Coop - lżejszy i szybszy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: imrowai »

Cześć
Poszukuję jakiegoś sprytnego Coopa o mniejszych gabarytach.
W domu jest Spirit Island, Aeos ,Rundebound ,Zombicide, zombie 15, szczęki Lwa - ale to gry duże
Był Pandemic - ale jakoś nie urzekł klimatem i poszedł w świat.
Chciałbym namierzyć coś klimatycznego i niedużego gdzie rozgrywka zamykała by się w godzinie. Takie do wyjęcia szybkiego do kawy po obiedzie, do grania z żoną i synem (12 lat)
szperam i szukam - wpadło mi w oko pod względem klimatu:
- Zombie tennz - ale to chyba trochę już zbyt dziecinne - ale może się mylę?
- twierdza - oblężenie runedar - super plansza ale czas gry za długi.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2024, 08:45 przez imrowai, łącznie zmieniany 1 raz.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: agt »

Może Zakazana Pustynia?

Są jeszcze Ucieczka: Świątynia Zagłady i Magic Maze, ale nie wiem czy aż tak lżejszych i szybszych szukasz. :)
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: MowMiStefan »

Zombie Kidz / Teenz to moze byc dla Was bdb fillerek - szczegolnie gdy bedziecie robic Zadania, bo ma forme „legacy” i zasad przybywa, ale to nie jest glowne danie dla Waszej trojki (choc te gry szczerze polecam kazdemu rodzicowi!). Podobnie Dorfromantik - nasz niedawny nabytek jest calkiem sprytna ukladanka.

Nastepca Pandemic jest „niby” Petla (Loop), choc mi osobiscie tez do gustu specjalnie nie przypadla, za to przypadlo nam Horrified - prosta i szybka gra, ale gra sie dobrze.

Jesli angielski jest dopuszczalny to moze Marvel Champions?

Z opcji kraulerow jest wiecznie zywy Cthulhu DMD - jest podobny do Zombicide ale moim zdaniem gra sie lepiej, przyjemniej, ale to nadal duza i dluga gra. No albo cos jak Magia i Myszy (tylko z drugiej reki), Pluszowe Opowiesci (te lubie najmniej) lub Opowiesci Z Pryncypii - tu chyba da sie rozgrywke zamknac w godzine, choc z MiM wydaje mi sie, ze przygody byly dluzsze (a moze to bylo zmeczenie juniora) - niemniej jest ryzyko ze przygoda sie przeciagnie, pewnie „do kawy” to one nie sa :)

Jeszcze dwi przychodza mi do glowy, ale przyznam, ze czekaja na polce - sam je wybieralem dla lekkosci i coop i sa to Przygody Robin Hooda i Oltree. Ciezsze niz „do kawy”, ale nietypowe/inne -popatrz, ale to raczej wskazowka niz rekomendacja, bo sam musze je z synem jeszcze ograc.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: imrowai »

hmmm zombie teenz drogie nie jest - może zaryzykuję....

ale szukając info na forum o zakazanej pustyni (wątku nie namierzyłem :/) trafiłem na Horrified... kurcze bardzo kuszące. Czas do godziny, proste zasady, plansza, trochę strategi i planowania, regulowany poziom trudności... brzmi podejrzanie dobrze...
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: agt »

imrowai pisze: 14 sty 2024, 12:17 szukając info na forum o zakazanej pustyni (wątku nie namierzyłem :/) trafiłem na Horrified...
Na szczęście można też szukać informacji poza forum. :)
Horrified nie znam, więc się nie wypowiem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: Mr_Fisq »

imrowai pisze: 14 sty 2024, 08:20 Był Pandemic - ale jakoś nie urzekł klimatem i poszedł w świat.
Pomyśl nad nad wersją Legacy. Ja przy zwykłej wersji nudziłem się niepomiernie - wersja legacy dołożyła sporo więcej emocji.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: Pompex »

Bohaterowie Tenefyru - bardzo fajny deck building w trochę innym wydaniu. Walczymy w lochach z potworami i pokonaną kartę obracamy i wkładamy do swojego decku. Gra dla 1-4 graczy.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: loaru »

Marvel United to dość szybki coop z prostymi zasadami, nie musi zajmować dużo miejsca, można karty układać po swojemu :D
czata
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2022, 12:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: czata »

