[Gdynia] Spotkania w Eurece

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Probujemy w Trojmiescie odswiezyc tradycje cotygodniowych spotkan. Kiedys odbywaly sie one w Gdansku (kawiarnia Puerto), teraz przy okazji GRAMY udalo nam sie nawiazac dobry kontakt z restrauracja Eureka w PPNT (Gdynia Redłowo): http://www.eurekappnt.pl/

Szef kuchni wstępnie zaproponował nam piątki - tylko w ten dzień mają otwarte dłużej (do 22-23). Spotykamy się więc już od najbliższego piątku, o godzinie 17:00. Każdy niech przyniesie przynajmniej 1 tytuł, żebyśmy mieli coś sensownego do grania. Ja oczywiście też coś przyniosę, pewnie Race for the Galaxy i Through the Ages ;-). Jeżeli będzie miejsce, to zajmijcie stoły po prawej od wejścia, we wnęce - tam jest taki wielki stół, idealny do planszówek!

Do zobaczenia! (mam nadzieje, ze nie bede sam ;-)).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Mirek_koval »

Echh no Nataniel – nie siej defetyzmu – w Trójmieście nie ma problemu ze spotkaniami – Tradycja co tygodniowych spotkań nie umarła :) Wszakże odbywają się dwa razy w tygodniu – w środy i w piątki – od 17.00 do dużo po północy – na terenie Gdańskiego Hevelianum – w nowej poternie – Z centralnym ogrzewaniem, kuchnią i łazienką – prawie jak w domu :) W Gdyni w GameOX tez się regularnie spotykają. Tez w piątki – Piątek to naprawdę zapchana data – tak to bym sobie przyjechał z zapasami gier (mam z 400 metrów) Ale nie w piątek – nie możecie znaleźć innej daty? Z resztą do 22 – to strasznie krótko. Tak żeby zagrać w jedną max dwie gry…
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Mirek > nigdzie nie pisalem, ze spotkan nie ma, pisalem wyraznie, ze chodzi mi o spotkania bedace nastepca Puerto (kawiarnia + planszowki), a nie konkurencja dla Poterny. Po ostatnim GRAMY wydaje mi sie, ze w 3miescie jest potencjal na wiele takich spotkan.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Esteban
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2009, 17:44

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Esteban »

Nigdy nie dogodzi się każdemu z terminem. Ja się zjawię. Granie do 22-23 to dobra opcja. Później można jeszcze pójść na imprezę albo na piwo do kolegi/koleżanki.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Mirek_koval »

A czy ja pisze ze to jakaś konkurencja? Zauważyłem że termin jest kiepskawy – bo tak to by przyszło więcej osób (w tym i ja) gdyby nie pokrywało się z poterną – taka sugestia że może by coś pomyśleć o sobocie –bo to całkiem przyjemny dzień a nic się nie dzieje:) Tak co by nie tworzyć bytów ponad miarę w tym samym terminie – bo to nie służy propagowaniu hobby :P
A tak przy okazji to może byś w końcu wpadł kiedyś na nową poternę? Nie byłeś tam nigdy może by ci się spodobało?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Piatek jest jedynym mozliwym dniem w Eurece.
W soboty sa spotkania w REBELu. Poza tym w sobote jest weekend, ludzie spedzaja czas z rodzinami, wyjezdzaja, etc. - to nie jest dobry czas na spotkania (przynajmniej dla mnie).
A na Poterne wybieram sie od dluzszego czasu, szczegolnie, ze grywacie tam w TTA, ale ostatnio mocno bylem zapracowany i nie bylo kiedy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Markus »

@ Mirek Koval
Z tego co pamiętam to spotkania w Puerto które odbywały się w wtorki nigdy nie konkurowały z Poterną . Ludzie którzy przychodzili do Puerto nie chodzili do Poterny i na odwrót ,więc chyba nie ma sensu pisać o konkurencji.

Moje obawy co do terminu piątkowego : drogi w piątki w godz 16 -18 są bardzo zapchane i dojazd własnym samochodem może sprawiać problemy ( czas przejazdu) .
antypirx

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: antypirx »

"zgoda buduje, niezgoda rujnuje"
"zgoda, zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda" (to chyba Fredro)
"nie palcie komitetów. zakładajcie własne" (a to Kuroń)

zasadniczo 10% udział w torcie o wielkości 100 jednostek, to więcej niż 50% w torcie o wielkości 10.

mnie si wydaji, że lepiej się skupić razem na wypieku większego tortu, niż na jego dzieleniu :p
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Markus pisze:Moje obawy co do terminu piątkowego : drogi w piątki w godz 16 -18 są bardzo zapchane i dojazd własnym samochodem może sprawiać problemy ( czas przejazdu) .
Termin nie jest idealny (tez wolalbym inny), ale taki termin zaoferowala nam Eureka. Natomiast miejsce jest idealne - duzo miejsca, duze stoly, sympatyczna obsluga, swietne oswietlenie. Naprawde dlugo szukalismy lokalu i jak do tej pory nic lepszego nie znalezlismy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Larry »

Eee... termin pokrywający się z Poterną to nie jest zbyt dobra decyzja moim zdaniem :? .
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Duch »

Pierwsze spotkania za nami i bylo udane.
Rozumiem, ze za tydzien powtarzamy? Ja w kazdym razie bede.
Czy rowniez na 17? Ktos sie w ogole ostatnio zjawil juz o 17? Chyba nikt. Wiec moze po prostu ustalamy 18 i tyle?

