Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Harkonnen
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2024, 21:53

Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harkonnen »

Witam Wszystkich serdecznie. Dobry wieczór ;)
Nie owijając w bawełnę zapytam Was wprost – jaką grę planszową z gatunku RPG lub/i ekonomiczna polecacie komuś, kto nigdy jeszcze w tego typu gry nie grał?
Konkretnie chodzi o grę dla dwojga ludzi ;) Moje dotychczasowe doświadczenia z grami planszowymi w ogóle, są bardzo banalne i znikome. Ot, co: szachy, warcaby i ewentualnie jakieś klony słynnego Monopoly (czyli Eurobussines itp.). Wstyd nawet pisać ale popularnego Chińczyka, ja osobiście poznałem dopiero na studiach (śmiech…). Zaś szachy i warcaby za to znałem już w zerówce, co absolutnie nie oznacza, że jestem w te gry dobry ;) Wręcz przeciwnie…
Nie owijając zatem już dłużej w przysłowiową bawełną, szukam jakiejś gry RPG lub/i ekonomicznej z ładną grafiką i w miarę przystępnymi w rozumieniu zasadami gry. Co się tyczy tego ostatniego, kojarzę że jeszcze przed pandemią na jakiejś imprezie wyjazdowej, ktoś próbował rozkręcić jakąś planszówkę o kolonizacji Marsa. Ale nawet po 2 godzinach tłumaczenia, nikt z nas nie kumał o co w tej gierce chodzi…
Pozdrawiam zatem wszystkich bardzo serdecznie! Proszę o wyrozumiałość i wszelakie porady ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harun »

Może warto zacząć od prostych a jednocześnie ciekawych i przyjemnych gier. Poczytaj na przykład o Jaipur.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: agt »

Do bardzo dobrej propozycji Haruna dorzuciłabym Little Big Fish oraz Botanika. Z tym, że o ile w Jaipurze można znaleźć coś ekonomicznego, to w tych dwóch już niebardzo. :)
Ale uważam, że są bardzo dobre dla 2 osób na początek. Też np. Pylos, Quarto czy Quantik.

Z bardziej ekonomicznych, ale chyba też bardziej złożonych proponowałabym spojrzeć na Splendor, Little Town lub Catan (one są już do 4 graczy).
Splendor ma też wersję dla 2 osób (Splendor: Pojedynek), ciekawszą, ale bardziej złożoną.

I przede wszystkim, tak jak Harun, polecam nie kupować w ciemno tego, o czym piszemy, tylko poczytać o nich (na forum lub recenzje wyszukane w internecie) lub obejrzeć filmy na YouTube (są takie, które tłumaczą zasady i takie, które są recenzjami). Są też filmy lub artykuły, które prezentują zestawienia różnych gier, np. właśnie dla 2 osób na początek.

Hm. Może jeszcze Akropolis? Nie grałam, ale może być ok.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: K@mil »

Harkonnen pisze: 24 sty 2024, 22:12 jaką grę planszową z gatunku RPG lub/i ekonomiczna polecacie komuś, kto nigdy jeszcze w tego typu gry nie grał?
Konkretnie chodzi o grę dla dwojga ludzi ;) Moje dotychczasowe doświadczenia z grami planszowymi w ogóle, są bardzo banalne i znikome.
A dlaczego chcesz akurat coś z gatunku RPG lub ekonomii?
To są dwa różne typy gier.
Najbardziej prostym RPG jest chyba Talisman Magia i Miecz, niestety do nabycia tylko z drugiej ręki.
Rozumiem, że chodzi ci o coś przygodowego?

Z ekonomicznych na dwie osoby proponuję rozważyć Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - Big Box, do nabycia za ok 100zł. Ma fajne zwierzęce meeple i prostą instrukcję, którą jest w stanie ogarnąć osoba początkująca.

Inną ekonomiczną grą, ale z ładną dużą planszą i grafikami, którą powinniście bez problemu ogarnąć jest Epoka Kamienia. Nie wiem, jednak jak z jej dostępnością.
Jak już w temacie prehistorii jesteśmy, to Kingdomino Prehistoria też warto sobie przetestować, nie jest to ekonomia, ale takie domino na sterydach, dające sporo zabawy, które warto mieć na półce.

