Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

Dzięki,poczekam na nową polską wersję z dodatkami po polsku :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mage Knight

Post autor: rattkin »

maciejo pisze:Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Ja przepraszam bardzo, mówimy o tej samej instrukcj? O tej, która ma trzy kolumny zapisane maczkiem?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Wincenty Jan »

A solo ile średnio trwa rozgrywka? Wybaczcie tą stertę pytań z mojej strony.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

rattkin pisze:
maciejo pisze:Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Ja przepraszam bardzo, mówimy o tej samej instrukcj? O tej, która ma trzy kolumny zapisane maczkiem?
Tak, oczywiście. Instrukcja może być jednocześnie długa oraz zrozumiała.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

mat_eyo pisze:
rattkin pisze:
maciejo pisze:Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Ja przepraszam bardzo, mówimy o tej samej instrukcj? O tej, która ma trzy kolumny zapisane maczkiem?
Tak, oczywiście. Instrukcja może być jednocześnie długa oraz zrozumiała.
8) +1
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mage Knight

Post autor: rattkin »

mat_eyo pisze:
rattkin pisze:
maciejo pisze:Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Ja przepraszam bardzo, mówimy o tej samej instrukcj? O tej, która ma trzy kolumny zapisane maczkiem?
Tak, oczywiście. Instrukcja może być jednocześnie długa oraz zrozumiała.
Ale ja nic nie mówiłem o długości, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Tak naprawdę nie postawiłeś żadnego zarzutu, więc ciężko się odnieść do Twojego posta. Tak, instrukcja jest długa i zapisana maczkiem, ale jest jednocześnie jedną z czytelniejszych i najłatwiej wchodzących do głowy, jakie czytałem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

mat_eyo pisze:Tak naprawdę nie postawiłeś żadnego zarzutu, więc ciężko się odnieść do Twojego posta. Tak, instrukcja jest długa i zapisana maczkiem, ale jest jednocześnie jedną z czytelniejszych i najłatwiej wchodzących do głowy, jakie czytałem.
Dokładnie o to mi chodziło.Oczywiście instrukcja do łatwych nie należy,jest długa (zawiera wiele stron) i większość z początkujących graczy może mieć problem z samą objętością i ilością reguł.Natomiast sposób w jaki jest napisana jest nadzwyczaj czytelny i zrozumiały w przeciwieństwie do takiego Superhota na przykład,którego kilkustronicowa instrukcja przyprawia czytelnika o odruch wymiotny.Mnogość reguł naturlnie zmusza do wertowania zasad w początowej fazie gry ale to chyba normalne przy takiej kobyle i nie ma w tym nic dziwnego.
Grze trzeba poświęcić mnóstwo czasu i gracz,który tego nie zaakceptuje niech nie kupuje,niech obchodzi grę szerokim łukiem,niech nie dotyka i nie czyta tej długiej instrukcji.To nie jest gra dla niedzielnych graczy :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
dave8
Posty: 750
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Mage Knight

Post autor: dave8 »

A mnie ciekawi czy, tak jak to w bigboxach bywa, będzie w pudełku jakiś insert/wypraska aby elegancko wszystko pomieścić.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Świetna informacja!
Ja co prawda nie będę wymieniał mojej angielskiej wersji.
Ale im więcej gier sprzedanych tym więcej graczy.
Może w końcu doczekam się kiedyś dnia gdy ktoś nie odmówi mi zagrania.
MK jest wyśmienitą grą solo jak i rywalizacyjną.
Podbij i utrzymaj to mój ulubiony scenariusz.
Jest mi smutno że z powodu konfliktu Vlaady z Wizzkids nie ujrzymy tej świetnej gry na appce a był taki zamysł.
A tym co marudzą że nie będzie Tezli to powiem że gry i tak jest mnóstwo w pudle.
Aż mi się zachciało zagrać... ;)
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: skadam »

pabula pisze:A tym co marudzą że nie będzie Tezli to powiem że gry i tak jest mnóstwo w pudle.
To ja już się gubię. Portal doprecyzował przecież we wpisie w wątku Plany wydawnicze, że Big Box będzie zawierał wszystkie 3 dodatki.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Berni77 »

Do MK jest więcej niż 3 dodatki (chyba 4 z tego co pamiętam).
Tezli nie będzie. Będzie Lost Legion i Krang.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Mage Knight

Post autor: Skid_theDrifter »

Berni77 pisze:Do MK jest więcej niż 3 dodatki (chyba 4 z tego co pamiętam).
Tezli nie będzie. Będzie Lost Legion i Krang.
Wątpliwości rozwiewa BGG i post Portalu we właściwym wątku wydawniczym. Były 3 dodatki. Będą 3 dodatki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

pabula pisze: Jest mi smutno że z powodu konfliktu Vlaady z Wizzkids nie ujrzymy tej świetnej gry na appce a był taki zamysł.
Szkoda. Od dawna o tym myślałem i dziwiłem się, że jeszcze nie powstała aplikacja. Przecież do grania solo byłoby to świetne rozwiązanie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Bary »

Wydanie całego kompletu MK to świetna wiadomość! Aczkolwiek tak sobie na chłodno przemyślałem tę całą sprawę i na miejscu innych poczekałbym jednak jeszcze trochę na rozwój wydarzeń, zanim zacząłbym sprzedawać swoją obecną kolekcję. Być może będą wprowadzone jakieś zmiany, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Nie mówię tutaj jedynie o ewentualnych delikatnych modyfikacjach w samych zasadach, ale też kwestii jakości wykonania (będzie wypraska?), czy nawet samego kształtu pudełka (wiadomo, że Portal preferuje kwadratowe). Zobaczmy jak pójdzie redakcja nowej instrukcji, jej lokalizacja...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3413
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mage Knight

