Gram Zielonymi - Barcelona - recenzja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Gram Zielonymi - Barcelona - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Cześć, ostatnio postanowiłam zacząć nagrywać recenzje i rozgrywki oraz udostępniać je na YT.

Link do kanału: Gram Zielonymi na YouTube

Jestem początkująca, jeżeli chodzi o nagrywanie czy montaż filmików, ale mam nadzieję, że znajdą się osoby, które uznają moje filmiki za wartościowe. Robię to wszystko hobbystycznie i dopiero się uczę.

W planszówki gram od ponad dziesięciu lat, uwielbiam gry kooperacyjne i gry z szeroko pojętym klimatem, chociaż nigdy nie odmówię dobremu sucharkowi, nie stronię też od luźniejszych tytułów.

Chciałabym zaprosić Was do oglądania i dzielenia się spostrzeżeniami, krytyką i pomysłami, a także jeśli chcecie zmotywować dobrym słowem lub subskrypcją, to również zachęcam :D

Obecnie na kanale można znaleźć cztery materiały:
1. Shards of infinity - zasady + recenzja
2. The Guild of Merchant Explorers - rozgrywka solo + moje wrażenia
3. Dinosaur Island: Rawr 'n Write - rozgrywka solo + recenzja
4. Astro Knights - zasady + recenzja

Na chwilę obecną staram się publikować materiały raz na tydzień w niedzielę/poniedziałek. Możliwe, że z czasem będą się pojawiały materiały dodatkowe w środku tygodnia.

Kasia z Gram Zielonymi :wink:
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2024, 08:32 przez kasiul3k, łącznie zmieniany 34 razy.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Brzdęk! Katakumby - zasady + recenzja

Post autor: kasiul3k »

Brzdęk! Katakumby to kolejny samodzielny Brzdęk od Dire Wolf Digital, po polsku wydany przez Gry planszowe Lucrum Games.

Po raz kolejny wcielamy się w śmiałków starających się przemierzyć podziemia i wydobyć najcenniejsze skarby od złowrogiego smoka. Tym razem katakumby będą bardziej tajemnicze i będą skrywać przed nami to, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas tuż za rogiem - a to dzięki wprowadzeniu modularnej planszy. Dodatkowo czekają na nas ołtarzyki zapewniające dodatkowe dochody, więźniowie, którzy czekają na uwolnienie, a także duchy, które będą nas niepokoić aż do samego końca (rozgrywki lub życia naszego złodzieja).

To nie wszystkie zmiany, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej oraz poznać moją opinię na temat najnowszej odsłony tej gry, to zapraszam do swojej recenzji :)

Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 14:18 przez kasiul3k, łącznie zmieniany 1 raz.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Astro Knights - rozgrywka

Post autor: kasiul3k »

Ostatnio na moim kanale mogliście zobaczyć recenzję Astro Knights, a tym razem zapraszam Was na rozgrywkę solo na dwie ręce przeciwko najbardziej przystępnemu bossowi z podstawki.

Dla przypomnienia, jest to reimplementacja Aeon’s End w kosmosie, czyli kooperacyjny deckbuilding bez tasowania swoich talii, bohaterowie z rozmaitymi umiejętnościami, bossowie, starający się zniszczyć świat oraz od groma rozmaitych kart, które w każdej rozgrywce zapewniają zupełnie inne odczucia.

Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 14:17 przez kasiul3k, łącznie zmieniany 2 razy.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Wioska - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Wioska od Galakta to pozornie słodziutka gra - lekkie euro, w którym chcemy rozbudować swoją wioskę, dbając przy tym o łańcuch dostaw i jako cel ostateczny, zbudować kościół w jej centrum.

Dzięki niektórym mechanizmom i decyzjom powstała gra, w którą zarówno można zagrać na luzie, ale również totalnie iść na noże z współgraczami, poprzez umiejętne zarządzanie zasobami oraz akcjami.

Jeśli zastanawiacie się, czy jest to gra dla Was, to zapraszam na recenzję, gdzie staram się przekazać co mi się w tej grze podoba i nie podoba.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Wilki - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

"Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc?"