Spójrz też na Patchwork to niepozorna gra, ale też jest wciągająca.

Może sięgnij do tzw. klasyków - Carcassonne, Wsiąść do Pociągu (dla dwóch osób wersja Kraje Północy), Pandemic.
Awatar użytkownika
Harkonnen
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2024, 21:53

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harkonnen »

Bardzo Wam dziękuję za powyższe sugestie! :) Zaraz przejrzę zaproponowane przez Was gry.

Czemu akurat coś z gatunku RPG? Sam nie wiem. Może dlatego, że nigdy w życiu w nic z tego typu gier nie graliśmy.
A jeszcze zapytam, czy coś w klimacie postapokaliptycznym by się znalazło? Słyszałem o jakiejś grze "Zona czyli tajemnice Czarnobyla" ale też ponoć dłużej trwa ogarnianie zasad niż sama rozgrywka...
Raz jeszcze pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję :)
Beata G
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:56
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Beata G »

Z klimatów post apo ze swojej strony polecam "Neuroshima: Last Aurora".
My z mężem bardzo lubimy, choć znajdą się pewnie też i jej przeciwnicy.
W każdym razie warto się z nią zapoznać.

Jak już wspomniano, najlepiej, jeśli obejrzycie sobie filmiki na YouTube. Można tam znaleźć wiele gier polecanych dla dwóch osób, obejrzeć gameplaye, zapoznać się z komponentami.
Warto też przeszukać forum. Temat gier polecanych dla 2 osób często się pojawia.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: _Ukasz »

Szybki pojedynkowy szpil okraszony malutką dozą ekonomii:

7 cudów świata pojedynek, gramy z narzeczoną jak nie chcemy spędzać długich godzin przy grach i sobie chwalimy. Uważam, że warto na początek i finanse też mocno się nie uszczuplą do 100zł grę podstawową można kupić.

Jeśli lubicie książki paragrafowe lub ich nie znacie to polecam się zapoznać, w klimacie post-apo jest Wojownik Autostrady, przygoda bez tony plastiku i w cenie również przystępnej :)
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: K@mil »

Beata G pisze: 25 sty 2024, 10:38 Z klimatów post apo ze swojej strony polecam "Neuroshima: Last Aurora".
Nie wiem, czy złożoność tej gry nie jest za wysoka dla zupełnie początkujących osób, które mogą nie przebrnąć instrukcji.
Harkonnen pisze: 25 sty 2024, 08:19 Czemu akurat coś z gatunku RPG? Sam nie wiem. Może dlatego, że nigdy w życiu w nic z tego typu gier nie graliśmy.
A jeszcze zapytam, czy coś w klimacie postapokaliptycznym by się znalazło? Słyszałem o jakiejś grze "Zona czyli tajemnice Czarnobyla" ale też ponoć dłużej trwa ogarnianie zasad niż sama rozgrywka...
Sądząc z pierwszego posta to w innego typu gry też nie graliście, więc lepiej zacząć od najprostszych i zacząć grać, zamiast tych bardziej złożonych i biedzić się nad instrukcją i rozumieniem zasad, których ogarnianie wymaga wprawy. Nawet proste karcianki typu Bandido potrafią dać sporo funu, dlatego warto dać im szansę. Najważniejsze to nie zrazić się na początku.
Zona jest chyba na zbliżonym poziomie trudności, co Terraformacja Marsa, którą już mieliście okazję poznać. Teraz zdaje się, że jej nakład uległ wyprzedaniu i czeka na dodruk.
Każda bardziej rozbudowana gra cechuje się złożonością zasad, których nauka jest integralną częścią zabawy. Z pewnością po jakimś czasie polubicie czytanie instrukcji :)

Jeśli chcesz gry z nieco bardziej rozbudowaną fabułą, to zwróć uwagę na serię: Cartaventura czy wspomniane wyżej książki paragrafowe.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Uncle_Grga »

Harkonnen pisze: 25 sty 2024, 08:19 Bardzo Wam dziękuję za powyższe sugestie! :) Zaraz przejrzę zaproponowane przez Was gry.

