Essen 2023

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Essen 2023

Post autor: sasquach »

yrq pisze: 12 paź 2023, 11:38 Horror in Orient Express - gra wydaje mi się nieelegancka w zasadach. Żetony w worku, stan pasażerów na kostkach, akcje na postaciać i ulepszenia ich, żetony wskazówek na npcach (bo może są kultystami), potwory goniące pociąg, zasłanianie okien. Dużo tego różnych komponentów, każdy element ma swoje zasady, wszystko to jakoś w oderwaniu od siebie działa. Poczekam jeszcze aż projekt wyjdzie z fazy prototypu i zacznie jakoś wyglądać, może wtedy się przekonam.
Czy ja wiem czy tak w oderwaniu od siebie. Generalnie masz dwa cele do zrobienia - dotrwać do końca i znaleźć kultystów. W dotrwaniu przeszkadzają wampir, potwory i chyba wydarzenia, z czego zasłanianie okien łączy do wszystko bo daj przewagę potworom albo wampirowi. Do tego to wszystko wpływa na pasażerów który wpływają na to ile nowych potworów będzie się pojawiać i na nasz dostęp do informacji kto jest kultystom. Nie jest to może najlepsza gra na świecie, ani nawet nie wiem czy jest dobra po tym demie. Ale na pewno mechaniki się ze sobą łączą.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Essen 2023

Post autor: rogal »

https://boardgamegeek.com/boardgame/219 ... o-da-vinci
Link do reimplementacji. Popatrz na zdjęcia. Wygląda jak arkusz Excela.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen 2023

Post autor: ChlastBatem »

Hej, parę słów ode mnie znajdziecie pod tym linkiem. Dodałem też swoje zdjęcia więc jest trochę ciekawiej :)

LINK
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Essen 2023

Post autor: mat_eyo »

To ja też podrzucę, razem z KubąP i naszym kolegą Frankiem dzielimy się wrażeniami z trzech dni intensywnego ogrywania okołoessenowych nowości:

https://mateyo.znadplanszy.pl/2023/10/1 ... we-nowosci
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Essen 2023

Post autor: Mendaks »

Jeżeli ktoś chciałby posłuchać o nowościach, które pojawiły się na Spiel23 to zapraszam na podcast.

Miłego słuchania :)

rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Essen 2023

Post autor: rogal »

CHyba jeszcze za wcześnie na edycję 2024 a mam pytanie
ktoś z warszawy leciał do Essen ? jesli tak to jakim połączeniem ?

zawsze latalem bezpsorednio z gdanska ale bliżej mi do wwa niż do gda
ODPOWIEDZ