Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Obrazek

Z marchwi wstał po 5ciu latach czekania,dzięki przejęciu i pomocy Monolith odpowiedzialnego za Conana też dungeon crawler-a chciałem założyć temat i zapytać czy są osoby które wsparły i już zagrywają się w Orcze przygody...podkręcone świeżymi mechanikami i toną plastiku w 10kg.zestawie .Od siebie szczerze polecam zwłaszcza że miodność tej gry wynika przede wszystkim z mechanik ale i raczej niskiego progu wejścia co podsyca ciekawość symbolicznej fabuły ale i kolejnych progów rozwinięcia bohaterów o kolejne karty combo które zamiatają przeciwnikami.POLECAM

https://boardgamegeek.com/boardgame/252 ... st-warpath
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: jediwolf »

Póki co tylko zrobiłem sobie unboxing. Muszę przyznać jestem zaskoczony jakością wykonania. Wszystko bardzo ładne i zgrabne. Nawet ten ichniejszy insert daje radę. Kiedy zagram to w sumie nie wiem, ale Conana bardzo lubię więc pewnie i orki mi przypadną do gustu.
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Jestem po 3questach i mimo że pochłaniają coraz więcej czasu to taktyka wychodząca z coraz większego decku tylko dolewa miodu do coraz dłuższych zagrań bohaterów.Combo zadaje więcej ran,wjazd Orrusa do pokoju to połowa składu straży wyczyszczona mała szarża i czasem brakuje tylko drzwi z drugiej strony żeby reszta drzazg wyleciała z drzwiami...po przejściu nawet 1wszej misji można już rozwinąć którąś broń...
Warto cierpliwie dociągnąć badass pkt.do 10go poziomu żeby rozwinąć nawet najsłabsze karty bo różnica w wyprowadzaniu ataku jest potężna...
Nie wymieniałem jeszcze postaci jest ich sporo a rozwijanie poszczególnych jest chyba równoległe z podstawowymi więc zawsze można zmienić strategię bo każdym gra się inaczej...dajcie znać jak wasza strategia i preferowany skład...
Z trochę innej beczki ciekawe jak gra na więcej niż 4osoby bo w info kickstartera i wydawcy było info o grze na max 6?W zasadach nie widziałem ...
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: Barto »

Gdzie udało wam się kupić ? W polskich sklepach nie widzę tytułu :/
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: Porchpeople »

Barto pisze: 03 paź 2023, 23:53 Gdzie udało wam się kupić ? W polskich sklepach nie widzę tytułu :/
Podczas kampanii kickstartera jakiś czas temu- teraz aktualnie jeszcze trwa wysyłka gier do wspierających.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: Curiosity »

Barto pisze: 03 paź 2023, 23:53 Gdzie udało wam się kupić ? W polskich sklepach nie widzę tytułu :/
Bo to się dopiero co ufundowało na KS i pewnie wzięli udział w zbiórce.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Sklep Monolith też będzie miał Orcquest na półkach ale chwilę później
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Gra będzie dostępna w sklepie internetowym po dostawie od autorów, około listopada 2023 roku-to jest info Monolith
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: kolosm »

Wie ktoś czy jest szansa to kupić na otwierających się dziś targach w Essen?
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Zapytaj Monolith czy odwiedzą targi z grą.Powodzenia
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Znalazłem na eBay Ang.wersja patrz bo jest też Francuska ...
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Niestety cena skoczyła ale sklep Monolith rusza w okolicach grudnia wstrzymaj się bo eBay pełny jest elementów z kickstartera...ale sprzedawanych oczywiście osobno...choć uważam że jak złapiesz pdst.to też nie będziesz żałował...ja gram cały czas tylko elementy z podstawki,nie ruszyłem elementów dodatków...questów jest 9,skończyłem 3 dodatki nie dają większego decku do bohaterów z podstawki tylko dają kolejnych orków z kompletem kart do każdego.Każdy dodatek to inna historia kilka układów plansz więc podstawka to kompletna historyjka i tak fabuła to zlepek zdań zasad do kolejnego questu i koniec...
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: loaru »

Ja postanowiłem zaczekać na faq/erratę i w międzyczasie zabieram się za malowanie figurek.

Pojawia się sporo narzekań na niski poziom trudności przy dalszych scenariuszach kampanii. Brakuje też kluczowych informacji, jak choćby co w sytuacji, gdy drużyna przegra, czy w jakiej kolejności rozgrywać scenariusze dodatkowe. Myślę, że Monolith się tym zajmie, ale i tak pewnie minie kilka miesięcy, zanim poprawią instrukcję :roll:
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: Sixshot »

Uff , czyli jednak wychodzi na to ,że dobrze zrobiłem myśląc że ta gra to po prostu dużo figurek ,kartoników ,ale to tak naprawdę prosta turlanka ,gdzie na początku się ma np 5 ataku ,a bossy 20hp ,a potem się ma 10 ataku ,a bossy 50hp ;) ?
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: hulagi »

