(Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: rand »

Muszę przyznać, że bardzo fajne zapowiedzi tytuły różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie, do tego kontynuacje serii, na prawdę świetna robota. Co u mnie trafia na listę:
- Następna stacja: Londyn. Obejrzałem gameplay i zabieram się za granie na bgg ale idealnie trafia w gusta moje i żony
- Jedziemy do Japonii. Uwielbiam draft, a tu ciekawy temat i wygląda na przyjemną rozgrywkę.
- Yokohama. Istanbuł lubię, a tu mechanika lekko podobna, w starej wersji nie wiem czy bym brał ale nowa edycja wygląda świetnie. Jestem zainteresowany
- Kaskadia wykreślanki. Jak wspomniałem, lubię wykreślanki czy roll and writy, do tego lubię Kaskadie, co więcej chcieć.
- Worlds wonders. Na to czekałem najbardziej i szczerze mówiąc liczyłem że to LDG wyda. Nie zawiedli, czekam na premierę.

Gry w kręgu zainteresowania:
- Hen daleko. Wygląda jak coś co może mi konkurować z Nimalią, szybkie i przyjemne
- Diuna Powstanie. Mam wszystko co wyszło ale nie wiem czy będę chciał się bawić w łączenie tak dużego dodatku z resztą gry, niby to samo a inne. Raczej pogram u kumpla w wersję angielska. Choć jeszcze kategorycznie nie powiedziałem nie.
- Art Society. Niby spoko ale nie lubię licytacji, no i wygląda na powtarzalne. Będę obserwował temat.
- Zwierzęce rewolucje. Lubię family +, lubię Flamecraft, więc raczej dam szansę.
- Nieświadomy umysł. Niby ok, ale wydaje się przekombinowane, pod obserwację.
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Yappen »

Zapowiedzi dobre, chociaż cały czas liczyłem, że pokuszą się o Return to the Dark Tower.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: yrq »

Halo Wieża - to jest dla mnie gra roku póki co (akurat w styczniu dopiero miałem okazję dostać w ręce, w Essen przegapiłem).
I mimo że na okładce jest wiek 14+, na bgg 12+, community mówi 10+, to z moją prawie 8-latką ciśniemy równo i bawimy się świetnie.

I jako projekt do majsterkowania mam teraz w planach zrobienie własnej planszy, z przełącznikami i podświetleniami, żeby bardziej przypominała kokpit samolotu.

Bo jedyną uwagę, jaką mam do tej gry to małe elementy - przesuwanie kartonowych kwadracików i drewienek jest dalekie od wygody.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: seki »

Ja niestety jestem dość zawiedziony zapowiedziami.

Najbardziej czekam na Pieśń Włóczęgi i na kampanie Uśpionych Bogów Odległe niebo. Ale to już było wiadomo.
Myślałem o Pagan ale mam już tyle nieogranych karcianek pojedynkowych, że kolejna byłaby przesadą.
Myślałem o World Wonders ale w sumie nie lubię gier z układaniem tetrisowych kafelków.
Zainteresuje się Halo Wieża bo szczerze mówiąc nic nie wiem o niej a tyle tu zachwytów.
Na Cat in the box byłem mocno nakręcony ale już mam.

Z "nowych" zapowiedzi kupię na 100% Hen Daleko. Przyjrzę się też Poszły konie (Ready Set Bet) bo to John D. Clair, którego gry uwielbiam ale nie jestem przekonany czy potrzebuje imprezówki.

Trzy tytuły do kupienia pewne ale o dwóch było wiadomo już dawno także po wczorajszych zapowiedziach u mnie bez emocji.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: nolify »

Na szczęście dla mojego portfela, nic z zapowiedzi nie znalazło się na radarze. Jedyną grą, którą chcę, jest Wielka Draka, a tak się złożyło, że wsparłem ją, więc wystarczy poczekać.

Liczyłem trochę na info o FG. Wiem, że na naszym forum (w tym temacie) Kaczki pisały, że gdzieś w połowie bieżącego roku będą decydować, ale mimo wszystko miałem nadzieję na info w stylu "ludziki nie ma na co czekać, będzie 2 sezon :)
Termigez
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2019, 21:27
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Termigez »

U mnie też mieszane uczucia.