Czy gra Wilki od Portal Games odpowiada na to pytanie? Po części, księżyce reprezentują tutaj punkty zwycięstwa do zdobycia, więc niewykluczone :)

Zapraszam na moją recenzję tego tytułu :)

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Niezbadana Planeta - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

♫♬♪ Statkiem kosmicznym w piękny rejs, kosmicznym statkiem w piękny rejs... ♫♬♪

Terraformacja planet, przemierzanie terenów łazikami kosmicznymi, radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi w postaci meterytów, tory rozwoju oraz niespodziewane wydarzenia! Klimatycznie? Otóż niekoniecznie, ale też jest spoko :)

Zapraszam na recenzję gry Niezbadana Planeta od Portal Games.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Dorfromantik - recenzja + skrót zasad + konkurs

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj na swoim kanale YT opowiem Wam o dość prostej kafelkowej grze Dorfromantik, w której będziemy rozbudowywać krajobraz - stawiać pola, lasy, łąki, budować wioski, a także budować trasy kolejowe, a to nie wszystko. Dodatkowo w trakcie rozgrywki będziemy realizować zadania, a pomiędzy rozgrywkami odblokowywać nowe osiągnięcia i dostawać za to nagrody, które będą nam pomagać w kolejnych rozgrywkach.

Gra jest tegorocznym zwycięzcą Spiel des Jahres, a także zostanie wydana na polskim rynku przez IUVI Games.

Poza tym chciałabym zaprosić Was na konkurs, w którym można wygrać angielską kopię gry Dorfromantik, którą ograłam przed nagraniem recenzji - szczegóły w materiale, link do kanału w bio.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Nimalia, Machina Arcana, Na Skrzydłach: Ptaki Azji

Post autor: kasiul3k »

Chciałabym Was zaprosić na Sprint po Planszy, czyli nowy format na moim kanale, w którym będę Wam opowiadać w skróconej formie o grach, które udało mi się sprawdzić i o których opinią chciałabym się z wami podzielić. Znajdziecie tutaj wyłącznie skrócone przedstawienie gry oraz moje wrażenia, najczęściej w formie plusów i minusów. Czasami to będą pierwsze wrażenia z gier, czasami opinie na temat tytułów, których z różnych powodów nie chcę dalej ogrywać, a także opowiedzieć o dobrze ogranych przeze mnie grach, które po prostu nie mieszczą się w kolejce do zrecenzowania.

Dzisiaj na swoim kanale YT opowiem Wam o trzech grach:
- Nimalia,
- Machina Arcana,
- Na Skrzydłach: Ptaki Azji,

Jeżeli taki format się przyjmie, to postaram się, by materiały w takiej formie pojawiały się regularnie na kanale.
Dodatkowo, z okazji zbliżającego się Dnia Gier Planszowych chciałabym Was zaprosić na konkurs, w którym będziecie mogli wygrać mój egzemplarz gry Na Skrzydłach: Ptaki Azji, o konkursie opowiadam pod koniec materiału - zapraszam do uczestnictwa! 🔥

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Wędrowcy znad Południowego Tygrysu - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj opowiem Wam o Wędrowcach znad Południowego Tygrysu, nowej grze od Garphill Games, a wydanej w Polsce przez Portal Games. Jest to pierwsza gra z nowej trylogii od twórców popularnej serii Zachodniego Królestwa, w której będziemy wcielać się w wędrowców, którzy będą eksplorować morza i lądy, obserwować niebo, a także sporządzać z tego notatki, a to wszystko okraszone będzie miksem worker placementu, rozwijania tableau, tetrisa na planszetce karawany oraz małego area majority.

Czy gra zacznie nową trylogię z przytupem, czy może dość niepozornie? Na tę i parę innych pytań postaram się znaleźć odpowiedzi w mojej najnowszej recenzji, na którą gorąco zapraszam.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Lacrimosa - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

W dzisiejszym odcinku główną rolę dostała Lacrimosa od wydawnictwa Galakta. W grze będziemy starali się dokończyć ostatnie dzieło Mozarta poprzez poszukiwanie wspomień, wystawianie lub sprzedaż dzieł, zatrudnianie kompozytorów czy też podróże po miejscach, które odwiedzał Mozart.
W grze mamy nietypową tematykę - o tym, czy jest ona odczuwalna i nie tylko opowiadam w swojej najnowszej recenzji. Zapraszam do oglądania!