Ja rozegrałem już trochę scenariuszy i gra jest naprawdę super :) Ale ja gram dwoma bohaterami z paroma house rules i jest naprawdę ciężko. Zdecydowanie bardziej mi się podoba niż Massive Darkness i inne tego typu gry. Rozwój bohaterów poprzez skille i krafting plus zaklęcia dodawane do broni powodują, że naprawdę czuć indywidualność naszych bohaterów. Gra ma wbrew pozorom sporo taktycznego myślenia plus skradanie się w celu unikana patroli. Ja polecam, mając dwa pudła pełne bohaterów, wrogów i scenariuszy regrywalniość jest olbrzymia, a jeśli nie mamy problemu z modyfikowaniem zasad to tym bardziej.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: loaru »

Sixshot pisze: 24 paź 2023, 20:33 Uff , czyli jednak wychodzi na to ,że dobrze zrobiłem myśląc że ta gra to po prostu dużo figurek ,kartoników ,ale to tak naprawdę prosta turlanka ,gdzie na początku się ma np 5 ataku ,a bossy 20hp ,a potem się ma 10 ataku ,a bossy 50hp ;) ?
Nic z tych rzeczy. Gra ma rozbudowaną mechanikę i dla fanów DC jest tu sporo dobra, nacisk położony jest na taktykę, bo w grze funkcjonuje system patroli i alarmów - można by powiedzieć fantasy Commandos ;) Do tego są bossowie, którzy mają własne zestawy kart. Po prostu gra boryka się z problemem niedopowiedzeń w instrukcji, przez co osoby, które nie stosują żadnych ograniczeń co do progresu i ekwipunku postaci (bo nie jest to opisane w instrukcji) narzekają, że mają zbyt łatwo. Można poczekać na oficjalną erratę albo zrobić sobie jakieś home rulesy jak forumowicz post wyżej :)
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Ja nie narzekam na łatwy poziom,po przejściu 3questów czyli zaliczeniu 1wszego z trzech podstawowych rozdziałów zaczynają się taktyczne rozkminy a przeskok na rycerzy z włóczników i wieśniaków robi różnicę,faktycznie możliwość wymiany squadu z ich jednoczesną rozbudową decku to klucz do kończenia misji nie mówiąc o czyszczeniu planszy z wszystkiego co się rusza i zdobi pomieszczenia-bo daje loot...
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: raiden25 »

Ktoś ma jakieś info czy Monolith się odniósł do jakiegokolwiek zapytania o tę grę? Czytałem jakiś czas temu BGG i każdy narzekał że zostawili graczy z ręką w nocniku i nie odpowiadają na żadne pytanie dotyczące tej gry a same opinie o grze poza tym że ma sporo niedopowiedzeń są bardzo dobre.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: loaru »

Ostatni raz odnosili się w styczniu, że będą robić faq do gry, dodatkowe kampanie i one-shot scenariusze. Mają już miesięczną obsuwę z pracami, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale raczej dowiozą i naprawią grę.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: jediwolf »

raiden25 pisze: 04 mar 2024, 17:53 Ktoś ma jakieś info czy Monolith się odniósł do jakiegokolwiek zapytania o tę grę? Czytałem jakiś czas temu BGG i każdy narzekał że zostawili graczy z ręką w nocniku i nie odpowiadają na żadne pytanie dotyczące tej gry a same opinie o grze poza tym że ma sporo niedopowiedzeń są bardzo dobre.
Teraz pewnie skupiają się na Red Nailsach do Conana.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: raiden25 »

To jeszcze spytam o zasady i zależność językową. Jest tam mega dużo czytania i mini zasad w instrukcji czy raczej nie? Po dwóch stronach skali bym postawił Zombicide i sword & sorcery - do którego temu bliżej w złożoności zasad? :)
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: spartan »

Próg wejścia i zależność językowa dla obytych z ameri...nie jest problemem jest sporo materiału nawet wydawcy na YouTube językowo co prawda wprowadzenia i sub questy gdzieś opisują sytuację ale są też wyrysowane na diagramach czyli mapy i legendy,znaczenie i pozycje żetonów są też powtarzalne.. ogólnie jest ok czyli nie odpycha ilością tekstu,a znaczenie i opisy kart są powtarzalne i należą do prostych i krótkich...polecam😁
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Orc Quest War Path ( Yoann Bugny, Thomas Maufroid)

Post autor: jediwolf »

raiden25 pisze: 06 mar 2024, 16:31 To jeszcze spytam o zasady i zależność językową. Jest tam mega dużo czytania i mini zasad w instrukcji czy raczej nie? Po dwóch stronach skali bym postawił Zombicide i sword & sorcery - do którego temu bliżej w złożoności zasad? :)
No nie jest tak proste jak Zombicide, ale skomplikowane jak S&S również nie jest. Gdzieś po środku bym postawił. Tekstu jest też trochę, ale bez przesady. Jak się ogarnie zasady to idzie gładko.
ODPOWIEDZ