Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Post autor: Naenkhat »

garg pisze: 13 gru 2023, 21:07 Jak w nią wejdziesz na grubo, to Twój portfel to odczuje.
Już widziałem ile tego jest :shock: To może polecicie jakąś grę mechanicznie podobna do Eldritch. Z toną kart które można swobodnie mieszać ze sobą? I dużo do czytania na nich. Nie koniecznie z odwiecznymi? Bo na razie to ja tylko Eldritch, Robinson i Osadników grałem. To wiecie za bardzo się nie znam.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Elder Sign / Znak Starszych Bogów (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

Naenkhat pisze: 13 gru 2023, 22:23
garg pisze: 13 gru 2023, 21:07 Jak w nią wejdziesz na grubo, to Twój portfel to odczuje.
Już widziałem ile tego jest :shock: To może polecicie jakąś grę mechanicznie podobna do Eldritch. Z toną kart które można swobodnie mieszać ze sobą? I dużo do czytania na nich. Nie koniecznie z odwiecznymi? Bo na razie to ja tylko Eldritch, Robinson i Osadników grałem. To wiecie za bardzo się nie znam.
Raczej tylko Arkham Horror planszowy.
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Znak Starszych Bogów / Elder Sign(Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Naenkhat »

Dodatki do Arkham lcg łącza się ze sobą tak jak w Eldritch? czy jest to oddzielny zestaw kart dedykowany tylko do danego dodatku?
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Post autor: targa »

Pod względem mechaniki najbardziej podobna do Eldritch Horror jest Zona, to w zasadzie mechanika znana z Eldritcha przeniesiona na klimat postapo. Dobra pozycja, polecam.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2024, 00:09 przez targa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Post autor: Yuri »

"A Touch od Evil", oraz zbliżony jest "Fortune and Glory". Możesz też popróbować "Dungeon Degenerates"
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Naenkhat
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2023, 15:23

Re: Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Post autor: Naenkhat »

Sorki, ze dopiero teraz odpowiadam. Jakos nie bylo czasu i urlop tez był :)
targa pisze: 27 gru 2023, 01:08 Pod względem mechaniki najbardziej podobna do Eldritch Horror jest Zona, to w zasadzie mechanika znana z Eldritcha przeniesiona na klimat postąpi. Dobra pozycja, polecam.
Zona odpada. Z postapo tylko 1 i 2 część Fallouta na PC.
Yuri pisze: 27 gru 2023, 01:12 "A Touch od Evil", oraz zbliżony jest "Fortune and Glory". Możesz też popróbować "Dungeon Degenerates"
"A touch of evil" wygląda fajnie. Szkoda ze nie po polsku. A moze jest jakies fanowskie tłumaczenie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jaka gra mechanicznie podobna do Eldritch

Post autor: Yuri »

Naenkhat pisze: 26 sty 2024, 11:49 ...
"A touch of evil" wygląda fajnie. Szkoda ze nie po polsku. A moze jest jakies fanowskie tłumaczenie?
Bankowo na dawnej stronie rebel.pl było tłumaczenie instrukcji i kart. Kiedyś je tu chyba nawet wrzucałem komuś.
ODPOWIEDZ