Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: sasquach »

unknown606 pisze: 15 sty 2024, 17:07 Był jakiś Early Bird w 48H w pierwszej przedsprzedaży u Czachy? Trochę czasu już minęło i nie jestem pewien.
Jukas, będą wysyłany razem z drugą falą.
lazarro pisze: 15 sty 2024, 17:03 Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak wygląda sprawa z tłumaczeniem księgi zasad? Jakies niezrozumiałe powtórki powychodziły?
Nie wiem o jakie powtórki Ci chodzi. Ale są drobne błędy, np. odwołanie do złego fragmentu planszetki (ale błąd oczywisty więc to nie problem).
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

unknown606 pisze: 15 sty 2024, 17:07 Był jakiś Early Bird w 48H w pierwszej przedsprzedaży u Czachy? Trochę czasu już minęło i nie jestem pewien.
By jakiś dodatkowy mag bodajże - prawdopodobnie dopiero będą to dosyłać razem z resztą dodatków.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: antonio3333 »

prib4 pisze: 15 sty 2024, 17:22
unknown606 pisze: 15 sty 2024, 17:07 Był jakiś Early Bird w 48H w pierwszej przedsprzedaży u Czachy? Trochę czasu już minęło i nie jestem pewien.
By jakiś dodatkowy mag bodajże - prawdopodobnie dopiero będą to dosyłać razem z resztą dodatków.
Nie mag, a avatar.
unknown606
Posty: 42
Rejestracja: 28 sty 2021, 19:37
Has thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: unknown606 »

Dzięki, tak mi się wydawało. Więc czekam na resztę.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

lazarro pisze: 15 sty 2024, 17:03 Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak wygląda sprawa z tłumaczeniem księgi zasad? Jakies niezrozumiałe powtórki powychodziły?
Poza tym, że instrukcja jest dziwnie skonstruowana i ciężko znaleźć rzeczy to tłumaczy w miarę. Problemem jest wording i działanie efektów i części kart. :) używają keywordów, ale nigdzie ich dokładnie nie tłumacza, a jak już któreś tłumaczą to rozpieprzone w różnych miejscach (instrukcja, karty szkoły magii, brak precyzyjnego tłumaczenia w ogóle...). Trzeba się przygotować na niełatwe przejścia i interpretowanie na własną rękę ;)


Co do cen to kwestia Rotasa chyba, stąd ludzie tak szaleją. W pierwszej edycji było to samo. Ja mam ten rotas, jest fajny, ale czy warto dać za to koło 800zł dodatkowo? Wątpię. Chociaż ja mam zawsze fomo , wsparłem tylko podstawkę i teraz czekam na kupno wszystkich dodatków. Natomiast jak ktoś myśli trzeźwo i nie ma takich problemów jak ja, no to ludzie, nie warto raczej tyle dopłacać, żeby dostać to dodatkowe pudło z "exclusivami" jak się przeoczyło kampanię.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: XLR8 »

Czy w rebirrh też jest sport problem z czytaniem czarów? W brw czary które miały trochę więcej tekstu były trudne do odczytania co generowało sporo downtimeu.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Gun3R »

Czy ktoś już rozegrał gry w BRW:R i może porównać do 1 części? Zastanawiam się którą wersję kupić
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 15 sty 2024, 18:26 Poza tym, że instrukcja jest dziwnie skonstruowana i ciężko znaleźć rzeczy to tłumaczy w miarę.
A jak dla mnie instrukcja jest baaardzo dobra, zwłaszcza doceniam to, że pozostawia bardzo mało niedopowiedzeń i dość dobrze się w niej potem czegoś szuka. Ale ja sam jestem dość dziwny, może dlatego się odnajduję w dziwnie skonstruowanej instrukcji xdd
lazarro pisze: 15 sty 2024, 17:03 Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak wygląda sprawa z tłumaczeniem księgi zasad? Jakies niezrozumiałe powtórki powychodziły?

Edit:
Miały być "potworki" lecz zadziałał słownik...
Raczej nic dużego, przede wszystkim literówki i błędy interpunkcyjne, jakieś nietrafione tłumaczenie też widziałem (bodajże each player niefortunnie przetłumaczono jako gracze po kolei czy coś takiego), no i dziwny temat o podstawkach koszmarów na jednej karcie szkoły magii
Gun3R pisze: 16 sty 2024, 02:33 Czy ktoś już rozegrał gry w BRW:R i może porównać do 1 części? Zastanawiam się którą wersję kupić
Widziałem spore narzekanie na to, że w BRW:R mamy odwrotny proces do niszczenia pomieszczeń w BRW. Teraz przez większość gry mamy kafle na zniszczonej stronie, która ma raczej słabe, a w przypadku kafelków podstawki wyjątkowo nudne efekty, a te silniejsze pojawiają się dopiero w dalszej części gry. Podejrzewam, że priorytetem będzie dorzucenie kafelków skądkolwiek innych (SG, dodatki, Duel, inferno (jeśli będzie kompatybilne), a w sumie nawet z oryginalnego BRW jak ktoś ma)
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bexolini »