Z jednej strony super, że udało się tak szybko dogadać Dice Throne X-Men, ale bez Missions jakoś nie pali mi się do kupna. Jeśli dostanę Missions gdzieś po angielsku to i X-Menów będę szukał po angielsku.

Przyłączam się do zawodu o brak Lost Species i kolejny raz brak dużego dodatku do Paleo, w który już oficjalnie zwątpiłem.

Fajnie że zdecydowana się na dodatki do War Chest, parę lżejszych gier jak Halo Wieża też pewnie sprawdzę.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Markus »

Jak dla mnie to War Chest + dodatki są mega zapowiedzią, szkoda że dopiero Q4 2024
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Markus pisze: 17 lut 2024, 17:32 Jak dla mnie to War Chest + dodatki są mega zapowiedzią, szkoda że dopiero Q4 2024
Gdzie można sprawdzić kwartały?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: kurdzio »

PytonZCatanu pisze: 17 lut 2024, 18:24
Markus pisze: 17 lut 2024, 17:32 Jak dla mnie to War Chest + dodatki są mega zapowiedzią, szkoda że dopiero Q4 2024
Gdzie można sprawdzić kwartały?
Pod koniec transmisji Michał wspominał co będzie w q4, a we wtorek będziemy znali szczegóły bo Piotrek na pewno wypyta co i jak :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: EsperanzaDMV »

Jak dla mnie to LDG pozamiatało zapowiedziami.
U Portalu klasycznie hajpik na znanym IP, odgrzewane kotlety i nic, co by mnie zainteresowało. Galakta też nic, co by wskoczyło na listę. A LDG...
- World Wonders - dziwny ten polski tytuł, jak przeczytałem post z zapowiedziami to nic mi nie powiedział, dopiero po zdjęciu skojarzyłem, że to World Wonders. Zbyt kojarzył się z 7 Cudów czy o co chodzi, że nie nazwali po prostu "Cuda Świata"? Trzeba będzie mocno to rozreklamować teraz i przekazać to tłumaczenie, bo nie jest oczywiste. Niemniej chyba największy must-buy.
- Pagan - wchodzę all-in, dwuosobowa karcianka z asymetrią obowiązkowo.
- Marvel Dice Throne - na razie Twisted Fables to moja ulubiona gra spośród tria Unmatched, Dice Throne i Twisted Fables właśnie, ale na Marvela chyba w końcu się skuszę by mieć w kolekcji, pewnie zacznę od paczki ze Spider-Manem i Thorem, a potem X-Men z Wolverine. No i Deadpool, pozycja obowiązkowa.
- Uśpieni Bogowie 2 - poczekam na recenzje, ale mam cały czas na radarze i czekam na recenzje jak się ma drugą część względem pierwszej.
- Pieśń Włóczęgi - jedna z gier, które chcę przetestować. Temat i mechanika wygląda ciekawie, ale najpierw trzeba pograć.

Z tych bardziej rozpoznawalnych tytułów - Diuna mnie nie interesuje, za Kaskadię R&W podziękuję. Niemniej nie rozumiem jak można pisać, że można być zawiedzionym tymi zapowiedziami, to jakie gry musiałyby się jeszcze pojawić? Zwłaszcza na tle konkurencji LDG wypada naprawdę znakomicie.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: K@mil »

EsperanzaDMV pisze: 17 lut 2024, 19:48 Galakta też nic, co by wskoczyło na listę.
Zapowiedzi Galakty nie są jeszcze znane, trudno więc by coś wskoczyło na listę :wink: .
Ciekawi mnie, czy LDG dodrukuje Uśpionych Bogów i dodatek Fale Zagłady.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Bart Henry »

W moim komentarzu do zapowiedzi Portalu pisałem, że trudno będzie przebić ich tegoroczne portfolio. O ile podtrzymuję tę opinię, tytuły ogłoszone przez LDG są dla mnie zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Kaczki wydadzą gry, które miałem już na swojej wishliscie (Sky Team, Faraway, World Wonders), a także pozycje, które kilkukrotnie rzucały mi się w oczy i zachęcały do zakupu ze względu na ciekawy temat i mechanikę (Fit to Print, Cat in the Box). Przyznam, że nawet byłem bliski wsparcia Critter Kitchen na KS-ie, ale stwierdziłem wtedy, że na bank będzie polska edycja od Kaczek dla kontynuacji współpracy z Cardboard Alchemy i warto poczekać. Chętnie dorzucę swoje złotówki do wyniku finansowego LDG za polskie edycje tych gier. ;)

Poniżej lista nowych zapowiedzi z podziałem na kategorie ułożone pod kątem mojego podejścia do zakupu gry. Oprócz tych gier, z pewnością będę w posiadaniu kilku "spadkowiczów", bo mam zamówionego Divinusa i Wielką drakę, a na półce leży już angielski Pagan. Na półce docelowo pewnie wyląduje też Unconscious Mind, bo upatrzyła ją sobie moja dziewczyna.

