(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

toblakai pisze: 22 sty 2024, 14:03 Trzeba mieć też na uwadze, że w odcinku podsumowującym rok 2023 Ignacy jasno dał do zrozumienia, że decyzja na 2024 jest taka żeby spowolnić tempo wydawnicze. Mają nie wydawać pozycji, które są tylko dobre, a jedynie najbardziej pewne pozycje - czy ogłoszone tytuły nimi są to już kwestia dyskusyjna.
To częściowo pokrywa się z moją obserwacją, że w tym roku średni poziom zapowiedzianych gier wydaje się wyższy, niż rok temu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: yrq »

Moje podejście do zapowiedzi :)

=> Cthulhu: Death May Die – super! Kumpel to ma podstawkę, kupi też i to, fajna giera, będzie grane
=> Cyberpunk 2077: Gangs of Night City - poczekam na innego Cyberpunka ;)
=> Dune: War for Arrakis - nie śledziłem kampanii, ale teraz trochę się wczytałem i jeśli będzie dobrze śmigającym area control dla dwojga to może kupię
=> Biały zamek - do sprawdzenia, możliwe, że wpadnie do koszyka
=> Marvel Zombies: Rewolucja X-Men - mam wersję oryginalną :) się maluje...
=> Spicy - super gierka, wrzuciłem 2x do koszyka, będzie na prezent
=> Voidfall - chętnie zagram, ale jak space opera to tylko Twilight Imperium <3
=> Era Innowacji - grałem, zastanawiałem się nad zakupem, żona potwierdziła, że będziemy grać, to kupiłem :)

Ogólnie - dobre tytuły, mocne wejście w nowy rok. 2x insta-buy, parę innych do sprawdzenia.

Zapowiedzi z poprzedniego roku nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, tam był Crescent Moon, Brian Boru i Shards of Infinity z interesujących mnie rzeczy. Przewinęły mi się przez ręce i nie zostały w kolekcji. Teraz przynajmniej Spicy ma szansę ;)
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: _leigam_ »

VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 14:18 Ja bym chyba użył słowa ,,ryzykowne finansowo". Np taki Crescent Moon, który jest świetną grą, ale specyficzną.
Crescent moon mógł siąść. Ludzie się o Vasta mocno dopytują na fali popularności roota. Zainwestowali w grę asymetryczną która przynajmniej wg mnie mocno przyciąga uwagę, choćby okładką.

ps. a co z dodatkami do Age of Steam, cokolwiek było powiedziane?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: BOLLO »

VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 13:15 Ha, akcja z Neuroshimą mocno niespodziewana. Jakbym wiedział, że takie atrakcje będą na Portalconie, to bym siedział na prelekcjach, a nie grał w giereczki
Popieram decyzję Ignacego. Jeżeli widzi że tytuł spada i nie dogania swoich braci/sióstr to w 2025 zamknie oficjalnie linię NH z godnością na jej 20lecie. Będzie to i uczciwe i z klasą "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść". A gra jak to gra...będzie żyła swoim życiem nadal dzięki fanom z całego świata, mamy przecież ok 750 nieoficjalnych armii więc grupa fandomowa nie da Neuroshimie umrzeć. Czy ja potrzebuję tryliard armii? Zdecydowanie nie.
Gramaciej
Posty: 15
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:52
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Gramaciej »

Portal ma zdecydowanie bardzo mocne zapowiedzi

=> Cthulhu: Death May Die - mam poprzednie, biorę i to :D
=> Cyberpunk 2077 - mieszane uczucia, mam Godfathera, nie wiem czy potrzebuję jeszcze raz to samo
=> Dune: War for Arrakis - w to wchodzę na pewno
=> Biały zamek euro w małym pudełeczku, jeżeli będzie przystępna cena to biorę
=> Mędrcy znad Południowego Tygrysu również biorę
=> Marvel Zombies: Rewolucja X-Men mam jeszcze sporo nieogranych tytułów z serii Zombicide, więc raczej nie kupię od razu, może kiedyś...
=> Ewakuacja Suchy więc biorę w ciemno
=> Inventions: Evolution of Ideas poczekam na recenzje, ale raczej odpuszczę
=> Rats of Wistar miałem okazję zagrać na Portalconie, pokazywali 2 rundy z 5, koło akcji spoko, ale mam wrażenie że gra się rozpędza z rundy na rundę i dopiero w 4/5 rundzie pokaże pazur, jestem zainteresowany
=> Spicy (BGG) przywiezione z Portalconu :D
=> Sentinels of the Multiverse: poczekam na recenzje, nie grzeje mnie jakoś szczególnie
=> Septima biorę i czekam
=> Voidfall będę się przyglądał, jestem zaciekawiony
=> Era Innowacji przywiezione z Portalconu :D
=> Projekt Gaja już mam w kolekcji
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: azazelmo »

