(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

kaszkiet pisze:
pawelacb pisze:W Altiplano akcją wymieniam na przykład kakao na szkło a inną wymieniam jedzenie na lamę, albo lamę na jedzenie. Tematycznie to czysta abstrakcja.
A czy Twojej opinii w tej kwestii nie wywróciłby do góry nogami fakt, że gra jest o alpakach, a nie lamach???
Pewnie, że tak, teraz to ma sens!
Mam w firmie kakao, zamieni się ktoś na Alpakę? Mogę też wymienić 1kg kiełby z lodówki, chyba, że wcześniej zjem.
Oczywiście zawsze też przyjmę w darowiźnie dwa samochody.
A tak na "serio" to oba gatunki są z wielbłądowatych, żrą trawę i mają głupie ryje więc niestety nie robi to różnicy. Ale np: w takim Ekwadorze czy Chile mógłbym za ta pomyłkę zebrać po ryju.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

kaszkiet pisze:
pawelacb pisze:Wczoraj, przypadkowo w rozmowie z Arturem i Tomkiem wyszło, że obaj posiadali gry których poszukiwałem, obaj chcieli je sprzedać. Niestety ja o tym nie wiedziałem. Oni nie wiedzieli, że chce je kupić. To mnie skłoniło do przemyśleń. Nasza grupa nie jest duża, ale każdy co czas jakiś chce coś sprzedać lub czegoś poszukuje, lub też ma na KS otwarte zamówienie itd. Może warto by było stworzyć wątek lub nawet w ramach tego wątku wrzucać takie informacje przed wrzuceniem ich na grupy ogólne? Taka tam luźna sugestia.
To jest znakomity pomysł!
Proponuję na razie wrzucać takie niusy tutaj, a jak się okaże, że jest tego za dużo, założymy oddzielny wątek.
Też jestem za, bo ostatnio chciałem kupić Samuraja, a Mario akurat miał na sprzedaż. Skończyło się na tym, że Samuraja mi kupiła dziewczyna na urodziny, ale to nie zmienia faktu, że jest potencjał na taką inicjatywę!

Natomiast myślę sobie, że lepiej by było założyć oddzielny wątek (dział handel?), żeby nie mieszać tutaj postów o wrażeniach z gier i zapisami na gry z zakupami. Zrobi się za duży misz-masz
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Rozbicie excela na dni będzie fajne, jeśli osoby wypełniające uznają tak samo :- P Ja bym dodawał. Inne propozycje, choć ciekawe, wydają mi się komplikowaniem czegoś, co jest - i imo powinno być - bardzo proste. Zostańmy póki co przy google docsie, zobaczymy jak się sprawdzi i np. za miesiąc ocenimy.
AIP, osobne konto BGG czy konsolidowanie danych tabelami przestawnymi - nie korzystałbym z tego, ale jak ktoś woli to spoko.
Szczegółowe wpisywanie wszystkich partii tutaj grozi moim zdaniem rozmywaniem wątku.

Co do czasu lam, tłumaczenie zasad też jest dla mnie czasem spędzonym przy grze = czasem gry, choć oczywiście wiem, że większość graczy woli to liczyć inaczej :) Uznawszy, że graliśmy trzy czy 3,5h, to bez większego znaczenia, bo jak na tę grę to wciąż hardkorowo dużo (i to nie w 5 graczy). Skoro takie partie są możliwe (nie przesadzałbym z graniem wbrew zasadom, zwłaszcza od pewnego momentu rozgrywki i wcale nie pod jej koniec) to mówi coś o grze. Długość tej konkretnej partii silnie wiązała się z tym, że na "torze kukurydz" aż 2/4 graczy zostało blisko startu praktycznie całą grę. Ma to więcej wspólnego z mechaniką gry niż z czymkolwiek innym.