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Ekspedycyje - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj chciałabym Was zabrać ze sobą na poszukiwanie doktora Tarkowskiego, gdzie zapuścimy się w gąszcz tajgi, przy okazji starając się dowiedzieć jak najwięcej o ogromnym meteorycie, który się rozbił w okolicy. Dodatkowo zmierzymy się z zepsuciem, które owładnęło Syberię, a także będziemy zdobywać bogactwo i chwałę, wykonując zadania oraz zbierając ekwipunek.

Otoczka fabularna brzmi dość klimatycznie, ale czy czuć to w rozgrywce? Czy Ekspedycyje, reklamowane jako "kontynuacja Scythe'a", obronią się jako osobny tytuł? By się o tym przekonać, zapraszam Was na swoją recenzję.



PS. Moi Drodzy, chciałabym Wam bardzo, ale to bardzo podziękować.
Na kanale Youtube stuknęło wczoraj 100 subskrypcji 🤩 Jestem zaskoczona takim tempem, naprawdę się tego nie spodziewałam 🤩
Chciałabym Wam bardzo podziękować za wszystkie subskrypcje, interakcje na kanale: wszystkie kciuki w górę, wszystkie pozytywne i negatywne opinie, za propozycje na ulepszenie nagrań oraz wszystkie wyświetlenia - naprawdę serdecznie dziękuję! 💚 Bardzo mi miło, że znalazły się osoby, które chcą słuchać tego, co mam do powiedzenia o grach planszowych i dodaje mi to sił do dalszego rozwoju kanału.

Dla chętnych podrzucam garść statystyk:
- Pierwszy materiał ukazał się 30.07.2023 - trzy miesiące temu
- Od tego czasu na kanale ukazało się 13 materiałów
- Łączny czas wyświetleń materiałów to 141,5 h
- Oglądaliście moje materiały prawie 2400 razy
- Trzy najchętniej oglądane materiały, zarówno pod względem liczby wyświetleń oraz pod względem czasu oglądania w godzinach, to: Dorfromantik, Brzdęk! Katakumby oraz Wędrowcy znad Południowego Tygrysu.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i mam do Was prośbę. Jeśli macie jakieś przemyślenia na temat tego, co mogę ulepszyć w swoich materiałach i na kanale, to podzielcie się tym - tutaj, pod materiałami na Youtube, w wiadomości prywatnej - gdziekolwiek. Każdą informację zwrotną przyjmę z wielką chęcią, bo takie informacje są motorem dla dalszego rozwoju i motywacją do dalszej pracy 🙂

Pozdrawiam cieplutko i planszówkowego weekendu 💚
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Beyond The Sun - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Gwiazdą dzisiejszego odcinka jest Beyond the Sun, gra, w której wraz ze współgraczami będziemy decydować o rozwoju technologicznym naszej cywilizacji przemierzając drzewo technologii, a także eksplorować nowe układy kosmiczne, a co bardziej cenne z nich kolonizować na własny użytek.

Jeśli Was zainteresowałam, to będzie mi miło, jeśli sprawdzicie moją recenzję na kanale YT

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Obsesje - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Ciężkie jest życie zubożałej szlachty w wiktoriańskiej Anglii. Koniecznie trzeba doglądać posiadłości i służby, a także dbać o swoją reputację. Trzeba dbać o to, by przyciągnąć do swojej świty znamienitych gości, unikając tych o szemranej sławie. Dodatkowo, trzeba ciągle się starać, by wżenić się w jakiś znamienity ród, na przykład Fairchildów, nie zapominając przy tym o własnych ambicjach.


