartwiłeś, czyżby minotaury też się skończyły?
No właśnie nie wiem, czy się cieszyć czy martwić. LoH zamówiłem i tam pewnie będzie też promo alien. A Nemezisa nie zamierzam na tę chwilę wspierać/kupować, więc figurka mi teoretycznie niepotrzebna. Może posłuży jako znacznik pierwszego gracza w Legendary Encounters.
Machniom :D :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: swiroff »

Też otrzymałem figurkę z Nemezis.

Tak na marginesie, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy żetony Chłodu kumulują się, czy ściągam je przed dobraniem karty wydarzeń?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Kumulują się, ale nie mogą przekroczyć poziomu 6.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Figurka z Nemesis w TWOM ma parę kart służących do grania w LoH. W sumie może służyć i do LoH i do Nemesis. Plus można zobaczyć jak wygląda sundrop :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

13thcaesar pisze:Pytałem o to chyba wcześniej w tym wątku, ale jako że widzę, że sporo osób ma już za sobą kilka rozgrywek, więc może wyłapali coś więcej - chodzi mi o błędy w wersji PL, są jakieś, jest ich dużo? A jeśli są jakieś błędy to można się spodziewać że Galakta w dodruku wyłapie je i poprawi?
Jest kilka błędów i nieścisłości. Nic, co zablokowałoby rozgrywkę (imo nie ma powodu, żeby rezygnować przez to z partii), ale jak jest okazja, to warto nanieść korekty w dodruku. Galakta zazwyczaj skrupulatnie poprawia wyłapane błędy w kolejnych drukach swoich tytułów. Pytanie tylko, czy śledzi fora/fb i jest świadoma wszystkiego, co znajdują ludzie?

Tak, jak mówicie, filtr wody, pułapka, łóżko i deski to obligatoryjny "zestaw przetrwania". Dobrze też szybko wykombinować jakiś nóż lub najlepiej siekierę, żeby obrońca domostwa miał jakieś szanse. Ostatnio postawiłem na kuchenkę, która z ulepszeniem daje niezłego kopa do produkcji jedzonka, ale to już na późniejszym etapie gry.
btw. Próbowaliście może zaryzykować i nie stawiać nikogo do obrony chaty? Ja ostatnio zaryzykowałem i było "ciekawie"...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