Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: _Ukasz »

Uszanowanie,

od roku przymierzam się do kupna Brzdęk (w końcu mam z kim grać) ale z racji tego, że wyszły Katakbumy, chce się Was poradzić co wybrać.
Proponujecie wersję Nie Drażnij Smoka czy Katakumby? Proszę o kilka wad/zalet.

Dodam, że jestem zwolennikiem plansz modularnych lecz proszę tego nie brać jako wyznacznik ;)

z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Ł.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: Mr_Fisq »

Dla mnie to:
modularność, większa losowość vs statyczność i dojrzały produkt (dużo dodatków).

Nie drażnij smoka sprzedałem już jakiś czas temu, obecnie mam katakumby i jestem dość zadowolony, ale zobaczymy jak będą wyglądać dedykowane dodatki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: antonio3333 »

Ja sprzedałem Katakumby, jakoś mi nie siadła ta mega losowość w kafelkach. Rozumiem zamysł, wiem, że to działa i jest fajne, ale już mi bardziej tak gra się zrobiła grą do piwka przez tę losowość, a nie jakimś miłym wstępniaczkiem do wieczorku z planszówkami. Mam Nie drażni smoka z wesołą kompanią. Jeśli w przyszłości wyjdzie coś podobnego jak wesoła kompania do brzdęka w kosmosie to wtedy prosta sprawa, że sprzedaję brzdęka fantasy i kupuję w kosmosie bo według mnie patrząc na czystą podstawkę to Brzdęka: Katakumby << Brzdęk: Nie drażnij smoka < Brzdęk w kosmosie. Nie znam jeszcze legacy, ale słyszałem dobre opinie o nim.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: Mr_Fisq »

Jeszcze dla ustalenia uwagi grałem na 2 osoby, przy większej liczbie pewnie losowość może być bardziej dokuczliwa.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: _Ukasz »

Dla mnie to:
modularność, większa losowość vs statyczność i dojrzały produkt (dużo dodatków).

Nie drażnij smoka sprzedałem już jakiś czas temu, obecnie mam katakumby i jestem dość zadowolony, ale zobaczymy jak będą wyglądać dedykowane dodatki.
Ja sprzedałem Katakumby, jakoś mi nie siadła ta mega losowość w kafelkach. Rozumiem zamysł, wiem, że to działa i jest fajne, ale już mi bardziej tak gra się zrobiła grą do piwka przez tę losowość, a nie jakimś miłym wstępniaczkiem do wieczorku z planszówkami. Mam Nie drażni smoka z wesołą kompanią. Jeśli w przyszłości wyjdzie coś podobnego jak wesoła kompania do brzdęka w kosmosie to wtedy prosta sprawa, że sprzedaję brzdęka fantasy i kupuję w kosmosie bo według mnie patrząc na czystą podstawkę to Brzdęka: Katakumby << Brzdęk: Nie drażnij smoka < Brzdęk w kosmosie. Nie znam jeszcze legacy, ale słyszałem dobre opinie o nim.

Dla mnie cokolwiek w kosmosie odpada, ponieważ ''SAJFAJ'' całkowicie nie jest w moim klimacie. Fantasy jak najbardziej, ale w przypadku nowej wersji Brzdęka modularna plansza do mnie przemawia strasznie. Brzdęka chce traktować jako grę do wspominanego piwka lub po niedzielnym obiadku czy też na luźne spotkanie do grania, bo na dłuższe wieczory/nocki wyciągam cięższe kalibry.
Grałbym zwykle w 2-4 osoby.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: antonio3333 »

To wydaje mi się, że w takim razie Katakumby będą lepsze, bo zwiększy to żywotność gry te kafle, a Nie drażnij smoka to, żeby jej zwiększyć żywotność należy kupić jeszcze jakiś ekstra dodatek, choć podstawka według mnie też daje sporo frajdy. Najlepiej posłuchaj co mówią o tej grze chłopaki z Gradania o Katakumbach, dosyć mocno moje odczucia pokrywają się z ich opiniami o tej grze.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2023, 11:58 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nadmiarowy cytat
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Brzdęk Katakumby czy Brzdęk Nie Drażnij Smoka?

Post autor: _Ukasz »

antonio3333 pisze: 20 wrz 2023, 11:53 To wydaje mi się, że w takim razie Katakumby będą lepsze, bo zwiększy to żywotność gry te kafle, a Nie drażnij smoka to, żeby jej zwiększyć żywotność należy kupić jeszcze jakiś ekstra dodatek, choć podstawka według mnie też daje sporo frajdy. Najlepiej posłuchaj co mówią o tej grze chłopaki z Gradania o Katakumbach, dosyć mocno moje odczucia pokrywają się z ich opiniami o tej grze.
sprawdzę to wieczorem, niemniej dziękuje za Wasze spostrzeżenia ;)
ODPOWIEDZ