The Vale od Eternity

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

The Vale od Eternity

Post autor: cezaras »

https://boardgamegeek.com/boardgame/385 ... f-eternity

Rozegrałem już ponad 20 gier na BGA, kupiłem wersję na stół (w tej wersji dopiero 3 rozgrywki) i radość z tego w miarę prostego tytułu nie mija. Ba! Jest coraz większa.
Zajrzałem na forum ciekawy czy jestem odosobniony w swojej ocenie (no dobra - widziałem min. Vassela z kolegami, że nie).
A tu nic
Dlatego zakładam wątek :D :D :D

Świetna karcianka, z różnymi drogami do zwycięstwa. Bardzo taktyczna, praktycznie nie da się skopiować pomysłu na grę z poprzedniej rozgrywki, bo kolejność pojawiania się kart robi newralgiczną robotę.
Plus świetny twist ograniczający liczbę monet jakie możesz zatrzymać (nie ich wartość a właśnie liczbę).
Bardzo polecam spróbować.

Grałem na 2 i 3 osoby. W obu równie dobrze, chociaż na 2 częściej pojawia się hate draft...

Ps.
Obie plansze wydają się mocno nadmiarowe.
A gdyby je zastąpić czymś dużo mniejszym, to może to może być TA gra na wyjazdy...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10965
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3233 times

Re: The Vale od Eternity

Post autor: japanczyk »

Plansze kompletnie zbędne
Gra absolutnie Fantastyczna, ale jak ktos skombi na początku to nie nadgonisz chyba że zabierzesz smoki i uda Ci się wystawić
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: The Vale od Eternity

Post autor: MójMistrzu »

dołączę się do zachwytów :)

mam ok 30 parti na BGA i w każdej kolejnej łapie się za głowę, jakie nowe zależności między kartami się ujawniają

z miejsca wskoczyła do top10, świetna na 2 os, aż dziw, że żaden polski wydawca się dotąd nie skusił
ODPOWIEDZ