To wszystko możecie znaleźć w grze Obsesje, na której recenzję chciałabym Was uprzejmie zaprosić :)

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Legacy of Yu - recenzja + skrót zasad (bez spoilerów)

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić grę Legacy of Yu od Garphill Games, czyli od twórców gier z Zachodniego Królestwa, Południowego Tygrysu, czy też Najeźdźców ze Scytii i Muru Hadriana. Jest to dość nietypowa pozycja na rynku gier planszowych. Dlaczego? Otóż jest to gra wyłącznie do gry w pojedynkę, dodatkowo mamy tutaj kampanię typu legacy, gdzie odblokowujemy nowe elementy w trakcie gry. W grze wcielamy się w postać historyczną, Yu, któremu jest przypisywane opanowanie wielkich powodzi w starożytnych Chinach przez budowę efektywnego systemu kanałów. Czy gracz odwzoruje wiernie historię czy też kompletnie zawiedzie? Musielibyście spróbować sami :)

A jeśli chodzi o wyróżniki gry to mamy tutaj budowanie talii, worker placement, mocną optymalizację każdego z ruchów, walkę z presją czasu i najazdu barbarzyńców. Warto wspomnieć, że grę po zakończeniu kampanii bez najmniejszego problemu można przywrócić do początkowego stanu i rozegrać ponownie kampanię lub też grę sprzedać lub sprezentować komuś na święta :)

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Tucana Builders - recenzja + zasady

Post autor: kasiul3k »

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić lżejszy tytuł, a mianowicie Tucana Builders od Aporta Games. Jest to kontynuacja popularnej w Polsce wykreślankowej gry Wyspy Tukana, która to gra ukazała się w naszym kraju nakładem Moria Games.
Gdzie tkwi różnica pomiędzy tymi tytułami? Otóż jest to przeniesienie wykreślanki na wersję planszową, kartki i ołówki są zamienione planszami i kafelkami, a zamiast wpisywania połączeń między polami mamy losowanie kafelków i odpowiednie ustawianie ich na planszy zgodnie z wymogami wylosowanej karty. Tak samo jak w pierwowzorze, będziemy tutaj punktować w dwóch rundach za połączenia, które udało nam się przygotować - tym razem jednak będziemy chcieli łączyć wioski z jak największą liczbą zwierząt danego koloru lub z tukanami, które są uniwersalne. Dodatkowo mamy tutaj do realizacji cele, za które zostaniemy nagrodzeni dodatkowymi punktami.
Jeśli interesuje Was to, czy wykreślankę udało się przenieść na planszę z pozytywnym skutkiem, to zapraszam Was na swoją recenzję :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Wieczna Zima - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Ulepimy dziś bałwana? :wink:

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić grę Wieczna Zima. Co prawda gra wyszła już na naszym rynku jakiś czas temu, ale równie szybko jak się pojawiła, tak szybko zniknęła z półek sklepowych. Mi udało się ją zakupić w pierwszym terminie i poogrywać od tego czasu, dzięki czemu chciałabym się z Wami podzielić swoimi odczuciami oraz tym, jak się one zmieniały z perspektywy czasu (o ile w ogóle!) :)

Gra łączy ze sobą worker placement z budowaniem talii, walką o wpływy na kaflach terenu, kolekcjonowaniem zbiorów zwierząt oraz również parę innych mechanik - no, dużo tego jest. Gra składa się z czterech rund, a w każdej z nich gracze wysyłają jednego z trzech swoich robotników na wykonanie akcji oraz opłacają koszty akcji poprzez zagrywanie kart i wydawanie zasobów. Dodatkowo w każdej rundzie jest faza zaćmienia, dzięki której ustalana jest nowa kolejność graczy oraz rozpatrywane są bonusy z zagranych kart i planszetek graczy.

Jak wyszło połączenie tych wszystkich mechanik? Czy rzucę się po dodatki, a może jednak gra nie przeszła próby czasu? Na te i inne pytania staram się odpowiedzieć w materiale - standardowo link w komentarzu. Zapraszam do oglądania :)

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Unmatched Adventures: Opowieści Niesamowite od Ogry Games to kooperacyjna gra oparta na systemie Unmatched - oryginalnie pojedynkowej grze. W Opowieściach Niesamowitych wcielamy się w postaci z popkultury, historii, legend i komiksów, by pokonać złoczyńców starających się sterroryzować świat z pomocą swoich niecnych sługusów, a to wszystko w otoczce klimatu rodem z kiczowatych opowieści i filmów klasy B.