Na pewno kupię
👉🏻 Halo Wieża (Sky Team)
👉🏻 Hen daleko (Faraway)
👉🏻 Wielce imponujące budowle (World Wonders)
👉🏻 Cat in the box
👉🏻 Prasa w druku (Fit to Print)
👉🏻 Zwierzęce rewolucje (Critter Kitchen)

Rozważę zakup, chętnie ogram pod tym kątem
👉🏻 Poszły konie (Ready Set Bet)
👉🏻 Następna stacja: Londyn (Next Station: London)
👉🏻 Art Society

Chętnie sprawdzę, nie wykluczam zakupu
👉🏻 Jedziemy do Japonii (Let's go! To Japan)
👉🏻 Kaskadia Rzeki/Wzgórza

Zagram przy okazji, ale raczej nie kupię
👉🏻 Diuna: Powstanie (Diuna: Uprising)
👉🏻 Yokohama
👉🏻 Andromeda's Edge

Nie interesuje mnie
👉🏻 Marvel Dice Throne x4
👉🏻 Toriki: Wyspa rozbitków
👉🏻 Nekojima
👉🏻 MikroMakro 4
👉🏻 Mecz stulecia (Match of the Century)

Według mnie to bardzo fajna selekcja tytułów. Mam wrażenie, że o ile Portal poszedł po tytuły najgłośniejsze na rynku, tak LDG, oprócz kontynuacji dobrze przyjętych gier, stawia na gry czymś wyróżniające się, charakterystyczne. Te tytuły mają zazwyczaj jakiś punkt zaczepienia, który może konkretnej grupie odbiorców "sprzedać" planszówkę. Nadal w dużej części są to gry, o których się mówiło niemało, ale być może ten niższy stopień trudności większości tych tytułów sprawił, że nie były na świeczniku tak długo, jak tegoroczne propozycje Portalu. Część z nich może zniknąć w otchłaniach okolicznych premier bez odpowiedniego marketingu, chociaż takie World Wonders, Sky Team, Cat in the box, Diuna, czy kolejne Dice Throne'y bardzo fajnie samodzielnie niosą się wśród społeczności.

Podsumowanie mojego przyporządkowywania gier do kategorii:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Nie wiem czy to padło,.ale zauważyłem na stronie Kaczek, że Pagan to marzec 2024, więc dość szybko.
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: MarioWiśnia »

Pisanie, że LDG przebili Portal zapowiedziami i odwrotnie, nie ma sensu, bo wydawnictwa wyraźnie celują w innych graczy. Dla mnie zapowiedzi Portalu są ciekawsze i więcej trafiło ich tytułu na listę do kupienia. Od Kaczek dwa tytuły - Pagan i Halo Wieża. Ale nie mówię, że jeszcze coś nie wpadnie na półkę. Trzymam kciuki, aby wszystko zapowiedziane się ukazało. I czekam na Galaktę, z której już mam na liście do musowego zakupu jeden tytuł zapowiedziany na ten rok ;) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: emoprzemoc »

Kolejny rok z świetnymi zapowiedziami od LDG - i wydaje mi się, że są to w większej mierze (w porównaniu do 2023) tytuły pewniejsze, bardziej sprawdzone. Może to tylko takie moje wrażenie, bo w zeszłorocznych zapowiedziach było więcej tytułów, które dla mnie wyglądały interesująco, a niezbyt o nich wcześniej wiedziałem, a w tym roku to w dużej mierze gry, na które już się zdążyłem lekko nahajpować po wpisach z BGG, jakichś postach z forum czy wzmiankach na yt, choćby w Grze miesiąca u Gambita - albo gry, o których po prostu tymi kanałami więcej informacji do mnie dotarło, choć same planszówki niespecjalnie mnie zainteresowały. W portfolio LDG 2024 jest sporo gier układankowo-kafelkowo-puzzlowo-mazanych, a to rodzaj gier, który mi się nie nudzi i chętnie wchodzę w kolejne tytuły. Z wielu pozycji Kaczek, które wpadły u mnie na radar w 2023, ostatecznie bardzo dużo wypadło z pola zainteresowania po obejrzeniu jakiegoś gameplaya czy zapoznaniu się z paroma recenzjami albo przynajmniej zrzucałem je do poziomu gier, które mogę wypróbować, jeśli znajdę w ofercie kawiarnianej czy eventowej wypożyczalni.

