Turing Machine - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: j_g »

Zaledwie dopiero zajawiłem se tego Turinga i proszę o wytłumaczenie.

Taka sytuacja:
Obrazek

Chodzi o zasadę A. Po pierwszych dwóch podpowiedziach dot. A (tura 1 i tura 3) wnioskowałem, że Weryfikator ma na myśli kolor niebieski, bo pozostawiłem wartości koloru żółtego i fioletowego, a tylko wartość koloru niebieskiego zmieniłem, i w efekcie odpowiedź była inna... Z kolei po odpowiedzi w turze piątej już mi przestało się zgadzać, bo niebieskiej wartości nie zmieniłem, a odpowiedź się zmieniła.

Jak rozumieć tę zasadę A?

W instrukcji napisane:
"The Verifier verifies that the number of a particular colour
(that they know) is odd or even. (e.g.: The number Blue is even.)
Watch out! The other numbers can also be even (or odd, depending)."

To jak to jest? Ten Weryfajer w każdej turze może mieć na myśli inny kolor? To by nie miało sensu raczej. Skromność i moje raczkowanie w tym tytule nie pozwala mi myśleć, że zamiast mnie to wersja beta na BGA się myli.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: kisiel365 »

particular/specific - jeden konkretny kolor, który gra ma ustalony (ta sama karta w różnych scenariuszach może mieć różny) i który nie jest ci znany, dopóki nie potestujesz
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: j_g »

No i potestowałem - z 1szej i 3ej tury wychodzi mi, że niebieski jest parzysty, czego z kolei nie potwierdza 5-ta tura.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: vnzk »

j_g pisze: 28 sie 2023, 23:09 No i potestowałem - z 1szej i 3ej tury wychodzi mi, że niebieski jest parzysty, czego z kolei nie potwierdza 5-ta tura.
Na pierwszy rzut oka wygląda na błąd w wersji beta gry na BGA przy tym weryfikatorze, bo powinien sprawdzać tylko jeden z sześciu warunków. Zresztą, w turze trzeciej podstawiłeś PPN, w turze piątej zupełnie przeciwnie NNP a oba są z fajką, więc cuś się nie zgadza.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: j_g »

vnzk pisze: 28 sie 2023, 23:20 Przy okazji, czy prawidłowym kodem było 242? Bo tak mi wyszło z Twoich zapytań.
Nie podpowiem. Nie wnikałem w wynik. Zakończyłem na tym stanie, jak na zrzucie. Chciałem tylko na szybko ustalić jak to jest z kartą A, aż w końcu zgłupiałem.

PS. Przetestowałem na https://turingmachine.info/ i 242 chyba nie bardzo... ale być może te odpowiedzi na zrzucie są zwalone, więc i Twe dedukowanie na daremno.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: vnzk »

j_g pisze: 28 sie 2023, 23:44
vnzk pisze: 28 sie 2023, 23:20 Przy okazji, czy prawidłowym kodem było 242? Bo tak mi wyszło z Twoich zapytań.
Nie podpowiem. Nie wnikałem w wynik. Zakończyłem na tym stanie, jak na zrzucie. Chciałem tylko na szybko ustalić jak to jest z kartą A, aż w końcu zgłupiałem.

PS. Przetestowałem na https://turingmachine.info/ i 242 chyba nie bardzo... ale być może te odpowiedzi na zrzucie są zwalone, więc i Twe dedukowanie na daremno.
Ostatecznie usunąłem pytanie, bo ogarnąłem, że w zależności od weryfikatora D może być jeszcze drugie rozwiązanie.

Ale też z ciekawości wszedłem na stronę i chyba to jednak nie błąd BGA. Wychodzi na to, że grałeś w trybie Nightmare, w którym musisz dodatkowo rozgryźć, który weryfikator jest podpięty pod którą literę (czyli odpowiedź, którą dostajesz pytając A, wcale nie odnosi się do weryfikatora oznaczonego A itd.). Tu widać tryb:

Obrazek

A tu widać jakie było prawdziwe oznaczenie weryfikatorów:
- C udawał A
- A udawał B
- B udawał C
- D był sobą

Obrazek
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: j_g »

vnzk pisze: 29 sie 2023, 08:56 Wychodzi na to, że grałeś w trybie Nightmare, w którym musisz dodatkowo rozgryźć, który weryfikator jest podpięty pod którą literę
No to niezły koszmar. W sumie dla 2, 3 kart to byłby fajny myczek ściskający mózg w nowy sposób (i wydłużający liczbę prób x20), ale dla większej liczby kart to ja już tego nie widzę.

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na ten niuansik. Superancko.
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: ari23 »

Jaki sens mają te różne liczby oraz kolory tych liczb na kartach weryfikacji skoro i tak układamy je wg symboli (kółko trójkąt i kwadrat) do kart perforowanych?
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: qotsa »

ari23 pisze: 26 wrz 2023, 21:05 Jaki sens mają te różne liczby oraz kolory tych liczb na kartach weryfikacji skoro i tak układamy je wg symboli (kółko trójkąt i kwadrat) do kart perforowanych?
Podbijam pytanie :-)
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: Robin Wood »

Trudniej Ci zapamiętać numery kart, na których są konkretne odpowiedzi.

Rozgrywając np. 300 gier mogłoby się zdarzyć, że zapamiętasz, że nr karty 234 to "kwadrat 4". Jeśli masz dodatkowo cztery oznaczenia tego samego karteluszka, to jest mniejsza szansa, że zapamiętasz, który to karteluszek.
Jakby się takie rzeczy dało jeszcze spamiętać ;)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Turing Machine - pytania i wątpliwości

Post autor: shuji »

Mam pytanie o tą centralna płytkę - dobrze myślę że ona jest bezużyteczna ? W sensie lepiej te testy układać w rzedzie niż dookoła. Zresztą widzę zrzuty z bga i tam jest właśnie tak pewnie dla wygody ?
ODPOWIEDZ