Jak nataniel pisal: piatek to jest jedyny mozliwy termin w Eurece, a Eureka jedyna knajpa, ktora nam sie podoba.
Wiec nie rozumiem tego biadolenia, ze termin taki jak w poternie. Lepiej w ogole niz w piatek? Spotkania w poternie sa nieruszalne czasowo?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Pierwsze spotkanie sie udalo - bylo okolo 10 osob, a jeszcze pare osob sie zapowiadalo i nie dotarlo. Gralismy w Blefa, Dixita, Race for the Galaxy, Eufrat i Tygrys, Notre Dame, Neuroshima Duel i Conflict of Heroes - jak na poczatek calkiem niezle :-)

Do zobaczenia za tydzien - zostawmy te 17.00, chociaz wiekszosc osob bedzie sie pojawialo pewnie troche pozniej, to niektorym pasuje wybitnie 17.00 - od razu z pracy moga skoczyc do Eureki.

Siedzielismy do 22.00 i nie wygladalo aby obsluga chciala nas wyrzucic, wiec mysle, ze nie bedzie problemu z siedzeniem dluzej - natomiast wczoraj na siedzenie dluzej nie bylo za bardzo chetnych, wiec godzina zamkniecia to chyba nie problem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

W najbliższy piątek przyniesiemy do Eureki nowiutki tytuł Portalu, czyli Stronghold!
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... ghold.html

Będzie to pokaz premierowy finalnej, produkcyjnej wersji gry (premiera w poniedziałek)!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: sowacz »

Z ponad dwutygodniowym poślizgiem w końcu trafia do Eksperymentu :]
Pewnie teraz wam się zleci z 40 osób do restauracji
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Odi »

I tak miałem się pojawić, a w takim wypadku to już będę o 16.30 pewnie, żeby zając dobre miejsce przy stole :)))

Natanielu - jak z cenami w tej Eurece?
Awatar użytkownika
Widłak
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:33

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Widłak »

To się knajpa ucieszy z 40 osób :D.

Potwierdzam swoją obecność. Jak ktoś ma specjalne życzenia co przynieść z Games Roomu rebelowego, to pisać, drapać, piszczeć (niepotrzebne skreślić).

Na tą chwilę mamy zamówienie na:
- Memoir '44
- Palce w Pralce (o zgrozo!)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Odi pisze:Natanielu - jak z cenami w tej Eurece?
http://www.eurekappnt.pl/menu.html
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Odi »

To ja wiem, chodziło mi raczej o ewentualną zniżkę dla planszówkowiczów... Ale rozumiem, że takowej nie ma :/
Awatar użytkownika
Widłak
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:33

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Widłak »

Kto wie, może się z czasem uda jakąś wypracować :).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewejka
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:28
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: ewejka »

My siem do was wybrali wczoraj. Ale w eurece było jakieś wesele :( graliście gdzie indziej? Ja bym chciała być stałą bywalczynią i w związku z tym chciałabym prosić o kontakt do kogoś kto tam se będzie wybierał. Z góry dzięki
ewejka
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Niestety wczoraj spotkanie zakonczylo sie o godzinie 20:00, poniewaz w Eurece bylo wesele i gralismy w korytarzu (!) obok wejscia. Ochrona budynku niestety nie byla do tego przychylnie nastawiona, wiec musielismy sie zwinac.

W przyszlym tygoodniu w Eurece nie ma zadnej imprezy, wiec zapraszam normalnie na 17.00. Siedzimy zwykle po prawej stronie od schodow - we wnecem gdzie jest najwiekszy stol.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Odi »

Czy ktoś może znalazł na poprzednim spotkaniu (tym 'weselnym') jakieś karty pogody do Land Unter? Zaginęły mi.....:(

(fotka przykładowa - to te z piorunem i słoneczkiem)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Nataniel »

Wczorajsze spotkanie za nami - bardzo udane. Gralismy w Race for the Galaxy w 4 osoby, potem w Havanę na 3 graczy i na koniec znowu w Race for the Galaxy. Na stole były jeszcze Cardcassonne (karciana wersja Carcasonne), Fauna, Through the Ages (wyjasnilem nowym graczom, niestety samnie zagralem), Warhammer Invasion, Go i ktoras gra z serii Gipf. Coraz bardziej podoba mi sie Havana, mocne skojarzenia z Cytadela - jednak w przeciwienstwie do niej o wiele mniej losowa i ciekawsza. Do zabawy na pol godziny w 3-4 osoby, jak znalazl.

PS: Niestety zadnych kart nie widzialem :-(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
SimFury
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2009, 22:23

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: SimFury »

I jak tam idą wam spotkania? Szkoda że nie moge wpaść wtedy :( bo bym z chęcią sobie w coś pograł ;P
Gregorian
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2006, 00:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdynia] Spotkania w Eurece

Post autor: Gregorian »

Witam,
czy jest możliwość żeby ktoś przyniósł Battlestar Galactice na najbliższe spotkanie ? W piątki póżno kończe zajęcia i w samej knajpie zjawiłbym sie z dziewczyną dopiero tak o 20 może troche przed. Jest ktoś chętny żeby przynieść i zagrać w tą gierke? :P
ODPOWIEDZ