Paleo spełnia wszystkie kryteria: klimatyczny, nieduży i szybka rozgrywka. Doskonale skaluje się dla 3 osób.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: preshiq »

Marvel United ?
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: K@mil »

imrowai pisze: 14 sty 2024, 12:17 hmmm zombie teenz drogie nie jest - może zaryzykuję....
Zombie teenz jest proste bardzo jak na Wasze doświadczenie, lepiej dopłacić do czegoś bardziej złożonego. Prędzej już ten wypatrzony przez Ciebie Horrifield, ale obejrzyj rozgrywkę, bo dla mnie ciekawsza jest Zakazana Pustynia, wprawdzie mechanicznie trochę podobna do Pandemica, ale naprawdę wciąga, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności - niezła łamigłówka. U nas jest lubiana, ale lubimy też Pandemica (tyle, że nie gołego).

Na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze inne tytuły np
The Lost Expedition (polska edycja to Zaginiona ekspedycja, ale już niedostępna, poza dodatkiem) czy Flash Point (znany u nas jako Ognisty Podmuch, ale w tej chwili dostępny jedynie w wersji anglojęzycznej). Ma planszę, figurki i regulowany poziom trudności również.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: Yuri »

Pandemic w wersji Czas Cthulhu wydaje się być w punkt.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: psia.kostka »

Sporo fajnych polecajek, thx
Ze Petla to cos jak lepszy Pandemic, to nie mialem pojecia. Podobnie "Teneryfa" mnie nie skusila do zbadania, a brzmi ciekawie mechanika. Popaczam sobie.
Yuri pisze: 04 lut 2024, 22:43 Pandemic w wersji Czas Cthulhu wydaje się być w punkt.
Do tego nowka za 60zl obecnie w 3trolle.

Ale jak nie chcecie szatanow, to Upadek Rzymu moze?

Dla 12latka to gry od PlaidHatGames, to juz chyba pociag odjechal ;) ale nie znam sie. Chyba ze te nowsze Zapomniane Morza?

Tu watek FD
https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=29555
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: agt »

FD = Forbidden Desert, czyli Zakazana Pustynia, wątek na forum.

P.S. Ktoś wie do kogo można napisać lub jaka jest droga urzędowa, żeby poprosić o dopisanie w tytule tamtego wątku także polskiej nazwy?
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: imrowai »

Dzięki za pomysły
Marvel to nie do końca nas klimat.
Pandemic wogole nas nie porwał.

W międzyczasie kupiłem "Bohaterów Tenfyru" - nudaaaaa. Nie wiem jak ktoś w tej grze znajduje jakieś emocje - także kolejny tytuł skreślony.

Na celowniku mam "Detektywa" i 'kroniki zbrodni" i chyba kroniki wygrają bo detektyw to w zasadzie sam tekst, a kroniki jakieś takie bardziej rozrywkowe się wydają :)

Pustynia jest następna w kolejce.
Idę sprawdzać dalsze tytuły :)
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: agt »

Sam nie masz może dostępu do biblioteki, w której wypożyczają gry lub do wypożyczalni gier?
Może to byłoby tańszy sposób na przetestowanie choć części tytułów.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Coop - lżejszy i szybszy

Post autor: psia.kostka »

Tak sie zastanawialem, czy jakiegos Unlock czy Exit nie polecic (w sensie jakikolwiek :P)
Ale tez jak walczycie z nuda, to moze wejsc w party games ze smieszkami, a punktow nie liczyc. Konkretow nie wymieniam, bo sie nie znam, i nie wiem czy ta sciezka Cie zainteresuje. (Wojownicy Podziemi (?))
agt pisze: 05 lut 2024, 06:19 FD = Forbidden Desert, czyli Zakazana Pustynia, wątek na forum.
No przeciez napisalem, przeciez :P Bo autor wątku nie mogl znalezc.
P.S. Ktoś wie do kogo można napisać lub jaka jest droga urzędowa, żeby poprosić o dopisanie w tytule tamtego wątku także polskiej nazwy?
Mr_Fisq robil takie akcje z ramienia administracji, na pw go przyatakuj.
ODPOWIEDZ