W grze będziemy starali się wspólnymi siłami pokonać jednego z dwóch głównych złych: Człowieka-Ćmę lub Marsjańskiego Najeźdźcę, każdy z nich będzie miał swoje własne umiejętności, cele oraz planszę, na której będziemy walczyć. Będziemy mogli się wcielić w Nikolę Teslę, Dr Jill Trent, Annie Christmas lub Złotego Nietoperza, a po drugiej stronie staną również Małposkunks, Królowa Mrówek, Żaba z Loveland, Tarantula, Glut i Diabeł z Jersey. Kto wygra ten pojedynek? Siły dobra, o ile pokonają złoczyńcę lub zatriumfuje zło, gdy wszystkie postaci graczy zginą lub główny zły zrealizuje swoje cele. Obie strony będą posługiwać się własnymi taliami kart, poruszać się po planszy, atakować, a to wszystko przy naprawdę prostym systemie walki.

Do tej pory system Unmatched mnie jakoś zbytnio nie powalił na kolana i żadna z tych gier nie przetrwała w mojej kolekcji - jeśli chodzi o gry pojedynkowe, to mam innych faworytów. Mimo to, bardzo lubię gry kooperacyjne, a system Unmatched wydawał się do tego idealnie pasować. Czy tak jest rzeczywiście? Czy Opowieści Niesamowite spotka taki sam los, jak jej poprzedniczek, czy może jednak jest w tej grze coś, co mnie urzeknie i odmieni w moich oczach tę serię? O tym dowiecie się w moim materiale na temat tej gry, na co Was serdecznie zapraszam :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Turing Machine, Podziemne Imperium, Gejsze 2: Herbaciarnie | Sprint po planszy #2

Post autor: kasiul3k »

Chciałabym Was zaprosić na drugi odcinek Sprintu po Planszy, czyli nowy format na moim kanale, w którym będę Wam opowiadać w skróconej formie o grach, które udało mi się sprawdzić i o których opinią chciałabym się z wami podzielić. Znajdziecie tutaj wyłącznie skrócone przedstawienie gry oraz moje wrażenia, najczęściej w formie plusów i minusów. Czasami to będą pierwsze wrażenia z gier, czasami opinie na temat tytułów, których z różnych powodów nie chcę dalej ogrywać, a także opowiedzieć o dobrze ogranych przeze mnie grach, które po prostu nie mieszczą się w kolejce do zrecenzowania.

Dzisiaj na swoim kanale YT opowiem Wam o trzech grach:
- Turing Machine,
- Gejsze 2: Herbaciarnie,
- Podziemne Imperium.

Jeżeli taki format się przyjmie, to postaram się, by materiały w takiej formie pojawiały się regularnie na kanale.

Dodatkowo, z okazji zbliżającego się końca roku chciałabym Was zaprosić na konkurs, o którym opowiadam pod koniec materiału - zapraszam do uczestnictwa! 🔥

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Astro Knights: Eternity - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Astro Knights już się kiedyś pojawiło na moim kanale, ale dziś przeszedł czas na drugą samodzielną podstawkę, czyli Astro Knights: Eternity.

Astro Knights jest to gra, w której mamy głównie mechanikę budowania talii, której nie tasujemy. Kooperacyjnie musimy zmierzyć się z Bossem, który chce zniszczyć nasze miasto. Brzmi podobnie do Aeon's End? Nic dziwnego, bo jest to reimplementacja tej właśnie serii tyle, że w kosmosie - chociaż nie brakuje też różnic.

Eternity do serii Astro Knights wprowadza tryb ekspedycji, czyli czterech bitew, w których walczymy za każdym razem z innym wrogiem i zdobywamy nagrody po wygranych bitwach.

Czy Eternity okaże się godnym rozwinięciem serii Astro Knights? Czy ta seria ma rację bytu obok serii Aeon’s End? Z perspektywy fanki serii Aeon’s End oraz osoby, która polubiła też Astro Knights postaram się Wam zaprezentować tę grę, byście mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat Eternity. Zachęcam do zapoznania się z materiałem również, jeśli obie serie są dla Was nowością.

Materiał nie zawiera żadnych spoilerów :)


kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Carnegie - recenzja + skrót zasad

Post autor: kasiul3k »

Dziś opowiem Wam o Carnegie - grze, w której będziemy spełniać amerykański sen próbując przejść drogę od zera do miliardera.