Z drugiej strony, patrząc choćby na kilka powyższych postów, spora część najbardziej rozpalających umysły graczy gier, które LDG ma wydać w najbliższych miesiącach, to zapowiedzi sprzed roku. Poniekąd to rozumiem, bo większość tych tytułów, które "spadły" z 2023, albo od razu były zapowiadane na najprędzej przełom 2023/24, to rzeczy grubszego kalibru (kampanie CF, większe pudła, jednoczesne wydanie kilku pozycji z linii wydawniczej itp.). I tego kalibru trochę brakowało w piątkowych zapowiedziach, bo właściwie z tego segmentu wpadło jedynie Andromeda's Edge. Decyzja jednak w pełni zrozumiała, skoro z tyloma tytułami ogłoszonymi rok do tyłu się przeciągnęło, a jeszcze do tego grona dołączyła Wielka draka... gdzieś w środku 2023. Jest więc ostrożniej, ale z zaznaczeniem, że jakieś kampanie wciąż są dogadywane.

Jak dla mnie, Lucky Duck Games stali się jednym z najbardziej interesujących wydawców na polskim rynku. Celują głównie w pewien konkretny segment wagowy gier, a siłę rozpędu wykorzystują do wydawania też tytułów spoza tej strefy komfortu i chyba coraz lepiej na tym wychodzą, po kilku wtopach wcześniej w tym temacie (Iki, Skymines). I to się też coraz bardziej zaczyna przejawiać w takim trochę... honorowym wydawaniem niektórych pozycji, no, nie wiem jak to ująć. Mam na myśli wspieranie wydawanych tytułów, które nie powalały wynikami sprzedażowymi. Dużego dodatku do Paleo nie będzie, z jednym mniejszym sprawa się przeciąga, ALE będzie wydany jeszcze jeden. Wydawało się, że War Chest to temat zamknięty, a tu jednak zapowiedź dodatków. Nawet jeśli to nie są tytuły mnie osobiście najbardziej interesujące, to doceniam takie starania, tak jak w przypadku innych wydawców, gdy np. Lucrum jeśli nie wydaje polskich edycji dodatków do gier, które niezbyt siadły, to często zapewnia np. pozycje "polskawe" (jak z dodatkiem do Dice Settlers choćby było) albo jak śp. Lacerta ogarniała jakieś promki np. do Wyprawy do Newdale.

I jeszcze lekki zawód na koniec: brak zapowiedzi Wild Tiled West. Byłem przekonany, że skoro nie ogłaszało tego Lucrum, to zrobią to LDG, skoro w przypadkach obu tych wydawnictw gry P. Dennena/Dire Wolf to flagowe pozycje. Ale tłumaczę to sobie tak, że to tylko z tego powodu, że bodaj żadna inna wersja językowa, poza oryginalną angielską, nie została póki co ogłoszona i jeszcze przyjdzie czas na ten tytuł. ;)
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Gunner4aye »

Hej, którą wersję Cat in the Box wydają Kaczki? Aktualnie są trzy z tego co widzę na bgg
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: mckil »

Gunner4aye pisze: 18 lut 2024, 10:26 Hej, którą wersję Cat in the Box wydają Kaczki? Aktualnie są trzy z tego co widzę na bgg
Myślę że Deluxe, ale we wtorek na Live'ie u PN powinniśmy się już tego dowiedzieć.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: kokosowy14 »