#vyceskahandel - b. dobra myśl. Optymalnym rozwiązaniem byłaby grupa na whatsappie. Osobny wątek na forum - zawsze będą mieć do tego wgląd ludzie z zewnątrz. Fejs - nie wszyscy używają.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

roadrunner - graliśmy tak długo nie z powodu mechaniki gry, ale z powodu nauki gry, nie wydaje mi się, że ten tor coś zmieniał. Oczywiście, że szybciej ubywałyby towary a co za tym idzie, może szybciej spełnilibyśmy warunek zakończenia gry, ale im więcej żetonów tym więcej akcji do wykonania miałby każdy z graczy co pewno mogłoby balansować czas gry. Problem nie w grze a w nas, dużo razy sprawdzaliśmy zasady, rozkładanie gry zajęło Tomkowi dobre 20 min. Pierwsze kilka rund każdy starał się znaleźć złoty środek "jak grać" i "o co tu kur... chodzi". Zauważ też, że akcje pojedyncze nie szły tak sprawnie jak w Orleanie, gdzie każdy szybko wykonuje swoje ruchy. Plansza jest mało czytelna, w jednym miejscu możesz zrobić dużo akcji itd. Druga gra zamknęła by sie w 2h, ale to tylko moje przypuszczenia.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

roadrunner pisze: Co do czasu lam, tłumaczenie zasad też jest dla mnie czasem spędzonym przy grze = czasem gry, choć oczywiście wiem, że większość graczy woli to liczyć inaczej :) Uznawszy, że graliśmy trzy czy 3,5h, to bez większego znaczenia, bo jak na tę grę to wciąż hardkorowo dużo (i to nie w 5 graczy). Skoro takie partie są możliwe (nie przesadzałbym z graniem wbrew zasadom, zwłaszcza od pewnego momentu rozgrywki i wcale nie pod jej koniec) to mówi coś o grze. Długość tej konkretnej partii silnie wiązała się z tym, że na "torze kukurydz" aż 2/4 graczy zostało blisko startu praktycznie całą grę. Ma to więcej wspólnego z mechaniką gry niż z czymkolwiek innym.

#vyceskahandel - b. dobra myśl. Optymalnym rozwiązaniem byłaby grupa na whatsappie. Osobny wątek na forum - zawsze będą mieć do tego wgląd ludzie z zewnątrz. Fejs - nie wszyscy używają.
Wliczanie czasu tłumaczenia do czasu gry to jak wliczenie czasu robienia zakupów do gotowania;). Grało 3 nowych graczy, i jeden słabo tłumaczący zasady (po zaledwie dwóch grach;)) Więc czas 3h (samej gry, bez tłumaczenia zasad) jest mocno nadmuchany. I właśnie to o czym wspomina teraż roadrunner, a ja mówiłem przy punktacji - zbieraliśmy bardzo mało surowców z planszy, co było widać po punktach z naszych magazynów, i chyba mało dodatkowych akcji było kupionych - a to są rzeczy które wpływają na czas rozgrywek. Gracze dobierający mniej surowców mają mniej akcji i wolniej dobierają nowe żetony, chociaż dzięki mojej słabej postawie (ale miałem w kij hajsu za 0 PZ;)) wystarczyło do zwycięstwa:).
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

Co do nazwy może : handel na Vyczesie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

WOW, ale się wszyscy rozgadali :)

Moje 3 grosze:
1. Statystyki: nie ma co komplikować sprawy i stawiałbym na google docs, gdyż będzie ogólnodostępny (nie trzeba pamiętać loginu, jak do BGG i może go przeglądać wiele osób równocześnie)

2. Sprzedam/Wymienię: super pomysł, równie dobrze możemy dodać zakładkę w arkuszu XLS i tam każdy zrobi listę swoich gier na sprzedaż/kupno ;) Wszystko w jednym miejscu i dostępne tylko dla Vyceskowiczów.

Do czwartku!
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Wszyscy się ze wszystkimi zgodzili, że statystyki i mała giełda to dobre pomysły, ale na każdy są trzy koncepcje :)

Tymczasem nastąpiło jakieś zaburzenie rzeczywistości, bo wygląda na to, że mam czas na granie w sobotę w zasadzie cały dzień!
Może ktoś coś jakoś?
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Jestem chętny i wolny od ok 13:00 w sobotę i niedzielę
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Mi tu się dynamizuje sytuacja, więc doprecyzuję, że bardziej od 16 czy od 18.
Niemniej jest to nadal dla mnie niemal jak o świcie!
I w niedzielę nie dam rady, ale sobota tak.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

kaszkiet pisze:Wszyscy się ze wszystkimi zgodzili, że statystyki i mała giełda to dobre pomysły, ale na każdy są trzy koncepcje :)

Tymczasem nastąpiło jakieś zaburzenie rzeczywistości, bo wygląda na to, że mam czas na granie w sobotę w zasadzie cały dzień!
Może ktoś coś jakoś?
Jak twoje zaburzenie rzeczywistości pozwoli ci przyjechać na to moje zadupie na Bielanach to zapraszam dowolnie od 10 - 17.
Opcjonalnie Vyceska, może być oporowo ale od 13-15, z tym musze się jeszcze upewnić.
Czyli pół dnia mogę poświęcić na planszówki.