sliff pisze: 22 sty 2024, 13:44 1. Nuroshima wszędzie poza polską klapła.
Zee Garcia z Dice Tower był fanem i orędownikiem Hex’a na resztę świata. Dziwie się, że jego prezes nie opieprzył (można tak na forum napisać? W Parlamencie tak mówią…) przy okazji za zbyt mały rozgłos.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: SetkiofRaptors »

VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 14:18
Ja bym chyba użył słowa ,,ryzykowne finansowo". Np taki Crescent Moon, który jest świetną grą, ale specyficzną.
Ja w ogóle nie rozumiem logiki biznesowej wydawania takiej gry po polsku. Może kogoś to ucieszyło, ale ogólnie to rzecz tak niszowa, że wydawała się skazana na porażkę. I ten szalony co już chciał, to pewnie już miał gdzieś zgarnięte. Nie było o tej grze głośno, nie udało się zrobić, by było głośno. Czy w ogóle się starano?

Rynek jest mega nasycony, wychodzi tego milion i co miesiąc coś nowego jest "hot". Taka gra nie miała najmniejszych szans, choć wierzę, że pewno jest lepsza niż wiele wydawanych rzeczy.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

SetkiofRaptors pisze: 22 sty 2024, 16:07 nie udało się zrobić, by było głośno. Czy w ogóle się starano?
Sprawdz koncowke watku z 2023, bo wydaje mi sie, ze mialem podobne watpliwosci i tam padlo kilka argumentow. Ale jak nie lubisz kwasnej atmosfery, to nie czytaj :P

Np jedna z teorii, to ze gre sie sprowadza, bo tak wypada z ogolnych kontraktow licencyjnych, albo jest to korzystne, dla umow o inne lepsze tytuly tego producenta.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: samuraj1369 »

Czy Spicy to nie przypadkiem zwykły reskin karcianego oszusta?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Markus »

karmazynowy pisze: 20 sty 2024, 11:27
PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 11:25 Czy była mowa o Ketchupie do FCMa?
Nie, w zapowiedzianych dodatkach go nie ma.

https://sklep.portalgames.pl/zapowiedzi
serio nic nie wspomnieli o "keczupie" do FCM?
Na festiwalu AleGramy w Gdansku pracownik Portalu twierdzil że wszystko jest już przetlumaczone do Keczupu (no chyba że to była odpowiedź na odczepnego ;-))

Nie ogarniam tego wydawnictwa....
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: kuba32 »

Markus pisze: 22 sty 2024, 16:47
karmazynowy pisze: 20 sty 2024, 11:27
PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 11:25 Czy była mowa o Ketchupie do FCMa?
Nie, w zapowiedzianych dodatkach go nie ma.

https://sklep.portalgames.pl/zapowiedzi
serio nic nie wspomnieli o "keczupie" do FCM?
Na festiwalu AleGramy w Gdansku pracownik Portalu twierdzil że wszystko jest już przetlumaczone do Keczupu (no chyba że to była odpowiedź na odczepnego ;-))

Nie ogarniam tego wydawnictwa....
Na zalinkowanej stronie jak byk stoi, że jest w produkcji...Zapowiadali go już kilka miesięcy temu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

Markus pisze: 22 sty 2024, 16:47 serio nic nie wspomnieli o "keczupie" do FCM?
Na festiwalu AleGramy w Gdansku pracownik Portalu twierdzil że wszystko jest już przetlumaczone do Keczupu (no chyba że to była odpowiedź na odczepnego ;-))

Nie ogarniam tego wydawnictwa....
Jest w produkcji teoretycznie:

Obrazek

Gorzej jest z Ahoy zapowiedzianym rok temu które jeszcze nie wyszło ze składu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

Ahoy chyba ten sam casus co Aeons end. Miałobyć drukowane w polsce ale się nie nieda/nieopłaca i czeka na jakiś druk międzynarodowy.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Gromb »