Sporo już zostało powiedziane o zapowiedzianych grach ale niewiele o samej transmisji a tu trzeba również pochwalić Lucky Duck Games bo jakość była o niebo lepsza. Bardzo przyjemnie się to oglądało tym razem podczas gdy rok temu ja nie potrafiłem zdzierżyć tragicznej jakości dźwięku i ciągłych krzyków z publiczności.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: sydonia »

kokosowy14 pisze: 18 lut 2024, 15:46 Sporo już zostało powiedziane o zapowiedzianych grach ale niewiele o samej transmisji a tu trzeba również pochwalić Lucky Duck Games bo jakość była o niebo lepsza. Bardzo przyjemnie się to oglądało tym razem podczas gdy rok temu ja nie potrafiłem zdzierżyć tragicznej jakości dźwięku i ciągłych krzyków z publiczności.
Za przygotowanie transmisji odpowiadały akurat Planszowe Newsy ;) więc w imieniu redakcji dzięki za miłe słowa. Od zeszłego roku udało się dokupić nieco sprzętu (m.in dzięki naszemu Patronite, na który zapraszam :)) i efekt tych inwestycji powoli widać.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: kokosowy14 »

sydonia pisze: 18 lut 2024, 15:53
kokosowy14 pisze: 18 lut 2024, 15:46 Sporo już zostało powiedziane o zapowiedzianych grach ale niewiele o samej transmisji a tu trzeba również pochwalić Lucky Duck Games bo jakość była o niebo lepsza. Bardzo przyjemnie się to oglądało tym razem podczas gdy rok temu ja nie potrafiłem zdzierżyć tragicznej jakości dźwięku i ciągłych krzyków z publiczności.
Za przygotowanie transmisji odpowiadały akurat Planszowe Newsy ;) więc w imieniu redakcji dzięki za miłe słowa. Od zeszłego roku udało się dokupić nieco sprzętu (m.in dzięki naszemu Patronite, na który zapraszam :)) i efekt tych inwestycji powoli widać.
To w takim razie pochwała dla Was. Bardzo fajnie to wyszło w tym roku.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Gunner4aye pisze: 18 lut 2024, 10:26 Hej, którą wersję Cat in the Box wydają Kaczki? Aktualnie są trzy z tego co widzę na bgg
Jestem pewien że deluxe.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: walkingdead »

Nic mnie nie zainteresowało, ale widząc entuzjazm graczy to pozostaje pogratulować dobrych decyzji wydawniczych. Fajnie, że wydawnictwa się rozwijają i oferują zróżnicowaną ofertę.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: tomuch »

walkingdead pisze: 18 lut 2024, 17:47 Nic mnie nie zainteresowało, ale widząc entuzjazm graczy to pozostaje pogratulować dobrych decyzji wydawniczych. Fajnie, że wydawnictwa się rozwijają i oferują zróżnicowaną ofertę.
Myślę, że patrzysz pod kątem gier solo. Bo ja tak i też jakoś specjalnie nie przebieram nogami na myśl o przedsprzedażach gier od LDG w tym roku. Ale doceniam całokształt.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: mckil »

Dla mnie na pewno do kupienia Cat in The Box i seria DT.
Będę się przyglądał: Meczowi Stulecia, Poszły Konie i Halo Wieża. No i czekam na Pagana oczywiście. Także jak dla mnie to i tak za dużo gier do nabycia od jednego wydawnictwa. A jeszcze Galakta dopiero zacznie ujawniać swoje zapowiedzi... A w 2024 zapowiadał się na spokojny rok a tu i Phalanx (z HitS, chociaż mam wrażenie że to spadnie na rok przyszły) i Portal i na pewno Rebel coś zapowie co będę chciał mieć... Jak żyć...😉
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, 00:52 przez mckil, łącznie zmieniany 1 raz.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: shuji »

yrq pisze: 17 lut 2024, 10:52 Halo Wieża - to jest dla mnie gra roku póki co (akurat w styczniu dopiero miałem okazję dostać w ręce, w Essen przegapiłem).
I mimo że na okładce jest wiek 14+, na bgg 12+, community mówi 10+, to z moją prawie 8-latką ciśniemy równo i bawimy się świetnie.

I jako projekt do majsterkowania mam teraz w planach zrobienie własnej planszy, z przełącznikami i podświetleniami, żeby bardziej przypominała kokpit samolotu.

Bo jedyną uwagę, jaką mam do tej gry to małe elementy - przesuwanie kartonowych kwadracików i drewienek jest dalekie od wygody.
możesz coś więcej powiedzieć o tej grze? Nie znalazlem nic polskojęzycznego o tej grze na youtube :(
ODPOWIEDZ