Czemu akurat coś z gatunku RPG? Sam nie wiem. Może dlatego, że nigdy w życiu w nic z tego typu gier nie graliśmy.
A jeszcze zapytam, czy coś w klimacie postapokaliptycznym by się znalazło? Słyszałem o jakiejś grze "Zona czyli tajemnice Czarnobyla" ale też ponoć dłużej trwa ogarnianie zasad niż sama rozgrywka...
Raz jeszcze pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję :)
Jak polegliscie na Terraformacji Marsa, bo przypuszczam, że o niej pisałeś, to zapomnij o Zonie. Raz, że to nie jest gra na dzień dobry, dwa, że zapłacisz miliony szekli, bo nie ma jej w pierwotnej ofercie..

Z Twojego posta przebija chęć zagrania w grę. I bardzo dobrze. Polecam jutuby z frazą "gry planszowe na początek.. " zobaczysz nie tylko rekomendacje ale i wizualizacje.. coś Ci wpadnie w oko, wrzucisz konkretny tytuł do wyszukiwarki, a potem sam zadecydujesz, albo i dopytasz tu.. będzie najefektywniej chyba.
Beata G
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:56
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Beata G »

K@mil pisze: 25 sty 2024, 11:35
Beata G pisze: 25 sty 2024, 10:38 Z klimatów post apo ze swojej strony polecam "Neuroshima: Last Aurora".
Nie wiem, czy złożoność tej gry nie jest za wysoka dla zupełnie początkujących osób, które mogą nie przebrnąć instrukcji.
Hmm, w sumie fakt. Odpowiedziałam na pytanie odnośnie post apo trochę nie biorąc pod uwagę, że kolega całkiem początkujący ;-)

Najlepiej zacząć od tych najprostszych, z przystępnymi instrukcjami.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: agt »

Harkonnen pisze: 25 sty 2024, 08:19 Słyszałem o jakiejś grze "Zona czyli tajemnice Czarnobyla" ale też ponoć dłużej trwa ogarnianie zasad niż sama rozgrywka...
Proponuję zacząć od prostych gier. One też są ciekawe. Na te złożone przyjdzie czas. :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: arturmarek »

Przede wszystkim, jeśli nie bardzo idzie nauka reguł z instrukcji to polecam spróbować:
1. Objaśnienia zasad na YT - jeśli język angielski nie jest problemem to największa szansa znaleźć wideoinstrukcję na kanale Watch it played.
2. Sprawdzić interaktywny tutorial w serwisie boardgamearena i spróbować zagrać kilka partii online. Jest tam kilkaset gier, wiele bardzo popularnych.

Jeśli chodzi o rekomendacje konkretnych nieskomplikowanych tutułów do grania w 2 osoby:
Patchwork
Kingdomino
Spór o Bór
Azul
Władca Pierścieni: Konfrontacja
Welcome to... Miasteczko Marzeń (nie wiem jak z dostępnością, bo chyba przerwali produkcję)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Cyel »

Niestety gry planszowe starające się być trochę jak RPG są w ogromnej większości duże, drogie, długie i skomplikowane. Może na start w tej kategorii wypróbujecie jakieś paragrafówki, jak np Wojownik Autostrady?

A może po prostu jakiegoś faktycznego RPGa a nie planszowy surogat, najlepiej prostego i darmowego jak np FATE.

Ekonomicznie na początek coś małego i przyjaznego, jak np mała Agricola dla dwóch graczy (:Chłopi i ich zwierzyniec)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: j_g »

Spójrz sobie np. na Century.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Seraphic_Seal »

agt pisze: 24 sty 2024, 23:16 I przede wszystkim, tak jak Harun, polecam nie kupować w ciemno tego, o czym piszemy, tylko poczytać o nich (na forum lub recenzje wyszukane w internecie) lub obejrzeć filmy na YouTube (są takie, które tłumaczą zasady i takie, które są recenzjami). Są też filmy lub artykuły, które prezentują zestawienia różnych gier, np. właśnie dla 2 osób na początek.
Albo zerknąć, czy jakaś lokalna biblioteka nie ma planszówek. Zanim wypracowałem sobie gust i znalazłem sensowne grono do grania, żeby zacząć kupować swoje gry, to dobre 100 różnych tytułów przetestowałem ze zbiorów bibliotek i jakiś innych poczt planszówkowych itp
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Harkonnen
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2024, 21:53