Zobaczyłem zdjęcie powyżej i coś mi się przypomniało, nie wiem, czy dobrze zakodowałem, bo na Q&A musiałem wyjść na chwilę, a było mówione o bodajże ostatnim dodatku do AoE i problemach z kompatybilnością, które mogą się pojawić, bo zmienia się fabryka z polskiej na chińską.
Takie dmuchanie na zimne, ale Portal już się zabezpiecza przed możliwym fuckupem. Ktoś może zdemontować potwierdzić, bo nie chcę siać plotek niepotrzebnie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

azazelmo pisze: 22 sty 2024, 15:08
sliff pisze: 22 sty 2024, 13:44 1. Nuroshima wszędzie poza polską klapła.
Zee Garcia z Dice Tower był fanem i orędownikiem Hex’a na resztę świata. Dziwie się, że jego prezes nie opieprzył (można tak na forum napisać? W Parlamencie tak mówią…) przy okazji za zbyt mały rozgłos.
Obejrzałem ten filmik z monologu prezesa vs gracze hexa i Zee jest wspomiany jako ta jedyna osoba która kupuje armie do hexa po ang.
Całość można podsumować nie opłaca utrzymwać tego wszystkiego aby raz do roku sprzedać 500 promek po 30zł zwłaszcza kiedy moce przerobowe są potrzebne gdzie indziej.

P.S Jest też wspomiane że na forum tutaj żadnych postów o neuroshime niema ciekawe skąd wiedzą. To mówiłem ja, Jarząbek.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: IrasArgor »

Jdn pisze: 21 sty 2024, 22:30 Final girl podobno jest dużym sukcesem. Lucky chciał wydać i potrzeba było 40k pln, zebrali prawie 3.5 raza tyle. Gdzieś widziałem komentarz wydawnictwa, że to jest sukces. To jest gra solo, nie tania, specyficzna. Oni chcieli 100sztuk by im się to spieło. Znając życie wzięli pewnie z 500sztuk i negocjują drugi sezon.
Ludzie błagam nie wierzcie w te zaniżane progi wsparcia, to typowy chłyt marketingowy by się chwalić, że gra zebrała pierdyliard procent kwoty. Ani 40 tyś, a tym bardziej STO kopii gry nie sprawi, że gra będzie opłacalna dla jakiegokolwiek wydawnictwa.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Jdn »

IrasArgor pisze: 22 sty 2024, 23:41
Jdn pisze: 21 sty 2024, 22:30 Final girl podobno jest dużym sukcesem. Lucky chciał wydać i potrzeba było 40k pln, zebrali prawie 3.5 raza tyle. Gdzieś widziałem komentarz wydawnictwa, że to jest sukces. To jest gra solo, nie tania, specyficzna. Oni chcieli 100sztuk by im się to spieło. Znając życie wzięli pewnie z 500sztuk i negocjują drugi sezon.
Ludzie błagam nie wierzcie w te zaniżane progi wsparcia, to typowy chłyt marketingowy by się chwalić, że gra zebrała pierdyliard procent kwoty. Ani 40 tyś, a tym bardziej STO kopii gry nie sprawi, że gra będzie opłacalna dla jakiegokolwiek wydawnictwa.
Nigdzie nie napisałem, że 100sztuk to przyniesie jakiś zysk z tych 100sztuk. Ale Ty patrzysz krótkoterminowo chcesz mieć tu i teraz zysk, a nie tak działa handel i sprzedaż. To 100sztuk pokazało zainteresowanie i dało bazową kasę by to zacząć, tyle potrzebowali by pokryć jakieś koszty i sprawdzić jakie jest zainteresowanie. Jaka jest prawda czas pokaże, jak będzie za jakiś czas sezon 2 to miałem rację ja, jak nie to miałeś rację Ty. Na wspieram.to procenty nie mają żadnej roli wg mnie kto tam wchodzi jak nie znajdzie reklamy w innym medium?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

sliff pisze: 22 sty 2024, 23:19 Obejrzałem ten filmik z monologu prezesa vs gracze hexa
Edit: to nagranie prywatne (17min :shock: ) (Dasz linka? Jest na P tv, czy prywatny?) Bo myslalem, ze to trzeba bylo znac tajne przywitanie i gest dlonia, by zostac połajany. Ten artykul dziwnie konczy sie "glosujmy portfelem", czyli nie jest reportazem, a (podprogowym ;) ) naganianiem. Kup 35. armie, bo sie obrażą. I 40. juz wcale nie kupisz :shock:, a wiadomo, ze gotta buy them all!
sliff pisze: 22 sty 2024, 23:19 Jest też wspomiane że na forum tutaj żadnych postów o neuroshime niema ciekawe skąd wiedzą. To mówiłem ja, Jarząbek.
Spoiler:
Czyli "the Evil Eye is always watching" jak to mowil Gollum :mrgreen:
Albo ktos sypie, nie zachowuje zasad konspiracji. Zyrafy wchodza do szafy.