Seraphic_Seal pisze: 16 sty 2024, 08:05
Gun3R pisze: 16 sty 2024, 02:33 Czy ktoś już rozegrał gry w BRW:R i może porównać do 1 części? Zastanawiam się którą wersję kupić
Widziałem spore narzekanie na to, że w BRW:R mamy odwrotny proces do niszczenia pomieszczeń w BRW. Teraz przez większość gry mamy kafle na zniszczonej stronie, która ma raczej słabe, a w przypadku kafelków podstawki wyjątkowo nudne efekty, a te silniejsze pojawiają się dopiero w dalszej części gry. Podejrzewam, że priorytetem będzie dorzucenie kafelków skądkolwiek innych (SG, dodatki, Duel, inferno (jeśli będzie kompatybilne), a w sumie nawet z oryginalnego BRW jak ktoś ma)
Jestem po 5 rozgrywkach w nowe BRW i absolutnie nie uważam, że ta zmiana jest na minus wręcz przeciwnie. Początkowo co prawda również wydawało mi się to zmianą na gorsze ale już pierwsze rozgrywki wybiły mi to z głowy. W chwili obecnej co prawda każdy kolor ma taki sam efekt ale z każdego kafla możesz korzystać wielokrotnie więc nie ma już sytuacji, w której ktoś na początku rozgrywki Cię ubiegnie z aktywacją i może posypać twój plan. Druga sprawa mam wrażenie, że ciężar efektów został przeniesiony na karty czarów, które są zdecydowanie bardziej rozbudowane i ciekawsze niż w jedynce. W drugiej połowie gry kafle zaczynają się odwracać i wtedy znowu mamy mocne, jednorazowe efekty ale mamy już tak rozbudowane talie, że aż tak to nie boli. Wiadomo każdy, może mieć inne zdanie, ale muszę przyznać że jak dla mnie ta zmiana jest zdecydowanie na plus i mi się podoba :)
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: XLR8 »

Ja też jestem bardzo ciekaw porównania obu wersji przez kogoś doświadczonego. Jak pisałem brw widać że jest gra po prostu niedopracowana ale z fajnymi pomysłami. Pytanie czy w drugiej edycji wyciągnęli wnioski?
Pitersz73
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2022, 14:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Pitersz73 »

Też widziałem narzekania, ale zawsze komuś pasuje coś innego. Na BGG doświadczony gracz pisał, że będzie używał tylko kafli z pierwszego BRW, bo BRWR są nudne (chociaż grafiki lepsze), a zanim doczekasz się kilku efektów dodatkowych, to często gra się już kończy. Inny pisał, że nowa wersja super. Ile ludzi tyle zdań. Jeszcze inny, że ciekawą opcją jest od razu używanie efektów zaawansowanych z pomieszczeń (również można użyć tych z BRW), a po odbudowie pomieszczeń mamy te podstawowe (czyli normalnie początkowe).
Niewątpliwie największym plusem Rebirth są Avatary (głównie gra solo lub 2-osobowa), BRWR z Rotasem jest kozak, jak ktoś ma pierwsze BRW to robi się mega kontent, jak ALL In i jeszcze Sator, to już masakra z wyborem czego użyć. Od przybytku niby głowa nie boli, choć tu wątpię :)
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: sortirus »

Takie pytanie, być może sięgające w przyszłość, ale może ktoś już zaznajomił się wstępnie z całym ALL INem - gdybyście tworzyli insert i mieli to jakoś rozdzielić między pudełko od podstawki a rotas box - jak by to według Was najlepiej wyglądało?

Czy może wsadzić oddzielne dodatki do podstawki a Rotas zostawić w spokoju czy może na odwrót czy może jeszcze jakoś inaczej? :D
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: mat_eyo »

Pitersz73 pisze: 16 sty 2024, 11:34 TNiewątpliwie największym plusem Rebirth są Avatary (głównie gra solo lub 2-osobowa),
Możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

mat_eyo pisze: 16 sty 2024, 12:52
Pitersz73 pisze: 16 sty 2024, 11:34 TNiewątpliwie największym plusem Rebirth są Avatary (głównie gra solo lub 2-osobowa),
Możesz rozwinąć?
Z czego czytałem oba tryby solo z BRW były raczej słabe, tutaj podobno działa całkiem przyzwoicie. Można to też wykorzystać do urozmaicenia gry w więcej niż 1 osobę, nie wiem czy nie podniesie to też trochę trudności. Dodatkowo poprzez awatary wprowadzono te wszystkie scenariusze, które pewnie ciekawie urozmaicą rozgrywkę. Poza tym chyba niewiele się podstawki od siebie różnią?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bexolini »