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harkonnen »

Witam! To (niestety) znowu ja ;) Kolejny raz bardzo dziękuję Wam za sugestie i propozycje. Wskazane przez Was gry przeglądam i mam już pewne typy ;)

Szkoda, że ta „ZONA – sekret Czarnobyla” jest skomplikowana. Myślałem, że to może taki jakby „S.T.A.L.K.E.R.”, jeno w wersji planszowej i analogowej. A bardzo lubię gry komputerowe z owej serii. Ale skoro odradzacie i nie ma póki co nowego wydania, to dam sobie spokój.

Co zaś się tyczy gry o Marsie, dokładnie tak, to była „Terraformacja Marsa”. Jak pisałem, po 2 godzinach tłumaczenia nam zasad owej gry przez kolegę, który ową grą był zafascynowany, wszyscy dosłownie ziewali i nikt nie kumał o co chodzi…

Znalazłem jeszcze jedną grę, która urzekła mnie swoją grafiką. To gra „Londyn”. Początkowo nie mogłem zaskoczyć, skąd znam ową grafikę, taką charakterystyczną kreskę. Olśniło mnie po chwili gdy zobaczyłem, że w owej grze maczało palce wydawnictwo Osprey. A przecież z tego wydawnictwa od lat zbieram monografie militarne dotyczące broni pancernej i nie tylko. Ale jak jest z samą grą, tego nie wiem.

No nic, idę dalej przeglądać Wasze propozycje ;)
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Uncle_Grga »

Londyn to dobry trop. Czy na początek? Myślę, że do ogarnięcia. Instrukcja jest w miarę krótka, zasady dosc czytelne i proste. Gra miala swietną cenę swego czasu, ca. 80 PLN, ch9c nie wiem.czy dzis nadal jest dostepna.

Skoro pasuje Ci grafika, to odpowiedź nasuwa się sama..
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: K@mil »

Harkonnen pisze: 26 sty 2024, 12:40 Znalazłem jeszcze jedną grę, która urzekła mnie swoją grafiką. To gra „Londyn”. Ale jak jest z samą grą, tego nie wiem.
To bardzo dobra gra, którą warto mieć, nie tylko dla rzeczywiście ładnych grafik. Jednak nie jest to gra na pierwsze rozgrywki dla początkujących:
Zresztą - tu masz wideoinstrukcję:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Harkonnen
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2024, 21:53

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harkonnen »

Ponownie witam wszystkich serdecznie!

Pozwolę sobie na odświeżenie tematu. Otóż, Londyn mamy i w Londyn grywamy ;) Bardzo nam się spodobało i bardzo Wam dziękujemy :) Rzeczywiście, instrukcja gry do ogarnięcia. Ogólnie to taka sympatyczna gra dla dwojga, wieczorkiem, przy filiżance Earl Grey aby dodać londyńskiego klimatu ;) No i ta piękna oprawa graficzna Osprey’a.

Nie mniej nadal intrygują nas jakieś gry przygodowe, może z rozwojem postaci itp. Jeśli macie jakieś pomysły i propozycje, podawajcie bardzo proszę w niniejszym wątku.
Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: warlock »

Harkonnen pisze: 22 lut 2024, 07:42 Ponownie witam wszystkich serdecznie!

Pozwolę sobie na odświeżenie tematu. Otóż, Londyn mamy i w Londyn grywamy ;) Bardzo nam się spodobało i bardzo Wam dziękujemy :) Rzeczywiście, instrukcja gry do ogarnięcia. Ogólnie to taka sympatyczna gra dla dwojga, wieczorkiem, przy filiżance Earl Grey aby dodać londyńskiego klimatu ;) No i ta piękna oprawa graficzna Osprey’a.
W sumie chętnie poznałbym Waszą opinię na temat wariantu dwuosobowego jaki wymyśliłem do tej gry (żeby ją nieco skrócić): viewtopic.php?t=80935
Szybki wariant dwuosobowy: korzystacie ze wszystkich pól planszy (jak dla gry na 4 graczy). Po obowiązkowym dobraniu jednej karty na początku tury odrzucacie wierzchnią kartę z talii i umieszczacie ją na planszy (usuwając karty z dolnego rzędu w przypadku przepełnienia i zsuwając górny rząd, zgodnie ze standardowymi regułami). Zasada opcjonalna: jeśli chcecie pozostawić moment uruchomienia końca gry pod kontrolą graczy, nie odrzucajcie w ten sposób ostatniej karty z talii.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Koshiash »