Post autor: Lothrain »

Jeśli ma być tanio, to obawiam się też szarych plastików, zamiast pomalowanych figurek. Dla takich niemalujących jak ja robi to jednak różnicę. Z chęcią bym się dowiedział jak będzie z figurkami w nowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pastorkris »

Ktoś poruszył temat tłumaczenia, ale bez odpowiedzi. Ciekawe jak to jest z prawami Lacerdy? Myślicie, że zostanie wykorzystany cały ich materiał, czy może tłumaczenie będzie robione od nowa przez Portal?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Bary pisze:Wydanie całego kompletu MK to świetna wiadomość! Aczkolwiek tak sobie na chłodno przemyślałem tę całą sprawę i na miejscu innych poczekałbym jednak jeszcze trochę na rozwój wydarzeń, zanim zacząłbym sprzedawać swoją obecną kolekcję. Być może będą wprowadzone jakieś zmiany, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Nie mówię tutaj jedynie o ewentualnych delikatnych modyfikacjach w samych zasadach, ale też kwestii jakości wykonania (będzie wypraska?), czy nawet samego kształtu pudełka (wiadomo, że Portal preferuje kwadratowe). Zobaczmy jak pójdzie redakcja nowej instrukcji, jej lokalizacja...
Też zaczekam na rozwój wydarzeń. Mam w tej chwili polską podstawkę i angielski LL, więc w razie czego pozbędę się samego dodatku, a podstawkę planuję podarować bratankowi mojej żony. Ale to dopiero jak już wyjdzie nowa wersja i będzie zgodna z moimi oczekiwaniami :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

RUNner pisze:
pabula pisze: Jest mi smutno że z powodu konfliktu Vlaady z Wizzkids nie ujrzymy tej świetnej gry na appce a był taki zamysł.
Szkoda. Od dawna o tym myślałem i dziwiłem się, że jeszcze nie powstała aplikacja. Przecież do grania solo byłoby to świetne rozwiązanie.
Generalnie każda dobra gra planszowa jest świetna jako apka ale zaczyna trend w tym temacie się kreować i podejrzewam że coraz więcej planszówek będzie przerzucana na digital
zresztą swego czasu był projekt takiego tableta 22 albo 24 cale bodajże dotykowego który ma w bazie planszówki do tego specjalne kostki i figurki które reagują z grą i planszą na ekranie super sprawa tylko cholera to ciągle ekran monitora to co chciałbym ominąć
ale sam pomysł genialny bierzesz pod pachę jako jedno pudełko z planszówką a masz do wyboru XXX do tego brak problemu z czasem rozstawienia i sprzątania :mrgreen: chciałem nawet wesprzeć ale na Ksie takie cacuszko (bodajże z 3 grami tylko na pokładzie) 999 dolców :|
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: ghostdog »

Skąd nagle taki wysyp Mage Knight na allegro? I to wersji PL od Lacerty. Czy mają byc zmiany w wersji Portal?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

mat_eyo pisze:
rattkin pisze:
maciejo pisze:Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Ja przepraszam bardzo, mówimy o tej samej instrukcj? O tej, która ma trzy kolumny zapisane maczkiem?
Tak, oczywiście. Instrukcja może być jednocześnie długa oraz zrozumiała.
Zwłaszcza, że instrukcja w MK jest bardzo treściwa, pozbawiona "wodolejstwa". Jak na tak złożoną grę, instrukcja jest praktycznie wzorcowo napisana. Nie bardzo wiem co by można w niej poprawić, ale zawsze można próbować, jeśli ktoś ma dobry pomysł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: ramar »

Również uważam, że instrukcja MK jest świetna. Po uważnej lekturze można grać z satysfakcją (oczywiście nie uniknie się drobnych błędów wynikających z mnogości reguł, ale te reguły są oczywiste, np to, że nocą nie widać wrogów itp.).

Już dla wyjaśnienia kwestii zawartości, w wątku Portalu mamy taki komunikat:
Portal Games pisze:Małe doprecyzowanie = "Big Box" będzie zawierał wszystkie 3 dodatki, Wizkids pracują nad nową instrukcją - czy będzie to po prostu kompilacja, czy coś więcej jeszcze nie wiemy.
Czyli będzie Tezla, Krang i Lost Legion :D A to, że trzeba jakoś sensownie połączyć instrukcje z podstawki i dwóch większych dodatków to zrozumiałe.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Teraz jeszcze kwestia ceny za taki kombos, ale i tak zapowiada się smakowicie. Mam jednak nadzieję, ze jakość wydania będzie identyczna i obejdzie się bez jakichkolwiek istotnych cięć. Mam tu na myśli głównie figurki, które mimo że pomalowane bardzo słabo, to i tak są znacznie lepsze niż szaraki. Poza tym jak ktoś chce, może sobie pomalować po swojemu. Ciekawe jaki będzie nakład?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2451
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 536 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Jiloo »

Skoro WizKids opracowuje instrukcje to może jest tez szansa, że taki box ukaże się po angielsku?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Jiloo pisze:Skoro WizKids opracowuje instrukcje to może jest tez szansa, że taki box ukaże się po angielsku?
Ja bym powiedział, że jest pewność - bez druku międzynarodowego Portal nie miałby szans wydrukować wersji polskiej w sensownej cenie.
ODPOWIEDZ