Oczywiście w razie czego zapraszam kolejne osoby, max do 4 szt. :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za zaproszenie, konsultowałem się w domu i tym razem proponowałbym Vyceskę od dajmy na to 16?
A o Bielanach jeszcze pomyślimy :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Wrzucam dane za styczeń, które pamiętam. Jak już wybierzemy sposób, to będzie można je wprowadzić.

Uzupełnijcie moje luki, jeśli możecie.


Wczoraj
Teby
Ja, Klos, Jedrek, Drek
Survive Escape from the Atlantis
Ja, Klos, Jedrek, Drek
Assiension
Ja, Klos, Drek
Tajniacy
Roadrunner, ja, pawelacb, tomasch, Badyl
Altiplano
tomasch, Badyl, Roadrunner, pawelacb
Perfume
Klos, pawelacb

Tydzień temu
Santorini
Klos, ja, mamtonawinylu, Jedrek
Fresco
Klos, ja, mamtonawinylu, Jedrek
The Godfather
Ja, enigmatic, Roadrunner, white babirusa, mamtonawinylu

Nie pamiętam drugiego stolika, Marco Polo i Bruksela.

2 tygodnie temu
Wysokie Napięcie
Ja, paskudnik, ENDryu, Roadrunner, Jedrek
Samuraj
Ja, Jedrek, ENDryu
Smallworld
Ja, Jedrek, Roadrunner

Nie pamiętam drugiego stolika, Królestwo Królików, Kościanie Ra, kingdomino

3 tygodnie temu, 4 stycznia, zupełnie nie pamiętam w co grano.... Brak danych
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

to ja uzupełnię 4 stycznia (przynajmniej tam gdzie grałem):

Alien Artifacts
ENDryu, Dyziak, Drek, Badyl, 5 gracz

Azul
ENDryu, paskudnik, Drek, 4 gracz (ten sam co 5 gracz wyżej ;))

Na drugim stole tomash gral z azzem w jakąś kobyłę, a Marek w Klany Kaledonii na 2 osoby z kimś (jesli to byl ten tydzien)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

To żebym nie został zasypany, zapoczątkuję listę:

Sobota, 27 I 2018, Vyceska
1. kaszkiet 17:00 (może być i 16) - gierki do ustalenia w zależności od liczby osób.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Sobota, 27 I 2018, Vyceska
1. kaszkiet 17:00 (może być i 16) - gierki do ustalenia w zależności od liczby osób.
2. pawelacb (+1 osoba) 16:00 (wpadnę zakładając, że gram standardowo do 23) - mogę zabrać Projekt Gaja, Viticulture + Tuscany, Roll Player, Klany Kaledonii. Chętnie wypróbuje Santa Maria, Kupcy i Korsarze. Ewentualnie dowolne dobre euro.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Chętnie Viticulture jak i Klany. Roll Player może być. Gaja od biedy, choć wolę coś innego.
Santa Marię mogę wziąć ale ona jest taka se i nie polecam specjalnie. Megasucha i dość brzydka.
Kupców nie mam.
Z eurasów mogę wziąć Great Western Trail czy Tzolkina.
Chętnie też bym zagrał w Five Tribes z dwoma dodatkami.
Może przemycę też jakiegoś Knizię, Ra albo Tygrys i Eufrat.
Jak Paweł masz Azula to ja zawsze.
Dzisiaj będę bez samochodu więc mogę wziąć mniej gierek niż zwykle.
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Info dla Pytona (2 tygodnie temu):
- Kościane Ra: azz, kaszkiet, ja
- Orongo: Paskudnik, azz, kaszkiet, ja
- potem były chyba 2 partie Kingdomino w różnych składach, dokładnie nie pamiętam
- Królestwo królików: Mario, Tomasch, Jędrek (do potwierdzenia nie mam pewności)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szadoł »