Spoiler:
Co do awatarów to możę się wypowiem ponieważ jestem po 3 partiach właśnie z ich zasostowaniem (dwie partie 2 osobowe oraz jedna 3 osobowa)
- Obsługa awatarów jest banalnie prosta i rozpatrzenie jego akcji polega na dociągnięciu jednej karty i wykonaniu z niej poleceń od góry do dołu. Przy każdym poleceniu ruchu czy też ataku jest CYFRA NP.1 która odsyła nas do listy priorytetów nr 1 na karcie awatara (np mag z największą liczbą punktów w przypadku remisu z największą liczbą ran w przypadku dalszego remisu coś tam). Każdy awatar ma inną tę listę prorytetów oraz unikalne karty.
- Rozpatrzenie takiej karty to w chwili obecnej dla mnie max 10 sekund.
- Awatar jest "rozszerzeniem" czarnej róży więc punkty czarnej róży = punkty awatara
- mamy dwa poziomy trudnosci normalny awatar będzie rozpatrywał 3 karty w rundzie lub trudny to 4 (czasem są efekty które mówią o dociągnieciu kolejnej dodatkowej karty poza limit)
- awatar ma na każdą fazę księżyca osobną talie zachowań oraz wydarzeń

Resumując teraz można fajnie zagrać w Różę nawet na 2 osoby bo więcej się dzieje dzięki Awatarowi a jego obśługa to pikuś .... Natomiast Na chwile obecną grałem z 3 Różnymi awatarami i tylko tego podstawowego z podstawki udało nam się przegonić w punktach, z jednym przegrałem 1 punktem a wczorajszy przegonił pierwszego gracza o bodajże 5 punktów. Więc awatary to nie chłopcy do bicia :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

bexolini pisze: 16 sty 2024, 13:40 - Awatar jest "rozszerzeniem" czarnej róży więc punkty czarnej róży = punkty awatara
Czy samo wprowadzenie go (w np. grze na 4-5 osób) utrudnia grę? W sensie czy czarna róża będzie mocniej punktować?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bexolini »

Seraphic_Seal pisze: 16 sty 2024, 13:42
bexolini pisze: 16 sty 2024, 13:40 - Awatar jest "rozszerzeniem" czarnej róży więc punkty czarnej róży = punkty awatara
Czy samo wprowadzenie go (w np. grze na 4-5 osób) utrudnia grę? W sensie czy czarna róża będzie mocniej punktować?
Grając z awatarem używami specjalnej talii wydarzeń która dla samem róży daje mniej punktów niż w normalnej rozgrywce. Awatar teraz głównie zbiera punkty jak każdy inny mag czyli za kostki niestabilności, kosti obrażeń podczas pokonania maga itd ...
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: sasquach »

Seraphic_Seal pisze: 16 sty 2024, 13:42 Czy samo wprowadzenie go (w np. grze na 4-5 osób) utrudnia grę? W sensie czy czarna róża będzie mocniej punktować?
Wg. instrukcji powinno być trudniej z avatarem.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Ma ktoś może zapisane ceny dodatków z ostatniej przedsprzedaży?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 16 sty 2024, 14:52 Ma ktoś może zapisane ceny dodatków z ostatniej przedsprzedaży?
Spisanych nie ale podobno jeden obraz wart więcej, niż tysiąc słów ;)
Choć to ceny z 2022 ale w marcu 2023 za dokupowane dodatki płaciłem 5 pln więcej
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 15:57 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

A zna ktoś datę, kiedy Czacha wrzuci na sklep "resztki"? ;)
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: misiu1489 »

Błysk pisze: 16 sty 2024, 15:56 A zna ktoś datę, kiedy Czacha wrzuci na sklep "resztki"? ;)
Napisali, że jak dobrze pojdzie reszta wysyłek to premiera u nich w sklepie będzie w środę 24 stycznia, więc pewnie wtedy wrzucą na sklep.

A tak w innym temacie, to zapowiedzieli, że pracują nad kolejnym pudełkiem duela, w którym będzie szkoła magii void (chyba z satora) 😄

Obrazek
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Obrazek
Taka oto ciekawostka. Wydawnictwo Ares Games wydało podstawkę Black Rose Wars z dodatkiem. Żetony Wpływu Księżyca, które gracze otrzymują gdy zmienia się faza księżyca. Mogą je wymienić w trakcie gry na dodatkową zdolność lub zachować do końca i otrzymać dodatkowe punkty.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Spoiler:
Dość łatwo można by to sobie jakoś samemu dorobić, hmmm
Ostatnio zmieniony 18 sty 2024, 10:03 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Skywarden »

Co było warunkiem koniecznym do dostania tej karty promocyjnej? Jest ona tylko w części przesyłek.
ODPOWIEDZ