Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa - (Znaleziona)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mkb32
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2024, 18:58

Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa - (Znaleziona)

Post autor: mkb32 »

Witam serdecznie!
Zwracam się z prośbą o pomoc ze znalezieniem gry, w którą grałem w dzieciństwie wraz z tatą. Próbowałem przeszukać bgg lecz nie dałem rady.
Z kluczowych rzeczy, pamiętam że grałem w nią w okolicach 2010 roku, była ona w polskiej wersji językowej. Była ona również grą która prawdopodobnie nie posiadała takowej planszy, a sama plansza była budowana z kart.
Klimat planszówki uderzał jakby we Władcę pierścieni, tzn była to gra fantasy, na kartach z wrogami były np. pająki, pułapki a w miejscach np. gęsty bajkowy las, a bohaterami wydaje mi się że mógł być łucznik lub łotrzyk. Polegała na wybraniu postaci i przemierzaniu planszy budowanej z kart oraz walce z wrogami. Była to raczej nie droga gra, poniżej 200 a może nawet 150 zł. Na kartach wroga na pewno był ikonka kropli krwi (taki mały szczegół...)
Do dziś wydaje mi się że gra miała bardzo podobną nazwę do "Drakensang"

W dużym skrócie:
- Gra była dostępna w okolicach 2010r. (+-)
- Klimatem przypominała władcę pierścieni
- Nie miała planszy, plansza była budowana z kart
- Możliwe, że ma nazwę podobną do "Drakensang"

Serdecznie dziękuje za pomoc, mam nadzieje że uda się znaleźć nostalgiczną gierkę, bo kto by się spodziewał że po latach będę fanem gier planszowych :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa

Post autor: MichalStajszczak »

mkb32 pisze: 16 sty 2024, 19:11 Do dziś wydaje mi się że gra miała bardzo podobną nazwę do "Drakensang"
Podejrzewam, że to mogła być jakaś gra z serii Dungeoneer.
Merenques
Posty: 15
Rejestracja: 12 cze 2019, 10:31
Has thanked: 4 times

Re: Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa

Post autor: Merenques »

Zobacz grę Dragon's Ordeal. Może to będzie to.
mkb32
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2024, 18:58

Re: Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa

Post autor: mkb32 »

Dungeoneer. Trafiony zatopiony :)
Bardzo dziękuje za tak szybką pomoc
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Poszukuje gry fantasy z dzieciństwa - (Znaleziona)

Post autor: anonim »

MichalStajszczak pisze: 16 sty 2024, 19:22
mkb32 pisze: 16 sty 2024, 19:11 Do dziś wydaje mi się że gra miała bardzo podobną nazwę do "Drakensang"
Podejrzewam, że to mogła być jakaś gra z serii Dungeoneer.
Ja bym dodał że zapewne to był Dungeoneer: Zemsta Malthorina bo połowa kart była powiązana z lasem a druga połowa z miastem. Nie pamiętam czy był tam łucznik ale na pewno w mieście był łotrzyk.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ODPOWIEDZ