Jest to strategiczna gra, w której będziemy rozwijać swoje przedsiębiorstwo, zarządzać pracownikami, inwestować w rynek nieruchomości, a także rozwijać projekty i produkować towary. By nie było zbyt prosto, wszystko to będziemy chcieli osiągnąć w ograniczonej liczbie dwudziestu tur, w międzyczasie dokonując dotacji na cele charytatywne.

Już w tym roku gra ukaże się w języku polskim nakładem wydawnictwa Rebel.pl.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Voidfall - skrót zasad + przykładowa runda

Post autor: kasiul3k »

Voidfall jest jedną z trudniejszych gier, w jakie udało mi się ostatnio zagrać. Zdecydowanie jest to tytuł dla ogranych już graczy, ale czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Postanowiłam dla Was nagrać skrót zasad wraz z rozegraniem pierwszego cyklu z trzech, które występują w Voidfallu.

Jeśli ciekawi Was, jak ta gra wygląda i z czym to się je, to zapraszam do oglądania. W niedalekiej przyszłości ukaże się na kanale również część czysto recenzyjna :)

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Voidfall - recenzja

Post autor: kasiul3k »

Na moim kanale YT pojawiła się kolejna recenzja, tym razem wypadło na Voidfalla od Mindclash Games.

Jeśli chcecie posłuchać moich wrażeń po rozgrywkach w ten tytuł, to zapraszam Was serdecznie. Dodatkowo wczoraj wrzuciłam skrót zasad oraz rozegrałam jeden z trzech cykli, co może dać obraz tego, jak wygląda gra :wink:

Zapraszam do oglądania! :D

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Moje rozczarowania 2024

Post autor: kasiul3k »

Rok 2024 rozpoczął się pełną parą, ale u mnie na kanale nie było jeszcze podsumowań związanych z tym minonym rokiem :D

Na pierwszy ogień chciałabym Wam przedstawić gry, które mnie najbardziej rozczarowały. By było jasne - nie będzie to topka najgorszych gier, w które grałam w zeszłym roku. Są to dość dobrze oceniane gry według BGG, które mają wielu fanów, a także ich mechaniki miały prawo mi się podobać, ale z różnych względów po rozgrywkach czułam zawód - stąd też są one dla mnie rozczarowaniami.

W materiale staram się opowiedzieć o tym, dlaczego dane gry mnie nie porwały oraz uszeregować je według skali rozczarowania, oczywiście miejsce pierwsze mnie zawiodło najbardziej.

Jeżeli jesteście ciekawi, to zapraszam do materiału :)

PS. Niedługo pojawi się jeszcze jeden materiał z podsumowaniem, ale wtedy opowiem o grach, które w 2023 roku spodobały mi się najbardziej.

kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Moje ulubione gry poznane w 2023

Post autor: kasiul3k »

Pora kontynuować podsumowywanie roku 2023 8)

Na kanał wleciał właśnie materiał, w którym opowiadam o moich ulubionych grach, które poznałam w poprzednim roku. Znajdziecie tam dziesięć gier, które mnie zachwyciły najbardziej.

Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania :D

Link do materiału:
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Gram Zielonymi - Sky Team - rozgrywka + opinia

Post autor: kasiul3k »

Dziś chciałabym Was zaprosić na rozgrywkę w grę Sky Team, czyli grę dość nietypową. Jest to wyłącznie dwuoosobowa kooperacja, w której będziemy pilotować samolot, a naszym zadaniem będzie bezpiecznie wylądować w miejscu docelowym. Będziemy mieli na to siedem rund, a każdy z graczy będzie odpowiadać za inne zadania.

Będziemy musieli wspólnymi siłami zadbać o ustawienie samolotu w odpowiedniej osi, o prędkość samolotu, hamulce, klapy, podwozie oraz komunikację z wieżą, a w bardziej zaawansowanych wariantach również o parę innych rzeczy. By nie było jednak zbyt łatwo, to nie będziemy mogli się ze sobą komunikować, więc swoje akcje będziemy musieli dopasowywać do tego, co robi nasz współgracz. Rozmawiać ze sobą będziemy mogli jedynie między turami.

ODPOWIEDZ