Może Brzdęk? To sympatyczna przygodówka, w której rozwój postaci wynika z ulepszania talii podczas gry. Zasady nie są skomplikowane, ale wystarczająco złożone, by nie znudzić się tytułem po kilku partiach.
Awatar użytkownika
Lart
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2023, 12:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Lart »

Koshiash pisze: 22 lut 2024, 08:39 Może Brzdęk? To sympatyczna przygodówka, w której rozwój postaci wynika z ulepszania talii podczas gry. Zasady nie są skomplikowane, ale wystarczająco złożone, by nie znudzić się tytułem po kilku partiach.
1. Mimo, że ja osobiście za Brzdękiem nie przepadam to w zasadzie bym się pod tym podpisał - fajny wstępniak, szybki i z takim "imprezowym" sznytem. Dopowiem tylko, że jak brzdęk to od razu bierz "w kosmosie" albo "katakumby" z naciskiem na tego ostatniego :)

2. Jeśli bierzesz też po uwagę kooperację z opcją obrony lochu to bardzo polecam Keep the Heroes Out! - banalna (zasady) i trudna jednocześnie (przejście kampanii) :)

3. Poleciłbym też Arnak bo to dobra gra jest, trochę przygody, trochę worker-placement i "walki" z potworkami :)(choć to mocno naciągany termin)

4. Co do RPG to ciężko w przystępnej cenie znaleźć coś na początek (ale też znawcą w tej kategorii nie jestem) Massive Darkness 2 jest prościutki ale drogi, ew. bardziej przygodowo-fabularne Destinies (tutaj już lepiej z ceną).
Aleplanszówki: 3% / Planszostrefa: 10% / 3trolle: 6% | Moja półka
Seble
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2021, 22:20
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Seble »

Podpinam się pod post wyżej, Brzdęk (Katakumby<3) i Arnak mają przystępne zasady, są ładne i sprawają dużo frajdy (Lubimy i często ogrywamy).

My swoją drogę z planszówkami zaczęliśmy od kupna paczki gier - Everdell, Osadnicy:NI, Wsiąść do pociągu Europa i Neuroshima Hex. I tak przez kolejne lata Everdell stał się top grą mojej żony (zdąrzylilśmy kupić wszystkie dodatki), Osadnicy leżą i kurzą się na półce, w Neuroshimę zagraliśmy raz czy dwa, a do Pociągów wracamy jeśli mamy ochotę na jakąś luźniejszą rozgrywkę. Może któryś z tych tytułów Was zainteresuje?

We dwójkę (lub z dodatkiem wariant 2v2) bardzo fajnie sprawdza się jeszcze u nas Terrors of London;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Zaan84 »

Ja myślę że całkiem fajnym połączeniem wszystkich Twoich kryteriów będzie Fallout Shelter. Jest post apo, jest ekonomia i mozna powiedzieć że jest co nieco RPG bo walczymy ze złolami, rzucamy kostkami, używamy sprzętu. To ostatnie trochę umowne ale tak czy inaczej jest to bardzo fajna gra dla początkujących, która nie przytłoczy zasadami.
Awatar użytkownika
Harkonnen
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2024, 21:53

Re: Pytanie o jakąś palnszówkę dla dwojga :)

Post autor: Harkonnen »

Zaan84 pisze: 27 lut 2024, 22:14 Ja myślę że całkiem fajnym połączeniem wszystkich Twoich kryteriów będzie Fallout Shelter. Jest post apo, jest ekonomia i mozna powiedzieć że jest co nieco RPG bo walczymy ze złolami, rzucamy kostkami, używamy sprzętu. (...)
Brzmi naprawdę zachęcająco! ;) Tylko z tego co widzę to gra na smartfona i tym podobne ;)
ODPOWIEDZ