W temacie oczekiwan wydawniczych Portalu, to czy dobrze pamietam plotke/przeciek, ze ta legendarna gra z zamrazarki Trzewik+Lang, to mialo byc cos swiezego o mafijnej tematyce? Bo tak jakos wkolo tego kilka gier powstalo w "miedzyczasie" :? znow klody pod nogi.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024, 07:04 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

Jdn pisze: 22 sty 2024, 23:58 To 100sztuk pokazało zainteresowanie i dało bazową kasę by to zacząć, tyle potrzebowali by pokryć jakieś koszty i sprawdzić jakie jest zainteresowanie.
Ja niestety uwazam inaczej, jak kolega, co apeluje by nie wierzyc w bajki marketingowe i czytac je przez palce, a nie szukajac faktow, jak w depeszach PAPu ;) czy kliknie wspieraczke 100 czy 300, to i tak musza zamowic np 2tys minimum, a kapital od backerow, to raczej kropla w budzecie calego nakladu wraz z retail.

Oczywiscie po liczbie backerow mozna tez prognozowac przyszla liczbe klientow, ale raczej jest to trampolina dla rozglosu, by trafic do niezdecydowanych. Patrz casus Thorgal od Lucrum - nie zdobyli rozglosu, to sie wycofali, a gra przeciez sie ufundowala i jest juz gotowa do druku, wiec czemu jej nie ma, skoro paruset chetnych wplacilo kapital zakladowy?
Jaka jest prawda czas pokaże, jak będzie za jakiś czas sezon 2 to miałem rację ja, jak nie to miałeś rację Ty.
To raczej jest niezalezne, finalnie moze sie retail sprzedac, a moze sie nie sprzedac. Albo moda na solo przygasnie, albo na horrory/women power itp.

O rozhulanej kampanii CF uslyszysz z portali, fb czy od znajomkow. Kasa od setki backerow nikogo nie zbawi. Ma byc hajp, stad np nośna tematyka, pudelka na magnesy, aby ludzie o tym gadali.

Tak jak teraz gadamy, ze "Hex nad przepaścią" :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Portal Games »

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie wielu zapowiedzianych tytułów i za aktywność forumowiczów, odpowiadających na bieżąco na część pytań. Odnosząc się do pozostałych:
Gromb pisze: 22 sty 2024, 16:58 Zobaczyłem zdjęcie powyżej i coś mi się przypomniało, nie wiem, czy dobrze zakodowałem, bo na Q&A musiałem wyjść na chwilę, a było mówione o bodajże ostatnim dodatku do AoE i problemach z kompatybilnością, które mogą się pojawić, bo zmienia się fabryka z polskiej na chińską.
Takie dmuchanie na zimne, ale Portal już się zabezpiecza przed możliwym fuckupem. Ktoś może zdemontować potwierdzić, bo nie chcę siać plotek niepotrzebnie.
Żadne zabezpieczanie się tylko mówienie jak jest - to ta sama fabryka, która produkowała AE: Legacy - siłą rzeczy korzystają z innego papieru niż polska drukarnia (i jeszcze raz - druk w Polsce jest obecnie niemożliwy). Obecnie czekamy na próbki papieru, by wybrać taki najbardziej zbliżony.
Mr_Fisq pisze: 22 sty 2024, 16:50
Markus pisze: 22 sty 2024, 16:47 serio nic nie wspomnieli o "keczupie" do FCM?
Na festiwalu AleGramy w Gdansku pracownik Portalu twierdzil że wszystko jest już przetlumaczone do Keczupu (no chyba że to była odpowiedź na odczepnego ;-))

Nie ogarniam tego wydawnictwa....
Jest w produkcji teoretycznie:

Obrazek

Gorzej jest z Ahoy zapowiedzianym rok temu które jeszcze nie wyszło ze składu.
Portalcon służy do tego by zapowiedzieć nowości - tak było, jest i będzie - status tytułów wcześniej ogłoszonych można śledzić na stronie zapowiedzi.

