Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: Torquemada666 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/393165/inferno

Inferno to gra planszowa inspirowana Boską komedią Dantego Alighieri, w której gracze walczą o władzę w średniowiecznej Florencji oraz wieczną niesławę w czeluściach Piekła.

Inferno to proste, intuicyjne zasady i ogrom możliwości i decyzji do podejmowania.
W fazie Piekła, Dusze grzeszników zsyłane są w kierunku odpowiednich kręgów piekielnych, aby przynieść graczom punkty Infamii. Sprowadzenie Duszy w odpowiednie miejsce pozwoli wykonać kolejną fazę w wybranym kwartale miasta.
W fazie Florencji Krewni zdobywają wpływy w mieście i oskarżają grzeszników sprowadzając ich na stracenie, a następnie ich dusze na cmentarzysko, skąd wyruszą w podróż w głąb Piekła.

Zwycięży gracz, który osiągnie najwyższe zaszczyty w skorumpowanej i ogarniętej zepsuciem Florencji oraz największą niesławę w Piekle.

Obrazek
Obrazek
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: Torquemada666 »

Przedsprzedaż polskiej wersji retail tutaj:

https://sklep.ogrygames.com/pl/searchqu ... rl=Inferno

Parę rzeczy z kampanii na Gamefound też mają. Ja się cały czas waham i zastanawiam nad kupnem.

https://gamefound.com/pl/projects/red-m ... xe-edition
Ostatnio zmieniony 16 mar 2024, 10:24 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: XLR8 »

Torquemada666 pisze: 15 mar 2024, 19:27 Przedsprzedaż polskiej wersji retail tutaj:

https://sklep.ogrygames.com/pl/searchqu ... rl=Inferno

Parę rzeczy z kampanii na Gamefound też mają. Ja się cały czas waham i zastanawiam nas kupnem.

https://gamefound.com/pl/projects/red-m ... xe-edition
Ktoś pamięta czy historycznie warto brać od ogrów czy czekać na tanie sklepy?
Ja tylko pamiętam mega wpadkę zwaną tindaya
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: crazygandalf »

Nagraliśmy rozgrywkę w tenże tytuł. Może kogoś zainteresuje. :D
Inferno
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: VivoBrezo »

Wczoraj miałem okazję zagrać w prototyp. Kurde, spore rozczarowanie. Potwory które weszły to Cerber i meduza.
Co na plus:
- całkiem fajny system akcji. Duża negatywna interakcja.

Na minus:
- cała reszta, ze szczególnym naciskiem na ogromną nudę we Florencji, która jest powtarzalna i sprowadza się do prostego mielenia zasobów.

- Teoretycznie zasad jest dużo, sporo mechanik, ale wszystko jest jakieś takie powierzchowne i nie daje satysfakcji

- No i praktycznie zero kombowania. Udało się nam zrobic dosłownie jedno małe kombo.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: Darkstorm »

U nas wyszła meduza i typ co pozwala kontrolować dusze tylko jednemu graczowi. No mnie gra nie porwała. Oprócz wspomnianego braku komb nie podobały mi się jeszcze dwie rzeczy:

1. W pewnym momencie gry doszło do sytuacji że wszystkie interesujące mnie akcje były poblokowane i nie mogłem sobie już nic fajnego zaplanować.

2. Końcowa punktacja bo przez nią spadłem z wyraźnego prowadzenia na przedostatnie :wink: Trochę wydaje się przekombinowana i niesprawiedliwa. Będziesz mieć pecha to zostaniesz bez zwoja i bez punktów. Mech.
HeroinHeart
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2024, 15:09

Re: Inferno (Fernando Eduardo Sánchez)

Post autor: HeroinHeart »

Do samego końca biłem się z myślami czy nie zamówić egzemplarza ale obawiałem się właśnie nużącej rozgrywki. Po pierwszych opiniach wydaje się, że podjąłem dobrą decyzję :)
ODPOWIEDZ