casualowa gra dla... ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

casualowa gra dla... ?

Post autor: kamilstany »

Cześć szukam prostej (nie prostackiej) gry rodzinnej do pogrania dla casuali i zaawansowanych :P

Gry które mam/ grałem i wpisują się w te wymaganie:

* ABYSS - gra super ale zauważyłem że wszyscy chcą grać w podstawkę a ja z dodatkami :P (dla jednych podstawka jest wystarczająca a dodatki nie potrzebnie komplikuja/ utrudniają. A dla mnie sama podstawka to takie troche DEMO :P)

* Kanagawa - spoczko gierka, jest interakcja miedzy graczami bo mamy wspolny rynek wiec kazdy jest zaangazowany kto co podbierze

* Wyspa SKYE - niby spoko ale niektóre kafelki punktacji są nieco problematyczne xD

* Azul Letni Pawilon - Super się sprawdza ale... ileż można ?! ;D

* Medieval (Jan Zizka) - grałem u kuzyna i to jest to! Proste zasady, kości, interakcja miedzy graczami, dość szybkie, nie ma jakoś wielu zasad, rzuć koścmi i spełnij warunek (Chyba szukam czegośc podobnego)

Myślałem o jakimś roll & Write (niestety niedostepne aktualnie) Kartogafowie czy Wyspa Tukana
Myślałem również o Szarlatani z Pasikurowic (ze względu na Push Your Luck - podobnie jak dobieranie kart w ABYSS)

Zależy mi żeby inni gracze byli zaanagazowani nawet jak nie jest ich tura :P
Aby każdy patrzył na innych graczy a nie jakiś tam swój pasjans
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 148
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 165 times
Been thanked: 53 times

Re: casualowa gra dla... ?

Post autor: The Fifth Horseman »

Sagrada - proste podstawy ale jest też parę dodatków żeby skomplikować sobie życie.

Project L - bardzo lightowy engine builder.
lukiroo
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2024, 10:10

Re: casualowa gra dla... ?

Post autor: lukiroo »

kamilstany pisze: 06 maja 2024, 10:23 Myślałem o jakimś roll & Write (niestety niedostepne aktualnie) Kartogafowie czy Wyspa Tukana
Myślałem również o Szarlatani z Pasikurowic (ze względu na Push Your Luck - podobnie jak dobieranie kart w ABYSS)

Zależy mi żeby inni gracze byli zaanagazowani nawet jak nie jest ich tura :P
Aby każdy patrzył na innych graczy a nie jakiś tam swój pasjans
Z wykreślanek to myślę warto poczekać na Welcome to: Miasteczko marzeń w wersji kolekcjonerkiej. Wpisuje się w wymagania, mega wciąga i nie ma oczekiwania na swoją turę bo wszyscy grają :D
ODPOWIEDZ