Sobota, 27 I 2018, Vyceska
1. kaszkiet 17:00 (może być i 16) - gierki do ustalenia w zależności od liczby osób.
2. pawelacb (+1 osoba) 16:00 (wpadnę zakładając, że gram standardowo do 23) - mogę zabrać Projekt Gaja, Viticulture + Tuscany, Roll Player, Klany Kaledonii. Chętnie wypróbuje Santa Maria, Kupcy i Korsarze. Ewentualnie dowolne dobre euro.
3. Szadoł 16:00 - najchętniej wypróbuję Projekt Gaja. Od biedy Vindiculture albo Klany. Pod ręką mam Kanban, W Roku Smoka i Tramwaje (mogę zabrać jedną)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Uwaga! Zmiana miejsca dziś!
Bison pub, na 16:30. Przed 16 bedziemy jeszcze potwierdzać czy jest miejsce, ale powinno być.
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Jeszcze dam znać czy będę, ale jestem chętny na rollplayera
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Potwierdzę do godziny przed.

Sobota, 27 I 2018, Pub Bison
1. kaszkiet 17:00 (może być i 16) - Chętnie Viticulture jak i Klany. Roll Player może być. Gaja od biedy, choć wolę coś innego. Santa Marię mogę wziąć ale ona jest taka se i nie polecam specjalnie. Megasucha i dość brzydka. Kupców nie mam. Z eurasów mogę wziąć Great Western Trail czy Tzolkina. Chętnie też bym zagrał w Five Tribes z dwoma dodatkami. Może przemycę też jakiegoś Knizię, Ra albo Tygrys i Eufrat. Jak Paweł masz Azula to ja zawsze. Dzisiaj będę bez samochodu więc mogę wziąć mniej gierek niż zwykle.
2. pawelacb (+1 osoba) 16:00 (wpadnę zakładając, że gram standardowo do 23) - mogę zabrać Projekt Gaja, Viticulture + Tuscany, Roll Player, Klany Kaledonii. Chętnie wypróbuje Santa Maria, Kupcy i Korsarze. Ewentualnie dowolne dobre euro.
3. Szadoł 16:00 - najchętniej wypróbuję Projekt Gaja. Od biedy Vindiculture albo Klany. Pod ręką mam Kanban, W Roku Smoka i Tramwaje (mogę zabrać jedną)
4. jedrek - Roll Player
5. Roadrunner 16:00 [potwierdzam będę] - Kaszkiet nie bierz Traila, ja wezmę. Zaoszczędzone miejsce przeznacz na Ra ;) Wezmę też Puerto Rico. Jeśli są inne życzenia z mojej listy, to piszcie. Chętnie w Five Tribes, Ra, Viticulture, Klany.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Ja pasuję dzisiaj.


Sobota, 27 I 2018, Pub Bison
1. kaszkiet 17:00 (może być i 16) - Chętnie Viticulture jak i Klany. Roll Player może być. Gaja od biedy, choć wolę coś innego. Santa Marię mogę wziąć ale ona jest taka se i nie polecam specjalnie. Megasucha i dość brzydka. Kupców nie mam. Z eurasów mogę wziąć Great Western Trail czy Tzolkina. Chętnie też bym zagrał w Five Tribes z dwoma dodatkami. Może przemycę też jakiegoś Knizię, Ra albo Tygrys i Eufrat. Jak Paweł masz Azula to ja zawsze. Dzisiaj będę bez samochodu więc mogę wziąć mniej gierek niż zwykle.
2. pawelacb (+1 osoba) 16:00 (wpadnę zakładając, że gram standardowo do 23) - mogę zabrać Projekt Gaja, Viticulture + Tuscany, Roll Player, Klany Kaledonii. Chętnie wypróbuje Santa Maria, Kupcy i Korsarze. Ewentualnie dowolne dobre euro.
3. Szadoł 16:00 - najchętniej wypróbuję Projekt Gaja. Od biedy Vindiculture albo Klany. Pod ręką mam Kanban, W Roku Smoka i Tramwaje (mogę zabrać jedną)
4. Roadrunner 16:00 - Kaszkiet nie bierz Traila, ja wezmę. Zaoszczędzone miejsce przeznacz na Ra ;) Wezmę też Puerto Rico. Jeśli są inne życzenia z mojej listy, to piszcie. Chętnie w Five Tribes, Ra, Viticulture, Klany.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Jednak bez Projekt Gaja, jak ktos sie soecjalnie nastawial to przepraszam, nastepnym razem przyniose
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Dajcie znać, jak grało się w BIZON PUB.
ODPOWIEDZ