Tamashii Chronicle of Ascend (Kamil „Sanex” Cieśla,Robert Plesowicz,Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Tamashii Chronicle of Ascend (Kamil „Sanex” Cieśla,Robert Plesowicz,Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Mendaks »

Obrazek


https://boardgamegeek.com/boardgame/356 ... cle-ascend

Tamashii to cyberpunkowa przygodowa gra planszowa utrzymana w postapokaliptycznym klimacie. Gracze będą walczyć o przetrwanie i realizację swoich planów jednocześnie w dwóch światach – fizycznym, pełnym śmiercionośnych maszyn i bezlitosnych ocalałych, oraz wirtualnym, opanowanym przez oprogramowanie śledzące i złośliwe wirusy.

Gracze będą starali się osiągnąć swoje cele na modułowej mapie miasta. Znajdą nowe lokacje, będą walczyć z silnymi wrogami oraz szukać ważnych informacji i plików potrzebnych do wygrania gry.

Druga część gry toczy się na wirtualnej mapie. Tutaj będziesz próbował zhakować przeciwników, odblokować specjalne bonusy lub zdobyć jednorazowe bonusy za ukończenie sekwencji.

W grę można grać w różnych scenariuszach. Być może będziesz musiał współpracować z innymi graczami, grać przeciwko nim, a nawet zawierać sojusze ze swoimi wrogami. Ale uważaj na każdy swój krok; każdy konflikt, współpraca lub sojusz może być mieczem obosiecznym. - Źródło BGG

Podrzucam link do unboxingu.

https://www.youtube.com/watch?v=UA1Q0o1BHXc
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Tamashii Chronicle of Ascend (Kamil „Sanex” Cieśla,Robert Plesowicz,Łukasz Włodarczyk)

Post autor: filip91 »

Dorwałem core pledge (podstawka + lost pages + owlman) i jestem naprawdę zadowolony.
Do napisania jest sporo, postaram się nie być chaotyczny :wink:

Co prawda rozegrałem dopiero pierwszy pełny scenariusz 3x(2x solo, raz coop) i wychodzi na to, że zawartości jest dużo. Niektóre scenariusze (mam ich bodajże 15) można rozgrywać kilka razy, gdyż gra oferuje kilka scieżek, a każda z nich najprawdopodobniej oblokowuje zablokowaną zawartość (fajny temat swoją drogą) dzięki której urozmaicimy decki na przyszłe scenariusze. Każdy ze scenariuszy naprawdę się od siebie różni, wow! Trzon danego scenariusza zawsze będzie taki sam, ale kafelki lokacji, ciała na rynku, wszczepy, learning protocol itd. mogą zawsze być inne więc regrywalność jest tu na duży plus. Gra jest też łatwa w balansowaniu trudności, więc jak ktoś potrzebuje większego wyzwania to je sobie stworzy choć...
Mimo że to awaken realm lite to nie powiedziałbym, że to luźna łatwa gra.
Pierwsze rozgrywki solo jak i w coopie przegrałem (poziom scenariusza określony był jako łatwy).
Sama mechanika gry (zwana programowaniem) jest łatwa, ale z biegiem czasu wymaga od nas rozsądnego planowania. Dzięki niej możemy ulepszać postać, hakować wrogów, odpalać specjalne zdolności ze wszczepów. Trzeba zrozumieć co, kiedy, jak, po co. Granie na "pałę" niekoniecznie przyniesie korzyści.
Jest sporo losowości w postaci ataku wrogów, ale nie przeszkadzało mi to, bo tematycznie się spina.
Solo rozgrywka trwała trochę ponad 2h, w coopie nieco ponad 3h (część akcji można wykonywać w tym samym czasie). W więcej niż 2 osoby bym raczej nie grał(czy to orzypadłość gier awaken realms?)


Prócz kampanii istnieje ciekawy tryb pvp gdzie kilka kart określi nam układ mapy, cele, punktowanie, misje, oraz umiejętności dzięki którym będziemy hakować innego gracza. Może być naprawdę fajnie.

Pudło wypchane jestpo brzegi i wychodzi na to, że to kolejna gra AR która jeśli wam się spodoba przyniesie ponad 100 godzin rozgrywki 🤙
ODPOWIEDZ