Ketchup jest w produkcji ale to drukarnia, która choć dobra jakościowo, terminy ma długie - jak tylko dostaniemy sampla do akceptacji, będziemy się chwalić.

Przypominając - Ahoy niezmiennie czeka na pliki dodatku i druk międzynarodowy, który ma się odbyć razem z drukiem dodatku. Planowany oryginalnie druk niezależny w Polsce jak to się dzieje w przypadku Roota - tutaj okazał się po prostu zbyt drogi.
Hardkor pisze: 22 sty 2024, 12:46
ArtIO pisze: 22 sty 2024, 12:35
japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 => Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (BGG) (od razu dodatek i w sklepie portalu figsy) - raczej spodziewane
=> Dune: War for Arrakis (BGG, temat na forum) (co najmniej z dodatkiem) - raczej spodziewane
Spekulacyjnie, jakich figurek można się spodziewać w ramach przedsprzedaży do CP2077:GoNC?
Imo, któryś z dodatków KSE. Strzelam, że 3D Hideouts & Drones
Pudło :).
_Berenice_ pisze: 20 sty 2024, 11:52
PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 11:37 Ach ci zblazowani kupowacze angielskich wersji.
Ach ci zblazowani kupowacze polskich wersji, które i tak da się grać bez znajomości angielskiego. A teraz na serio, bo od zawsze jestem na stanowisku, że im więcej polskich edycji jakichkolwiek gier, tym lepiej.

Jednak fajnie byłoby zobaczyć, choć jeden zaskakujący tytuł, mega zależny językowo, który rzeczywiście potrzebuje polskiej edycji. Np. takie Aeon Trespass: Odyssey. Tytuł jedynie w ramach przykładu.
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

@Portal Games widzę, że się odzywacie w temacie. Dorzucę etykietę (Oficjalny), żeby było wiadomo, że można was tu spotkać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: karmazynowy »

O, to jak już jesteście to pytanie - czy będą jeszcze jakieś nowe zapowiedzi w ciągu roku? Jeśli tak to ile (pi razy portal)?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: japanczyk »

_leigam_ pisze: 22 sty 2024, 14:39 Crescent moon mógł siąść. Ludzie się o Vasta mocno dopytują na fali popularności roota.
Crescent moon nie mial prawa siasc - sama asymetria nie sprzeda gry (vide Tsukuyumi)
Teamt VASTa jest po prostu ciekawy, CM wchodzi w mocne poziomy abstrakcji i jest duzo bardziej zlozonym tytulem, ktory w dodatku latwiej mozna wypaczyc niz Roota czy VASTa... (aczkolwiek to obserwacje z jednej rozgrywki i jednego gameplayu)
+ zerowy marketing
Gramaciej pisze: 22 sty 2024, 15:03 => Cyberpunk 2077 - mieszane uczucia, mam Godfathera, nie wiem czy potrzebuję jeszcze raz to samo
Chociaz widac wspolne korzenie to Cyberpunk zdecydowanie nie jest Godfatherem w innych szatach, to inna gra
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 23 sty 2024, 09:17 O, to jak już jesteście to pytanie - czy będą jeszcze jakieś nowe zapowiedzi w ciągu roku? Jeśli tak to ile (pi razy portal)?
Sprawdz sobie zapowiedzi 2022 i 2023 i ile z tytulow nie zostalo zapowiedzianych podczas konwentu
Podpowiem ze przynajmniej kilka
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Portal Games »

Mr_Fisq pisze: 23 sty 2024, 09:15 @Portal Games widzę, że się odzywacie w temacie. Dorzucę etykietę (Oficjalny), żeby było wiadomo, że można was tu spotkać.
Dziekujemy :).
karmazynowy pisze: 23 sty 2024, 09:17 O, to jak już jesteście to pytanie - czy będą jeszcze jakieś nowe zapowiedzi w ciągu roku? Jeśli tak to ile (pi razy portal)?
Na Portalconie zapowiadamy to co według obecnego stanu wiedzy powinno się ukazać w 2024 roku. Tak, może do tego dojść coś więcej i zrobimy jeszcze mini event z zapowiedziami jak rok temu na Pyrkonie. Czas pokaże - ale mowa o pojedynczych tytułach/dodatkach.
ODPOWIEDZ